Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, jesli chodzi o ruchy, to z moim synkiem jest różnie. Ostatnie dni był dość leniwy, co mnie ogromnie stresowało, a od wczoraj szaleje. Różnie to z nim bywa.
Za tydzień wizyta u lekarza.W końcu zobaczę Mikołajka! Już trzy tygodnie minęły od ostatniej wizyty, tęsknię za jego widokiem!

Ubrania-też nie chce mi sie zaopatrywać w ciuchy, które za chwilę mi się nie przydadzą. Zbieram od koleżanek co większą odzież, a dziś w lidlu kupilam dwie sukienki (ale nie te ciążowe) i leginsy (za kolano). I mam fajny letni zapas :)))

Bedzie Hania- no nareszcie idziesz na zwolnienie, w koncu!!! :))))

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki !!!
u nas już tylko 60 dni do końca !!! Cieszę się niesamowicie :D :D
U nas dzisiaj spadek formy a właściwie od wczorajszego wieczora... pogoda diametralnie się zmieniła, co poczułam wczoraj w nerkach... dziś burza i deszcz, i wszystko boli mnie okrutnie więc leżymy i jemy witaminki :D Trochę też podczas tych upałów się zaziębiłam ;/ nie wiem jakim cudem, najprawdopodobniej przesadziłam z chłodzonymi napojami, ale na szczęście nie jest fatalnie i magiczny vick jak zawsze pomaga na wszystko :)

będzie Hania - tylko w dwóch :D? ja czasami mam wrażenie że noszę w brzuszku kilku lokatorów, bo czuję małą w kilku miejscach na raz. Ale wiesz, to pewnie łapka, łokieć, główka, kolanko i tak to odczuwamy. Nasze maleństwa mają przecież coraz mniej miejsca :)

nomika - z tym obracaniem się to w kalendarzu ciążowym jest że generalnie już powinno dziecko się odwrócić i to najlepszy scenariusz [ u mnie - 31 tc. ] jednak jeśli tego nie zrobi, to jeszcze ma chwilę czasu, bo "im dalej w las tym więcej drzew" dzieci rosną i z dnia na dzień coraz ciężej zmienić pozycję...

Mogu - ja nie raz śpię na plecach i nie panikuję z tego powodu, jestem pewna że nie zrobię tym mojej małej krzywdy, bo zbyt długo nie jestem w stanie leżeć w tej pozycji, budzę się i przekręcam na któryś bok. na prawym boku też sypiam, i nie widzę w tym nic złego :)
Super że ciacho Ci wyszło :D Wygląda mega apetycznie i... też bym chciała dostać taki prezencior :D

Liv - mi nikt nie kazał liczyć ruchów, ale moja mała ma wyrobiony rytm i wiem, kiedy spodziewać się "ciszy"... ja doliczałabym do tych 50 i na tym koniec, ale nie wiem w sumie... hmmm... na grupie fb coś dziewczyny pisały, że ruchów ma być minimum 10 na dobę? coś mi nie pasuje hahahaha

W ogóle !!! Nie wiem jak Wasze brzuszki ale mój wygląda jakby miał zaraz wybuchnąć... dodatkowo tak bardzo mi widać żyły że z daleka patrząc wyglądam jakbym brzuszka nie myła - pokrywa go siatka sinych prążków :D

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA MAMY BRZUCHATKI :*

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)

Byłam dziś u lekarza i dostąpił mnie zaszczyt zakładania pessara.. Okazało się, że mam bezbolesne rozwieranie się szyjki i lada moment może się wydarzyć coś złego. Dostałam też magnez z potasem i ogólnie mam się oszczędzać.
Czy któraś z was też to ma? Jak się z tym żyje? Póki co mnie trochę boli i się martwię o dzidzię i w ogóle :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

Mogu :) cieszę się, że ktoś się cieszy ze mną:))) tzn ja jestem trochę rozdarta bo z jednej strony chciałabym jeszcze pracować a z drugiej nie wyrabiam na zakrętach ( jeszcze w międzyczasie zajmuje się 6-letnią córką brata mojego męża...) a cała reszta uważa, że powinnam pracować do porodu, w jego trakcie i po nim oczywiście też + oczywiście obowiązki domowe heh
Juskaa no jakby się tak zastanowić to faktycznie nie tylko w dwóch miejscach na raz, czasem poczuję niunie z prawej strony a za sekundę brzuszek wygina się z lewej i w górnej części:) czasem naprawdę szaleje:))) nie wiem od czego to zależy- przeważnie szaleje jak wygodnie usiądę w fotelu albo kiedy się położę na plecach.

