Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gonia07

mamaali- 16 godzin rodziłam SN potem cesarka- dwa znieczulenia w kręgosłup nie poszły to mnie uśpili:) teraz w 27 tyg. mały waży 1100 i lakarz mówi, że mały nie będzie:) Mowi, że gdyby był średni to proponuje poród naturalny bo od cesarki minęło 5 lat...ale ja nie wiem co o tym myśleć..... co sadzicie???
Co do cukrzycy na chwile się unormowała ale nie tyle...od poczatku ciązy tylko 5 kg:)

Odnośnik do komentarza

U mnie też głównie poszło w brzuch :) i mam wrażenie, że w ogóle nie przesunęły się mi organy głębiej (do wewnątrz), żeby trochę dzidzię schować, ale że ta "piłeczka" z przodu to właśnie cały nasz skarb :) i do tego jest jakby lekko z lewej strony :) i co ciekawe, spanie na plecach - jest OK, nic mnie nie boli, nie uciska, na prawym boku - tak samo, a na lewym (tym najbardziej pożądanym) - bardzo często czuję taki sprzeciw Maleńkiej, wierci się, kopie - że często daję za wygraną :P
Widzę, że Terdyferon jest najbardziej popularnym specyfikiem na nasze problemy z poprawnymi wynikami krwi :P
Co do szkoły rodzenia: u mnie w szpitalu zajęcia prowadzą bardzo miłe Panie położne, byłam już na ok.4-5 spotkaniach, u nas najlepiej zaczynać właśnie na etapie 27 tyg bo jest ok.8-9 spotkań i wtedy ma się świeże informacje. Jest to moja pierwsza ciąża więc uważam, że warto do takiej szkoły uczęszczać. Naprawdę dużo informacji stąd wynoszę a dodatkowo zapewnili nam zwiedzanie sal porodowych :) Teraz wiem co mnie mniej więcej czeka, jakie są warunki itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3k2vzt2g5q.png

Odnośnik do komentarza

a ja już skończyłam zajęcia w szkole rodzenia, poszłam w 23 tyg bo stwierdzilam ze jak pozniej beda upały to nie wiem jak sie bede czuła :)

dziewczyny a co myslicie o łóżeczku z funkcją kołyski, czy macie z tym jakieś doświadczenia, czy warto i czy to się w ogole przydaje? chodzi mi o coś takiego: http://www.justbaby.pl/lozeczko-radek-ii-kolyska-z-szuflada-120x60-cm-firmy-klups.html

Odnośnik do komentarza

Alicjapola
Ja zastanawialam sie nad takim łóżeczkiem ale pozostałam przy normalnym, powiem ci ze taka kołyska to nie jest zły pomysł, ale z drugiej strony ja juz sobie mysle że jak nauczę mała bujania to później inaczej mi nie usnie.Uwazam że kazda z nas ma swoje zasady i powinna sie nimi kierowac ja np 1 córcię nosiłam na ręcach bo miała kolki i wiem że kołyska by mi nie pomogła, to była i jest mała pieszczocha kocha przytulanie i niemalze do 2 roku usypiała na moim brzuchu Bez placzu i męczenia.to i dla mnie było dobre bo wtedy i ja odpoczywalam.
Co do anemii to tez brałam tardyferon a teraz mam omega med optima

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze tak piszecie o tym kwasie foliowym i się zastanawiam, czy sobie nie pobrać trochę. Mi lekarka powiedziała, że jeśli odżywiam się zdrowo (a tak jest, tylko mało ryb niestety), to mam brać tylko DHA. Folik brałam na długo przed ciążą i cały 1 trymestr, więc Jula się nałapała, a teraz to on chyba bardziej jest potrzebny właśnie po to, by żelazo się lepiej wchłaniało i anemii nie było.

Ja zaczęłam przybierać, w ciągu zeszłych 2 tygodni doszedł kilogram, więc łącznie jest +5/6 kg od najniższej ciążowej wagi.

A i zazdroszczę tym, co znają wagę dzidzi. Mi nic na ten temat nie wiadomo, pierwszy i ostatni raz słyszałam o wadze małej w 20 tc i było to 309 g, gdy badali mnie na patologii.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

dziekuje za informacje odnosnie cukru jak mialyscie jak to wyglada a moze ktos mial podobna sytuacje slyszal cos ,wlasciwe moje posuniecie bylo ze zadko tu bywalam bo tu jest tak jedna kracze na jeden temat i wszystkie zania ,malo kto ma swoje zdnaie przytakiwanie ,jedna lepsza od drugiej ,tak naprawde od jakiegos czasu tylko sie chwalicie co kto ma co juz kupil ,gdzie wyjezdza itd nic konkretenego od siebie od serca tylko przesciganie sie ,zadnym sytuacji zwiazanych z zycia a jak sa to gina w watkch odnosnie wozkow za ,butelek tak jest nieraz przeoczylyscie temat fajny niezwaracalyscie uwagi bo leci wszsytko swoim togiem tym co tylko zyjecie a szare problemy innych sa niezauwazane bo mnie to niedotyczy,ja sie tak poczolam dzis bo naprawde mam mego dola ,zalamalm sie nawet 1 glupiej reakcji dziwczyny czasami patrzcie na rzeczy innych dotyczace a nie swoj czubek noska,nieraz odpisywalam tym co mialy dola bo potradilam wczuc sie i zrozumiec innych a wy tyle postow polecialo oczym tak wlasnie ciekawym ale dlawas

Odnośnik do komentarza

Asiunia
Rozumem ze masz doła, moje posty tez nie sa komentowane, ale tu kazda pisze to na co ma ochotę, ja jak mam problem to szukam odpowiedzi tez na innych forach. Nas tez powinnas zrozumieć, wszystkie sie chcemy chwalic tymi butelkami itp. Nie dołuj się kazda z nas ma gorsze dni, ja czytam każdy wpis ale tylko czasem coś odpisuje bo np nie mam weny. Trzymaj sie cieplutko

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

asiula72 nie martw się zbytnio tym cukrem, ja tez mam wykryta cukrzyce , fakt że dość wcześnie bo w 21tc , ale u mnie skończyło się na diecie, ona pomaga i wszystko jest ok, mała rośnie w normie wszystkie narządy są ok! Mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie , jak dieta nie pomoże to się bierze insulinę, niestety im kobieta starsza tym większe prawdopodobieństwo cukrzycy, ale bądź dobrej myśli, wszystko będzie dobrze!

