Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyna ja po dzisiejszym usg w 32 tyg załamałam sie trochę mała ma za mały obwód brzucha o jakieś 2 tyg lekarz kazał mi powtórzyć badanie w przeciągu 10 dni nie byłam u swojego lekarza bo jestem na urlopie u rodziny 600 km od domu moj lekarz prowadzący to dr kuzlik ginekolog poloznik plastyk często mozna go zobaczyc w tv np w sekrety hirurgi lub ddtvn sądziłam ze jest bardzo dobrym lekarzem teraz sama nie wiem moze ta wada jest od niedawna ostatnie usg miałam robione 10 tyg temu duzo mogło sie zmienić w piątek ide do innego lekarza tu bo jeszcze nie wracamy do Warszawy ahhhh zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Kinga może idź na konsultacje jeszcze do innego gin może co innego stwierdzi;)

Stelka nie przejmuj się ... badanie USG nie jest 100% zależy jak lekarz zaznaczy na komputerze.Czasem coś źle zaznaczy i wychodzi fałszywy wynik.Ja miałam urodzić dziecko o wadze 3200g , bo tak wynikało z USG;] a urodziłam w 38tc córkę z wagą 3650g. Zresztą 2 tyg do przodu czy do tyłu to jest norma.

Odnośnik do komentarza

Stelka dla przykładu moja córka miała zawsze brzuszek 2 tygodnie do tyłu a urodziła się duża i nie miała żadnych problemów.

A nie dostajesz skali z USG ? mi zawsze gin drukuje na jaki tydzień jest główka, brzuszek i nóżki i np.

BPD miałam 2 dni temu na 30tc4d ( min ; 27tc3d i max; 33tc5d) i wtedy wiem, że się mieszczę

A ja dziś odprowadzam córkę do przedszkola i ide do lekarza.Coś mnie ugryzło na nodze i mi się rumień zrobił, dzis się powiększył;/ mam nadzieję, że maść wystarczy;/

Odnośnik do komentarza

Stellka trzymam kciuki ze bedzie dobrze wszystko ja mialam robione usg w 19 tygodniu i pan powiedzial ze dziecko jest wielkoscia dobre ale strasznie zachudzone a jak bylam pozniej w 27 to nawet troche wieksze niz powinno a wiec wsio powinno byc wporzadku.

Ja własnie wrócilam od lekarza i zostalam z kwitkiem reku do poniedzialku bo Pani doktor jeszcze nie ma, podobno podchorowala troche i nie chce zarazac (rozumiem).
I nastepny problem bo niby na USG mają mnie zapisać i dać znać kiedy ale nie wiadomo czy będą mieli kogoś kto bedzie mogl obslugiwac komputerek bo... Pan juz chyba nie pracuje :/ a znowu szpital dopiero co otworzyli po remoncie wiec jeszcze sie nie zorientowalam czy robią juz spowrotem USG.

A już się cieszyłam że zobacze moje maleństwo... Ale poczekam bo warto :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Kinga w sumie intuicja w ciązy najważniejsza;) na pewno żadnego "wodzia" nie będzie;)

Stellka;

AC - obwód brzucha dziecka
AFI - wskaźnik płynu owodniowego
ASP - akcja serca płodu
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia
AUA - średni wiek ciąży wg USG
CER - wymiar poprzeczny móżdżku
CRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli od czubka głowy do końca tułowia dziecka, a dokładnie do kości ogonowej
EDD - przybliżona data porodu
EFW - przybliżona waga dziecka
FHR - bicie serca dziecka mierzone w uderzeniach na minutę
FL - długość kości udowej
GA - wiek ciążowy według ostatniej miesiączki
GS - średnica pęcherzyka ciążowego
HC - obwód główki
HL - długość kości ramiennej
LMP - data ostatniej miesiączki
LV - szerokość komory bocznej mózgu
NB - kość nosowa
NF – fałd karkowy
NT - przezierność karkowa
OFD -; wymiar potyliczno-czołowy
OM - ostatnia miesiączka
TCD - poprzeczny wymiar móżdżku
TP - termin porodu
YS - pęcherzyk żółtkowy

magdalena widać jaja w tych przychodniach i szpitalach na maxa;) , żeby USG nie miał kto zrobić to porażka;)

