Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Tusia, dzięki :)! Zrobię w któryś dzień, bo wszyscy lubimy kaszę :). Ale ich zaskoczę kotletami kaszowymi, ciekawe tylko czy im posmakują :D

Emwro, ale masz menu okrojone :(. To mi przypomina, że moja szwagierka też jadła 3 rzeczy na krzyż, bo Mała miała silną alergię zwłaszcza na nabiał, ale też na sporo innych rzeczy. Czytam, że nie smarujesz kanapek, a szwagierka miała specjalną margarynę dla skazowców, może poszukaj w sklepie. Jak chcesz to ją podpytam co mogła wtedy jeść.
I jeszcze jedna rzecz ważna, jak Damiś tak reaguje na wszelaki nabiał, to powinnaś też wykluczyć nabiał kozi i sojowy. To tylko pozornie jest tak, że osoby uczulone na białko krowie mogą pić/jeść przetwory kozie czy sojowe, a tym czasem one dla skazowców też są alergizujące. To wiem od alergolog.

Odnośnik do komentarza

My już po spacerku . Zaraz będziemy robić obiadek bo P niedługo będzie z pracy . Jeszcze później muszę szybko skoczyć do babci do szpitala - dobrze ,że mam go dość bliko 15 min piechotką . A na wieczór może jakiś dobry film ? Choć dziś bd w tv Saleta na stoczni remontowej na national geogr. A ,ze P tam pracuje na stoczni to napewno bd chciał sie pochwalic :D

DZIBALA
Super,że masz już Um za sobą można tam naprawdę ześwirowwać a swoją drogą co to jest a raczej do czego ona jest . KARTA OGÓLNOPOLSKA I KRAKOWSKA ? Fajnie,że obiad Ci przypasowal - napwdę polecam :) . Jasiek taki gadulec mówisz? Pewno wołał "Boooziu Mamuś długo jeszcze ? " :)
ANIU
Bolek też płakał na dkach ale na całe szczęście nigdy nie popatrzał mi się w oczka tak jak Filip Tobie Ufff !. Boziu co 2 dni ? Ja myje tak co 5 .. . A na zdjeciu widać ,że umyte bo tak sterczą ... masakra . W dzień umytych włosów najlepiej nie wychodzić na dwór ale na całe szczęście byliśmy w parku "pod domem" dla tego nawet się nie malowałam tylko założyłam dres ,małemu kombinezon na "strój" domowy i na 40 min po parku kasztany pozbierać wyszliśmy :). Ależ Ci pozazdrościłam tej przespanej nocy , osttanimi czasy jak Borys się budzi w nocy to mam takim zgon,że ledwo do łóżeczka dochodzę obijając się o ściany ! :D Widzę ,że obrotowe postępy Fofi ma identyczne jak mój Ancymonek :]
BIA
Kochana tak się ciesze ,że Pulpecik już je tak jak powinien oby teraz ładnie przybierał na wadze i odzyskal swój pseudonim ! Super ,ze dzielnie znósł szczepionkę ! Dzielny chłopak !!!
Hallowen ? Hmmm zapewne w domu z synczkiem :) . Lepiej bd na Andrzejki bo mamy z P rocznicę :) a w hallowen mamy rocznicę poznania :)
Emwro
Aż tak Damianek ulewa przy odbiciu ? Jak Borysa odbijam na siedząco to w tedy strasznie ulewa a tak normalnie na ramieniu ani troszkę .
MARCOSIA
Hej Babeczko :* Jak miło ,że w końcu napisałaś ! Jak tam Gosiowe menu ? Ale z Niej Baba :) Waży tyle co Borys hehe. Ale Gosiaczek ma oczka !! ŁAŁ. Fajnie ,że dodałaś zdjęcie . PS. Ładna z Ciebie kobitka ! Wpadaj częsciej choć na dwa słówka . Powodzenia w remoncie !

