Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Lewel też nie wiem jak skurcze wygladaja...czy boli dół brzucha i czy cały czas, czy w odstępach czasu. Czy to ma być już taki ból co opowiadaja panie z porodówki ;-)
Mi raz dosyc mocno bolalo w pachwinie, tez pytalam tu dziewczyn co to moze byc. stwierdziłam ze to po tym jak polazilam po Lidlu.Miesnie moze mialam takie flaki ze taaaaki wysilek sie odbil zakwasami tam w srodku az. A Ty nie nalazilas sie teraz w szkole?
Ja w ostatni dzien dostalam.......obrzęków. nie widac kostek na stopach.palce jak serdelki.Powiem ze nalazilam sie troche dzisiaj.Obiad i troche sprzątanie. Synek chory.
przyjechala matka moja do pomocy, trzeba było z drogi zadbac nakarmic.Synus dzis dostal biegunki,zle to wygladalo.plakal krzyczal ze brzuch boli.ja wszystko co mialam i pamietalam to podalam mu.nospe dostal tez.troche sie uspokoil. cora z tatusiem sobie atrakcje zapewniali, synusia niestety ominal cyrk i t.d. No cóż mnie tez ogrom rzeczy ominelo w ostatnie pol roku ... :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6ydd55uk68t.png

Odnośnik do komentarza

Tatka moze lepiej zadzwon do lek i powiedz mu o obrzekach? A jak cisnienie? Biedny Twoj synek:( Mam nadzieje ze szybko wyzdrowieje. Ja nie bede Ci nawet mowic co robilam w sobote, bo nalezy mi sie opiepsz.. Szkola, przywiezli nam meble i jeszcze obiad ugotowalam.... Juz koniec. W niedziele nie poszlam do szkoly i lezalam caly dzien. Jest juz dobrze. Juz bede lezec raczej bo boje sie przedwczesnego porodu:( Gotowac tez nie bede, bedziemy zamawiac obiady. Teraz juz luzuje. Dostalam ostrzezenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

hej i ho :)

Witam po nieobecności :)
Większość tu już prawie na skraju.... aaaaa zostaniemy same bez waszego doświadczenia! o nie nie nie nie odchodźcie przypadkiem! :P

Wybieram się na połówkowe niedługo i tak się zastanawiam czy je teraz nagrywać w 3D? Czy może lepiej w późniejszych miesiącach? Kiedy obraz jest wyraźniejszy?

Lewel - też przeholowałam w tym tygodniu, bo robiłam remont mieszkania, jakieś malowania itd. Wydawało mi się to proste i łatwe, ale szybko się okazało, że chodzenie do pracy normalnie + robienie remontu (M. był w trasie więc nie mógł pomagać, a mi się oczywiście spieszy...) to ciut ponad moje aktualne siły. Dzieciaki się zbuntowały i przez 4 dni nie dawały żadnych znaków, aż do wczoraj.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Tatka - dawaj znaki co i jak, jak już będziesz mogła. Ze starszakiem współczuję ale chyba coś grasuje w powietrzu, mój też piątek i sobotę miał temperaturę, jęczący, śpiący a tu ani dźwignąć go z łóżeczka ani porządnie lekarstw podać.

Lewel - wirtualnie przywiązuję Cię do łóżka :) ja siebie też bym musiała ale z dzieckiem to ciężko będzie. Co do kina to korzystajcie dopóki możecie - później ciężej czas będzie znaleźć dla siebie.

Co do dorabiania bliźniąt to szczerze mówiąc mam właśnie taką teorię we własnym przypadku - tyle, że to raczej kwestia jednego dnia :)

http://www.suwaczek.pl/cache/dba0d61839.png

Odnośnik do komentarza

Anetterainbow - przepraszam najbardziej, że zostawiłam Twojego posta bez odzewu, ale niestety w tym przypadku nie potrafię nic doradzić :)

Pod jakim kątem pytasz ??? Jesteś po podobnym zabiegu ??? Myślę, że prowadzący powinien najlepiej rozwiać Twoje wątpliwości :)

Esemellka - w second handzie naprawdę można wyhaczyć fajne ubranka dobrej jakości dla takich maluszków, które rosną w tempie ekspresowym - rozmiar miniaturka ... ja też odwiedzałam przed rozwiązaniem nasz lumpeksik i przeważnie po jednej czy dwóch sztukach z każdej dostawy wyniosłam za psie pieniądze i również byłam nimi zachwycona :)

Odnośnik do komentarza

Tatka33 - jesteśmy z Tobą myślami i jak tylko będziesz miała czas oraz ochotę, to jak najszybciej podziel się z nami ciotkami pozytywnymi wiadomościami :)

Niewątpliwie dodasz otuchy następnym dziewczynom w kolejce do rozpakowania :)

