Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mambach

Ząbkowanie - jak u was przebiega?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata123

u nas strasznie było, szczególnie gdy wyrzynały się dwójeczki. Było ciężko choć i tak wiele pomogła nam camilia. Na szczęście mamy ząbkowanie już za sobą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kornelka99

U mnie nie było wyjścia i musiałam oprócz domowych sposobów zwalczyć ból podając czopki Virbucol. Po 2 dniach miałam już spokój i wszyscy w domu się w końcu wyspali. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A my nadal czekamy cierpliwie na pierwsze ząbki:) synek skończył już 9 miesięcy. Z tego co słyszałam dużo mam poleca właśnie te czopki virbucol, są one homeopatyczne i bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mmmamuśka

u nas dziwna sytuacja, w wieku 4,5 miesiąca pojawiła się trójka na dole (pediatra potwierdził) natomiast jakieś dwa dni temu się schowała... nie wiem czy to kwestia opuchniętych dziąseł??? dziś w nocy co chwila Malutka się budziła z płaczem, zasypiała mi na rękach ale tylko w pozycji pionowej... dalej jest marudna, ślini się bardzo mocno od dawna, do buzi wpycha wszystko co się da... ile to może trwać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewak

U mnie szymus ma straszna biegunke i nie ma apetytu a to u niego niespotykane, no i krotko spi w dzien, w nocy tez sie budzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mmmamuśka, jak się zacznie ząbkowanie, to z przerwami trwa do 2-2,5rż.
Na początku może być wysyp ząbków co parę-paręnaście dni, albo co parę tygodni, a może być tak, że wyjdą dwa ząbki, a potem będzie np. 2 m-ce przerwy. Nie ma żadnych reguł. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, nastawić na może nieprzespane noce, a dziecku pomóc ile się da np. smarując dziąsełka specjalnym żelem na ząbkowanie, podając czopek Viburcol (jest homeopatyczny i nie na wszystkie dzieci działa) albo dając mu czopek/syrop przeciwbólowy.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja córeczka przy ząbkowaniu strasznie marudziła, też miała mniejszy apetyt i czasem zdarzała się gorączka. Pomagały jej chłodzące gryzaki, i Camilia, którą zakrapiałam dziąsła. Bez tego myślę że byłoby ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez dawalam camilię, ale na problemy ze snem przy zabkowaniu, bo u nas niestety tak jest z kazdym zabkiem, nic malemu nie dolega, procz klopotow ze snem:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas to nawet nie tyle dziąsełka dokuczały, co temperatura i rozdrażnienie straszne. Mała była bardzo płaczliwa, sama nie wiedziała co chce i ciągle rozpaczała. Już sama nie wiedziałam co robić, nosiłam, tuliłam i nic. Odkładałam, to było jeszcze gorzej. Dopiero jak dałam viburcol to się poprawiło, wyciszyła się trochę, gorączka spadła i nawet mi w końcu taka umęczona zasnęła. Nie jestem zwolenniczką podawania jakichkolwiek leków, ale siostra jest pediatrą i powiedziała, że nie zaszkodzi, bo to ziołowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AlicjaW

Mój synek pchał do buzi wszystko, co miał pod rączką, tak bardzo go swędziały dziąsełka. Na szczęście oprócz strasznego ślinotoku i wsadzania wszystkiego do buzi nie miał gorączki, nie marudził, nie płakał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ma 8 zębów - 4 na górze i 4 na dole. I gdyby nie to ze wymacalam je palcem, to bym nie wiedziała ze zabkuje. Teraz ma bardzo napuchniete na dole po lewej stronie, idą dalsze. Nie dzieje się nic. Może to że troche więcej cyca chce. Takze jestem przeszczesliwa ze w ten sposob, poki co, zabkujemy.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na szczęście mam już ten problem prawie za sobą, moja córeczka bardzo marudziła i musiałam sięgnąc po jakieś środki bo inaczej mogłoby byc ciężko... Najlepiej sprawdził się preparat camilia, córeczka dobrze na niego reagowała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas najgorsze były noce przy ząbkowaniu, a i w dłuższym okresie masaż dziąsełek i chłodzone gryzaki nie wiele pomagały. Zaczęłam więc szukać środków, które by pomogły i własnie Camilia wydawała sie i była bardzo dobra. Nie zawiera lidokainy, więc nie bałam sie o skutki uboczne tak jak może byc przy żelach oraz w jej skład wchodzi tylko Rumianek, Szarłatka i Rzewień, które działają łagodząco i uspakajająco. No i z nia całkiem ładnie przebrnelismy przez ten okres :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Emilianka, żel na dziąsełka jest lekiem, więc przedawkowany może dziecku zaszkodzić. A to czy i jakie ma skutki uboczne, to możesz przeczytać na załączonej do żelu ulotce.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo, że nic nie jest dobre w nadmiarze, z niczym nie można przesadzać... Ja wybrałam camilie która wiem że ma naturalny skład, podaje ja dziecku maksymalnie 3,4, razy dziennie i pomaga. Zawsze warto czytać ulotki, tam jest wszystko napisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas Camilia była potrzebna tylo 2 razy dziennie we wczesne południe i dodatkowo oczywiście wieczorem, bo bez Camili nie dało się wyspać, a mała od razu lepiej sypiała i nie męczyła się. Dodatkowo nie zawiera lidokainy, która może być bardzo szkodliwa dla maluszka, więc woleliśmy nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...