Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczynki nie ma co sie stresowac z tymi wagami dzieciatek,kazde dzieciatko jest inne.ja lekarza tez pytalam czy nie za duzo przytylam do tej pory 12,5kg-mala wazy 1600.i lekarz mi powiedzial ze to nie ma znaczenia ile kobieta przytyje poniewaz niektore dziewczyny tyja 30kg a dzieciatka rodza sie 2,5kg a niektore tyja cala ciaze zaledwie 7kg a dzieciatka rodza sie 4kg.kazda za nas ma inny organizm:)
a co do jeszcze wagi dziewczyny widzialam sie wczoraj ze znajoma ona juz na dniach rodzi ale mniejsza z tym,chodzi o to ze ma kolezanke ktora termin ma tak jak ja czyli 24sierpnia a jej synek tydzien temu wazyl 2,5kg lekarz powiedzial ze duze dziecko i przez to ma co 2 dni chodzic na ktg a poza tym powiedzial ze raczej nie dotrwa do konca,ze urodzi wczesniej.

Odnośnik do komentarza

a jeszcze co do poloznych dziewczynki ja mialam taka sytuacje ze 5 lat temu jak rodzilam to byla wielkanoc i wielmozna pani polozna nawet nie przyjechala tylko dzwonila,a kase wziela!duzo nie duzo bo 200zl tyle chciala a potem nawet nie przyjechala.dlatego teraz nie oplacam za wczasu zobaczymy jakabedzie akurat miala dyzur i wtedy zobaczymy.boje sie ze znowu zaplace a nic z tego nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza

Co do położnych, to ja olewam sprawę mówmy otwarcie łapówkarstwa. Nie dam ani grosza. Na wyjściu ze szpitala ładnie podziękuję za opiekę i dam jakieś pyszności lub zmyślne herbatki - pod warunkiem że opieka będzie ok i panie będą dla mnie życzliwe.
Jak byłam w szpitalu to poznałam troszkę personelu i powiem Wam, że byłam bardzo mile zaskoczona. Panie okazały się uśmiechnięte i profesjonalne. Mam nadzieję, że to samo powiem po porodzie.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

W szpitalu, w którym planuję urodzić jest powszechna praktyka wykupowania sobie usług wybranej położnej na wyłączność. Dzięki temu można mieć pewność, że przez czas porodu położne się nie zmienią i ta wybrana zostanie z nami do końca. usługa płatna jest po porodzie. Nie jest to nielegalna praktyka, lecz oficjalne działanie szpitala. Planuję z tego skorzystać. czuję się pewniej, gdy myślę o porodzie i wiem, że będzie przy mnie ktoś zaufany (wcześniej jest spotkanie i omówienie oczekiwań). Wielu spośród moich przyjaciół skorzystało ztej opcji i twierdzą, że to była bardzo dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza

Huraaaaa!!!
Mój cukier jest ok :)) Nie trzymałam diety zgodnie z zaleceniami, codziennie jadłam lody i owoce :) a pomimo to obciążenie glukozą wyszlo niższe niż ostatnio i przedostatnio i spokojnie mieści się w normie. Cieszę się ogromnie :)
Odebrałam wynik GBS (miałam robiony przed założeniem pessara) wynik jest ujemny i mam te dobre bakterie (lactobacillus) które mają mnie chronić przed zapaleniami i grzybkami :)
To był dobry dzień. Cieszymy się :))

Nasz szpital ma np. taką praktykę, że gdy ciężarówka zgłasza się do porodu dostaje przydzieloną położną i tylko ona się nią zajmuje, żadna inna, no chyba że nastąpi zmiana dyżuru, to wtedy dostaje się inną.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Iwko nie mam pojęcia za co się tyle płaci. W Warszawie tak jest.. Nie podoba mi się to, bo niektóre osoby nie mogą sobie pozwolić na taki luksus. A ile waży twój dzidziuś w takim razie?;)

Niestety, żeby było coś dobrze zrobione na NFZ to trzeba do tego dopłacić. Dwa pierwsze USG robiłam prywatnie, trwało 50 minut, dzidziuś został bardzo dokładnie przebadany. Za jedno 250 zł. Ostatnie USG miałam publicznie, trwało 10 minut, lekarz był nieprzyjemny, a aparat do USG przedpotopowy. Lekarka poleciła mi, że jak chce mieć pewność, że wszystko ok, to żebym te pierwsze i połówkowe USG wykonała odpłatnie.

Podobnie jest z rodzeniem. Jak chce się mieć 100% bezpieczeństwa i pewności to trzeba za to zapłacić ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a powiedzcie mi czy miewacie takie bóle w okolicach mostka przy wdechu?
Ja właśnie nie wiem, czy to jest normalne, czy może coś jest nie tak. Ale wczoraj wieczorem i dzisiaj to mnie strasznie w tym mostku ciśnie.
Poradźcie coś, proszę.

