Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, fajnie ze coraz wiecej z Was zbliża sie do rozwiązania ani sie obejrzycie a maluszki beda z Wami juz :)
U nas sporo sie dzieje wiec nie ma czasu pisać choć staram sie czytać na bieżąco. Moi chłopcy maja juz 8,5 tygodnia... Nie wiem kiedy to zleciało! Jestesmy po szczepieniach, które znieśli bardzo dobrze, dzis dużo podsypiaja, ale bez gorączki wiec sie nie martwie na zapas. JJ, Monis jak Wasze maluchy reagowały na szczepionki?
Co do innych tematów to moge sie wypowiedzieć w sprawie anemii- miałam od 20 tygodnia, brałam żelazo pod rożnymi postaciami, dieta urozmaicona we wszystko co sie da zawierajace dobrzeprzyswajalne żelazo i nic nie pomogło. Niestety to standard w ciążach bliźniaczych tak mowili mi w szpitalu. Skutek jednak jest taki, ze i dzieci maja anemię wiec to juz poważniejsza sprawa, suplementacja żelazem ma skutki uboczne w postaci zaprac- u dzieci to masakra. Nie moge patrzeć jak cierpią! Gdybym mogła zrobic w ciąży cos wiecej zeby podreperować to żelazo to nie wahałabym sie, serio dziewczyny walczcie bo potem niepotrzebne stresy przy dzieciach.
Ko2 jesli chodzi o laktator to mam medele swig prawie nie używana- tylko miesiąc ściągałam mleko z czego tydzien w szpitalu ich laktatorem. Jakbyś chciała kupic używany to pisz.
Cytrynka fajnie, ze sie odezwałas :))
Kociam, Bliźniaki, Iwo- dziewczyny co u Was??

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwin 59% powiadasz...no to mnie pocieszylas :D
Ja już mam czwórkę dzieci...blizniaki są z trzeciej ciąży. Córki 11 i 8lat i parka 3latka. Byłoby ciekawie mieć jeszcze jedne bliźniaki przy takim towarzystwie haha ;)
Ta ciąża to i tak kompletna 'kinder niespodzianka', bo nie planowaliśmy więcej dzieci ale zawiodły nas metody naturalne :)

Jeszcze tydzien i dowiem się ile fasolinek mam w sobie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Co do różnych wag dzieci na początku, tu moje od początku były różne. Tak samo jeden zarodek był młodszy niż drugi, też trochę panikowałam ale teraz ona da w normie a różnica między nimi prawie pół kilo. Wiec taka różnica o niczym nie świadczy :)
Co do hemoroidów to niestety dręczą mnie od ok 30 tyg i niestety muszę powiedzieć ze im wyższa ciążą tym gorzej :( ja juz nawet nic nie biorę, czekam na rozwiązanie i liczę ze się cofnie. Podmywam się kilka razy dziennie no i leze, wtedy się cofają. Podobno po urodzeniu przechodzi.
36+6, 5 dni do porodu...

Odnośnik do komentarza

Moniaaa to faktycznie niezła niespodzianka ;-). Najważniejsze aby zdrowe. Może napiszesz nam jakieś zabawne historie z życia Twoich pociech. Z zabawnych historii słyszeliśmy tu o zapasach w oleju, chodzenie po ścianach. Przysłowie co dwie głowy to nie jedna sprawdza się w stu procentach ;-), a jak jest u Ciebie?

Karola moi chłopcy na każdym szczepieniu krzyczą w nieboglosy, niczym nie można ich uspokoić..wieczorem zawsze mają gorączkę..u Maciusia dochodzi nawet do 38.

Odnośnik do komentarza

Mi sie pojawily hemoroidy i bolalo ale uzywam kilka razy dziennie do podmywania bialego jelenia z kora debu :) a wszedzie pisze ze mascie z kora debu sa dobre na hemoroidy wiec na mnie chyba dziala ten plyn bo tfu tfu jest spokoj :P

Ewaaaaa to juz niedlugo bedziesz miala Dzieciaczki przy sobie :)) zaciskamy piastki za Ciebie :))

Ja jutro mam lekarza na 14 10! ciekawe ile waza moje Maluchy i oby nie bylo za duzej roznicy ;)

33 i 2 :) 2K2O

Odnośnik do komentarza

Twixxi wierzę, że nie łatwo jest się nie martwić o swoje kruszynki. Pewnie znowu się powtarzam, ale sama całą ciążę martwiłam się bo jeden z chłopców miał pepowine dwunaczyniowa. Naczytalam się w necie jakie mogą być tego konsekwencje. W rezultacie Maciuś, który miał ta pepowine urodził się zdrowy..następnego dnia trafił już do mnie. Łukaszek o którego mniej się martwiłam urodził się z zapaleniem płuc i problemami z oddychaniem. Z inkubatora dostałam go dopiero po tygodniu. Teraz jak patrzę na chłopców, wcale nie widać, że to wczesniaki. Więc nie martw się wszystko będzie dobrze :-D.

Odnośnik do komentarza

Twixxi syndrom podkradania dotyczy ciąży gdzie jest wspólne łożysko lub worek owodniowy, w ciąży DK DO nie ma wspólnego ani tego ani tego. Moze jednak dochodzić do swoistego "podkradania" miejsca w brzuszku- celowo używam cudzysłowia. U mnie tak było- jeden z chłopców zajmował 3/4 brzucha i spychał brata w kat przez co mniejszy nie miał szans równo z nim rozwijać sie. Najwieksza dysproporcja miedzy nimi to było 27 procent, mieliśmy zdiagnozowana hiportofie wyizolowana jednego płodu dodatkowo kość udowa krótka ponizej 3 procentyla. Chłopcy urodzili sie z masa 2580 i 2100 sa zdrowi, dzis maja 8,5 tygodnia i wagę 5 i 4,5 kg wiec cały czas różnica masy utrzymuje sie. Jak widzisz u mnie nerwy cała ciąże niepotrzebne mam nadzieje, ze i u Ciebie tak bedzie

Odnośnik do komentarza

Karolina a w ktorym tygodniu urodzilas? :) duzo dzieci spadly z wagi po porodzie?
Ja dzis po usg :) Moje Laleczki waza 2026 i 1966 :)) Pan doktor powiedzial ze rosna prawidlowo wiec uff... juz sie zdazylam nakrecic przed wizyta a teraz leze z wypiekami na twarzy bo schodza ze mnie nerwy i brzuchol co chwila sie spina.. eh :)) My Mamusie i nasze nerwy :D
Z tego co slyszalam to podkradanie tez jest mozliwe w wmomwncie kiedy lozyska sie zrosna ze soba a do takich sytuacji tez dochodzi...

33 i 3 :) 2K2O

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...