Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam pytanie. Zainteresowałam sie tematem wpłat zasiłku wychowawczego dla mam bliźniaków i powiedzcie mi jak to jest u was? Dostajecie po 400zł na każde z dzieci czy 400 zł na dwójkę? ciekawa jestem czy udało się coś w tym temacie powalczyć i uzyskać jakieś zmiany czy nadal przepisy są niesprawiedliwe.... Dajcie znać proszę:) Ja pomału oswajam się z myślą o zmianach jakie mnie czekają teraz tylko poinformować rodzinę muszę o Bolku i Lolku:P Aż się boję reakcji:D

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny - miałam przerwę w stukaniu z powodu wyrwanych klawiszy w moim "umierającym" powoli laptopie - oczywiście dziewczynki się dopadły :/

Oczywiście witam serdecznie nowo zalogowane mamusie i gratuluję rozpakowanym, a za bliźniaki.pl dzisiaj szczególnie trzymamy mocno kciuki :)

Julia83 - cieszę się bardzo, że Twoje dziewczynki już po tej stronie brzuszka i skończyło się tylko na strachu ... dziewczynki całe i zdrowe, więc niech dalej rosną na pociechę swoim rodzicom, a limit szpitalny niech będzie już wyczerpany do końca życia :)

Skoro dziewczynki tak bardzo do siebie podobne, to jak wy je rozróżniacie ... wiem wiem rodzice zawsze rozpoznają swoje dzieci :)

No i teraz nie pamiętam już kto i o co pytał, a więc będzie ogólniej ... jeśli chodzi o anemię u maluszków, to moje nie miały jej stwierdzonej - jedynie poziom hemoglobiny był w dolnej granicy i już przy wypisie ze szpitala dostały (chyba raz dziennie) saszetkę Actiferolu najpierw 7mg, a potem po konsultacji z pediatrą przejście na 14mg - podawałam go najczęściej z mleczkiem :)

Gosioolek - jeśli chodzi o przepuklinę pępkową, to moja jedna dziewczynka miała i spokojnie się wchłonęła bez ingerencji chirurgicznej, czyli głowa do góry ... będzie wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Cześć MC :) tak ja o to pytałam Dzieki :) i wlaściwie nie kojarze żeby cos mi o tym mowil... fakt na ostatnim usg wazyly prawie tyle samo moze dlatgo nic nie wspominal :) teraz w piatek mam kolejne usg wiec zapytam o to :) ciekawe ile teraz moga wazyc mam nadzieje ze juz powyzej kilograma :))
Mi się dzisiaj wlaczył znowu syndrom wicia gniazda i od rana piore prasuje sprzatam ukladam... gdzie nie spojrze to jest cos do zrobienia ale sily juz nie te... poza tym glowa i rozsadek krzyczy "Kladz sie do cholery!" :D

Blizniai pl dawaj znaki jak tylko bedziesz mogla! My wciaz trzyamy kciuki!
Julia83 moze w wolnej chwili wrzucisz jakies foteczki swoich klonikow :)
Nemezisss jeszcze nie powiedzialas rodzinie?:D ja chyba bym nie wytrzymala :) a w ktorym Ty jestes tyg?8? :)

29 i 6 :) 2K2O

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, jak ja Wam zazdroszcze maluchow po drugiej stronie brzuszka albo juz tych ostatnich tygodni. A ja dopiero w czwartek skoncze 20 tydz.
Dzisiaj wyszla mi po raz 5 opryszczka na ustach. Eh mam juz tego dosc, dzwonilam do ginekologa i mam znow brac heviran.
No i wygladam juz jak kobieta przed porodem ;) a rosniecie sie dopiero zacznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bwkw7i4qe26vfa.png

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl - super, że wszystko gładko poszło i wniosek z tego, że na dzisiaj kciukasy wszystkie możemy puścić :)

Odpoczywaj teraz i dochodź do siebie :)

Hop hop dziewczyny, która następna w kolejce do przywitania swojego "brzuszkowego" szczęścia ??? :)

Właśnie to samo miałam napisać, że chyba cenzura się wkradła, bo ja również maluszków niestety nie widzę :/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja znowu uderzam do Was z pytaniami- czy zdarzały Wam sie zasłabnięcia? Bo ja nie wiem co się ze mna dzieje od wczoraj juz 3 razy bym padła ;/ Normalnie mam niskie ciśnienie i myślę, ze to przez to , ale lekarza dopytam w czwartek. I czy wasze bąble są/były po równi aktywne ( tak w okolicach 19 tygodnia) ? Ja mam wrazenie , ze jednego synusia czuję bardziej i częściej.

Odnośnik do komentarza

Julia83 chyba Ci nie pogratulowałam..naprawiam to teraz i składam serdeczne gratulacje :* życzę dużo zdrówka dla Ciebie, dziewczynek i całej rodzinki. Jak sobie radzisz z nowymi obowiazkami? Mc ubiegła mnie z pytaniem jak rozróżniasz dziewczynki jak są identyczne ;-) (może wrzucisz nam jakaś fotkę). Jak synuś przyjął siostry w domu, i jak sobie radzi z tym, że nie jest już w domu sam?

Iwo zobacz już masz trojeczke z przodu, czas szybko zleci, minął cztery tygodnie i córeczka będzie z Tobą. Myślami jestem z Wami.

