Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

JJ2015 super wieści :-), wszędzie dobrze ale w domu najlepiej :-). Sama pamiętam jak moja pani doktor dała mi ultimatum, albo zacznę się oszczędzać, albo funduje mi wczasy w szpitalu. Zdecydowanie wybrałam wariant pierwszy ;-).

Gosioolek przykro mi z powodu psa :-(, mam nadzieję, że obędzie się bez urazów psychicznych.

U nas też przeraźliwie zimno. Dobrze, że mieszkamy w domku i możemy się trochę podgrzać. Kto to słyszał żeby maj był taki zimny. Chociaż dla Was brzuchatek lepiej jak nie ma upałów ;-).

Agusia_123 wygląda na to, że lekarz kieruje Cie na wszystkie wymagane badania, ale jak nie będziesz zadowolona z kolejnego usg, może warto pomyśleć o konsultacji. A powiedz Twój lekarz ma porządny sprzęt, czy taki przedpotopowy? Bo jak ma dobry to może faktycznie wszystko dobrze sprawdza.

Cytrynka251 może ta Twoja szyjka wariatka w końcu odpoczela, bo w szpitalu nie miała innego wyjścia i się wydłużyła? Bo w domu to zawsze jest co robić.

Moi chłopcy odkryli, że mają ręce. Widać, że już świadomie się nimi miziają, wkładają do buźki ;-). Dziś znowu do Olsztyna do poradni neonatologicznej, oj jutro chłopcy znowu będą marudzić.

Spokojnego dnia mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

Jestem w domku:-) Wczoraj jeszcze byłam u swojego lekarza bo tak miałam wyznaczoną wizytę. Coś mi ta szyjka nie pasowała mierzona w szpitalu. Za dluga bo taką miałam na początku no i to, że było rozwarcie a za kilka dni już nie. Powiedziałam o tym lekarzowi i mimo, że mialam się nie badać to mnie zbadał. I szyjka od kilku tygodni bez zmian 35mm, pozamykana, tylko trochę miekka. Na plusie mam już 9 kg a brzuszek przez 2/3 tyg urósł mi aż 6 cm teraz ma 100 :-) szok. Dostałam też antybiotyk na bardzo liczne bakterie w moczu. W szpitalu nie zwrócili na to uwagi. Wczoraj wzielam Monural tylko jedna dawka. Może od pęcherza mam te skurcze. Dzieci ok. Córcia miednicowo a synek główkowo. Ważą dokładnie 1300 i 1350. Mam też anemie. A i prawdopodobnie będzie cesarka. Lekarz raczej innej możliwości nie bierze pod uwagę. I chyba ja sama już zmieniłam zdanie co do SN przy bliźniakach. Boję się. Następna wizyta 12.06.
29t3d

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Cześć;))
Fajnie cytrynka, że jesteś w domu.ja też cieszyłam się jak mnie po tygodniu wypisali do domu.
Mnie również dziwią te różnice w pomiarach szyjki.u mojego gin mam 38mm a w szpitalu 45mm!! Chyba to chodzi o sprzęt.
Dzisiaj odbieram wyniki krwi, jestem ciekawa czy mam anemie.ostatnio mój wynik był na granicy normy tzn 11.5.i wizyta..oby szyjka była bez zmian i z dziećmi było dobrze.moja zmora to żeby w miarę równo rosły.boje się diagnozy TTTS:((
Ale tak jak piszecie, zimno jak na maj, choć ja tak sobie marze troszkę samolubnie żeby lato było chłodne.nie będzie nam aż tak ciężko.Dzisiaj chłodno..choć słoneczko świeci;))
Miłego dnia dziewczyny:))

