Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Martucha, Ty faktycznie jesteś wysoka, pod sam sufit :D
Sukienka jest ogólnie bardzo ładna, podoba mi się kolor i lubię takie odcinane pod biustem. Jak się można domyślić, mam aktualnie podobną figurę ;)) I powiem Ci, że lepiej się czuję w takich sukienkach raczej podkreślających brzuch niż zasłaniających (choć może niesłusznie ;)). Czyli bardziej mi się Twoja (moja) figura podoba w takiej obcisłej niż luźnej. Myślę, że gdyby ta nowa była może ciut zebrana pod brzuchem byłaby idealna. Z drugiej strony w takiej luźnej pewnie będziesz czuła się bardziej komfortowo, a to też jest ważne. A masz jeszcze w ogóle czas żeby jeszcze czegoś innego szukać?

I jeszcze dodam: jesteśmy w zaawansowanej ciąży, raczej trzeba zapomnieć o talii osy, spojrzeć na siebie inaczej niż do tej pory, bez zbytniego krytycyzmu, lecz ze zrozumieniem i miłością do naszego brzucha :P W końcu wszystkie na ten brzuch czekałyśmy, to czemu sie nim nie chwalić????

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fcsqvekaynbvo.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3s8wcv28r.png

Odnośnik do komentarza

Witam .

Ja mam dość serdecznie dość.

Wstałam rano poszłam na badania, wróciłam dosłownie nie było mnie 10 minut, w kuchni sajgon dziewczyny moja teściowa była pokonistką a teraz pirdolo......brudas. zlew pochlapany wszystkim razem z blatem ja miałam drgawki jak to zobaczyłam talerzy w h.... bo powiedziała ze po co do zmywarki jak potem można wszystko zapakowac.
To ja wzie£am się z robote.

Czas obiadowy zaczeła gotować sobie zupe z zupy zostało wielkie nic, bo sie wygotowała stwierdziła że nie dobra, ok, ugotowała w następnym garnku fasole szparagowa zostawiła ją w tejwodzie nie smakowało jej bo fasola wode wypiła, i co?????? Pyta mnie kiedy obiad robie?!!!! Mówie o 18 bo nie jestem głodna to ta do mnie rób ryby bo ja już chce........... kurwaaaaaaaa a tera leże pisze do was a ona wzieła mi te ziemniaki i ryby i smaży o nieeeeee kuchnia zachlapana tłuszczem wodą wykipiałą a mi już nogi w dupe wchodzą cały dzień myje i sprzątam po niej dziewczyny moja zmywarka już się gotuje boże aż p£akać mi sie chce

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Olala

Tak bym zrobiła. Ale ona tego nie zrobi, kafle mam zachlapanetłuszczem. 4 garnki stoją zajebane wszystkim nie ja musze się zrelaksować, nie ja już nie daje rady od rana na obrotch pełnych, wyszła z pokoju pierdol....ła talerzem na blat wszystko ujeb..... stoi a ja weszłam do kuchni i wyszłam bo mam takie nerwy że potłuk£a bym to. Nie rozumie naprawde nie rozumie, opanierowałam ryby z 9 ryb mówi po co tyle starczy każdemu dać po kawałku, mówie jej że ja to nie ona aby jedną piersią z kurczaka podzielić 5 dorosłych osób , to wzieła wpindoliła 4 ryby ....... ciąg dalszy nastąpi....... jak nie zwariuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqtkfodf75l3q.png

Odnośnik do komentarza

Iwa wyrazy wspolczucia podziwiam cie dziewczyno ze masz sile i znosisz ja . ja nie wiem czy wytrzymalabym czy pekla i w koncu cos powiedzila . wiem ze to tesciowa i powinno sie miec do niej szacunek ale ja nie lubie panoszenia i zagladania do garow . szlak mnie trafia na sama mysl a co dopiero to przezyc . yh ...

olala skusilabym sie na takie ciacho ;d swoja droga ostatnio mi sie snilo ze urodzilam w poznaniu ;D juz mnie porod po nocach przesladuje ;d tak sie go boje ...

Mirisz no niby masz racje ale wiesz ze jak czlowiek wszytsko ma to jest spokojniejszy . Wiadome ze zawsze mozna dokupić ale ... ;D Dziękuje za rady na pewno z nich skorzystam :)

Właśnie kuszę się na Eryka tylko w najbliższej rodzinie mojego już jest Eryk :) Ale z drugiej str jakby tak patrzeć to chyba żadnego imienia oprócz Konrada nie moglibyśmy dać bo każde gdzieś jest ...

