Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

krófka na pewno fajne i przydatne jest zestawienie, które wstawiłaś, ale niestety nie mogę go nijak powiększyć. Mogłabyś podać linka?

Dziewczyny, a czy używacie/macie zamiar używać ochraniaczy na łóżeczko, tych w komplecie z pościelą? Ja się nad tym zastanawiam... Wiem, że mają swoją funkcjonalność, ale naczytałam się też, że przeszkadzają cyrkulacji powietrza itp itd i w efekcie są jednym z czynników, które sprzyjają nagłej śmierci łóżeczkowej.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie, wydrukuję sobie :)

Zaczynam jutro ostatni miesiąc mojej pracy... Jeszcze w lipcu mam odejść na zwolnienie i będę leniuchować :) Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam na urlopie dłuższym niż 3 dni, więc jestem troszkę przerażona ilością wolnego czasu... Ale na pewno szybko się przyzwyczaję :) Listę prac mam zrobioną, gromadzę jeszcze książki do wchłonięcia.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Snow erotycznych nie mam-no moze jeden-a szkoda heheh ;D

Krofka-to u mnie wlasnie podobna sytuacja tylko odwrotnosc plci..Teraz tez mi jest bardziej obojetne. Z coreczki bede przeszczesliwa ale z drugiego synka tez. Hubcio bedzie mial braciszka i tez bedzie fajnie :)
Ubranka mam wiekszosc uniwersalne kolory (takie lubie) a dziewczynce niebieski tez nie zaszkodzi ;) gorzej chyba rozowe dla chlopca ;)
Tez sie nie moge doczekac bo chciala bym juz cos kupowac.. Myslalam, ze nic nie musze kupic i sie zasmucilam, ze nie bede miala przyjemnosci zakupow dla maluszka ale uswiadomilam sobie,ze synek urodzil sie w maju czyli cieplejszych, zimowych ubranek znikoma ilosc :)
Takze, wychodze z usg i cisne na zakupy :D

Emkaemka-tez mam takie podejscie do zycia :) Mimo sklonnosci do depresji (rodzinne) ciesze sie ze wszystkiego co mam i dziekuje Bogu za kazdy dzien!na szczescie to rozczarowanie nie trwalo dlugo...A jak wybralismy imie to juz w ogole bylo super! :)

Justys-ja nie uzywalam ochroniacza bo najpierw go kupilam a potem lozeczko. Nie pasowal mi rosmiarem. Aczkolwiek synek mial i do tej pory ma tendencje spania na brzuchu i tak sie podsowa do konca az ma stycznosc glowki z koncem lozka. Walil wiec glowa za kazdym razem. Oblozylam go na okolo miskami i poduszkami (oczywiscie tak,zeby mu krzywdy nie zrobic) Wiec dla mnie jak najbardziej tak.Nie sadze, zeby to jakos powietrze dziecku zabieralo. Niektore dzieci jak podrosna strasznie rzucaja sie po lozku spiac i moze utknac gdzies raczka czy nozka..Moj tak czasem sie rzuca. Nie raz wyciagalam raczki z pomiedzy szczebelek..

Myszka022-witaj w naszym gronie i gratulacje! Plec w 20tyg jak najbardziej mozna poznac! Powodzenia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

...że ochraniacze sprzyjają śmierci łóżeczkowej? Matko cóż to za bzdura! :) Dziewczyny nie wierzcie w takie brednie :) Ochraniacze są potrzebne ale nie maleństwu, które nawet nie wie że żyje, nie potrafi się fiknąć na boczek czy brzuszek ale dzieciom ciut starszym, które migrują we śnie i mogą np. uderzyć główką w szczebelki, wsadzić nóżkę między szczeble ( mojemu często się zdarza mimo, że ma 2 ochraniacze założone ). Ochraniacze są wysokie na jakieś 15cm więc nie ma mowy o złej cyrkulacji. Jeśli cyrkulacja powietrza miałaby być zagrożona, to nie przez ochraniacze, które montuje się w drewnianych łóżeczkach a w łóżeczkach turystycznych i kojcach, gdzie wykorzystuje się siatkę :) Więc spokojnie bierzcie piękne ochraniacze w kolorze pościeli bo cudnie się prezentują na łóżeczku, i dziecko jest ciut zabezpieczone przed urazami :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!!! Co do płci jestem żywym dowodem na to, że lekarze sie mylą. W pierwszej ciązy dwóch róznych lekarzy w 6 i 9 mscu powiedziało, ze bedzie dziewucha. I co? Urodzil sie Maciej :) w szoku bylismy, ale kocham tego łobuza najbardziej na swiecie. Teraz mi mowią tez, ze dziewucha, a my chcielismy chłopaka. Oczywiscie jesli to bedzie rzeczywiscie dziewczynka, to bedzie moja mała księżniczka :) ale ja mam jakies dziwne przeczucie, ze to znowu bedzie chlopak.

emka ja mam połówkowe + echokardiografie płodu za okolo 2 tyg.
No i jestem ciekawa czy holenderski lekarz stwierdzi tak jak polski, ze to dziewczynka.