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Beacia
Jakkolwiek to zabrzmi, z przyjemnością dałabym Ci poderżnąć sobie gardło. ;D Uwielbiam cosplay. Nie masz żadnych chętnych koleżanek?
Tymczasem ze względu na dzieci, w tym roku Halloween w pieleszach domowych. Najpierw spacer po cmentarzu (jedyny 'park' w okolicy, często tam spacerujemy :p) po zmroku, później będziemy wycinać dynię, a potem planujemy sobie zagrać w grę planszową "Horror w Arkham". :)

Ania
Zazdroszczę przespanej nocy. Mnie od tych wstawań permanentnie boli głowa. :( Pół biedy jednak wstawanie, ściąganie mleka w nocy to masakra. Zimno i trzeba to robić w pozycji pionowej...
A ile Filipek ma cm? Nie jest przypadkiem krótszy od Piotrusia? ;)

Dziubala
Gratuluję dopełnienia formalności w urzędzie, musiałaś odczuć ulgę. :)
Obecnie Piotruś je w nocy pełne porcje co znaczy, że tego potrzebuje. Gdyby zaczął jeść dużo w dzień (raczej rzadko uda mu się wmieścić 150ml) i w nocy mało (np. 30-40ml), to by znaczyło, że po prostu się nauczył wstawać i wtedy popracowałabym nad zmniejszeniem liczby nocnych posiłków.
Szczepionki nie zamroziłam umyślnie, przekręciłam pokrętło lodówki o jeden i z 8 stopni zrobiły się zamrożone ziemniaki i pomidory. :( Szczepionka była blisko, więc nie ryzykowałam.
Ważę Piotrusia zazwyczaj raz na tydzień ze względu na te jego problemy. Akurat wyszła krótsza przerwa. Miesięczny bilans też sprawdzam. Podaję w butli moje mleko i mm, staram się więc dopasować odpowiednie porcje, by go nie przekarmić (czy to możliwe...?)/przegłodzić, dlatego codziennie spisuję mililitry/dobę i porównuję z przyrostem wagi. :p

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
I do Ciebie też chciałam jeszcze napisać w sprawie podawanej ilości mm, bo mnie zaskoczyłaś. Tylko 5 posiłków po 150ml? To mniej, niż mój Piotruś je, a ten ledwo co przybiera, w dolnej granicy. (Podejrzewam, że to dlatego, że ostatnio strasznie dużo przebiera rękoma i nogami, i podskakuje. :)
Może dlatego Jaś się budził w nocy wcześniej, bo chciałby więcej kalorii? :) Ile on w ogóle przybiera?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Zrobiliśmy z Fifim obiad, tak się zmęczył przy asystowaniu że poszedł spać (a uwaznie mi wskazywał co robić z bujaczka :D). No a że K. jeszcze odsypia wczoraj i dzisiejsze wstanie na szczepienie to jestem :)

Dziubala: generalnie wizyty mieliśmy co 2 tygodnie, ostatnio już co miesiąc. Głownie pobierają krew do badań jak się zachowują przeciwciała, których nie chcemy. I jest spoko, jest ich niski poziom, ale co jakiś czas trzeba badać.

Dziubala

Bia, Ania, nie wiem jakie macie podejście do nocnego karmienia, ale dzieci w tym wieku jeszcze w nocy powinny jeść, jeśli same się budzą z głodu. Za czasów starszaków dopiero po skończeniu 6mż. było oduczanie nocnego jedzenia, choć niektóre mamy miały to gdzieś i karmiły dopóki dzieci same nie przestały się upominać ;)
A niedawno czytałam, że dopiero roczne dzieci się tego odczuwa. Tak więc Piotruś i Filipek mają jeszcze dyspensę na nocne jedzenie :)

Moim zdanie jeśli wystarczyłaby mu woda to znaczy ze obudził się i być może bez mleka poradzi sobie zasnąć. No ale próbowałam nie dało się to na siłe nie usypiałam w nocy bez mleka. A dziś sam z siebie przespał więc moze to jednorazowe, a może juz nie będzie potrzebował :)

Emwro: ah to Twoje menu, ale moze byc tak jak mówisz trzeba poczekać, bo od tej okrojonej diety jeszcze nie minęło 3-4 tygodnie? W każdym razie, na pewno już nie długo wszystko się poprawi :)