Zosiu dokladnie nie martw sie glowa do gory ! Najwazniejsza jest mala ! Lekarze wiedza co robią :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0a78e8hdwc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/neomdcimp5cyra81.png

Odnośnik do komentarza

Martucha, tak jak pisałam wcześniej: jesteśmy na takim etapie ciąży, że brzuszek i okrąglejsze kształty są normalne. Wiadomo, że w takiej sukience nie wygląda się szczuplutko, ale jak dla mnie taka właśnie luźna była dobra. Tak jak któraś dziewczyna napisała, czułam się w niej swobodnie. A kolor ładny, choć nie mój, ale Tobie pasuje :) A jak Twój mąż ocenia Cię w tej sukience? Bo ja tak mam, że jak mój mi powie, że jest ładnie, to jest dla mnie ważne :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh0b6jj.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mialam usg,mala waży 1800g i wszystko w porządku. Zaczela rosnac jak na drozdzach. Jedyne co to jyz nie jest obrocona gliwa w dol-wedruje po brzuchu I chyba przemeblowania robi hihi tak sie smiejemy z Mackiem. Za ok 4tyg kolejne usg by sprawdzic jak Gabrysia rosnie I czy odwroci sie główka w dół.
Co do bólu miednicy I spojenia lonowego to normalne I mam sie skontaktować z fizjoterapeuta. Duzo z tym sie nie zrobi a bedzie gorzej.

Iwa to masz przeboje w domu z teściową, tragikomedia normalnie bo z jednej str to smieszne co piszesz a z drugiej jak baba moze sie tak zachowywać. ..I tyle jeść. Bądź wytrwala,jyz kilka dni zostalo...a twoj mąż nie może jej zwrócić uwagi jakos aby sprzatala po sobie?

Martucha sukienka ciezko mi sie wypowiadac szczerze. Ladna ale cos bym w niej zmienila,troche skrocila I jakos delikatnie brzuch podkreśliła. Ciezko kupic w naszym zaawansowaniu odpowiednia sukienke a na miare nie możliwe. Moze masz kogos ze zlotymi raczkami co by ci drobiazgi dopasowal?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Martucha-
według mnie sukienka jest super, jeśli dobrze czujesz się w luźniejszych rzeczach zakładaj bez wahania. Poza tym kolor wcale nie jest oczojebny. Kanarkowy żółty można nazwać oczojebnym, ale nie taki piękny kolorek:D Poza tym dziewczyny już pisały, że nasze gabaryty się nieco zmienił i odbiegają od normy ;) Jeśli się komuś nie będziesz podobać niech po prostu nie patrzy ;)
Ja z kolei nigdy nie wyglądałam dobrze w długich i szerokich kieckach bo niska jestem i ginę w nich, dlatego wybrałabym, tą krótką obcisłą ;)

Perla-
widzisz mała rośnie i to najważniejsze:D
Widocznie urodzisz mniejszą kruszynkę, ja bym się cieszyła hihi łatwiej będzie wypchnąć:P
Ja się martwiłam, że zostanie główką do góry, ale na szczęści siedzi już głową w dół;)
Iwa-
nie wiem co Ci napisać :D
Może zażartuj, że teraz ona jest "panią" kuchni więc jak gotowała niech posprząta... Może ją ruszy :D

Odnośnik do komentarza

Martucha
i w jednej i w drugiej wygladasz fajnie. idz w tej w ktorej sie lepiej czujesz:-)

Esska
napisze Ci po kolei od poczatku jak bralam. dodam jeszcze ze duzo zalezy od diety bo mialam przez miesiac super cisnienie-cukrzyca. mniej soli. duzo posilkow mniejszych. regularne przede wszystkim. jedz grejfruty(ale nie wtedy jak biezesz leki) i pij sok z aronii. mi to troche pomoglo no a teraz dupa:-( wracajac do tabletek
1-0-1
1-1-1
2-1-1
2-1-2
2-2-2

http://s5.suwaczek.com/201409215572.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Martucha ta luzna jest fajna tylko chyba troche za dluga. Mi sie ogolnie ta obcisla bardziej pidoba bo lubie jak brzuszek ladnie pidkresla.

Iwa ty tyo kobieto masz nerwy ze stali.

Perla dobrze ze z malutka ok. Latwiej bedzie urodzic ale tez nie jest powiedzoane ze do porodu jeszcze drigie tyle nie przubedzie.