[http://www.suwaczki.com/tickers/o148vcqge9x1y7ub.png

Odnośnik do komentarza

Ja załatwiałam dziś sprawy w Zus-ie z L4 i czekam na decyzję, ale masakra kogo oni tam zatrudniają to się w głowie nie mieści. Zaksięgowały mi źle wpłatę za czerwiec i kazałam im to poprawić,a urzędniczka do mnie, że ona nie wie jak , nie wie o co chodzi itp, jej stwierdzenie " nie ma dziś PAni Marioli to nie wiem jak mam to zrobić:o" - co za zasrana instytucja!!!!!!! A ja będę jeździć 30km w śmierdzącym autobusie , bo nie ma Pani Marioli!!

ehhh... ale wróciłam poszłam spać i już wróciłam do świata żywych;)

alicjapola przeważnie dzieci lubią być kołysane, ja np kupuję zwykłe łóżeczko a jeśli chodzi o bujanie to leżaczek hybrydowy z muzyczka i bujaniem.Nie miałam takiego łóżeczka z kołyska więc nie zopiniuje;)

Megane123 masz takie wymiary podane??
bpd - miara główki
ac - obwód brzuszka
fl - dlugosc kosci udowej

, bo wystarczy podstawić pod wzór i wychodzi przybliżona waga maluszka.

asiunia72 uważam, że powinnaś iść do szpitala przy takim cukrze , jedynie co wiem, to tyle ile wyczytałam:
Test przesiewowy/diagnostyczny obciążenia 75g glukozy (OGTT):

1. Wartości prawidłowe:
glukoza na czczo mniejszy lub równy 105 mg%,
w 1 godz. po podaniu glukozy mniejszy lub równy 180 mg%,
w 2 godz. po podaniu glukozy mniejszy lub równy140 mg%:

nie wiem czy miałaś 50g czy 75g

Ale też muszę cię ochrzanić, za to co napisałaś , ja czasem nie odpisuje na pytania jesli się na tym nie znam , ale to nie znaczy, że widzę tylko czubek swojego nosa.Poza tym jeśli kobieta cieszy się ciążą , bo wszystko jest w porządku to ma prawo pochwalić się "Zdobyczami " dla dzidziusia, ale to nie powód, żeby ją atakować, bo na pewno jak u ciebie tez już cukier się unormuje, dobry nastój wróci to i ciebie będą cieszyć takie rzeczy.

gonia07 ałaa to niezły poród;) Jak czujesz, że dasz radę to spróbuj SN , ja mam taka traumę po porodzie, że ciesze się z CC ;)

zuzia z tego co wiem, to przy badaniu krwi można coś zjeść rano... Ja jestem na świeżo z tematem CC , wczoraj rozmawiałam z moja gin, że chciała bym aby wyznaczyła mi termin tak na 38 tydzien ciązy no i się nie zgodziła, powiedziała, że min w 39tc da mi termin, bo później dziewczyny chodzą i najpierw chcą wcześniej CC , a później płaczą,bo dzieci za wcześniej zostały wyciągnięte - niska waga itp. Ale ja i tak mam plan urodzić wczesniej ;) tak jak moja pierwszą córę;)

Odnośnik do komentarza
Gość Justyszka

Cześć!
Mam pytanie do mam mających problem ze skracającą się szyjką macicy. Moja ginekolog powiedziała, że mam dużo leżeć i odpoczywać oraz regularnie brać nospę (aby nie dopuszczać do bólu, skurczów, które miałam codziennie). Byłam w szoku i nie dopytałam lekarza, czy to oznacza, że mam faktycznie tylko leżeć i nawet nie powinnam wykonywać choćby domowych obowiązków ( np sprzątanie, zakupy, itp)? Miałyście tak?

Odnośnik do komentarza

Wioleta, witaj na forum :)

Mamaali właśnie tych wymiarów nie dostaję nigdy, zastanawiam się na ile to kwestia tego, że moja gin sobie po porostu patrzy na dziecko i nic nie mierzy, a na ile tego, że ma tak słaby sprzęt, że nawet jakby chciała to nie zobaczy... Ale dzięki za info, przy najbliższym usg (czyli tym pod koniec ciąży...) poproszę o te wymiary i zobaczymy, co powie :)

Asiunia, mam podobne zdanie jak Mamaali. Zupełnie nie mam pojęcia o cukrzycy, przykro mi, że coś się dzieje, nie umiem Ci pomóc.

Kinga, o wielowodziu również nic nie wiem, ale życzę dobrych wyników badań!

Zuzia, też nie cierpię być na czczo, zwłaszcza że chyba wróciły mi mdłości... Ale jestem zdania, że lepiej przecierpieć i zrobić badania rzetelnie, niż potem się zastanawiać, czy jedzenie lub picie (albo cytrynka na krzywej) nie zaburzyły mi wyniku i czy czasami nie jest on fałszywie dobry/zły.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbmg7yax8n37wh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...