Beacia
: co do żóltka też o tym słyszałam, ale nie wiem jeszcze jak to będzie, niebawem chyba przyjdzie do nas health visitor pogadacć o rozszerzaniu diety, ciekawe co mi powie :D

Blania: na szczęście Fifi sie na mnie nie obraził, i tak dalej najlepiej u mamy na raczkach, chociaż tak dużo nie chodzimy już. Jak mówiłam nawet obiad zrobiliśmy, kotleciki z indyka z warzywami więc good :D
Fajnie że macie park nie daleko domu, my w sumie takich małych też parę mamy, a te duże fajne daaalej :)

Bia
: tylko nie zazdroście! prooooosze :D rozumiem to wstawanie, bo ostatnio Fifi budził się po jaki 2 godzinach od kiedy ja poszłam spać (on spał już jakies 4) to normalnie, szybko mleko, zjedzenie, ja oczy w telefon żeby nie zasnąć, odbicie i do łózeczka a ja myk do łózka pod ciepłą kołdrę bo fakt zimno i oczy takie ciężkie :D
Tak Fifi jest krótszy, nie mierzyli go dziś, ale pewnie z 63 będzie, aż muszę się z nim dziś pogimnastykować i go zmierzyć :D
Hallowen - ja tez nie mam żadnego sentymentu, ale tu dzieciaki chodza po domach i 'cukierek albo psikus' :D ale jesli ktoś jakiejś ozdoby nie wywiesi na drzwiach to znaczy ze sie nie bawi i raczej dzieciaki nie przychodzą :D a i tyle dyni w supermarketach :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Blania melduję się!
Młoda ma AZS ( tak jak myślałam) lekarz to potwierdził, to może być o podłożu alergicznym, ale i nie. W tym wieku nie wiadomo. Mała dostała allertec w kropelkach, maść ze sterydem, i wapno, do kontroli za tydzień. Alertec mamy używać do końca opakowania, maść raz dziennie cieniutko na zmienione miejsca, wapno 5 dni.
Młoda waży całe 6200g normalnie gigant :), ale pediatra był zadowolony, nawet nie czekał na moje pytanie " czy nie za mało" sam powiedział że dobrze przybiera.

Laski powiedzcie czy tylko ja taka wyrodna matka jestem? Bo do pracy bym już chętnie wróciła..dodam że biuro mam na parterze domu, całe 14 schodków. Ale do 2 miesięcy firma mi się wyniesie i będe miała ją dom obok :) a w tym domu ( u góry) będzie młoda z babcią. Także będę ją miała pod nosem.

Generalnie ostatnio młoda namiętnie przewraca się na brzuch , po czym jojczy że jej nie wygodnie, to ja ją znowu na plecy a ona myc zaś na brzuch i zaś marudzi. :)

Odnośnik do komentarza

Alez jestem wsciekla , dogadalam sie z komornikiem ze co miesiac bede mu wplacac sama 200zl (za te kanary) i co sie okazalo ze zus z zasilku macierzynskiego przelal komornikowi 300zl i tak komornik dostal 2 zaplaty w jednym miesiacu. No zesz k..a a ja zostalam na lodzie. FAkt ze splace szybciej ale nie bylam przygotowana na to i zrobilam wieksze zakupy przez co teraz nie mam na naprawe auta. Komornik powinien poinformowac zus o naszej umowie czego nie zrobil ku.s . Nowy rok zaczne przynajmniej od czystego konta:)

Dziubala- kilka warzywek mieszalam ze soba i wrzucalam do sloiczkow zeby sie nie popsulo no i mam juz na pare dni i nie musze codziennie robic. Np burak z ziemniakiem, marchew z ziemniakiem. Na dniach bede miec brokuly i kalafior.
Mojemu malemu wyrzynaja sie dwa naraz dolne i juz kilkakrotnie klujacymi zabkami mnie gryzl myslalam ze pocharatal mnie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Aniu
KOC CUDNY MA FILIPEK !!!! Tez chce taki !
Park super,z woda ! Boski.
Sliniaczeklk mikolajkowy super ;-)
A wgl Fifi jest bardzo duzy ;-) taki misiaczek ;-)

Marta
Ciesze sie ze napisalas. Troche lipa z tym AZS ale dacie sobie rade ;-)
Odpowoadajac na Twoje pytanie tez bym.poszla do pracy i strasznie mi tego brakuje ! A gdymym miala AZ 14 schodkow to bylabym juz tam dawno.