Co do wagi dzidziusia na usg to mój lekarz mówił mi kiedyś, że pomiary są zależne od tego jak uchwyci się dzidziusia, nie pamiętam dokładnie o co to chodziło, ale faktycznie miałam kiedyś obione usg dzien po dniu u dwóch różnych specjalistów i wyniki różniły się o tydzień. Podobno przekłamania są do 0,5 kg.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;)
Co do położnej to ja tez z Warszawy i niestety jest to prawda - 1500 zł jak chce sie mieć położna dla siebie . Ja leżałam w dwóch rożnych szpitalach i z opieki położnych i lekarzy jestem bardzo zadowolona wiec, ze za wszystko trzeba płacić i na NFZ nic sie nie "ugada" to sie nie zgodzę ;)

Waga maluszka
Moja córcia w poniedziałek (35tc) ważyła 2200 g ;) kruszynka moja słodka

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;)
Co do położnej to ja tez z Warszawy i niestety jest to prawda - 1500 zł jak chce sie mieć położna dla siebie . Ja leżałam w dwóch rożnych szpitalach i z opieki położnych i lekarzy jestem bardzo zadowolona wiec, ze za wszystko trzeba płacić i na NFZ nic sie nie "ugada" to sie nie zgodzę ;)

Waga maluszka
Moja córcia w poniedziałek (35tc) ważyła 2200 g ;) kruszynka moja słodka

Odnośnik do komentarza

Z tą wagą to racja bo to też zależy od aparatu i jak zostanie zrobiony pomiar główki bo wage oblicza się jako stosunek główki do kości udowej. Mój dzidziak w 31 też ważył 2kg ale lekarz mówi że to będzie bardziej coś ok 1800, no a ja przytyłam zaledwie 7 kg.
Co do bóli w okolicy mostka ja ich nie mam ale mogą być one związane z mięśniami oddechowymi. Macica jest coraz wyzej a tym samym uciska na przeponę i pozostałe mięśnie oddechowe i zwyczajnie w klatce piersiowej jest mniej miejsca co może powodować uczucie dusznoąci bądź ból, ale nie jestem lekarzem tylko pielęgniarką więc jak masz obawy zapytaj specjalisty:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, dłuuugo mnie z Wami nie było, niestety nie miałam czasu na NIC... Jeszcze chodzę do pracy:( uczę dziewczynę na moje miejsce do tego wrąbali mi dziecko szwagierki do opieki. Teraz to już mam całkiem przes.ane. Moja niunia w 30tygodniu ważyła 1200gram kruszynka kochana:) za to szaleje jakby była 2-razy większa:) z tego co mówi gin to wszystko ok

😉

Odnośnik do komentarza

Asia1608
Nie przejmuj się mnie mój ginekolog już uważa za dziwoląga bo też ciągle mnie coś boli, kłuje, ostatnio mówię mu że coś mnie właśnie kłuje jak by w pęcherzu a on na to " pani Paulino to tak jak zwykle" a ja mu mówię że właśnie że nie bo ostatnio mnie zwykle coś boli a teraz kłuje no to tylko się uśmiechnął na to:) może jakoś biedak wytrzyma zemną, ma jeszcze kilka pacjentek z mojej miejscowości i pytał się mnie ostatnio czy tam wszystkie kobiety takie znerwicowane hahaha:)

Odnośnik do komentarza

cześć Dziewczyny! strasznie dawno nie pisałam...
mnie spotkała dość "przykra" sprawa bo źle sobie stanęłam i złamałam kość śródstopia... miałam nogę w gipsie przez trochę, teraz na takiej szynie gipsowej... masakra jakaś bo z dużym brzuchem muszę o kulach chodzić, maluszek wytrzęsiony od tego, brzuch sie napina... i do tego jeszcze zastrzyki przeciwzakrzepowe musze brać...