Odnośnik do komentarza
Gość agulinek89

Witam wszystkie forumowiczki;) jestem po wizycie,tak jak planowalam,przyspieszylam ją o tydzien,bo 3tyg w ostatnim m-cu miedzy wizytami to wg mnie za duzo. Nastepna (ostatnia) wizyta za 2tyg.
Brzuch mi sie spinal i wolalam isc zawczasu. I sie okazalo,ze szyjka mi sie skrocila do 1pkt. Sam dr sie zdziwil,ze tak szybko (2tyg temu dluga i zamknieta,twarda,teraz srednio twarda,zamknieta,czesciowo skrocona),ale jedna z malych na nia naciska glowka i przez to popuscila.
Lekarz twierdzi,ze przez te 2tyg nie powinno sie nic wydarzyc,no chyba ze mi wody odejda:p
Male juz przekroczyly obie 2kg (2040g i 2270g),wiec sa juz w bezpiecznej wadze,a roznica miedzy nimi jest stala,wiec juz nam TTTS nie straszny;). Lekarz nadal twierdzi,ze cesarka jak co po 22.06 (czyli po skonczonym 38tyg),ale stracil troche tej pewnosci co mial ostatnio. Ostatnio gadal ze donosze bez problemu do konca czerwca,teraz nawet tych 2tyg nie byl taki pewny. Zobaczymy,ja w koncu widze swiatelko w tunelu,mam nadzieje ze maluszki beda sie ewakuowac troche predzej,niz za 4tyg;)
Troche sie rozpisalam;)

34t4d ciaza jk do

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wczoraj po raz pierwszy zainteresowałam sie wózkiem. Masakra!!! Ceny kosmiczne. Mam taki bonuks ze w mieszkaniu mam bardzo wąskie wejście i korytarz wejściowy (jak to w uk wszystko zaciśnięte ) wiec wózek nosi byc wąski. Wybór mały większość to tandem którym nie zmieszczę sie do autobusu i nie wykręcę we własnym domu lub jedno obok drugiego gdzie większość chodników jest za wąska nie mowic o mieszkaniu autobusie sklepach a nawet bramkach do parku ktore sa zabezpieczone przed wjazdem rowerem i działają na śmiesznej zasadzie ograniczając wjazd bliźniakom :-(. Znalazłam świetny wózek ale cena .... 1180 drugi 860 i to niestety w funtach. Bede szukać dalej.

monthly_2015_05/blizniaki-2014_30369.jpg

monthly_2015_05/blizniaki-2014_30370.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Wózek super ale cena kosmiczna;) widziałam podobny, jak znajdę to wkleje fotkę.bo też bardzo fajny wąski.a cena to tak w granicach 2000zł.
Ale się denerwuje przed wizytą..nie wiem czy to juz nerwy ale brzuch mnie boli.ogólnie mi tak jakoś dzisiaj ciężko w brzuchu.dziwnie to brzmi..ale tak właśnie czuje-ciężki brzuch.
Trzymajcie kciuki:))

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Tez się ciesze agusia, ze jesteś:)) będziemy się wspierać w tej naszej ciąży:))
A to wózek któremu ja się przeglądam:
www.bobowozki.com.pl/produkt_info.php?products_id=326&osCsid=4rg6e7cshp72nvrrh35uc4

Odnośnik do komentarza

Cytrynka super wiesci;) oby tak dalej;)
Ja na plusie mam 11 kg;P choc musze przyznac ze teraz sie pilnuje i staram - mialabym z 8 gdyby nie skok wagi pomiedzy 18-22 tygodniem(plus 5 kg!!!). Obwod brzucha uuuuuu 114 cm - ogromniasty. Tym sie bede przejmowac pozniej. Mysle sobie tez ze jesli przytyje tak max 18-19 to nie bedzie zle: powinnam zrzucic - wiec sie pilnuje zeby wiecej nie bylo!
Dziewczyny, ktore juz sa po(Monis79, niezwariuje) duzo przytylyscie? Udalo Wam sie zrzucic?...
Cytrynka- co do cesarki to tez uwazam ze to lepsze rozwiazanie przy blizniakach - moja pani doktor wypisala mi skierowanie, dzis jade jeszcze do okulisty bo mam duza wade wzroku i 12 czerwca do przychodni przyszpitalnej na kwalifikacje do cc. Zobaczymy co oni na to;)
Wysłane z iPhone'a