Lewel - jak tam po "randce" z mężem w kinie ... polecasz film, czy przespałaś - bo z kobietami w ciąży różnie bywa :)

A jak tam dziewczyny wasze włosy na głowie się trzymają ??? ... bo moim najwidoczniej jest na niej strasznie źle i żadne suplementy raczej nie pomagają ... wypadają garściami - nadają się tylko pod nożyczki :/

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:) Annrterainbow ja tez nie pomoge w tej kwesti, chociaz z tego, co wiem, taka blizna moze zmienic kolor i sie powiekszyc, tzn rozciagac razem ze skora. Zapytaj i pokaz lekarzowi ta blizne. Kiedy byla operacja? M.C film bardzo mi sie podobal. Tym bardziej, ze to moje klimaty:) Blok operacyjny, itd:) Ja wlasnie pofarbowalam wlosy szamponetka:) i od razu lepiej sie czuje:) Wlosy wypadaja mi niemilosiernie! Zostane lysa... A z mezem pi filmie w domu sie poklocilam i to przy mojej mamie.... nie chcialam ale juz nie moglam wytrzymac.... Wolalabym zeby mama tego nie slyszala, bo maz pewnie poczul sie zaatakowany:/ Ostatnio go tak chwalilam..... a od dwoch dni prosilam go zeby kupil wode. On mi wczoraj mowi zw kupi i ze jest w samochodzie. Myslalam ze kupil wiecej a on kupil dwie butelki ktore szybko wypilam i sie pytam go gdzie ta woda a on ze byla tu... A ja ze tylki te dwie butelki? I ze ja mialam je pic przez tydzien? Ze dwa dni go prosze zeby kupil wode, bo jest ciezka... Ze ja robie zakupy i ze mam taki specjalny wozeczek, ale wode to moglby kupic. A on ze przeciez moglam sie rozgladnac po mieszkaniu i mu powiedziec czego brakuje!! A ja ze przeciez przez dwa dni mu mowie i ze ja dobrze wiem czego brakuje... a on nie ma pojecia. A Mama mowi, ze jutro przed praca pojdzie to kupi, a ja ze on woli pojsc przed praca na silownie niz mi do sklepu... Bo juz byla taka sytuacja... Wiem, ze on duzo pracuje, ale ja naprawde juz wymiekam. Zawsze w domu bylo wszystko kupione, posprzatane, ugotowane.. On przychodzil z pracy, pozno,jadl obiad, tv i nazajutrz znowu praca. Ja chodzilam do dwoch prac, zakupy, obiady, sprzataniei jakos bylo. Zawsze ja sama i bylo dobrze, bo to lubialam, ale teraz juz nie daje rady, boje sie o dzieci, a on...... Pomyl wczoraj podlogi i w ogole. Ale sie tak na niego wkrzuzylam za slowa : Ty tez mozesz sie porozgladac po mieszkaniu... Czlowieku ja sie caly czas rozgladam po mieszkaniu... A jeszcze psuje mi sie samochod... sprzeglo do wymiany... telepie nim jak nie wiem w korku i ogolnie. Robi mi to juz pol roku, a mi coraz ciezej zie jezdzi. Duzy brzuch i jeszcze stres ze cos sie stanie.. Jakby on jezdzil tym samochodem to juz dawno bylby zrobiony... Boze czy ja mam sie zajmowac takimi sprawami? przepraszam Was... musialam sie wygadac:( Pewnie to wszystko tak chaotycznie ale ulzylo mi troche;) Tatka czekamy na wiesci:)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Lewelku - nie ma za co przepraszać, bo między innymi właśnie po to wymyślili forum dla brzuchatek, żeby nie były one same dla siebie ... tylko mogły się wygadać / wyrzucić coś z siebie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, podzielić się i to nie tylko samymi swoimi radościami, ale również swoimi rozterkami, czy tym wszystkim nawet, co akurat w danym momencie spędza im sen z powiek i nie daje spokoju :)

Jakim cieszysz się kolorkiem na głowie ??? :)

Odnośnik do komentarza

Zabieg miałam 5 lat temu. Zobaczymy jak z nią będzie. Lewel mi też wypadaja wlosy, a w ciąży powinno ich być więcej? Co to będzie po porodzie w takim razie!!
M.C. zapytam lekarza:)

Co do wody i zakupów to identycznie mam. Ale chodzę z mama na zakupy bo nie pracuje, i nie muszę się już męża prosić tylko ona biedaczka nosi te ciężary....

