Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczynki jeżeli chodzi o ból gardła to mam na 100% sprawdzone co można brać w ciąży. Od początku mam ciągle coś jak nie zapalenie gardła to teraz tą grzybicę ust. Byłam u 2 laryngologów, ginekologa i dentysty. Wszyscy polecają do dezynfekcji i zabijania bakterii i innych świństw w gardle Octonisept (obleśny ale skuteczny) najskuteczniejszy i tantum verde. To jest bezpieczne.

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn39n73k160ts9y.png

Odnośnik do komentarza

Malyna ja rozumiem, ze sie martwisz ale nie płacz! Mnie do opanowania sie przekonała lekarka w szpitalu. Trzeslam sie ze strachu a ona mi powiedziała, ze mam sie uspokoić bo dziecko tez sie zdenerwowało. Pomogło. Od tamtej pory wiadomo, martwię sie ale mam świadomość, ze wszystkie moje emocje udzielają sie Malenstwu wiec staram sie nie denerwować i być dobrej myśli :) trzeba wierzyć w to, ze wszystko będzie dobrze. Nasze dzieci potrzebują naszej pozytywnej energii!

Odnośnik do komentarza

Malyna W pierwszej ciąży na wakacjach byłam całe 3 miesiące. Stać nas w tedy było na to a ja dostałam świra, że po porodzie to nigdy na 100% nigdzie już nie pojedziemy :) I tak, że na Śląsku lipiec był zimny i deszczowy to wyjechaliśmy w upały 36 stopniowe jedyne w Polsce nad Solinę :D Spędziłam chyba 3 tygodnie w wodzie unosząc się w wielkim dmuchanym kółku :) I dryfując w kajaku w zatoczkach w których był cień :) Potem pojechaliśmy na drugi koniec Polski 900km nad jeziora koło Szczecinka ;) I tu uwaga trzy tygodnie pięknej pogody a ja pod namiotem i w hamaku bujałam się w cieniu:) Potem w samochód i na Hel :) Oj co to była za piękna ciąża :) Łatwo w trasie nie było ale przetrwaliśmy :)

Jeżeli chodzi o ruchy dziecka to 3 tygodnie temu czułam go super wyraźnie a od 3 tygodni nic a nic, cisza w brzuchu. Na szczęście chociaż nie czuję to widziałam na USG jak się wierci :) Do 23 tygodnia możemy nie czuć, lub przestać czuć. Ja wiem, że u mnie to sprawa słabego unerwienia. Swoje się nadenerwowałam przy pierwszej ciąży bo ciągle nic nie czułam, potem czułam i znowu nic :) teraz już wiem, że ja tak mam.
Życzę nam zdrówka i udanych wakacji :)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn39n73k160ts9y.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
A ja kestem po wczorajszej wizycie i melduje ze z moim cialem wszystko ok bo do malenstwa nie zagladalismy. Polowkowe za tydzien lub dwa kiedy tam bede chciec. Ogolnie czujemy sie super i mlode buszuje.
-
Potwierdzam i w sumie to nawet tez napisze kolejny raz ze tantum verde na gardlo jest w ciazy bezpieczne. Stosowalam poprzednio i stosuje teraz doraznie jak mnie skrobie po nocy
-
Ja dzis tez mialam 1,5h wyjete z nocy bo corka obudzila mnie o 3 na siku a pozniej nie moglam zssnac wrrrr az w koncu padlam.
-
A ja bym tam bardzo chetnie ta czarownice obejzala. Zgadzam sie ze niektore filmy powinny miec podniesiona granice wieku bo pozniej dzieciaki takie durne bywaja jak sie naogladaja glupot. Wszedzie przemoc. Ale my na odstresowanie jak najbardziej mozemy ogladnac sobie cos.
Oczywiscie gdyby moja babcia by to widziala to by powiedziala ze nie wolno mi tego ogladac bo w coazy jestem. C mnie wkur i bulwersuje to nawet smie mi powiedziec ze mam na corke kroliczku powiedziec bo jakie mi sie drugie dziecko irodzi... a ja az sie gotuje jak slysze takie bzdety.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjobid7ar8a.png
-
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sio4pnz56xe9n.png

Odnośnik do komentarza

Detuś wiem ze nie mozna sie denerwowac bo to wszystko wpływa na dziecko....moze sie nie denerwuje ale taki niepokoj czuje.....ale kurde musi byc dobrze:) nie ma innej opcji! zadnych niepokojących objawów nie mam ..... wiec chyba nie ma sie czym martwić. ale uspokoje sie dopiero po wizycie he:)

Aga my bylismy razem na wakacjach dobre pare lat temu....jakos nie było czasu i kasy jezdzic częsciej...ale teraz nadrabiamy:) w tym roku Bałtyk za rok Anglia:) odwiedziny u przyjaciolki :) ja sie nie moge doczekac tego 5 lipca...lodów, gofrów...spacerów po plazy ah :D

w ogole mąż dostał po operacji przepukliny miesiac wolnego:D wiec superrr:) mam go caly czas przy sobie i odrazu lepiej:)

teraz robie pierogi ze szpinakiem...... mm :P zaraz mnie zassa a woda nie chce sie gotować :P