Odnośnik do komentarza

Cytrynka super wiesci;) oby tak dalej;)
Ja na plusie mam 11 kg;P choc musze przyznac ze teraz sie pilnuje i staram - mialabym z 8 gdyby nie skok wagi pomiedzy 18-22 tygodniem(plus 5 kg!!!). Obwod brzucha uuuuuu 114 cm - ogromniasty. Tym sie bede przejmowac pozniej. Mysle sobie tez ze jesli przytyje tak max 18-19 to nie bedzie zle: powinnam zrzucic - wiec sie pilnuje zeby wiecej nie bylo!
Dziewczyny, ktore juz sa po(Monis79, niezwariuje) duzo przytylyscie? Udalo Wam sie zrzucic?...
Cytrynka- co do cesarki to tez uwazam ze to lepsze rozwiazanie przy blizniakach - moja pani doktor wypisala mi skierowanie, dzis jade jeszcze do okulisty bo mam duza wade wzroku i 12 czerwca do przychodni przyszpitalnej na kwalifikacje do cc. Zobaczymy co oni na to;)
25w4d

Odnośnik do komentarza
Gość aneczka2285

Dziewczyny właśnie przeglądałam wózki i powiem szczerze, że spodobał mi się Tako City move duo i cena przestępna, a jeśli chodzi icandy peach blossom twin 2 to nie wiem czy w spacerówce jeśli chodzi o dziecko które będzie siedzieć z tyłu czy będzie zadowolone jak jeszcze rozłoży się mu daszek to już nic nie będzie widziało.

Odnośnik do komentarza

Gosioolek - jeśli chodzi o pytanie dla mam już rozpakowanych, to ja osobiście miałam około 15 kg na plusie ... niestety zostało trochę, choć na wadze może tragedii nie ma, ale za fajnie ze mnie te dodatkowe kg nie spadają tak łatwo i szybko jak było za pierwszym razem - moją zmorą jest brzucholek, który nie przyrósł z powrotem do kręgosłupa, a reszta jako tako nawet ujdzie :)

Ale się zmobilizowałam i powróciłam na aqua aerobik dwa razy w tygodniu - więc może przywitam lato ... choć miałoby być to po japońsku, czyli jako tako - to też będzie dobrze :)

Moniś79 jest mistrzem - na plusie nie wiem ile, a może po prostu nie pamiętam ... ale po ciąży 14 kg mniej niż przed ciążą - normalnie bomba wynik i pewnie szczupła laska z niej jak się patrzy :)

Odnośnik do komentarza

MC :-D dobrze pamiętasz :-) na minusie mam 14 kg z wagi przed ciążą. W ciąży przytyłam 8 kg, moj partner twierdzi, że nogi, ramiona chudły jeszcze w ciąży, a brzuch spadł wraz narodzinami chłopców. Szkoda,że nie zmierzyłam się ile miałam w obwodzie, bo brzuch miałam ogromny. Dziewczyny nie pytajcie jak to zrobiłam, bo sama nie wiem ;-), to chyba zasługa dobrych genów, do tego chłopcy ściągają swoje ;-). Wykarmic dwoje to sztuka ;-). Boję się tylko co to będzie jak przestanę karmić i wrócę do siedzącej pracy.

Gosioolek moi chłopcy od 1,5 miesiąca są użytkownikami tfk twiner. Super bryka. Bardzo lekko się prowadzi. Łatwo się składa. Wszędzie się miescimy..;-). Wszyscy się za nami oglądają ;-). Ja zdecydowałam się na spacerowke z adapterami do fotelików maxi cosi.

My dzis po wizycie w poradni neonatologicznej. Z Maciusiem wszystko dobrze mimo, że szybciej rośnie, z Łukaszkiem niestety czeka nas rehabilitacja.. Pani doktor stwierdziła, że ma lekki zespół napięcia mięśniowego. Czekają nas ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Monis mam nadzieje, ze to napięcie mięśniowe da sie skorygować rehabilitacja i nie jest to groźne dla synka?
Co do wózków - my zdecydowaliśmy sie na abc zoom design. Od początku miałam na celowniku wozek jeden za drugim, inny w naszym przypadku nie wchodził w grę. Wozek faktycznie drogi (ze wszystkimi bajerami ok 1300 euro) ale mam nadzieje, ze starczy dokąd bedzie potrzebny- ma
Gondole, siedziska spacerowkowe i foteliki. Jeszcze do nas nie przyszedł ale jak bedzie i zmontujemy to wyślę Wam foty :)
Co do wieści szpitalno samopoczuciowych chyba teraz wszystkie wyszłyśmy na prosta? My czekamy na kolejna wizytę - 3 czerwca, poproszę zeby od tej juz miec co dwa tygodnie bo oszaleje inaczej. W weekend idziemy na test obciazeniowy, wcześniej nie miałam czasu przez remont...
Pozdrawiamy ja i moje brzuszne rozbójniki.
27 DK DO

Odnośnik do komentarza
Gość moniag14

Gdyby ktoś był zainteresowany to my mamy właśnie do sprzedania wózek abc design zoom, wózek super, my byliśmy mega zadowoleni. Link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/wielofunkcyjny-wozek-blizniaczy-abc-design-zoom-CID88-IDajvtd.html lub [url=http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5395585159]http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5395585159 pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość moniag14

Gdyby ktoś był zainteresowany to my mamy właśnie do sprzedania wózek abc design zoom, wózek super, my byliśmy mega zadowoleni. Link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/wielofunkcyjny-wozek-blizniaczy-abc-design-zoom-CID88-IDajvtd.html
lub [url=http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5395585159]http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5395585159
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość julia83

czesc:)
jestem po wizycie:) moja szyjka bez zmian..tzn 38mm. Zapytałam mojego gin skad ta roznica bo w szpitalu powiedziano mi ze ma 45mm??odpowiedzial ,ze te roznice wynikaja z kąta mierzenia szyjki,ze kazdy lekarz ma swoj sposob. Najwazniejsze ze ma to 38mm i od 30kwietnia sie nie skraca:)))))
jesli chodzi o dziewczyny to roznica miedzy nimi to ok 80gr.sporo urosly od 19 maja, bo po okolo 100-120gr!!wieksza ma teraz rowne 500gr a mniejsza 420gr.we wzroscie roznica to ok1cm.lekarz mowil ze jest ok,ze jest dobrej mysli:)pierwszy raz tak powiedzial:)9czerwca jeszcze jade do poznania do szpitala na usg w kierunku ttts....
mam nadal duzo odpoczywac.przytylam duzo....dwa tyg temu mialam 61,7 teraz 63,8...wiec dwa kg w dwa tyg ://mam ograniczyc slodkie;)
z badan to czeka mnie teraz test na obciazenie glukoza....bleeee
jestem podbudowana psychicznie...oby tak dalej:)
22tydz. JK DO

Odnośnik do komentarza

Julia83 to super wieści..tylko dalej dbaj o siebie i oszczędzaj się.

Karola również mam nadzieję, że rehabilitacja pomoże. Co mamusia robi jak się coś dzieje, czyta w internecie wszystko na temat dolegliwości ;-). Pocieszyła mnie wypowiedź polecanego przez Niezwariuje Pawła Zawitkowskiego, który opisał objawy z którymi wysyłają lekarze na rehabilitację i wszystkie pasują do mojego Łukaszka, wg niego to wcale nie zespół napięcia mięśniowego, po prostu dziecko tak reaguje na dyskomfort. Ale lepiej chuchac na zimne ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...