Skocz do zawartości
Forum

Kiedy szykować wyprawkę?


aniolmag

Rekomendowane odpowiedzi

Swój pokój dostała niedawno dopiero, wcześniej byłą z nami.
A wyprawkę typu ubranka, wózek, pościel, łóżeczko czas już zacząć szykować. Pamiętaj, że ubranka trzeba najpierw wyprać, wózkowi też pranie nie zaszkodzi, a przynajmniej porządnie go trzeba wywietrzyć, to samo z materacykiem i łóżeczkiem (wywietrzyć). Może się też okazać, że na wybrany model czy kolor wózka trzeba czekać - czasem długo jeśli wózek produkowany poza Pl, podobnie z łóżeczkiem czy innymi mebelkami, jeśli zamierzacie kupować. Jeśli chcecie szykować osobny pokój to zapewne przyda mu się jakieś odświeżenie ścian, czyli znów trzeba wietrzyć.
Moim zdaniem nie ma sensu odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, bo w ostatnim miesiącu ciąży wiele kobiet czuje się mocno ociężałych, może się odkładać woda w organizmie, brzuch nadal rośnie i zaczyna być po prostu ciężko i nic się nie chce.
Na razie masz jeszcze sporo czasu, aby na spokojnie wszystko pooglądać, zastanowić się, powybrzydzać i wybrać to co ci odpowiada. Warto zacząć się rozglądać, żeby przynajmniej mieć wybrane to co się chce.
Pomyśl też o sobie. Będzie ci potrzeba koszule nocne do szpitala, podkłady poporodowe czy duże, przewiewne podpaski, wkładki laktacyjne itd.
Wybierz się też do szpitala, w którym zamierzasz rodzić, aby dowiedzieć się co będzie ci potrzeba do porodu i po porodzie oraz dla maluszka. Niektóre szpitale dają wszystko, a w innych brakuje nawet papieru toaletowego.
Powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 34 ( prawie w 35 tyg ).
Do szpitala spakowałam się jakoś 3 dni temu.
A rzeczy dla malutkiej szykowałam już o wiele wcześniej.
Stopniowo od początku ciąży.
I tak brakuje jeszcze paru rzeczy , ale większość jest.
Wózka póki co nie kupuję , kupię dopiero po narodzinach dziecka. Ponieważ wiele osób wmawia mi , że kupno wózka przed narodzinami źle wróży. Mam już łóżeczko , fotelik , krzesełko do karmienia , ciuszki , bujaczek i chyba tyle.
Brakuje mi wózka oraz kosmetyków dla noworodka.
A tak z ciekawości na kiedy masz termin ? :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 15 tyg ciżąży i juz pokusiłam sie o kupno bodów i niedrapków. dzidzia to wielkie szczeście ale wydatek też spory wiec zaczynamy powoli kapletowac. do pierwszego dziecka nie miałam nic i jak mała sie urodziła kapletowałam wszystko na ostatniachwile nie miałam wielkiej radosci z tych zakupów ( corcia przyszła na świat dużo za wczesnie) byłam po cesarskim cięciu i biegałam od szpitala do sklepu. Teraz pałam sie ogladaniem mam czas na spokojne chodzenie po sklepach. fakt z wózkiem czekamy na ostatnią chwile tz. mam juz upatrzony i czas realizacji jest to 2 dni wiec jak sie maluszek urodzi mąż pojedzie po niego a cała reszte powolutku .....

Odnośnik do komentarza

Jestem w 31 tygodniu ciąży, i już dostaliśmy część rzeczy jak wózek, łóżeczko ale nie mam całej reszty:) Kosmetyków, pościeli do łóżeczka,materaca, ubranek kosmetyków czy innych, mój maż ma urodziny 4 Listopada więc sobie zażyczył żeby łóżeczko było postawione w dniu jego urodzin:) w tedy będę ok 35 tygodnia ciąży, ale myślę żeby już na jego urodziny stało wszystko i żeby wszystko kupić, na ostatnich nogach też nie chce biegać po sklepach bo to żadna frajda, wielki brzuch i takie tam, a już siada mi kręgosłup i pierwszy wchodzi brzuch a później ja :) A ubranka chce zacząć prac pod koniec tego miesiąca, później może być mi ciężko stać przy desce do prasowania. A nie chce nikomu oddawać całej przyjemności z przygotowań:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie było tak,że dużo ubranek dostałam w drugim trymestrze,ale generalnie nic z nimi nie robiłam,przejrzałam i spakowałam z powrotem w karton.A konkretnie za kompletowanie wyprawki zabrałam się w trzecim trymestrze-jakoś w 8.m-cu.Musiałam co nieco przygotować,bo miałam od 6.miesiąca skurcze.Łóżeczko mąż poskładał na tydzień przed porodem.