Ja dzwonilam do doktora o te zawroty glowy to mowil ze to juz normalne i cisnienie mam mietzyc. Tyle za ja mam ogolnie niskie

Maz robi frytki ze swierzo zebranych z pola ziemniaczkow. Pycha;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09kqtlwealj.png

Odnośnik do komentarza

Po obiedzie ucięliśmy sobie z mężem 4 godzinną drzemkę:P
On po nocce nie spał, bo mieliśmy robotników z rana co nam dom tynkują (tzn.poprawiają co spieprzyli rok temu), a ja wczoraj bardzo późno się położyłam.

Martucha- jakiś czas temu byłam na weselu i tam była dziewczyna w ciąży-na tym etapie co ja wtedy, ale brzuszek miała dużo większy od mojego. Miała tę samą sukienkę co kupiłaś tylko w kolorze turkusowym-też oczojebnym. Wyglądała tak ślicznie, że nie mogłam od niej oczu oderwać:P
Najważniejsze, żebyś Ty się dobrze czuła w sukience. Kolor mi się bardzo podoba, jednak mam podobne zdanie co Olala-ja też wolałabym sukienkę, która bardziej podkreśli brzuch, ale nie jakaś bardzo obcisła.

October- to dobrze, że kanałowe póki co nie jest konieczne. To Twoje zęby, a mi ulżyło :P echh mnie te leczenie kiedyś bardzo bolało dlatego takie wspomnienia.

Millka75- kurcze ale super! Wiecie dziewczyny, że trochę zazdroszczę tym, które mogą się umówić na termin porodu. Niby cc nigdy mieć nie chciałam, ale teraz widzę pewne plusy. Ja to się czuję jakbym nosiła jedną wielką tykającą bombę...i nie wiadomo kiedy wybuchnie!

Karliczek- jejciu nie ma na co czekać pakuj tę torbę! :) Ja się zamartwiam, że mój taki Malutki, a faktycznie : "wizja wypchnięcia małego olbrzyma" też by mnie przerażała. Ty tam doświadczona jesteś w sprawach porodowych to se poradzisz! :)

Pysiak- uważaj na siebie i nie przeginaj ze sprzątaniem, ale jak masz tyle werwy to zapraszam do siebie :D hihi

Asiek- bierz się za organizowanie tych wszystkich rzeczy. Zrób listę i do sklepu! W kilka dnia to ogarniesz:) Powodzenia.
acha...jakbym miała Ci doradzić to Alex podoba mi się najbardziej i Eryk też. Byle nie Kondziu :P ->może nie wiesz, ale wszystkie Konrady to straszne łobuzy, okropne! zastanów się! ;)

Zosia- o kuźwa! rozpakować? już? Matko dziołchy to juz coraz bliżej serio, a ja jakoś nie mogę w to uwierzyć. Czuję się czasem jakbym śniła...niech mnie ktoś uszczypnie!
A prezent superowy, będziesz mogła nagrywać bezcenne chwile z Natalcią i Piotrusiem:)

Kalijka- witaj w gronie pt: "paciorkowca nie wyhodowano" :) To dobre wieści. Nie muszą nas faszerować antybiotykiem przy porodzie.

Olala- ja cię zabiję! ale mam ochotę na to Twoje ciasto! Wygląda pysznie. Daj przepis :D
To niesamowite, ale jakiś czas temu miałam dokładnie taki sam sen:)

Karolina- też wychodzę z założenia, ze lepiej urodzić w 37 niż przenosić. Jak leżałam na patologii to dwie babki przewinęły się przez mój pokój, które miały 41 tc...męczyły się strasznie.

Iwa- pakuj się i przyjeżdżaj do mnie! Matko kochana też bym zwariowała chyba...

Perla- gratulacje udanej wizyty i USG-wreszcie mogłaś podejrzeć Gabrysię:) Tym, że nie jest główką w dół się nie przejmuj, bo jeszcze może zmienić ułożenie.

Odnośnik do komentarza

Właściwie wg skal I siater centylowych to Gabrysia jest idealnie zgodnie z tygodniem ciąży,ani mniejsza ani wieksza. Nawet ktorys pomiar wskazuje na date porodu 17.10 zamiast 23.10 ale lekarze nie biora tego pod uwage chyba. Ale jak piszecie ze jest mała to sie zastanawiam ze moze faktycznie,a moze w polsce jakies inne mają siatki centylowe. Co do obrocenia sie glowa do gory to licze ze skoro dwa tyg. temu byla idealnie glowa w dol a teraz w gore to ze do kolejnego usg znow sie przekreci :D wazne ze zdrowa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, wyprałam nowo kupioną pościel dla małego i jak ją prasowałam okazało się, że ma skazę. Tzn, jest na niej takie miejsce ok. 1,5x1,5 cm, że jakby przetarty materiał. I się zastanawiam czy mi przyjmą to do reklamacji. Bo boję się, że po kolejnych dwóch praniach zrobi się tak dziura. Tylko nie wiem, czy nie zarzucą mi, że to jest po praniu i że to właśnie w praniu się zrobiło. Co o tym myślicie?