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór :-)
Po szczepieniu Iza dzisiaj więcej spała (13.20-14.30, 16-18), przy czym wieczorem już ją obudziłam, żeby się na noc nie rozregulowała. Temperatura jej w trakcie snu skoczyła do 37,1 ale sama dosyć szybko spadła, więc na szczęście moja apteczka do niczego się nie przydaje.

Kurde, dziewczyny, współczuję Wam tych problemów z AZS :-/ Nie sądziłam, że to tak częsta przypadłość... Oby Wasze maleństwa szybko się tego pozbyły...

Tusia - wooow, zaszalałaś na 12-minutowym spacerze hihih :D

Marcosia - miło Cię zobaczyć! Śliczne z Was dziewczyny! Mieszkanie powoli się zrobi, ważne że już swoje, więc lepiej zrobić porządnie niż na szybko byle jak.

Emwro - Ciebie to też podziwiam jak nie wiem... naprawdę, że tak super dajesz radę z tym wszystkim! Co chwila coś, ale z każdym kolejnym krokiem jest lepiej i masz większe doświadczenie. Jako smarowidło, olej, itp. może będziesz mogła używać oleju kokosowego? Jest bardzo zdrowy i w zasadzie do wszystkiego, poczytaj sobie. Koniecznie się pochwal zdjęciem ze spaceru już w śpiworku!

Dziubala - nie gadaj, że czytałaś te wszystkie poniedziałkowe głupoty :D Fajnie, że udało Ci się załatwić wszystkie urzędowe sprawy, no tak, Wy już rodzina 3+ więc karta jak najbardziej się należy, u nas też jest, ale nie wczytywałam się w to, bo nie przewiduję jak wiadomo więcej potomstwa :-) A kto wie, może Jaś faktycznie się żalił i mówił "no, śmieją się, a mogliby nas przepuścić" :D
A jeżeli chodzi o spanie 11h to tak, Mysza śpi je jednym ciągiem, rzadko kiedy ma pobudki w nocy, powiedzmy z raz na tydzień to góra, może też dlatego tak dużo nie przybiera, bo niecałe 600g przez 6 tygodni, ale też miała 2 dni słabszego apetytu. Z tym, że centyle wzrostowe ma nad główną kreską, a wagowe pod... no ale jak chyba się ogólnie mieści w normach to nie ma się czym martwić? Z jedzeniem to jest tak, że ją karmię łyżeczką, trochę zje, ale idzie to bardzo wolno i mam wrażenie, że ona się denerwuje, że tak wolno i zamiast szybko napełnić brzuszek jest głodna. Kaszkę będziemy jutro próbować jeszcze, zobaczymy.
A tą huśtawkę dla Jasia masz wolnostojącą czy taką zawieszaną na drzwi? Szukałam takiej na drzwi, ale wszystkie są z pionowym oparciem, bez regulacji, więc jeszcze na to o wiele za wcześnie.

Ania - Fifi na Ciebie spojrzał i pewnie sobie pomyślał "to Ty mnie tu przywiozłaś!" :D Jak Iśka śpi dłużej jak ją I. karmi to też się tak przechwala hahah. Ach ci tatusiowie... jak im tak dobrze idzie to trzeba chyba im dać więcej obowiązków dzieciowych :-) I wiesz co... tak wykorzystywać dziecko przy robieniu obiadu... biedactwo ;-)
A obrazek, oj prawdziwy :-)

Marta - jak Ty masz tak blisko do pracy i jeszcze babcię pod nosem i Małą też w związku z tym pod nosem to jasne, że bym wracała do pracy! Masz chyba idealne lub prawie idealne rozwiązanie :-)

Monia - u nas właśnie tak to wszystko działa, byle kasę pozabierać... ech... A naprawa auta pilna czy może poczekać? Ale tak jak Blania napisała, grunt że doszukałaś się w tym pozytywów i z jednej strony szybciej będziesz mieć to wszystko z głowy.
Ja to już zapomniałam co to jest kac :D

Blania - a co to za program z Saletą na NG?

