Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Iza8 ja mam ten krążek założony od18tc z powodu krótkiej szyjki i rozwarcia na opuszek palca..nie zamartwiaj się póki nie ma powodów a wszystko będzie dobrze:)
Julia83 różnica miedzy dziewczynkami sięgała aż 37% później 27-30% mój lekarz mówi ze dziewczynki nie równo podzieliły się łożyskiem w piątek idę do gin i mam nadzieje ze się ta różnica trochę wyrównała..a co do wyprawki to nie chciałam sobie odbierać tej przyjemności i zaczęłam co nieco kupować z wózkiem tez się wstrzymuje ale z reszta to nie...
Dziewczyny a jak z łóżeczkami macie jedno czy dwa osobne??widziałam ze są tez takie kołyski do około 10mc życia bardzo mi się podobają:)
23tc JK DO

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Gosioolek ja tez nie jestem zwolennikiem wózków jeden za drugim, słyszałam od innych mam ze cieżko sie nimi podjeżdża pod krawężnik i manewruje. Ja osobiście kupiłam jeden obok drugiego. Torbę do szpitala spakowałem dla dzieci już w zeszłym tygodniu :) ale nie ukrywam, ze był to wyczyn ;) swoją już prawie skończyłam pakować.
Aleksa88 my mamy dwa łóżeczka właśnie wczoraj mąż skończył je składać :) ślicznie wyglądają już nie mogę sie doczekać żeby położyć w nich dzieci :)

Odnośnik do komentarza

Aleksa my mamy abc zoom design właśnie jeden za drugim, od początku jakoś te podobały mi sie bardziej niż jeden obok drugiego- chyba kwestia gustu :)
Wygrała jednak praktyka bo do naszego domu nie wjedzie jeden obok drugiego i nie mielibyśmy jak nim nawet manewrować wszystkie sa za szerokie. Podoba mi sie tez, ze w wersji spacerowej dzieci moga siedzieć tyłem, przodem do sobie kierunku jazdy w wielu rożnych kombinacjach. A my dzis zaczęliśmy 33 tc! :) torby nie spakowane, ale jak mnie wypuszcza ze szpitala to spakuje
Kociam, Gosioolek tutaj jak przyjeżdzają panie do porodu to maja takie pakunki, ze położne tylko oczy przecierają ze zdumienia ;) generalnie nikt sie jednak tym nie przejmuje. My nadal leżymy i czekamy na usg, niestety szpital nie zawsze dobrze robi bo nasłuchałam sie historii rożnych o bliźniakach i wcale mi nie jest juz tak dobrze...

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie pomierzyłam pokój i chyba 2łóżeczka nie wejdą może te kołyski..
Karolina ja miałam monitor oddechu u syna przypinany był do pieluszki...sprawdził sie idealnie (niestety nie pamiętam firmy..) mały "zapominał" oddychać kilka razy go ładnie pobudził do tej czynności a my byliśmy spokojniejsi..teraz tez zakupimy :)
23tc JKDO

Odnośnik do komentarza

My mamy poki co jedno lozeczko- w listopadzie jak Maluchy beda mialy 9 tygodni - przeprowadzamy sie za granice i w Polsce robimy taka wyprawke zeby jak najmniej pozniej przewozic.
Co do wozka: my wybralismy tez tfk twinner- wlasnie zamowilam;)
Karola co masz na mysli mowiac ze szpital nie zawsze dobrze robi? Bylam dzis na pobraniu krwi i pielegniarka sie mnie pyta gdzie rodze- jak powiedzialam ze w zofii to powiedziala ze ostatnio same zle opinie slyszy. I jakos mnie to zmartwilo. Sama sobie tlumacze ze przeciez wszystko dobrze.
Dzieki za pocieszenie z ta torba bo juz myslalam ze mnie wyprosza;D

Odnośnik do komentarza

My chyba tez wybierzemy taki jeden za drugim żebyśmy sie w drzwi mieścili :D
A jak to jest ... Czy bliźniaki po porodzie powinny spac razem w łóżeczku?
Wydaje mi się ze to może być fajne ale potem odzwyczajanie hm...