Odnośnik do komentarza

aniolmag
Noooo:) heh ja już doczekać się nie mogę kiedy zacznę te wszystkie przygotowania:) Nie ukrywam ze mam dość duży brzuchol i coraz ciężej mi w prostych sprawach i miedzy innymi dlatego doczekać się małej nie mogę:)

ja część rzeczy kupowałam po prostu przez internet, bo nie miałam siły na chodzenie po sklepach, w ciąży było to dla mnie męczące, wszedzie było mi duszno, a w domu oglądałam sobie na spokojnie:)

Odnośnik do komentarza
Gość gosc89

Hej dziewczyny, ja ubranka i cała wyprawkę kupiłam między 25-30 tc, później systematycznie powoli pralam i prasowalam ubranka, pościel i cała resztę.. do 34 tc miałam dużo siły mogłam góry przenosić także sprawiało mi to dużo radości, od 35 tc dostałam skurczy i musiałam duzo leżeć żeby bobas pobyl jeszcze w brzuszku, cieszę się że wcześniej uporalam się ze wszystkim dla dziecka bo w 9 miesiącu nie mam na to siły, przy prasowaniu jest mi słabo i byłoby już za późno na szykowanie ubranek pościeli i całej wyprawki.. w 34 tc mam gotowe ubranka pościel do łóżeczka do wózka wszystkie kosmetyki pieluchy są na swoim miejscu, torba do szpitala spakowana. Także ja polecam przygotować wszystko wcześniej jak się ma na to siłę.. przygotowane ubranka pościel i cała reszte można schować w komodzie w foliowych torbach i nie zakurzy się.. jestem na początku 9 miesiąca i została mi jedynie do prasowania moskitiera na łóżeczko i mecze się z nią już któryś dzień bo nie mam już tyle siły a jeszcze kilka dni temu nie pomyslalabym że będę się tak odmiennie czuła.. Także nie ma na co czekać:)

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam w 6tym miesiącu - najpierw łóżeczko i wózek, potem mniejsze rzeczy. Dużo rzeczy dostałam - np. przepiękny śpiworek Papillon i termobutelkę Pacific Baby - rewelacyjny gadżet, tych rzeczy pewnie bym sama nie kupiła ale bardzo mi się przydały. Na koniec zostawiłam ubranka.

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin porodu przewidziany na 1 grudnia ale już teraz przygotowuję sobie całą wyprawkę ponieważ mam jakieś dziwne przeczucie że dziecko przyjdzie na świat zdecydowanie wcześniej. Na szczęście dziś mamy ten komfort że nie musimy latać po sklepach w poszukiwaniu każdej potrzebnej rzeczy i ja osobiście większość zakupów zrobię przez internet. Trafiłam na kilka bardzo ciekawych sklepów oto jeden z nich [url=http://babyandtravel.pl/]http://babyandtravel.p ofert bardzo ciekawa i kilka rzeczy już zamówiłam, mam nadzieję że będą dobre jakościowo

Odnośnik do komentarza
Gość Asienka x1

Termin mamy na 6 Grudnia i dopiero co sie za to zabrala pokoik zrobiony w tamtym tygodniu lozeczko rozstawione dwa dni temu no i zostaly ciuszki poprac, poprasowac , kupic kosmetyki i zamowic wozek okolo 2 do 3 tyg czekania wiec mysle ze bedzie idealnie ;-)

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży pierwsze ciuszki dostałam w 3m.c potem sukcesywnie troche od siostry i od koleżanki. Pokoik był szykowany miesiąc wcześniej, wózek zamówiony wcześniej odebrany 2 tyg. Przed porodem. Teraz wózek, łóżeczko mamy więc pozostanie rozłożenie. Śpioszki ma początek mam po córci i chrześniaku. Czekam tylko na po twierdzenie płci. Ostatnio wychodził chłopak ale to dopiero 12t.c i może się to jeszcze zmienić. Wtedy będę dokupywać więcej ciuszków do chłopca a jeśli będzie dziewczynka to praktycznie tylko kupno kosmetyków i pieluszek pozostaje.

Odnośnik do komentarza

Ja za ubranka wzięłam się jakoś w 30 tygodniu, żeby mieć już gotowe na wszelki wypadek i spakowalam je do worków próżniowych (ostatnio można je było kupić nawet w Lidlu). Teraz powoli zacznę pakować nas do szpitala, ale kompletnie nie wiem co wziąć i jaki rozmiar :) Chyba wezmę na 56, ale i coś na 62 się przyda na wszelki wypadek.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...