Skocz do zawartości
Forum

załamanie


gosiammm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)
Zwracam się do Pani z problemem który nie dotyczy mnie bezpośrednio... lecz rodziny mojego brata... Ma on jedenastoletnią córkę, która od pewnego czasu przestała jeść... zaczeło się to najprawdopodobniej od momentu kiedy nie dostała świadectwa z czerwonym paskiem - chociaż nikt od niej tego nigdy nie wymagał , ona załamała się... Niedawno trafiła do szpitala gdzie była na oddziale z dziewczynami chorymi na anoreksje, niestety w szpitalu niewiele pomogli... Teraz ma ustalone godziny posiłków, je ale ciągle bez apetytu... Zdaje sobie sprawę że problem nie leży tylko po stronie jedzenia ale gdzieś głęboko w jej psychice... Ostatnio jeździ ona do psychologa...jednak nikt nie wie co robić dalej...zdaje się, że to wszystko stoi w miejscu... Ja wiem że to nie jest do końca moja sprawa, ale może miałaby Pani pomysł co jeszcze można zrobić... co im podpowiedzieć... Czy psycholog to wszystko?? Jak z nią postępować?? Może przydałby się jej jakiś wyjazd zmiana otoczenia...nie wiem... Wiem jedyne, że źle się dzieje a mój brat z żoną czują się bardzo bezradni...chciałabym jakoś pomóc...

Odnośnik do komentarza

Witam Panią!
Z Pani opisu wnioskuję, że bratannica Pani została zdiagnozowana w szpitalu i teraz jest pod opieką psychologa. Uważam, że takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne. Proponuję, aby rodzice dziewczynki porozmawiali z jej psychologiem o metodach postępowania i radzeniu sobie z córką w tej sytuacji. Uważam, że współpraca całej rodziny jest w tym momencie niezbędna, aby wesprzeć dziewczynkę. Poradziłabym także konsultacje u dietetyka. Prawdopodobnie psycholog może polecić takiego, z którym współpracuje. Ważna jest kompleksowa pomoc, opieka i obserwacja małej pacjentki.
Rodzina i bliscy mogą pomoc w podniesieniu poczucia jej własnej wartości, bo to jeden z najważniejszych elementów w zaburzeniach łaknienia. Dużo chwalić i doceniać starania!

Wszystkiego Najlepszego!
Pozdrawiam Serdecznie!

A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...