Skocz do zawartości
Forum

Samotna, mimo że nie sama.....


dziabdol

Rekomendowane odpowiedzi

Anaaa spójrz na to z innej strony-przynajmniej masz czas by siedzieć na stronach Parentingu. :-) Widzę na przykładzie innych dziewczyn, że te które znalazły pracę mniej się tutaj udzielają. Doba ma tylko 24 godz. i ciężko znaleźć czas na pracę, rodzinę i jeszcze na przyjemność siedzenia na internecie. Ja się cieszę że tu tak często jesteś. :-)

Odnośnik do komentarza

a od dawna siedzisz w domu? Moja szwagierka nie pracuje odkąd urodziła pierwsze dziecko, czyli 10 lat temu i nie narzeka, choć czasem wspomina że chciałaby "wyjść do ludzi". Prawdę mówiąc trochę jej zazdroszczę. :-) Chciałabym mieć takie poczucie że mogę wrócić do pracy jeśli zechcę, a jeśli nie to też będzie dobrze, bo mąż zarabia na tyle że na wszystko (a przynajmniej dużo) nas stać. Ale nie każdy ma tak dobrze zarabiającego męża. :-(

Odnośnik do komentarza

A a propos pracy - Anna,ja też bym chciała,by M.przynosił tyle $,żebym mogła zostać z dzieckiem w domu...ale nie mogę,trzeba zarabiać i już czasem nie mogę słuchać tekstów typu"takiego maluszka do żłobka oddasz,szkoda go...",albo wypowiedziane z wielkim żalem "aa...bo ty musisz do pracy wracać...".Samej mi trudno nawet teraz,jak o tym pomyślę,a tu takie "wsparcie"...

Marg,pewnie że takie wyjścia to taka fajna odskocznia.Ja co prawda nie wychodzę na kursy czy zajęcia,ale jak czasem pojadę sama na zakupy czy siostra/mama wezmą małego na spacer,to to jest super odpoczynek;)
Ostatnio jak byliśmy z M.na zakupach agd do domu,to złapaliśmy się na tym,że przez 5 minut nie myśleliśmy o synku (który został z babcią swą) i aż nam głupio było... ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Anna,niestety "trochę" mnie to dobija...ale jak się dobrze temu przyjrzę,to zauważam,że mówią to takie osoby,jak: znajomy,który z żoną już enty rok na dziecko się zdecydować nie mogą (niedługo 40stka...); mama koleżanki-obie bezrobotne,siedzą w domu i czasu mają full; bezrobotna sąsiadka,która w swym 25-letnim życiu raz "zhańbiła" się stażem z urzędu pracy,a teraz jest dumna,że nie pracuje - co nie przeszkadza jej narzekać,że gnieżdżą się w jednym pokoju w trójkę w domu teściów; czasem też ciocia,której generalnie nic nie pasuje,tzn jakbym powiedziała,że zostaję w domu z dzieckiem i nie wracam do pracy,to nasłuchałabym się tyle samo,co teraz

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

ola szkoda ze nie masz wsparcia w tym co robisz wśród bliskich ale prawda jest taka ze oni za ciebie życia nie przeżyją to ty jesteś odpowiedzialna za swoje wybory i tylko ty będziesz ponosić tego konsekwencję czy one będą dobre czy też złe
co do wyjścia z domu to wiadomo im mniejsze dziecko tym trudniej z tym ale z czasem coraz więcej jest ku temu okazji

Odnośnik do komentarza

W życiu to jeszcze jest tak ze niektórzy mają pracę a wynajmują mieszkanie , ja mam mieszkanie a nie pracuję, oczywiście mogłabym zapisać syna do przedszkola i szukać ale nie mam za co zapłacić za przedszkole a jak nie pracuję to go nigdzie nie przyjmą i tak w kółko. ale w przyszłym roku postanowiłam jakoś damy radę bo mały będzie miał już 4 lata

Odnośnik do komentarza

Anna,dzięki,przyda się...
W mieście obok mojej wsi są 2 przedszkola publiczne (na 30 tys mieszkańców) i wiecznie brakuje miejsc (a przedszkolom kasy,bo co sesję rady miasta są im obcinane pieniążki - ciocia jest dyr jednego z nich,to wiem).
Siostra ma tam synka,bo jak go zapisywała,była samotną matką i do tego miała etat.Jakby pracy nie miała,to nici z przedszkola...za mało pkt,nie ma miejsca:/
Na szczęście teraz u nas na wsi jest przedszkole,z roku na rok lepiej się ma i ciągle rozwija; teraz można już zapisywać dzieci 2.5-letnie:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola to strasznie dużo będziesz płacić, nie każdego by było stać by płacić 800 zł. za przedszkole ( z wyżywieniem). Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie bym miała tyle płacić z mojej byłej pensji. Musisz sporo zarabiać, skoro opłaca Ci się wrócić do pracy, zapłacić za dojazdy, za przedszkole i na pewno chcesz żeby coś Ci jeszcze z wypłaty zostało. Dla osoby która zarabia najniższa krajową takie rozwiązanie nie miałoby większego sensu.

Odnośnik do komentarza

W tym kraju trzeba kombinować,więc ja zakombinowałam-żeby mieć dofinansowanie,trzeba mieć meldunek w gminie,w której jest taka możliwość (zameldowałam się tymczasowo).W tym roku było dofinansowanie 50%,zobaczymy co będzie w przyszłym.A koszty można sobie też obniżyć - posiłki są opcjonalne,można swoje jedzonko przynosić.

Adasaga,niestety kokosów nie zarabiam,ale nie narzekam.Liczę bardzo na to dofinansowanie i na podwyżki mojego M.:) Ma.y dwie wypłaty,mieszkamy na wsi (nie ma kosztów typu czynsz );jak wrócę do pracy,to na nowo będę dostawała 25% zwrotu kosztów dojazdu (firma zapewnia taki dodatek),no i ja swoim autem jadę do pracy,Staś do żłobka,siostrzeńca zawożę do przedszkola i jeszcze moją mamę do jej pracy-trochę osób się zbierze na jeden kurs;) I z wypłaty zostanie na rachunki i kredyt,ale zawsze to coś.Nie mam co narzekać,bo bym chyba zgrzeszyła-żyjemy,mamy co jeść i gdzie spać:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja znów tylko z wtrąceniem redakcyjnym: komunikat od redakcji, kolejne zmiany na forum:
Witam,
przedstawiamy kolejną propozycję zmian na naszym forum. Chcielibyśmy zebrać fora "Bazarek", "Polecam, odradzam", "Katalog produktów", "Prezenty i pomysły" oraz "Zakupy" w jedną kategorię. Forum "Sprzedam" zostało by przeniesione w całości, a pozostałe fora z kategorii "Bazarek" zamienione w wątki.
Do końca tygodnia czekamy na Wasze opinie.

tu wpisujecie sugestie: http://forum.parenting.pl/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu,2
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...