Czekam na wizytę u lekarza. Obok mnie czeka pani w ciąży z trojaczkami. To dopiero bd miala :P

Odnośnik do komentarza

Gosioolek, nie chodzi o szpital jako taki ale o historie innych mam- jak w jednym miejscu siedzi w zamknięciu tyle bab to zawsze siła rzeczy rozmawiają i sobie opowiadają swoje historie... Niestety potem człowiek to analizuje i sie martwi zeby tez tak nie miał, albo cos podobnego. Nie wdając sie w szczegóły bo po co Was mam jeszcze denerwować.
Ale jesli chodzi o sam szpital to nie moge narzekać. Personel jest doskonały, ultraprofesjonalny i po ludzku życzliwy. Mysle, ze te złe opinie biorą sie z tego, ze każda prawie Warszawianka chce tu rodzic. Oni bardzo dużo osób odsyłają z izby bo maja mega obłożenie na porodówce, wczoraj np. Skończyły sie tzw. Mydelniczki na dzidziusie a jest ich sto... To znaczy, ze tyle jest noworodków na oddziałach nie licząc tych w inkubatorach. Szczerze mówiąc trudno mi znaleźć powód do narzekania- sala dwuosobowa, własna łazienka, kilantyzacja, taras...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do łóżeczka, moi chłopcy długo spali obok siebie w poprzek łóżeczka. Wyglądało to słodko takie dwa małe bąbelki :-D. Jak przestali się mieścić to nie zdało egzaminu spanie obok siebie bo sobie przeszkadzali. Spali i nadal śpią w jednym łóżeczku tylko jeden z jednej strony drugi z drugiej :-).

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, u nas źle, bardzo źle. Wczoraj zaczęły się plamienia a dziś już krwawię, mocno, na razie nic nie boli, ale wypadają takie gluty, boję się , że to koniec mojego szczęścia, nie mogę się ogarnąć. Niby wkładka czysta ale jak się podcieram to jest śluz z krwią. Tyle już wycierpiałam i znów dramat. Próbuję dodzwonić się do mojego ginka, może mnie dziś przyjmie na usg, mam nadzieję że moje Bąbelki żyją a krwawię po odstawieniu leków. Lekarz od ivf dzwonił i mówił abym z powrotem zaczęła brać duphaston 3x2 i leżeć, córka już u babci abym nie musiała przy niej latać, trzymajcie za nas kciuki, nie przeżyję straty po raz trzeci, to zbyt wiele jak na mnie

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza

Mami nie zwlekaj jesli nie możesz sie dodzwonić do swojego lekarza jedz na IP. Ja bym nie wytrzymała stresu w domu, ale rozumiem, ze wolisz kogoś zaufanego. Trzymam mocno kciuki zeby u Was było wszystko dobrze!

Co do monitorów to specjalnie kupiliśmy drugie łóżeczko, zeby kupić monitory. Wiem, ze zdania sa podzielone i cześć mam nie używa. Ja jednak sobie nie wyobrażam bez nich, zwłaszcza, ze bliźnięta sa często mniejsze i moga być słabsze. Utwierdziła mnie tez w tej decyzji usłyszana ostatnio w tv historia najmniejszego wcześniaka w PL z Krakowa. Mysle, ze to kwestia indywidualnej decyzji my na pewno będziemy je mieć.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
U nas słabo wczoraj trafiliśmy na IP. Miałam bardzo duże duszności w klatce piersiowej i ucisk na przeponę, straszne uczucie nie mogłam oddychać. Przy przyjęciu wysokie ciśnienie i zostawili nas w szpitalu :/
Pokuta jestem z każdej strony, ktg co chwile nam robią. Najważniejsze ze z dziećmi wszystko dobrze.
33do dk

Odnośnik do komentarza

Monia79 rośniemy zdrowo. Zaczęłam chodzić na pilates dla ciężarnych organizowane zajęcia w szpitalu wiec bóle mięśni i wiązadeł jak narazie jeszcze większe. Pewnie po kilku sesjach poczuje różnice. Od ostatniego krwawienia minęło juz dwa tyg. Dni liczę na palcach czekam na powrót lekaza z urlopu i w razie czego chce sie przebadać prywatnie, No i 3D usg albo teraz albo juz bedzie za ciasno aby cos zobaczyć. Odważyłam sie na rozpoczęcie wicia gniazda. Najpierw sprzęty buteleczki, laktator, termometr bezdotykowy, zestawy oliwek i płynów z ubrankami nie szaleje. Najmniejszy rozmiar to 2.3kg a ja po cichu liczę ze moje bąble beda troszkę większe. Wózek kupimy we wrześniu taki rodzinny zabobon. Łóżeczka przyjadą z Polski z całym wyposażeniem.Maluchy szaleją juz widzę małe kolanka przesuwające sie po brzuchu. Matka dalej w stresie. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...