Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Bogowie i herosi mitów greckich"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje ogromne dla wygranych! Redakcja wybrała na prawdę piękne prace.
Bardzo Wam dziękuję za głosiki na pracę mojego Kuby :)
Wybór wyróżnionych łatwy nie jest. Chciałabym moim głosikiem docenić samodzielność wykonania pracy, stąd wybór trudny, ale...
mój głos wędruje do kingusienka88 :)
Powodzenia dla wszystkich!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Ja wysłałam trzy głosy na skrzynkę redakcyjną:
-JSmolarek
-JKamińska
-drewienko

Choć chętnie zaglosowałabym na swojego syna, ale widzę, że szans brak :p bo on też samodzielnie działał !

Wiem, że głos ma być jeden, jak którejś będzie brakował, to proszę tej dołożyć :)

Czy jest szansa, żeby w przyszłości podzielić konkurs na kategorię wiekową? Tu są pracę, tak pięknie narysowane, że my do ich poziomu musimy trochę poczekać ;) a nie chciałabym, żeby maluszki się zniechęcały, bo każde podejście do kredki procentuje :)

Odnośnik do komentarza

Oooo Nikawa masz genialny pomysł z tymi przedziałami wiekowymi. Czasami ciężko, aby 3-latek zmagał się w konkursie z 12-latką na przykład. Wiadomo, że prace zawsze będą na różnym poziomie. Zwłaszcza, gdy np. zamiast dziecka pracę robi rodzic. A z tymi przedziałami to by nieco sprawiedliwiej może było. I nagrody może takie do wieku dopasowane :)
Przy okazji Nikawa dziękuję za głosik. Wasza praca też ładna, stąd też wybór ciężki, aby na jedną zagłosować :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Pomysł z przedziałem wiekowym jest dobry.
Pytanie tylko na jakie 2-3 podziały możemy podzielić dzieciaczki, bo w konkursach różne osoby biorą udział.
Może po prostu dopisywać w konkursie, że przy pracach podajemy wiek dziecka, wówczas komisja będzie miała rzut okiem na prace i wiek dziecka.
Zawsze mówimy i będziemy mówić, że nie chodzi tu o narysowanie idealnej pracy, czy stworzenie czegoś idealnego, żeby mama się napracowała a dziecko patrzyło.
To ma być zabawa dla dzieci - pomoc oczywiście wskazana, ale to ma być frajda dla nich!

Mój głos się pewnie nie liczy, ale jeśli mogłabym głosować, głosowałabym na aom, bo ta praca jest naprawdę dobra, zgadłam od razu i po prostu mnie urzekła :)

Odnośnik do komentarza

droga redakcjo pomysł z wiekiem jak najbardziej fajny bo dzielenie konkursów ze względu na wiek nie jest dobry bo już na samym początku eliminuje sie część osób z danego konkursu ze względu na wiek dziecka a to nie o to przecież chodzi, ale spojrzenie na daną pracę biorąc pod uwagę jego wiek jest jak najbardziej dobrym pomysłem

jeśli chodzi o pracę aom jest piękna i gdyby można było głosować na więcej niż jedną na pewno otrzymałaby i mój głosik:)

Odnośnik do komentarza

Redakcjo, Natko, to bardzo miłe, co napisałyście o pracy mojej Basi:-)
dziękuję

a czy głos się liczy czy nie, to nie ma znaczenia

Myślę, ze podawanie wieku przy pracy dziecka jest dobrym pomysłem, a jeżeli rodzice pomagają przy pracy to poprostu uczciwie o tym napisać. Dla dziecka wydaje mi się najważniejsze jest wtedy, że robi coś wspólnie z mamą czy tatą, a niektóre takie prace bywają naprawdę inspirujące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wiersze, to chyba trudno wymagać od dziecka umiejętności wyszukiwania rymów, nadawania rytmu i w ogóle ubierania myśli w zgrabne słowa, więc tu pole do popisu mogą mieć rodzice. Ale przypuszczam, że już nawet bystry 2,5-latek mógłby zbudować kilkuzdaniową wypowiedź na interesujący go temat - oczywiście prozą:-)

Odnośnik do komentarza

Zgłaszając swoją propozycję myślałam głównie o rysunkach. Bo inne techniki, to zabawa dla rodzin, a fajnie, że rodzice bawią się z dziećmi. Inspirują. Później dzieciaki same wpadają na ciekawe pomysły i inspirują rodziców ;)
Dlatego jestem za podpisywanie zdjęcia ryzunku wiekiem dziecka i wówczas traktowanie tego zgłoszenia, jako inna kategoria wiekowa. Oczywiście, gdy będzie taka możliwość, bo pewnie nie zawsze będzie tyle nagród do przyznania ;)

Odnośnik do komentarza

Nikawo, to dobry pomysł. To prawda, że nie każdy dwulatek mówi, ale każdy dwulatek ma już za sobą swój pierwszy kontakt z kredkami:-) Myślę, że prace najmłodszych dzieci muszą być trochę "wspomagane", bo inaczej wszystkie byłyby bazgrołkami zupełnie nieczytelnymi dla innych poza twórcami, ale już przedszkolaki mogą rysować samodzielnie. Dopisanie wieku dziecka sprawi, że będzie się patrzyło na prace pod innym kątem. Do tej pory faktycznie było niełatwo podjąć decyzję, które prace nagrodzić: ładne, samodzielne czy oryginalne?