😉

Odnośnik do komentarza

Madziak_Wroc Wiatamy:) no niestety jeszcze nie jestem na l4 ale miałam dokładnie tak jak Ty. Wystraszyłam się upałów bo czułam sie FATALNIE... Teraz chodzę do pracy i czekam na dziewczynę, którą mam wyszkolić na moje stanowisko, zapoznać z programami księgowymi itd. mimo wszystko cieszę się, że tą rozmowę z szefem mam już za sobą i że sytuacja się wyklarowała:) teraz jestem pełna nadziei i czekam na upragniony odpoczynek:)
Razem z Hanią pozdrawiamy:)

😉

Odnośnik do komentarza

agata86, moja szyjka ma 1,6 cm i zbliżam się do końca 28 tygodnia. Nie ma rozwarcia ani nic. Nie wiem jak z twardością, bo się nie dopytałam, a moja babeczka mówi mi tylko najpotrzebniejsze rzeczy, bo widzi, że świruję, ale wrócę do domu to i tak się w necie naczytam ;/ Lekarka kazała mi się oszczędzać, pozwoliła chodzić do szkoły rodzenia, ale uczestniczyć pasywnie. I pozwoliła też, żebym dwa razy w tygodniu poszła na studia na zajęcia. Zastanawiam się czy nic się nie będzie działo jak będę tak łazić skoro ty cały czas leżysz. Jak to jest z tobą?
Martwię się jeszcze o infekcje, bo podobno łatwo można złapać. U ciebie wszystko z tym ok?
Od samego początku ciąży ginekolog mówiła, że mam krótką szyjkę, ale teraz najwidoczniej już za bardzo :(
Zdenerwowało mnie to wszystko, że już w gabinecie wpadłam w płacz. Chyba jestem histeryczką..

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

ankaczarnykot ja 25ego kwietnia (był to koniec mojego 26 tygodnia) na wizycie kontrolnej lekarz powiedział mi, ze moja szyjka ma niecały centymetr.. a dokładnie 0,8 cm i dodatkowo rozwarcie na 1,7 cm i ze nastepnego dnia mam sie stawic w szpitalu na patologii ciazy, bo grozi mi przedwczesny poród.
Jak wyszłam od lekarza to zryczałam sie w rekaw meza, miałam czarne mysli... nie miałam pojęcia co o tym myśleć. Leżałam w szpitalu prawie 3 tyg. z pessarem po czym zrobili mi usg, wypuscili do domu, ale kazali lezec. 22ego maja miałam wizyte kontrolna... Przez moje zdyscyplinowane leżenie no i przez pessar na pewno szyjka mierzyła od 1.6 do 2.0 cm (w zaleznosci jak mały napiera) i brak rozwarcia. 9 czerwca mam sie znowu stawic w szpitalu, bo mój gin chce porobić badania i pewnie ustalic cos co do porodu... Także można to wytrzymać, ale osobiście myśle, ze powinnas darować sobie ta szkole rodzenia i inne wyjscia i jak najwiecej odpoczywac.. lepiej nie pogarszac sytuacji :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Mój ginekolog zalecił mi badanie usg piersi, jako że w rodzinie był przypadek choroby nowotworowej umiejscowionej właśnie w piersi. Zrobiłam dziś to badanie i niestety okazało się, że w obu piersiach są torbiele. Staram się nie panikować, w poniedziałek idę do mojego ginekologa (przy okazji jest też onkologiem) i na pewno powie mi, co dalej. Mam nadzieję, że to nic poważnego... Ale martwi mnie to bardzo :(

Oby wszystko było dobrze...

Odnośnik do komentarza

agata86 to u ciebie było wyjątkowo kiepsko :( dobrze, że ci się poprawiło i wszystko jest na dobrej drodze :)
sama nie wiem co mam myśleć, lekarka zezwoliła mi chodzić itd. mam wizytę dopiero 9 czerwca. zastanawiam się czy to nie będzie za późno, bo jak zacznie się coś dziać to nawet nie będę wiedzieć :( dlatego chyba przejdę się tam za tydzień sprawdzić czy pessar daje radę, czy nie skraca się ta szyjka. właśnie chodzi o to, że moja prowadząca jest taka, że wszystko bagatelizuje, każe się nie przejmować i mało mówi. nie dała mi żadnych tabletek profilaktycznie na te infekcje.. póki co mija drugi dzień z krążkiem i jeszcze nic mi nie jest, ale to na pewno za wcześnie. zobaczymy jak to będzie, może mnie infekcja ominie a jak nie to się wkurzę, że nic mi nie przepisała..
a ty masz jakieś objawy? swędzenie czy coś? czy te dowcipne tablety spełniają funkcję?

mogu, też mam torbiele w piersiach i to nie takie małe, przed każdym okresem mnie jeszcze bardziej bolały. jedyne co mi kazali to zgłosić się na usg po 26 roku życia na kontrole. no ale nie wiem ile ty masz lat, bo w późniejszym wieku robi się chyba też biopsję, żeby sprawdzić czy to nie rakowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza

Mogu
Cześć dziewczyny,

Mój ginekolog zalecił mi badanie usg piersi, jako że w rodzinie był przypadek choroby nowotworowej umiejscowionej właśnie w piersi. Zrobiłam dziś to badanie i niestety okazało się, że w obu piersiach są torbiele. Staram się nie panikować, w poniedziałek idę do mojego ginekologa (przy okazji jest też onkologiem) i na pewno powie mi, co dalej. Mam nadzieję, że to nic poważnego... Ale martwi mnie to bardzo :(

Oby wszystko było dobrze...


