Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ziggy

Olej w diecie maluszka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ziggy

witam, słyszałam, że trzeba już kilkumiesięcznemu maluchowi dawać małe porcje oleju, który ma podobno działać dobrze na układ pokarmowy.. czy to prawda?dajecie swoim dzieciom oleje? jakie i w jakiej formie????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witaj, warto podawać olej rzepakowy do zupek, jeśli gotujesz sama zupkę, to zamiast masła, możesz dodać troszkę oleju, jeśli kupujesz zupki, to czytaj skład, bo bardzo czesto mają już olej i nie trzeba dodawać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamama84

hej, ale na co działa dobrze czyli co dokładnie robi jeśli chodzi o układ pokarmowy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdemu człowiekowi potrzebne są różnorodne składniki pokarmowe - także tłuszcze. Przede wszystkim tłuszcz jest niezbędny do budowy komórek, ale też szereg witamin i składników mineralnych rozpuszcza się w tłuszczach a nie w wodzie, na przykład witaminy A, K, D, E i bez tłuszczu się nie przyswoją. Dlatego nawet posiłek dla dziecka pełen witamin może być bezwartościowy jeśli nie zawiera tłuszczów.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sandy

moja mała nie znosi oliwy z oliwek i nie tknie niczego co tylko nią pachnie. próbuję z masłem, ale są podobno jakieś oleje właśnie dla dzieci, mają inny smak a walory oliwy z oliwek..ale jeszcze na nie nie trafiłam. może ktoś coś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandy nasz rodzimy rzepakowy jest dużo bardziej wartościowy od oliwy z oliwek i nie ma smaku, więc powinien się sprawdzić. Tak naprawdę najlepiej kiedy się podaje różne tłuszcze zamiennie, więc z masłem też koniecznie spróbuj.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodaję ekologiczny olej lniany. Około łyżeczkę na około 120 ml papki. Taki olej jest dość drogi (ponad 40 zł za 500 ml) i ma krótki termin przydatności ale ponoc jest bardzo polecany przez lekarzy dla maluchów.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydra gdzie kupiłaś olej lniany? Jest trudny do przechowywania, nie powinien mieć dostępu do światła. Kupiłaś może w jakimś zaufanym sklepie, czy może przez internet?

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasia, kupiłam w sklepie z eko żywnością, stacjonarnie. Może u Ciebie gdzieś gdzie mieszkasz też taki sklep jest. Faktycznie jest krótko ważny bo 3 miesiące. Nie jest nic napisane o dostępie do światła ale jest w butelce z ciemnego szkła więc może w ten sposób to załatwiono. Trzymać należy go w lodówce.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym jak wczoraj napisałam posta byłam na zakupach i znalazłam taki sklep. Olej trzymali tam w lodówce, świeży, kilkudniowy. O tym, że nie powinien mieć dostępu do światła czytałam gdzieś w internecie, ten który kupiłam oprócz tego że w ciemnej butelce, jest też zapakowany w styropianowe opakowanie.
Dzięki za info, od dziś Mały będzie jadł zdrowiej :)

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość miszka122

ja kupuje i kaszki i olej z holle. w polsce jest ta marka dostepna,ale trudniej niz w niemczech. butelki z olejem też mają ciemny kolor i olej tez jest ekologiczny, tylko ze ja go kupuję w internecie i nawet wychodzi taniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi