Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej goyka! Jakoś daje radę , chociaż ciężka noc za mną ...co zmiana boku albo jak wracałam z toalety i się kładłam to przeszywał mnie kłujący ból w podbrzuszu,który po chwili mijał. Dobrze, że dzisiaj idę do lekarza. Zazdroszczę Ci, że masz już datę cc ustaloną. Ja nie sądzę, że wytrzymam tak długo jak mój lekarz zapowiadał do 37-38 tyg.

Odnośnik do komentarza

Będzie dobrze. Jeszcze troszkę. Od 36-ego już jest bardzo dobry wynik. Masz może brać magnez? To pomaga. Także jeszcze troszkę. Leżeć, oszczędzać się. Wiem, że jest ciężko - przewrócenie się z boku na bok boli. Każdy dzień siè liczy.

A ja pomyliłam tygodnie ( z wrażenia ) - jesteśmy już w 37-dmym - 3-ci dzieñ.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki, melduje sie poświątecznie. Widzę że zaczyna się temat cc. Ja właśnie jestem po wizycie , szyjka trzyma, rozwarcia brak. 4 .01 mam się zgłosić na oddział, wtedy bedzie skończony 36 tydz. Porobią mi badania i zdecydują kiedy bedzie cc. W każdym razie na pewno w przyszłym tyg będą rozwiązywać ciążę, z uwagi na moje obrzęki i glukozę w moczu.Zeby ten tydz jeszcze wytrzymać i będzie dobrze. Z jednej strony sie cieszę ze to juz koniec bo same wiecie jak jest ciężko, ale z drugiej mam ogromnego stresa i wolałabym zeby dluzej siedziały w brzuchu.
Goyka to Ty w sumie czekasz tylko na nowy rok:D troche ci zazdroszczę tego 37tyg skonczonego
Twixxi jak po wizycie?
35w1d

Odnośnik do komentarza

A więc wbrew tym moim bólom wszystko jest dobrze, szyjka 3 cm, chłopaki znowu sporo poszli do przodu bo waża 2260 i 2380. To co mnie tak boli to najprawdopodobniej więzadła bo lekarz nie znalazł nic niepokojącego, nawet nerki mi zbadał. Za 2 tyg kolejna wizyta- pewnie ostatnia bo chciałby połozyć mnie do szpitala na kilka dni przed cc, no i rozwiązanie planuje na 36/37 tydzień czyli gdzieś połowa stycznia.
Agibagi też juz tak mam ,ze z jednej strony jest ciężko a z drugiej chciałabym aby dzieciaczki urodziły się jak najpozniej.
Goyka, tez tak myślałam ,zeby powiedzieć lekarzowi, zeby mnie na oddział połozył nawet juz teraz, ale w sumie mnie dzisiaj uspokoił (pewnie jak zawsze tylko na kilka dni ;)
Więc dziewczyny trzymamy się...jeszcze troszkę i będziemy tulić nasze kruszynki ;)

Odnośnik do komentarza

Twixxi - czyli lekarz Cię udpokaja i mówi, że jest realna szansa na 36/ 37 tydzień - to bardzo dobra wiadomość ☺. Dobrze, że Cię uspokaja i dobrse, że chce Ciè przed cesarką na jakiś czas położyć.
Abibagi2 - u Ciebie też dobrze i tak trzymać.
Kasia 29 - z tego co wiem wszystko zależy od długości szyjki macicy i jej konsystencji oraz tego czy jest rozwarta - jeśli lekarz na połówkowym powiedział, że wszystko ok to pewnie tak jest. U mnie akurat problem z któtkà szyjkà pojawił się w 31-wszym tygodnou i od tego czasu zaczęłam się oszczędzam a od kilku tygodni po prostu leże. Przy każdym usg mam dopochwowo sprawdzaną długość szyjki i rozwarcie. Poza tym są metody leczenia takie jak reżim łóżkowy, lekarstwa na podtrzymanie, szwy, pesar. Takže jeśli to Ciebie uspokoi poproś lekarza o częstsze usg. I spokojnie - łatwo siè mówi, ale stres tu nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Iza ja wyczytałam coś takiego :

"Zwykle u dziecka trzydziesty szósty tydzień mija pod znakiem ostatecznego dojrzewania płuc. Dziecko urodzone w trzydziestym szóstym tygodniu może wykazywać pewną niewydolność oddechową, natomiast zdecydowana większość dzieci urodzonych po skończonym trzydziestym szóstym tygodniu potrafi już w pełni sprawnie, samodzielnie oddychać. Związane jest to z produkcją w trzydziestym szóstym tygodniu istotnych ilości surfaktantu – substancji zapobiegającej sklejaniu się i zapadaniu płuc podczas wydechu."

A o tym, że bliźnięta szybciej dojrzewają do życia poza brzuchem też czytałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...