Bia - chętne koleżanki pewnie by się znalazły, ale czasu brak :-) To dosyć czasochłonna robota, a że ja muszę mieć takie coś zrobione w 100% po mojemu tak jak mi siedzi w głowie to często schodzi dłużej niż pierwotnie planuję. A co to za gra planszowa? Pierwsze słyszę :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Beacia: centyl np. 75 oznacza ze 25 procent dzieci osiagnelo parametry wyzsze a np 50 centyl ze 50 procent dzieci osiagnelo w tum wieku parametry wyzsze itd. Wiec piszesz gorna granica to chyba w sam raz. Jednak norma to pomiedzy 25 a 75 centylem tak wezsza norma :) same pisalyscie ze teraz juz Maluchy beda wolniej przybierac i ja to widze po Filipie. Niezla z niego kluseczka ale w normach sie miesci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Ania, ja długo w ogóle nie mogłam połapać się w tych siatkach centylowych heheh. A maluchy wiadomo, im więcej będą mieć teraz ruchu tym mniej będą przybierać, ale zawsze wydawało mi się, że Iśka je sporo, a tu okazuje się, że wcale tak nie jest :D

W ogóle matka zaszalała i zamówiła dla małej księżniczki żyrafkę Sophie, wieczorem dotarła do paczkomatu, I. ma mi zaraz ją dostarczyć, zobaczymy co to za "cudo" i czy Myszy przypasuje :D :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Witam wieczornie :)

K. jeszcze na piłce, to na nie niego poczekam :D


Blania, co się babci dzieje, że jest w szpitalu? Duuużo zdrówka dla babci!!!
Karta Rodziny +3, to taka karta dla rodzin mających 3 i więcej dzieci. Dzięki tej Karcie są różne zniżki np. do teatru ;). Karta jest Ogólnopolska i niektóre samorządy też mają swoje, więc można mieć 2 karty. Kraków też swoją wprowadził (ale trzeba płacić podatki w Krakowie), więc będę miała 2 karty ;). Dzięki tej krakowskiej karcie dzieci mają u nas bezpłatne przejazdy MPK, zawsze coś ;)
Mówisz, że w dzień umytych włosów najlepiej nie wychodzić na dwór? To ja nie powinnam wychodzić co drugi dzień :D
Która rocznicę będziecie obchodzić w Andrzejki?

Bia, o tak, odczułam dużą ulgę po załatwieniu tych formalności w urzędzie. Jak stamtąd wyszłam to poczułam się taka… dumna, że załatwiłam 3 sprawy na raz :D
Co do karmienia i ważenia, to tak jak pisałam wcześniej – nie ma sensu tak często ważyć dziecka w tym wieku, to może bardzo mylne i dodatkowo dla mamy stresujące. Tak jak pisałam - w tym wieku dzieci mimo regularnego jedzenia mogą przez tydzień nic nie przybrać i to jest normalne. Dzieci w tym wieku wystarczy ważyć raz na miesiąc. Dobrze że spisujesz porcje, które zjada Mały, ale spokojnie mogą się one do 10-20% różnić od tego co jest napisane na opakowaniu mm, bo różne są dzieci i różne mają potrzeby. Trudno żeby 4 miesięczne dziecko ważące np. 5 kg zjadało tyle samo co 7 kg ;)
A jakie porcje i jak często zjada Piotruś? Jasiek zjada 5 razy po 150 ml. W ciągu dnia zjada co ok. 4h, w nocy ma dłuższą przerwę ok. 8-9h. Ostatnio zdarza się, że zjada czasem co 3,5h (zwłaszcza jak miał wcześniej qpę ;)), więc planuję zwiększyć porcję na noc do 180ml. Z przybieraniem na wadze nie ma żadnych problemów, jak ostatnio go ważyłam na wadze domowej to miał 7,4 kg.