http://lbdf.lilypie.com/FZE3p1.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Wracam i ja! ;) Ahh z tym czasem... i w dodatku odwiedziny w pl.
W miarę możliwości starałam się czytać Wasze posty, fajnie dowiedzieć się że nie jest się odosobnionym w tych wszystkich dolegliwościach.
Jeśli chodzi o opiekę w Pl a za granicą - całą ciążę jestem pod kontrolą w de i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim nie wyobrażam sobie tutaj za coś płacić (poród rodzinny, położna, dodatkowe badania itp. ). Porównując ze znajomymi w pl wiem, że różnice są w podejściu do ciężarówek i różnych problemów ciążowych. Tutaj nie liczy się ruchów dziecka, od 36 tc dziecko jest już donoszone(w pl chyba od 37 z relacji koleżanek),teoretycznie 3 duze usg w czasie ciazy, ale w parktyce regularnie podglada sie brzdąca. Przed porodem umawiamy sie na wizyte z położną i anestezjologiem (w 34tc około) w celu zaplanowania porodu. Decydujemy czy chcemy mieć znieczulenie zewnątrzoponowe - oczywiście bezpłatne przy porodzie sn , i w razie cc podpajęczynówkowe czy ogólne. Jeśli wystepuje jakiekolwiek zagrożenie przedwczesnym porodem spotykamy się z pediatrą - ten pokazuje nam zdjęcia dzieci urodzonych w poszczególnych tygodniach i omawia co dziecko potrafi, a czego jeszcze nie i jakie ewentualne zagrożenia związane są porodem w danym tygodniu. Oczywiście warto też wspomnieć o wspomaganiu płuc dziecka sterydami.
Tutaj waga 4200 dziecka jest wskazniem do cc.
Znalazło by się i więcej różnic ale to tak ogólnikowo..

A co do mojej ciąży
W związku z tym iż mój "mały" od 12 tc jest zawsze do przodu z wzrostem i wagą to w dniu dzisiejszym pani gin oznajmila że termin mam na 15.07 ! a miałam na 04.08. .
Oczywiście ustalenie pierwszego terminu nie było łatwe gdyż pierwsze dwa miesiące miałam krwawienia normalne.
Tydzień temu byłam w szpitalu (skurcze najpierw co 5min, potem co 3 i 2-1,5min) farmakologicznie udało się przesunać poród, ale po dzisiejszym badaniu szyjki nie ma wątpliwości, że nadchodzi ten czas wielkimi krokami.
Na szczęście wszystko już mamy dla naszego potworka ;)

I muszę wspomnieć, że nie jest też taki malutki 34+4 tc a on wazy 3100 i 53cm.

Pozdrowienia dla wszystkich jeszcze ciężarówek a już wkrótce szczęsliwych mamuś. Miłego popołudnia :)

http://s5.suwaczek.com/201407291761.png

Odnośnik do komentarza

Pranie zrobione(położna mówiła żeby zrobić wcześniej żeby ciuszki skolonizowały się domowymi bakteriami),torba spakowana,wózek kupiony,łóżeczko skręcone,pozostało czekać na wyjście małej,oby nie za wcześnie ale tak w drugiej połowie lipca mogłaby już być z nami:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez pranie mam już zrobione, poprasowane i poskładane od jakiś 3 tygodni. Też mam cały czas przeczucie, że mała wcześniej się urodzi, tym bardziej, że coraz częścien mam skurcze i twardnienia brzucha. Na razie żadnych plamień, wycieków wód itp nie mam, ale musiałam zacząć korzystać z pomocy Nospy bo czasem te skurcze są bolesne i bardzo mnie w pachwinach boli. Na razie nospa daję radę i po niej skurcze ustępuja. Musiałam też zwiększyć dawkę magnezu. No ale cóż, pierwsze dziecko tez rodziłam 4 tygodnie przed czasem więc i teraz też tak może być. W czwartek dowiem się ile mała waży i jak moje rozwarcie, bo na ostatniej wizycie lekkie było, ale szyjka była długa i twarda. I tak jak lekarz powiedział muszę wytrzymać przynajmniej do końca 35 tc.

Brakuje mi wózka i chyba na razie wyjmę i poproszę męża żeby jutro wyprał ten po Wiki, na razie w domu wystarczy a nowy kupimy jak się mała urodzi. Teraz ze względu na te skurcze i twardnienia nie mam nawet jak pojechać i pochodzić po sklepach bo co trochę pochodzę to muszę siadać i odpoczywać bo brzuch twardy jak kamień. Łożeczko też mam nie złożone, materacyk nie kupiony :-( Ale ciuszki mam przygotowane, kosmetyków większość też, no i torbę już od 2 tygodni spakowaną.

Małą25 a magnez bierzesz? bo to też na drętwienia i skurcze pomaga.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Byłam dziś na USG i mój synek waży 1720 g (30 t. 6 d.).Poza tym wszystko z nim w porządku.

Ja ostatnio wyprałam i wyprasowałam ubrania. Torby do szpitala jeszcze nie przygotowywałam, bo do terminy jeszcze 9 tyg. ,ale chyba już czas kupić koszule do szpitala. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby poród miał się odbyć wcześniej, nie mam skurczy ani rozwarcia, ale wiadomo - nigdy nic nie wiadomo.

Weekend upłynie nam pod znakiem przygotowywania pokoju dla małego. A potem już tylko czekać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...