Odnośnik do komentarza

mamali a no porażka szpital od poniedziałku bedzie otwarty i sie zapisalam na otwarcie jako ciezarna bo beda oprowadzac a wiec moze tam bedzie wkoncu ktos normalny :)

U mnie maleństwo tez się ciągle przeciaga i coraz mniej kopie ale za to coraz bardziej intensywne ruchy i rozciagania skóry czuc :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ja niestety jeszcze nic nie zaczelam prac i prasowac bo jeszcze do pracy jezdze ale od 3 sierpnia ide na zwolnienie wiec jak pewnie zawioze zwolnienie to dopiero zacznę przeglądac jeszcze co brakuje i szykować :) ale wydaje mi sie ze na takie rzeczy nie jest za wczesnie jak chcesz juz zaczac bo to nigdy nic nie wiadomo a panowie nam nie zawsze moga pozniej dowiezc bo np. zapomna :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Olaa2014

Hej:) Nasza Julka tak sie rozpycha w brzuszku jak by juz chciala wyskoczyc:) Mam termin na 26 wrzesnia,mieszkam w Stanach Zjednoczonych,ale lubie na polskich stronach poczytac rozne porady:) to moje pierwsze dziecko I mam powoli stracha jak sobie poradze ze wszystkim:)

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane.W nocy dopadły mnie straszne bóle,miałam już po pogotowie dzwonić,bo mąż w pracy na całą noc pojechał,a ja z synem w domu.Jednak przeszło.A dzisiaj kolejna zła wiadomość.Jestem załamana totalnie.W dwóch pokojach w domu który wynajmujemy, straszna wilgoć wyszła na ściany i w szafce też jest.Siedzę i beczę....Właściciel tego domu po Tunezji się wczasuje,Anglii,a tu nic nie robi.Przeprowadzilibyśmy się gdzie indziej,ale gdzie ?,ciężko jest coś znaleźć w miarę tanio.Został nam jeden pokoik malutki,co jeszcze wilgoć nie zaatakowała,ale pewnie to kwestia czasu.Już nie wiem co robić i jak tu się nie denerwować.Pozdrawiam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t0osvcu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jvongjz.png

Odnośnik do komentarza

Agasia ja mam już wszystko poprane i poprasowane :) torby jeszcze nie spakowalam co prawda, ale wszystko już właściwie mam :D

Olaa witaj w naszym gronie ;)

Teosia domestosem niech to mąż zetrze, bo Ty nie możesz. Nie wiem, czy w Polsce jest dettol, bo też jest bardzo skuteczny.

Moja malutka też raczej nie kopie, bardziej się kolanami i stopami rozpycha. Czasem włoży rękę w pachwine co jest bardzo bolesne dla mnie, czasem głową rusza, ale oprócz tego jest spokojniejsza :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8u69n0flnbf3.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpfa5qdfct.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz23l9bc6yt.png

Odnośnik do komentarza

Teosia to Ci współczuje, wiem co to znaczy wilgoc w domu bo niestety jako nastolatka musialam sie przeprowadzac z rodzicami bo nie moglam sie pozbyc ciaglego przeziebienia i kaszlu a wiec to byl jedyny ratunek. Ale znajoma ostatnio remontowala mieszkanie ktore wynajmowala i sie okazalo ze lokatorzy wogole nie wietrzyli mieszkania ani nic i tez wyszla wilgoc i skad wiem to jest jakis specyfik ktorym sie maluje a potem jeszcze farba specjalna na to. Pewnie jest drozsze niz normalna farba ale dziala i jak narazie moze to by bylo rozwiazaniem :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...