Dziewczyny mam tez takie pytanie. Upławy ustały rzeczywiscie, to bylo jednorazowe, ale dzis jak robiłam siusiu to mi wyleciała taka długa ciągnąca się nić jak galareta, bezbarwna. Biore tabletki dopochwowe od wczoraj na utrzymanie flory bakteryjnej z witaminą C i zastanawiam sie czy to od tych tabsów czy to takie upławy ciągnące się i galaretowate mogą byc. Miała któras z Was takie?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o zimową wyprawkę z linka, osobiście uważam, że jest mocno przesadzona i narazi Was na niepotrzebne koszty. Podważam poniższe ;)

W CZYM DO SPANIA
✔bawełniane poszewki na kołdrę (3 szt.) - w zupełności wystarczą 2szt. Nigdy mi nie brakło. Jedna się pierze, druga się używa a dodam, że mój syn przez pół roku mocno ulewał. Nie ma sensu kupować 3 kompletów
✔prześcieradło z bawełny lub frotte – najlepiej z gumka (3 szt.) jak wyżej ;)
✔ śpiworek do spania (2 szt.) jeśli już to tutaj można wziąć więcej sztuk , chyba, że mieszkacie w blokach i zimy macie ciepłe to będzie to zakup totalnie bez sensu

W TOALETCE

✔ pieluszki tetrowe (10 szt.) MAŁO! nawet jeśli będziecie stosować tylko pieluszki jednorazowe to tetry spokojnie możecie wziąć podwójnie. Wykorzystać możecie do przykładania do buzi przy zasypianiu ( nasz po dziś dzień tuli pieluszkę ) na ramię do odbijania, do przecierania skóry zwłaszcza główki bo to przy okazji świetny masaż, który zapobiegnie ciemieniuszce )

✔ sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek) !!! tutaj trzeba zwrócić uwagę, żeby sól fizjologiczna była przeznaczona dla niemowląt bo dla nas ma inne ph ponoć
✔ duży miękki ręcznik (3 szt.)12 spokojnie stykną,

Odnośnik do komentarza

ano nie fajnie :( Zablokować edycję może chyba tylko twórca pliku z tego co się orientuję, ale mogę być w błędzie, nie chcę nikogo oskarżać. Fajnie by było jednak żeby ta nasza lista przetrwała do końca dlatego asekuracyjnie ją skopiowałam i utworzyłam nowy plik pod ADRESEM Więc może przenieśmy się na ten właśnie plik..., w stopce też podmienię odnośnik.

Dziewczyny bardzo Was proszę w imieniu swoim i innych forumowiczek, które jednak są za listą abyśmy wszystkie dbały o jej przetrwanie i edytowały z głową :) Lista jest dobrowolna, jeśli więc któraś z Was nie ma ochoty na niej widnieć nic się nie dzieje :) ale bardzo proszę nam więcej takich psikusów nie robić :)

Odnośnik do komentarza

Hej.. u mnie też sny mocno podkolorowane erotyzmem :) aż miło.. nieraz budze sie zmęczona ;)
ochraniacz na łózeczko jak najbardziej przydatny... Nóżki nie uciekają pomiędzy szczebelki, główką dziecko nie uderzy.. a jak ładnie wyglada takie kompletne lozeczko ;) Myśmy mieli ochraniacz na 3boki lozeczka żeby od przodu widzieć co sie tam w środku wyprawia ;)...
Mi lekarz płeć sugerował na pierwszych prenatalnych w 12 tyg. Ale nie chce w to wierzyć, bo po pierwsze wiem, ze narządy wyglądają wtedy niemal idenycznie a po drugie trochę liczymy z mężem na synusia ;)... choć jeśli miałaby sie potwierdzić insynuacja o drugiej coreczce, to też piękna perspektywa :)
Do listy listopadowek właśnie zagladnelam... Szkoda.. A da sie to jakoś zmienić na edycję??

