Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Bogowie i herosi mitów greckich"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

nikawa
A teraz postaram się załączyć zdjęcia :)
Do odgadnięcia Szanownej Redakcji przedstawiamy 3 postacie, bo właśnie tyle było wmieszanych, w to zdarzenie... Kto zdradził? Kto zawinił? Kto ukarał?

Wybaczcie, że i na zdjęciach nie znalazła się ta 3. postać. Ktoś musiał robić zdjęcia :P

No tak... powtórka z polskiego ;-)
Więc Antygona pochowała swojego brata, który nie mógł być pochowany, bo był uznany za zdrajcę (zabił brata), przez króla Teb (?) Kreona.
To tak w skrócie... zdałam? :-)

Odnośnik do komentarza

Do trzech razy sztuka :) haha
Antygona i drzewo? Czyim atrybutemjest natura? Już takie piękne boginie się pojawiły, a na pewno jedna.
Tu była zdrada miłosna.
Proszę uważniej zwrócić uwagę na atrybut tego, co z morskich fal się wyłania, tudzież tego, co rybki ma na ramieniu :) tego jednego myślałam, że uda się rozpznać od razu. Synek tak bardzo się starał i rysując i oklejając... :)
I ten Zając...
Nie miałam o tym na j. polskim. Ale to ciekawe :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
przyłączamy się i My do zabawy,
mam nadzieję że mimo tego że nasza praca nie należy do najwspanialszych Redakcja bezbłędnie odgadnie naszego bożka
Oto podpowiedź "był synem Afrodyty i Aresa (lub Hermesa) i nieodłącznym towarzyszem bogini piękności. Uskrzydlony chłopiec zbrojny w łuk i strzały, figlarz i psotnik, który nigdy nie dorósł.

monthly_2014_01/konkurs-bogowie-i-herosi-mitow-greckich_7864.jpg

monthly_2014_01/konkurs-bogowie-i-herosi-mitow-greckich_7865.jpg

monthly_2014_01/konkurs-bogowie-i-herosi-mitow-greckich_7866.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że Szanowna Redakacja się nie poddaje w odgadnięciu naszej zagadki rysunkowo, fotograficznej?
Postać wylaniająca się z otchłani fal jest naprawdę jednoznaczna :)
Zając ponoć w innej postaci, to jeden z synów Zeusa o jednej z Nimf...
Chcieliśmy, żeby było nieco truniej, mniej znanie, ale nie żeby zniechęcać. Trzymamy kciuki! Właśnie słucham z córcią piosenki o Mitologii. Dobra nuta :)

Odnośnik do komentarza

kingusienka88
Redakcja
kingusienka88
Kto to?

To na pewno Syrena, może to ta, która mamiła Odyseusza? W dali widać okręt :>


To bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności; wielka łowczyni. Córka Zeusa i Leto (Latony), siostra bliźniaczka Apollina. Ta bogini, która należała do grona 12 bogów olimpijskich, nosi imię... A _ _ _ M _ _ _

Artemida!

Odnośnik do komentarza

domi81
Witajcie,
przyłączamy się i My do zabawy,
mam nadzieję że mimo tego że nasza praca nie należy do najwspanialszych Redakcja bezbłędnie odgadnie naszego bożka
Oto podpowiedź "był synem Afrodyty i Aresa (lub Hermesa) i nieodłącznym towarzyszem bogini piękności. Uskrzydlony chłopiec zbrojny w łuk i strzały, figlarz i psotnik, który nigdy nie dorósł.

Eros!

Odnośnik do komentarza

Jeden z synów Zeusa i pewnej Nimfy (E.), był więziony, pilnował go wąż o sympatycznym imieniu Ofion.
Kochał się w bogini, której syn nie namalował, ale narysował drzewo. A drzewo składa się z części, którą nazywamy imieniem jej córki :)
Gdy ten z trójzębem dowiedział się, że się do siebie kochankowie zbliżyli, to uniósł się gniewem i zamienił kochanka w ZAJĄCA. Napisałam, że miała być kobieta płacząca. Też bym płakała, gdyby mi kochanka w zająca zamienili :) Jej z chwili uniesienia zostały bliźnięta, a Jemu....chyba marchewka :)
No i jeszcze wskazówka taka '
Ponoć zapoczątkował misteria Wielkich Bogów na Samotrace.'

Chyba już wszystko jasne ? :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...