http://fajnamama.pl/suwaczki/uh0b6jj.png

Odnośnik do komentarza

Nie no, Perlaaa, przecież ona nie jest za malutka... Może jest mniejsza niż inne październikowe fasolki, ale może to te inne nadgoniły, a teraz będą mniej przybierać. Albo będą ciut większe niż przeciętne ;) Twoja jest zupełnie, w 100% w sam raz, wg polskich siatek centylowych też :) Gratuluję :)

Millka, Tobie też gratuluję udanej wizyty. Ty kolejna już na ostatniej prostej... :) Kurde, to się robi coraz bardziej realne... Do tego czasu dbaj o siebie, nie szalej na budowie i w spokoju oczekuj Miłoszka :)

Asiekk, Sweetbobo, zapraszam :) Nie doczekałam się gości, musiałam sama spróbować, smakuje równie dobrze jak wygląda :D Asiekk, jakaś konkretna porodówka Ci się śniła? Jedna jest całkiem niedaleko ode mnie, więc tym bardziej możesz wpadać ;) Sweet, co hormony robią z mózgiem... Jak to możliwe, że miałyśmy taki sam sen? hehehe... Może ktoś tu o tym pisał i nam się "wdrukowało"? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fcsqvekaynbvo.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3s8wcv28r.png

Odnośnik do komentarza

Sweet-
gdybym tyle w dzień pospała miałabym nockę z głowy... Kiedyś mogłam spać pół dnia i w nocy zasypiałam bez problemu, a teraz nie da rady.
Kobieto moja Marcelina to miała aby 2900 to tak jakbym w ogóle nie rodziła:P Teraz to się zapowiada, że będzie taki Olin 3,5 kilo żywej wagi bo ostatnio idzie jak burza, oj będzie kulka:D
Mam tylko nadzieję, że jednak może gin źle pomierzył i waga jest troszkę zawyżona ;)
Miłej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Hej mamcie. Nie bylo mnie dlugo ale sila wyzsza. Mam zaleglosci ok 30 str ale nie mam sily tyle czytac - wybaczcie. Podziele sie za to z Wami swoimi "dobrymi nowinami"..
We wtorek wypuscili mnie do domu. Cieszylam sie jak dziecko Piotrkowi nic nie powiedzialam zeby mial niespodzianke (i tak byl e prawcy i nie dalby rady sie zwolnic) pozalatwialam wszystkie szpilne papiery. Oczywiscie nikomu nie przeszkadzalo zeby ciezarna kobieta ze skracajaca sie szyjka po 2 tyg lezenia plackiem zrobila 4 rundy po 2 pietrach. Lekarz byl do tego stopnia bezczelny ze jak poprosilam o recepte na paski do glukometra a on nie wiedzial do jakiego to wyslal mnir samabpietrobwyzej zebym opakowanie przyniosla. Ale ok euforia ze do domu wiec polecialam. Ok 12 odebrali mnie rodzice polecialam jeszcze do diabetologa sie zarejestrowac i wrocilismydo domu. W domu na luzaku polezqlam pisiedzialam przespalam sie. No i kolo 22 polizylismy sie spac. Oczywiscie bez zadnego sexu tylko delikatne "robotki reczne". Spoko zasnelam. O 24 zachcialo mi sie siku i przewrocilqmbsie na bok zeby z wyra wstac i jak mi nie chlusnie po nogach... cala droge do lazienki mi lecialo i jeszcse troche do kibelka. Lece mame obudzic niech mi tlumaczy jak to jest jak odejda wody. Sama sie przestraszyla ale zaczela mnie uspikajac ze to za malo na wody ze nie ma czopa nie ma skurczybpoloz sie moze ktorys Ci tak fest przycisnal. No to w nerwach ale sie polozylam. Potem tak brzuch mi cmil jak na okres w zasadzie cala noc ale delikatnie bardzo wiec zrzucilam to na nerwy. Ale tak ok 6 bylo coraz gorzej Piotrek poszedl dobroboty ale przed 8 sciagnelam go z powrotem do domu. Zanim jeszcze przyszedl zaczely sie mocniejsze skurcze i czestsze. Poszlam siku patrze do kibelka-delikatnie rozowy kisielek w srodku. Zebralismy sie jedziemy do szpitala. Na ip ofc kolejka. A bo przy blizniakach macica moze miec czestrze mocniejsze skurcze. Czeka pani na ktg. Nie dlugo z 15 min. Ktg ze 40... no skurcze faktycznie sa ale delikatne. A ja juz w pol zgieta. Teraz usg. Ledwo weezlam na fotel leje sie z pomiedzy nog. Ale to nie wody to po luteinie... pol.szklanki doslownie wody po luteinie no dobre sobie. Ale spoko caly czas tlumacze sobie ze to prawda bo przeciez dzien przed jeszcze na patologii robili mi badania i byli spoko szyjka 3 cm zamknieta luzik... gorzej ze na fotelu okazalo sie ze szyjka 0.5 cm i rozwarcie na luzny palec czy jakos tak i "pani to wnzasadzie juz rodzi". Oczywisice dopiero wtedy potrakrowano mnie powaznie nie jak rohisteryzowana nastolatke ktora boli brzuszek bo ja dzidzia w srodku kopie... dawaj na oddzial. Na oddziale znowu ktg reszta badan magnez na rozluznienie miesni dozylnie nospa domiesniowo - wszystko zeby powstrzymac porod. Myslalam ze takie zatrzymanie to na chociaz kilka dni a ona do mnie ze bd dobrze jak o 24 sie uda. Pierwsza mysl to na cholere tyle cierpienia o ta jedna dobe. Ale potem ok dla chlopakow to duzo przemecze sie. No ale juz pozniejbzacelam faktycznie rodzic bol masakryczny zadnego znieczulenia bo przeciez czekam na cesarke. To na jakiego gromabiurwa czekam?! Bo nie ma sali nie ma inkubatorow w zasadzie lerz nie gadaj... i tak po jakiejs hm poltorej godz rodzenia naturalnego zebrali mnie na operacyjna. I powiem Wam ze moment w ktorym postalam znieczulenie byl chyba najpiekniejsza chwila w moim zyciu. Wszystko odeszlo kazdybjeden skurczyk. Na te 30 minut operacji przestalambo wszystkim myslec. Jasne ze wczesniej martwilam sie o dzieci zenjakbto bedzie ze za wczesnie ze jeszcze nie nie nie. No ale skoro ta dwojka TAK to nikt nie mial szans na klotnie a mi po tym znieczuleniu zrobilo sie tak blogo ze na chwile przestalam sie martwic.