Marta, a Wandzia jest kp czy mm? Macie zaleconą jakąś dietę? A te zmiany skórne to jakieś ostre, że maść ze sterydami jest konieczna?
Co do tego czy jesteś wyrodna, to musisz sobie sama na to pytanie odpowiedzieć ;). Jedne mamy nie wyobrażają sobie wrócić do pracy, bo chcą cały swój czas poświecić dziecku, a inne mamy zaraz po macierzyńskim wracają do pracy, bo nie wyobrażają sobie siedzieć cały czas z dzieckiem. I jedna "wersja" jest ok i druga też :). Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Jak czujesz, że chcesz wrócić do pracy i jesteś na to gotowa, to tak zrób :)

Monika, nie ma tego złego..., ale faktycznie lepiej być o tym uprzedzonym, bo wtedy inaczej planuje się wydatki.
Warzywka do słoiczków dawałaś już zblendowane?

Ania, Fifi jeździ przodem do kierunku jazdy? Super kocyk i w ogóle to już miałam ostatnio napisać, że Mały ma niesamowite oczy, takie jasno-niebieskie :)
Link o matce bardzo prawdziwy :)

Beacia, ba! Ja wszystko zawsze nadrabiam :D
600g na 6 tygodni to rzeczywiście mało, ale jak jest zdrowa, to może taka Jej uroda :). A teraz już tak szybko nam maluszki nie będą przybierać jak przez pierwsze miesiące.
Z centylami jest tak, że trzeba nanosić wagę i wzrost i obserwować czy gwałtownie nie spada albo rośnie jedno albo drugie. Najlepiej jakby się pokrywały centyle, a ja nie, to ważne by różnica nie wynosiła więcej niż 2 „przedziały”, bo wtedy się w jakiś sposób interweniuje. No i żeby też nagle nie spadały albo nie rosły o 2 "przedziały".
Huśtawkę mam wolnostojąca, jest jej fotka na Dropie ;). Z wiszącą huśtawką, to my mieliśmy taki patent, który wyszedł przypadkowo i baaardzo się przydał na ciężki noce ząbkowe Średniaka. A mianowicie na zwykłą huśtawkę (podwieszaną do futryny drzwi) kładliśmy fotelik samochodowy (ten pierwszy). Mały był w środku i można go było w dowolnej chwili pobujać, co mu bardzo pomagało jak tak biduś cierpiał. To rozwiązanie życie nam nieraz uratowało, ale oby nie było konieczne przy Jasiu!

Odnośnik do komentarza

Dziubala- tak ,miksuje blenderem na papke i albo mieszam ze soba juz skladniki albo pojedynczo rozdzielam do sloikow,zadajesz pytania jakbym cos zle robila.....jak cos to mow ,w kuchni slaba jestem:)

Beacia-auto powinno byc juz wczoraj zrobione;) Teraz bede brac kase z kupki ktora jest przeznaczona na naprawe auta i znajac zycie jak ja rusze to pojdzie tej kasy:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Ania92
Beacia: centyl np. 75 oznacza ze 25 procent dzieci osiagnelo parametry wyzsze a np 50 centyl ze 50 procent dzieci osiagnelo w tum wieku parametry wyzsze itd. Wiec piszesz gorna granica to chyba w sam raz.

Górna granica to nie zawsze jest w sam raz ;)
Ale o ile ze wzrostem nic nie zrobimy, bo nie mamy na to wpływu, to wagę można korygować, gdy nie idzie w parze ze wzrostem. Bo są dzieci po prostu duże i jak mierzy i waży powyżej 75 centyla to jest ok, ale ja np. ma wzrost na 25 centylu, a wagę na 75 centylu, to ma nadwagę, a jak waga jest powyżej 97, to już jest otyłość.
I do dzieci do 1 rż. podchodzi się inaczej z centylami niż do tych starszych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...