Dobry wieczór sierpniówki:)
Mogu ja na Twoim miejscu nie panikowałabym ,bo w ciąży i podczas karmienia piersią wyniki bywają niemiarodajne.Trzymaj się .
U nas wszystko ok,mała rozwija się prawidłowo,już się nie mogę doczekać sierpnia:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

ankaczarnykot dowcipne MUSISZ dostać.. mi w szpitalu mówili, że infekcja może wywołać skurcze dlatego bardzo trzeba tego pilnować.. ja jak założyli mi pessar ponad tydzień brałam dopochwowo GYNALGIN I CLOTRIMAZOLUM. Teraz na wizycie lekarz powiedział, ze pessar ładnie trzyma, wszystko jest ok i mam brac tylko clotrimazolum co drugi dzień.
Może warto pomyśleć o zmianie lekarza skoro ten wszystko bagatelizuje??? a powiedz jeszcze.. masz skurcze???

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37j44j0ev89jj0.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
Ja w końcu mam więcej czasu więc mam nadzieję, że będę bardziej na bieżąco z forum. Mój dzidziuś ważył tydzien temu 1200g to wydaje mi się że dość spory jest :) Narazie wszystko ok. Ustawił się juz główką w dół, i kopie pod żebrami, ale jeszcze nie boleśnie.
Czy dziewczyny, które dobrze się czujecie, ćwiczycie coś w ciąży? Ja się staram troche ćwiczyć, ale mało regularnie. Czy dziewczyny, które już rodziły mogą potwierdzić, że dobra kondycja wpływa na szybszy poród? To może by mnie zmotywowało do regularniejszych ćwiczeń ;)
Pozdrawiam cieplutko:)

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rdqk3j0kd8828.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

agata86 wkurza mnie już ta lekarka.. już dawno się zastanawiałam czy jej nie zmienić, ale nie wiem na kogo. na pierwszej wizycie potwierdzającej ciążę byłam u takiego faceta, ale się przepisałam do tej i nie wiem czy na dobre mi to wyszło.
kupiłam sobie dziś Lactovaginal zapobiegawczo, zaaplikuję na wieczór. jak na razie zauważyłam, że wyciekają mi w dużej ilości jakieś dziwne wydzieliny, ale innych objawów nie mam.
nie wiem czy mam skurcze. nic mnie nie boli ani nie bolało. przez całą ciążę miałam twardy brzuch i myślałam, że to norma, ale chyba nie :( teraz z tym pessarem dziwnie się czuję, właśnie mam wrażenie skurczy czy coś albo po prostu tak czuć te badziewie.
pewnie jak złapię dopiero jakiś syf to ta kobieta się mną zainteresuje, znając życie i jej podejście do sprawy.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcqtkflu42baxi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Anetta1

Hej!
ankaczarnykot - my chyba chodzimy do tej samej lekarki.
Moja też jest małomówna i jak jej o cos nie zapytasz to sama Ci nic nie powie. Ja juz raz zmieniałam lekarza. Ta babeczka do której teraz chodze to dobry specjalista wiec wierze ze skoro nic nie mówi to jest wszystko ok.
Wczoraj miałam wizyte i mimo moich obaw o skracanie sie szyjki wszystko jest ok.
Pytałam lekarke o liczenie ruchów dziecka i mi powiedziała ze do godziny 12 mam naliczyc 10.
A zapomniałam zapytać o kłucie w pochwie. Ponoć to normalne. Powiedzcie mi dziewczyny czy Wy takowe macie i czy długo to trwa, jak czesto i czy jest bardzo bolesne.

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczynki.i ja dzis mialam wizyte bardzo sie jej balm poniewaz w ogole sie nie oszczedzalam ale naszczecie wszystko jest w jak njlepszym, porzadku,mala wazy 1150 wiec tez w normie,kolejna wizyta za 3 tygodnie.jejku jak dobrze ze sie troche ochlodzilo bo mialam juz serdecznie dosc tych upalow,niestety mowia ze na poczatku czerwca maja powrocic,to juz w ogole bedzie masakra:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...