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny :-)
tez mnie troche nie bylo a tu tyle sie dzieje.
Osa gratulacje dziewczynki.
Malyna jak radzisz sobie z alergia? u mnie nie obylo sie bez lekow.
rozumiem twoj niepokoj. ja mam podobnie. wczoraj bylam na wizycie u mojego doktorka. on nie robi usg na kazdej wizycie, ale sprawdzil czy wszystko jest okey zwyklym badaniem ginekologicznym, sluchalismy tez bicia serduszka malenstwa. bilo glosno,wyraznie i rownomiernie. lekarz powiedzial ze jest wszystko dobrze. i u ciebie bedzie wszystko dobrze, bo dlaczego mialoby byc inaczej ;-)
pod koniec czerwca ide na usg polowkowe, juz sie nie moge doczekac, mam nadzieje ze dzidzius sie wtedy ujawni :-)
gabi85 na bol gardla u mnie sprawdzalo sie do tej pory plukanie gardla wodą z sodą. 2 łyżeczki na szklanke wody.
na drapanie gardla pomogla mi tez ISLA. mozna brac w ciazy-polecona przez p.doktor.
co do wakacyjnych wyjazdow bylismy niedawno z moim P.w Londynie. nastepne wypady wakacyjne juz raczej w Polsce :-)
pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

AgiSz. jakos sobie radze...jak sa chłodniejsze dni to nie jest tak źle...ale nie uzywam zadnych leków bo musze to skonsultować z lekarzem. dwa razy na noc uzywałm zwykłych kropli bo nie mogłam kolejną noc zasnac...ale dosłownie odrobine...i odrazu ulga....

dzieki dziewczyny za słowa otuchy! nikt tak nie rozumie kobiety w ciazy jak druga kobieta w ciąży:) zwlaszcza na tym samym etapie...jeszcze tylko dwa dni....u mnie lekarz za kazdym razem robi usg i dostaje zdjęcie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

oosaa zapraszam zostały 4 sztuki haha:)

a mnie coś zaczęla bolec głowa:/
dziewczyny często bierzecie tabletki na ból głowy ? ( oczywiscie te co moga kobiety w ciązy) ostatnio bolała mnie głowa wziełam apap dziś znów bo doslownie nie moge wytrzymać :/ staram sie nie brać tak często ale nieraz juz nic nie pomaga jedynie tabletka....

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie..
czytam was codziennie, ale ból pleców nie pozwalał mi sie skupić żeby cokolwiek odpisać. Teraz piszę, bo jestem naszprycowana lekami w szpitalu. Okazuje sie ze te bóle, to nerki.. po badaniach będę mogła napisać coś więcej.
Nie stresujcie sie dziewczyny, bo stres nie pomaga ani wam ani malenstwom. Głowy do góry i w chwilach zawachania myslcie o tym jak wasze malenstwa fikają w brzuchach :-)

Odnośnik do komentarza

Lidka 86, brzuchol masz genialny :D też taki chcę!
Póki co dziś wpadła koleżanka, która jest już na finiszu ciąży i pierwsze co to powiedziała "ale Ty już duża" także widać że oczekuję maleństwa i to mnie cieszy bo jakoś tak fajnie, każdy zapyta jak się czuję i jest to niezwykle miłe :)

Nie mogę się doczekać lipca... najpierw urlop, a potem planuję przejść na zwolnienie lekarskie :) Mam już tyle planów...

Dziewczyny, czy zapisałyście się już do tzw szkoły rodzenia?

Jak już będę mieć luźniejszy czas to planuję chodzić na jogę dla bab w ciąży albo inne relaksujące ćwiczenia, techniki oddychania, odstresowywania się itd :)

Dziś na poduszce kojcu spało mi się fatalnie! Jest 19 a ja usypiam po wypiciu kawy, także jestem zła na poduchę jak nie wiem co ;)

Mamy ustalone imiona dla maleństwa, ale postanowiliśmy że będziemy starać się póki co nie zdradzać jak chcemy je nazwać :) Jak już będzie znana płeć to ją oznajmimy, ale imię dopiero po porodzie.... zobaczymy czy się uda dochować tego postanowienia ;)

Odnośnik do komentarza

Babeczki oszalec można!!! usiłuję kupic strój kąpielowy ale to chyba nie wykonalne!!! jak już strój mi się podoba to cena za wysoka bi nie dam za strój na 1 sezon 250 zl!!! a jak cena ok to mi się cycki nie mieszczą :(
ktoś może wie gdzie można coś fajnego kupic najlepiej we wrocławiu???
i wogóle mam fatalny dzień:( chodzę zła jak osa sama nie wiem o co mi chodzi boli mnie głowa masakra jakaś :( :( :(

Odnośnik do komentarza

a ja w poprzedniej ciąży chodziłam normalnie w bikini, tylko rozkładałam się zawsze w cieniu. Miałam termin na lipca i w dniu terminu pływałam w jeziorku jak rybka :D tylko ludzie się strasznie gapili :) - urodziłam 9 dni później :)
w tej ciąży chyba też zostanę przy zeszłorocznym stroju :) w sumie w ciąży jesteśmy tak samo piękne jak nie bardziej! :)

polecam do picia jogurt domowy :)
-mleko
-truskawki
-trochę soku z cytryny lub cukru (do smaku)
wszystko zmiksować i pyyycha :) ja piję codziennie

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam tomiki w bonprix za niecałe 100zl zobaczymy co przyjdzie.
Słuchajcie jestem wściekła! Teściowa na moim tarasie popryskala czymś kwiaty! Miała maskę i rękawiczki wiec trucizna!!!! Jakby zapomniała, ze jestem w ciazy!!!! Co ona nas chciała potruc???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...