Twixxi może idź wcześniej na wizytę..to niskie ciśnienie też może być niepokojące. Co do aktywności maluchów to ja zawsze miałam wrażenie, że bardziej czuję jednego z chłopców, lekarz mi wyjaśnił, że jeden jest bliżej skóry i jego bardziej czuję, drugi synuś leży od strony łożyska i jego mniej czuje..ale on na usg widział, że jest tak samo aktywny.

Iza pamiętaj, że jesteś w ciąży bliźniaczej i pod serduszkiem nosisz dwie kruszynki..to i wyglądasz podwójnie ;-). Nie martw po porodzie moment wrócisz do normy.

U nas jakiś wirus się przypałętał :'( chłopcy kichaha, kaszla :'( do tego chyba idą im zęby bo budzą się z wielkim płaczem, który ciężko mi jest wyciszyć..och pozalilam się troszkę ;-). Chłopcy są teraz bardziej absorbujący, więc czytam Was na bieżąco gorzej z czasem żeby coś napisać ;-). Ostatnio odkryli, że nie są sami..chichocza do siebie..zaczepiaja się..są cudowni :-D nawet zawsze poważny Maciuś więcej się śmieje.
Ściskam Was wszystkie bardzo mocno i nadal trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze z przepływami, maluszkami, mamusiami i porodami. Buziaki!

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki gratulacje daj znać co u Was :)
Twixi u mnie tak było, ze miałam wrażenie, ze czuje tylko jednego chłopca po jednej stronie. Potem na usg zawsze okazywało sie ze tak leza, ze sa obie pary nóg na przykład na prawo stad po lewej niewiele czułam. Taki stan u mnie utrzymywał sie przez cała ciąże wiec nie ma sie co stresować zapewne :)
U nas odbywa sie ciagle tycie :) Tadzio juz ma 4 kg a urodzil sie z masa 2580. Olek 3400 a masa ur 2100. Chłopcy wczoraj skończyli 5 tygodni

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam :) A z tym ciśnieniem to zadzwonie dzisiaj do lekarza, dzisiaj wstawałam baaardzo powoli i było lepiej, ale wczoraj wystraszyłam się jak mało nie padłam na ulicy. Zazdroszczę mamom, które mają juz swoje kruszynki całe i zdrowe przy sobie :)

Odnośnik do komentarza

Twixxi
Ja mialam takie ataki slabosci - tez mam bardzo niskie cisnienie. Pomogly dwie rzeczy - wolniejsze poruszanie sie i jedzenie co 3 h.
Niestety niskie cisnienie nie uchronilo mnie przed nadcisnieniem pod koniec ciazy, ale to inna sprawa.
karola... Jak fajnie ze siebie zauwazaja! ja wciaz na to czekam... Dziewczynki rosna bardzo ladnie. Dwa dni temu przespaly od 20 do 2 i od 2 do 6! Niestety nie mamy pojecia dlaczego, wiec nie potrafimy powtorzyc tego sukcesu. Postanowilam ich nie budzic w nocy, ale w rezultacie dzis byla 11,12,3,4 i 6... Bo jedna wytrzymuje dluzej i budzily sie na zmiane :) hmmmm...
Jak u Was z nockami?
Gratuluje wszystkim nowym mamom i trzymam kciuki za dziewczyny w ciazy.

Odnośnik do komentarza

JJ2015 czytałam i sprawdziło się w rzeczywistości, że dzieci wodzą się dopiero koło 7 mż, moje chłopaki za 4 dni kończą 7 miesięcy.

Duo zobaczysz i Ty doczekasz się przyjścia swoich kruszynek. Teraz drogie ciężarne, odpoczywajcie, czytajcie, róbcie wszystko na co macie ochotę..korzystajcie ze stanu w jakim jesteście bo później nie będzie na to czasu ;-)

Odnośnik do komentarza

Monis79 - ale super z nich chłopaki i faktycznie z Maciusia ładny klocuszek w porównaniu do brata i pewnie jest co nosić na rączkach ... Łukaszek - od zawsze drobniejszy, ale jeszcze z pewnością brata przegoni ... najważniejsze, że oboje przystojni i zdrowi :)

A który z nich opuścił brzuszek jako pierwszy ??? Większy kawaler, czy mniejszy ??? :)

A moje dziewczyny przebijają same siebie, że czasami ręce już opadają / brak siły i tylko czekam, aż w końcu spać pójdą ... niestety w dzień drzemki już odmawiają, a jedynie w wózku jeszcze czasami utną komara :)

Myślałam, że im będą trochę starsze tym będzie spokojniej, bo mądrzejsze, ale jednak się pomyliłam - mam wrażenie, że z dnia na dzień coraz większy diabeł w nie wstępuje ... albo ksiądz na chrzcinach za mało kasy dostał, że do końca go z nich nie wygonił i dopiero się uaktywnia :)

Ze starszakami raczej nie było tyle zachodu, a przynajmniej nie pamiętam ... a te moje małe "wiedźmy" nawet po meblach chodzą, żeby ściągnąć coś na szybkiego z górnej półki i to zawsze dzieje się w tempie ekspresowym :)

A każdy z zewnątrz nie będący jednak w temacie mówił, że niby podobno pierwszy rok będzie najtrudniejszy, a tutaj (za przeproszeniem) g*** prawda :)

Ale sobie ponarzekałam ... - chyba chandra jesienna zaczyna mnie dopadać, więc życzę wam wszystkie jak najwięcej uśmiechu i jak najdłużej słoneczka każdego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...