Tak wiec moi cudowni chlopcy urodzili sie 20 sierpnia stan oceniony jako stabilny
Oliwier o godzinie 12.12 oceniony na 6 z waga 1900 i mierzacy 45 cm
Fabian o godzinie 12.10 oceniony na 6 z waga 1800 i mierzacy 46 cm niestety ma problemy z pluckami dzis musial byc intubowany ale pediatra twierdzi ze to znacznie poprawilo jego stan i teraz powinno byc tylko lepiej w co wierze jak w nic innego. Cale szczescie ze bralismy te sterydy boje sie pomyslec co by bylo bez tego... na sama mysl mam zly w oczach... Ale bralismy i mam duzych dzielnych ZDROWYCH tylko troszke slabszych chlopakow. Sama jeszcze nie wierze ze te dwa cudenka sa moje ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/nbgdzbr.png

Odnośnik do komentarza

TWINSONOWA! Gratulacje! Jak na ten tydzień ciąży to masz mega zdrowych cud chłopaków, nic tylko zazdrościć, że się wszystko baaardzo dobrze skończyło. Normalnie, aż chciałam mojemu Piotrkowi się pochwalić i krzyknąć, że jedna z Październikóweczek urodziła, ale zapomniałam, że wyszedł na wieczór z chłopakami i darłabym się do pustych ścian :D ... Jesteś mega dzielna :) Trzymaj się :) I na bieżąco dawaj znać co u Ciebie i chłopaków :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge0gdslw8c.png

Odnośnik do komentarza

Twinsowa wielkie gratulacje urodzenia dwoch dorodnych chłopaków! Troszke przeslas nerwow I martwisz sie pewnie jak sobie poradza,ale jak widzisz wszystko wydaje sie miec dobre zakonczenie a ty zostalas mamą! :D
Jak sie czujesz,wszystko jyz masz dla nich czy tak was zaskoczyli pospiechem ze teraz organizujecie brakujace rzeczy?

Jeszcze raz gratuluje!!! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...