Słuchajcie!!! Tyle czekałam i w końcu!!! Tak mnie kopaly dzisiaj dziewczynki jak nigdy. Tak mocno, że ręce aż odskakiwaly!!! Nareszcie :D

Znalazłam baaaardzo fajna babeczke która komponuje melodie na skrzypcach, ale nowoczesne. Nie znałam jej wcześniej. POLECAM! Lindsay Stirling. Jak ja puszczam to moje małe nawet się budzą i tańczą :D

Iiiiiii. Byłam z mama na ciuchach. I nagle tak zglodnialam, że zjadlysmy cały kubelek w KFC na pół, do tego kawa w kawiarni, kawałek tortu i eklerka oblanego czekolada. Pyyyyyyyycha. A ja się potem dziwie ze tak dziwnie szybko tyje :D moja mama prawie zwróciła to z przejedzenia, a ja mogłabym jeszcze rurkę z kremem. Hihihi.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371w6u39ft3.png

Odnośnik do komentarza

Anetterainbow - super i mega fajnie, że znalazłaś skrzypaczkę, której kompozycje melodyjne przypadły dziewczynkom do gustu ... a może właśnie jest wręcz odwrotnie - dlatego tak Cię wczoraj nadzwyczaj mocno skopały i wcale według ich wykonania, to nie były taneczne kroki, a jedynie "prosiły" o wyłączenie muzyczki :)

A tak na poważnie, to chyba lepiej byłoby opracować kompozycje melodyjne - do uspokajania swoich maleństw póki jeszcze sobie w brzuszku pomieszkują ??? żeby później było łatwiej, bo obudzić to raczej bez problemu przyjdzie :)

Odnośnik do komentarza

M.C. też myślałam o tych muzyczkach i wydaje mi sie, że takie kompozycje "głos natury" powinny być ok, bo skoro większość dzieciaków podobno się uspokaja przy buczeniu suszarki, to to też powinno być ok :) albo będę włączać rmf clasic hehe ;)

Mi też włosy zaczęły wypadać, ale jednocześnie urosło sporo nowych i są teraz takie króciaki na około głowy i wyglądają jak aureola ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg73sbkxm860rk.png

Odnośnik do komentarza

Lewel jak ja Cię doskonale rozumiem z tymi zakupami. U nas też podobnie to wygląda - ciężkie zakupy, śmieci do wyniesienia, coś do naprawienia co woła o pomstę do nieba itp.. Czasem jak się nazbiera to lepiej wybuchnąć raz a porządnie niż dusić w sobie, bo to nie zdrowo, a w naszym stanie tym bardziej nie należy gromadzić frustracji. Zresztą co byśmy nie zrobiły otoczenie i tak uzna, że to ciąża przez nas przemawia ;)

Anetterainbow jak tylko będziesz miała świeże informacje to dawaj znać. Ciesz się ruchami dzieci dopóki nie jest to bolesne;) u mnie to już czasami jak się tam przewalają to wszystko aż boli - choć nawet ten ból jakiś taki przyjemny jest :D

http://www.suwaczek.pl/cache/dba0d61839.png

Odnośnik do komentarza

Anetterainbow - cudna wiadomość - niech dzieciaczki rosną zdrowo :)

M.C. - ciiiicho ja staram się nie myśleć, że to już tuż, tuż :D
Termin mam na 27 listopada. W środę idę na wizytę i mam zamiar się określić, że jednak wolę cesarkę - bo w sumie on mi się pytał co wolę i do tej pory wolałam sn ale już zwątpiłam i jednak cc jest bezpieczniejsze. Nie wiem jak on to widzi, bo inna dziewczyna od niego, z którą leżałam w 37 została położona i czekała w szpitalu prawie dwa tygodnie. Po pierwsze nie wiem czy tak długo wytrzymam - znaczy do 37 tygodnia, a po drugie dwa tygodnie w szpitalu - kręćka można dostać :/

http://www.suwaczek.pl/cache/dba0d61839.png

Odnośnik do komentarza

Olciamargolcia - super fajnie, że jeszcze jesteś dostępna ... jak najbardziej Ciebie rozumiem - dwa tygodnie czekania w szpitalu, to można się przekręcić ... tym bardziej, że się ma starszą pociechę w domku i z obecną ciążą idzie jak powinno - czyli z naszego punktu widzenia, nie byłoby takiej potrzeby ... ale to wszystko zależy od prowadzącego, ale w sumie też możesz wrzucić swoje dwa grosze z zapytaniem, czy nie dałoby radę tak bez wcześniejszego grzania szpitalnej pościeli :)

Anetterainbow - ja również cieszę się bardzo z pozytywnych wiadomości z wnętrza brzuszka ... teraz przestaniesz się martwić przynajmniej w tej kwestii, bo super jednakowo przybierają dziewczynki na wadze jak na bliźniaczki z jednego jajeczka :)

A jak tam - pytałaś o bliznę ... co na to lekarz - uspokoił troszkę ??? :)

Tatka33 - minął tydzień od zniknięcia ... pewnie jest już szczęśliwy komplet w domku i niedługo do nas zajrzy z samymi dobrymi opowieściami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...