Odnośnik do komentarza

Cześc Mamuśki :)
oj faktycznie nie fajnie z tą listą :(
a my już po weselu :) bawiłam się do 4 rano i na poprawinach do 12 :) :) :) a skarbek grzecznie spał tylko co jakiś czas jedzenia się domagał i brzuch skakał nie miłosiernie :D
mam też pytanie :) bo po tych wojażach weekendowych mam strasznie spuchniete nogi czy używacie jakiś kremów do zmeczonych nóg??? strasznie ciężko mi się chodzi a mam dużo pracy bo jutro na urlop wyjeżdzamy...
miłego dnia :*

Odnośnik do komentarza

Oosaa dobrze, że miałaś kopie, szkoda byłoby stracić takie fajne dane! :-)

Ja meczę się od paru godzin nad zaprojektowaniem szafy, muszę iść do stolarza ze zleceniem dwóch szaf: jedna do przedpokoju a druga do sypialni. Trochę się nagłowiłam, gdzie mają być półki a gdzie szuflady ale chyba mam finalną koncepcję :-)

Powiedźcie mi do kiedy będziecie spały z dzidziusiem przy łóżku? Czy może od razu sam będzie spał w swoim pokoiku? Ja na początku na pewno będę miała go przy sobie, tak się tylko zastanawiam czy przewijaczek i komodę z ubrankami powinnam zlokalizować w sypialni czy w pokoiku synka. Zastanawiam się co będzie bardziej praktyczne np. w nocy? Przebieranie małego na miejscu czy przechodzenie do drugiego pokoju.
Widziałam taki przewijaczek w ikea za 79,99 pln plus ceratka usztywniana za 29,99 pln. Zastanawiam się jeszcze nad komódką z półką na przewijaczek, bo w sumie też może być pomocna, ma dwie szuflady i półeczkę, więc pieluszki, zasypki, oliwki i inne takie łatwo byłoby schować i jednocześnie mieć pod ręką. Problem tylko w tym, że w sypialni wszystkiego tego nie zmieszczę ;-) Dlatego zastanawiam się czy wszystko zorganizować w synka pokoiku czy jakoś poupychać do sypialni.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=70504]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3uhit79gg.png

Odnośnik do komentarza

Truskawka ja łożeczko bede miała w sypialni z początku a reszta bedzie w małego pokoju....nie mam miejsca w sypialni by wszystko pomiescic....przed spaniem uszykuje sobie potrzebne gadżety na noc i połoze gdzies przy łozeczku i juz:) zreszta musze mieć dziecko przy sobie z początku bo mam dwa koty i nie wiem jak zareagują na nowego domownika:) pewnie kudłaty sie bedzie pakował do łozeczka:P a po drugie z sypialni do pokoju dziecka mam kawałek... ;)

PROSZĘ NAM NIE PSUĆ LISTY:>!! ---> do osoby która tam grzebie:P

Gabi ja miałam wcześniej takie niteczki a nieraz i wieksze kawałki śluzu ale narazie nie mam:) jeżeli to kremowy lub biały śluz nie masz sie czym martwić :) to normalne w ciazy:) ale dobrze ze trzymasz ręke na pulsie!:)

zrobie wam smaka moim dzisiejszym obiadkiem:PP

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Cześka fajnie, że imprezka udana :) niestety w kwestii sprawdzonych preparatów na nóżki nie pomogę

Truskawka1 my staraliśmy się od początku nie spać z młodym i szło świetnie dopóki nie zaczął ząbkować czyli do około 9/10 miesiąca. Teraz niestety jest tak, że pół nocy śpi u siebie a pół z nami :( ale łóżeczko cały czas jest w sypialni. Właśnie się zastanawiamy co to będzie jak za tydzień, dwa się przeprowadzimy i młody dostanie swój pokój :) Pewnie będzie jeszcze gorzej jak teraz:/ Co do przewijania, my mamy przewijak nakładany na łóżeczko i bardzo go sobie chwalę, wszystko mam pod ręką i wątpię aby bieganie z dzieckiem do innego pomieszczenia było wygodne ... sugerowałabym jednak w tym samym pomieszczeniu mieć wszystko pod ręką żeby się w środku nocy o ściany nie obijać ;) Przewijak na łóżeczko, organizer z boku łóżeczka - w nim pieluszki, chusteczki suche/mokre, sudokrem bądź inna ochrona jaką będziecie stosować. Dalej wszystko mieści się w łóżeczku i masz wygodę.

Malyna nikomu smaka nie zrobiłaś ;p i lepiej nie rób hahah

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...