Odnośnik do komentarza

Ja też się zgadzam. Na forum są dzieci w różnym wieku i ciężko porównywać prace dwu czy trzy latka z pracą starszaka ;) To świetny pomysł i warto spróbowac i zobaczyć jak ten pomysł sprawdzi sie w praktyce, bo wiadomo, że nie zawsze będzie tyle nagród do podzielenia ;-)
Co do wierszy - tak jak juz dziewczyny napisały, ciężko Malcowi byłoby wymyślić jakieś rymy. Ciekawym pomysłem który pamiętam była praca bodajże na dzień babci i dziadka Natki08, która stworzyła wierszyk biorąc pod uwagę pomysły na prezenty dla dziadków, które sugerowała jej córka ;)
Współpraca rodzic-dziecko, szczególnie z maluchami jest jak najbardziej wskazana ;)

Odnośnik do komentarza

ja również jestem za wiek powinien być brany pod uwagę a co do wierszy to myślę ze dzieci które potrafią już pisać wiersze i biorą udział tu w konkursach jest tak naprawdę niewiele większość to maluchy które sobie z tym zwyczajnie nie poradzą ale droga redakcjo to właśnie te maluchy są inspiracją do pisania tych wierszyków czy opowiadań wiec jakby nie było swój udział w ich powstawaniu też mają
:D

Odnośnik do komentarza

Na początek serdecznie gratuluję wspaniałych nagród laureatom. Są naprawdę fajne.
Dziękuję ślicznie i serdecznie za głosiki dla mnie...to naprawdę baaaardzooo miłe takie wyróżnienie.
Cieszę się, że prace się podobały, a jeszcze bardziej, że zachęciłam kogoś do konkursu....dziękuję za życzliwe słowa, Monabarga i Zuzunieczka, Tobie, Kasiu także.
Mi podoba się kilka prac..szkoda, że nie można zagłosować na więcej, ale chociaż napiszę, które: Nikawy, bo jest pomysłowa, połączenie rysunku i przebrania, Zuzunieczki, bo jest kilka różnorodnych, urzekających prac, a każda to ciekawa zagadka, Drewienka za fajne ujęcie tematu na zasadzie kontrastu i...zachwycająca dla mnie Temida Kasi 1121, pewnie nieco starszej od moich córek...:)
Poprosiłam o radę córcie. Starszej podobała się śliczna Temida, młodszej praca Drewienka.
Widzę, że moje głosy oddane na Nikawę i Zuzunieczkę niestety nic zmienią, natomiast głosiki na Kasię 1121 i Drewienko dodadzą po jednym, na nie właśnie chciałabym zagłosować, a właściwie moje córeczki....czy można jednak byłoby oddać dwa głosy...tak wyjątkowo, w takim niezwykłym, niecodziennym konkursie...?

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że ciężko jest zagłosować tylko na jedną pracę, ale w przypadku wielu głosów ciężej jest wybrać laureata.
W tym wypadku głosy rozłożyły się następująco:

jkaminska -5 głosów + jeden znak zapytania (głos za głosowanie na kilka osób)
JSmolarek - 3 głosy + ?
kingusienka i mstelmas - po 2 głosy z czego mstelmas zgłosiła 2 prace po terminie więc ma ? z przydziału ;)
kasia1121 - 1 głos + ? ?
drewienko - ? ? ?
nikawa ?
zuzunieczka ?

Z tego wynika, że 3 nagrody trafiają do:

jkaminska
JSmolarek
kingusienka

i dylemat pozostawia mstelmas, ktora prace nadesłała dzień po.

Kochani - czy dobrze wszystko podliczyłam?

Odnośnik do komentarza

:D Dziękujemy ogromnie za wyróżnienie. Kubuś jest bardzo szczęśliwy :)

Wydaje mi się, że podliczenia Szanownej Redakcji są prawidłowe.
Co do mstelmas ciężko mi się odnieść, bo w sumie powinniśmy głosować na konkretne prace, a nie na użytkownika. Wtedy sprawa prac "poterminowych" byłaby rozwiązana (z tego, co kojarzę jakaś praca była dodana w terminie).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nikt przede mną nie skomentował jeszcze podliczonych głosów. Sama nie wiem, jak się odnieść do kwestii przysyłania prac po terminie w tym konkretnym przypadku. Bo jednak pierwsza część zmieściła się w czasie i trudno teraz powiedzieć, które prace bardziej się przysłużyły do zdobycia głosów, czy te pierwsze czy te nadesłane po terminie? Gdyby wszystkie wpłynęły po terminie według mnie nie powinny być brane pod uwagę, bo jednak zasady i regulaminy są po to, by ich przestrzegać i by wszyscy mieli jednakowe szanse. Może w tym koknretnym wypadku udałoby się Szanownej Redakcji przyznać dwie nagrody za trzecie miejsce?:-)

A z innej beczki: przed chwilą dostałam pocztą nagrodę. Z liścikiem! To bardzo miłe, dziękuję. Wieczorem zabieramy się z córką do lektury. A jeśli się okaże, że książka jeszcze nieco na wyrost, to sama przeczytam ją z przyjemnością, bo jest bardzo ładnie wydana.

Pozdrawiam i czekam na nowe konkursy:)

Odnośnik do komentarza

Ogromnie dziękuję za takie wspaniałe wyróżnienie od głosujących. To dla nas wyjątkowa nagroda. Dziękuję w imieniu córeczek...bardzo się ucieszyły....trochę włożyły pracy w swoje boginie.
My chciałyśmy zagłosować na Kasię i Drewienko...tylko nie wiedziałam, czy można oddać 2 głosy od dwóch córeczek.
Nie wiem, jak potraktować prace przysłane później, by nikogo nie urazić. Chciałabym coś dobrze doradzić, ale tu chyba nie ma do końca sprawiedliwego rozwiązania dla wszystkich.
Powiem tak, trudno tu podjąć tę właściwą decyzję...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...