Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Julia83

Iwo85, tez bioorę nospe dopiero jak faktycznie mnie boli.w sumie przez całą ciążę jak do tej pory to wzięłam dwie forte i dwie zwykle, wiec chyba nie tak dużo?
Też już bym chciała żeby dziewczynki były już ze mną:))nasze miasto tym!!
Czyli Ty Iwo85, Aleksa88 i ja jesteśmy w JK DO? Czy którąś mamę ominęłam niechcący?
Pozdrawiam;)))
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

No faktycznie Karolina dużo tego;)) to jak tak łykniesz wszystkie to śniadania jeść nie musisz;))
Ja do tej pory łykam:prenatal classic i prenatal DHA po 1szt., magnez LAKTOMAG 2×2 i żelazo Tardyfernon 1×1 i prewencyjne tą nospe.
Ale gorąco dziś; ((((
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

 Jestem...nadal 3w1:) w niedziele skończę 35 tydzień:) To chyba nieźle jak na bliźniaki ;)?Ordynator cos wspominał o poniedziałku że zobaczymy. Czyli pewnie będzie chciał cc we wtorek. Pojęcia nie mam czemu tak mu się spieszy a może jednak lepiej już urodzić? Sama nie wiem czy upierac się żeby jeszcze z tydzień poczekać.Ktg roznie wychodzi jak za duzo zjem, jest glupia położna i ja nie czuje się najlepiej to zapis byle jaki tzn synek sie chowa lapie tetno siostry a u niej skoki do 180 -190. Dzisiaj ja się czulam dobrze i od razu zapis super. Upaly w tym szpitalu dają w kość. Ale już niedługo i się rozpakujemymy . Dziękuję Wam że mnie wspieracie. Jestem dumna z siebie że tyle dałam rade.
34tc6d dk do

Odnośnik do komentarza

Cytrynka!
To miedzy nami jest dzien roznicy:)
Wg szpitalnych wyliczen dzis koncze 35 tydzien. Gratulacje ze nadal jestes w calosci!
U mnie tez sa wyluzowani na temat porodu na tym etapie wiec w pon rozmawiamy o nowym terminie.
Dzis wlaczyli klime - od razu lepiej.
Dobrego dnia, dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Cytrynka mysle,ze bardzo lekarz sie pospieszyl skoro juz chce robic cc tym bardziej,ze to ciaza Dk do. no chyba,ze go cos niepokoi u dzieciaczkow. Ja obecnie lerze w szpitalu z ciaza JK DO i cesarke mam w poniedzialek czyli 37 i 1 dzien

Odnośnik do komentarza

Cutrynka - super ze Ty jeszcze w dwupaku;))
Ja biore 2razy dziennie zestaw po 1 tabl: duphaston, dopegyt(niedtety cisnienie skakalo), prenatal classic i prenatal dha plus tak 3 razy dziennie po lyku zelaza w plynie. Tez w zyciu tylu tabletek nie bralam.
Co do nospy to pamietam ze mi lekarka mowila ze brac do 6 dziennie w razie co- ze nie probowac wytrzymac bolu bo to tylko poteguje potencjalne skurcze.

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Racja Ellf Ty również:)))Przepraszam, ze cie ominęłam,cos ostatnio kiepsko z moją pamięcią:\\ ciesze się ze nas jednokosmówkmowych mam tez trochę tu jest:))))
Ellf..jarównież ruchy tak na 100% poczułam około 17-18tygodnia, wiec spokojnie:))
A teraz tez tak mam ze się zastanawiam czy aby na pewno się obie ruszają..i tak człowiek sobie wkręca niepotrzebnie; (
Ale gorąco a jutro na czas jeszcze gorzej;\\\\\
27tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Co do ruchów dzieci, bardzo dobrze to pamietam.
Pierwsze ruchy poczułam w 18. tyg. To bardzo wzruszające, bo akurat pojechałam na tydzień do rodziców. 2 dni po moim przyjeździe zmarł mój tata w domu, położyłam sie spać tej nocy w łożku z moja mama i właśnie tej nocy pierwszy raz poczułam ruchy maluchów.
Lenka miała łożysko z przodu, wiec czułam i widziałam na brzuchu każdy jej ruch. Była bardzo ruchliwa. Józia łożysko było z tylu, wiec trudno go było dojrzeć na brzuchu, ale ja jego ruchy czułam.
Oczywiscie, raz słabiej, raz silniej. Czasami w ogóle. Dzieci ok. 32 tyg. Miały 1800 i 2100g, wiec ostro dawały czadu przez kolejne 2 miesiące do porodu. Lenka tak fikala, ze dwa razy im zmieniła pozycje. Lekarz mówił, ze to niemożliwe, jak wspomniałam, ze chyba zmienili pozycje, ze sa zbyt duzi i maja już za mało miejsca na zmianę. Na CC okazało sie, ze miałam racje;)))

I tez od razu wiadomo było, ze to Lenka urodzi sie pierwsza, ze względu na to łożysko z przodu.

Odnośnik do komentarza

Moi w 29 i 2 dni po 1200 gr obaj.
Niezwariuje, Monis i inne mamy czy pamiętacie z ciąży stan permanentnego napięcia brzucha? Nie skurcze tylko twardy brzuch? Ja dzisiaj po 4 nospach i 6 magnezach już i jak wstaje lub siedzę to twardy jak kamień. Żadnych innych objawow nie mam. Dzieci czuje ale to twardnienie... Masakra zastanawiam sie czy nie jechać na izbę

Odnośnik do komentarza

Karolina,
Pamiętam doskonale twardniejący brzuch. Bardzo mnie to stresowało i martwiło, byłam dość długo na magnezie i nospie. Leżałam plackiem i dotrwałam do 38 tyg. Jak coś Ciebie martwi to jedź IP albo zadzwoń do swojego lekarza. Ja tak robiłam.
Mama rocznych braci ksero JK DO ☺

Odnośnik do komentarza
Gość Julia83

Kryzys...ja dziś nawet na ogród nie idę, gorąco strasznie a brzuch stopuje.remont trwa a ja nic nie robie, dosyć mam już tego leżenia.
jutro zaczynam 28tydzień..jeszcze tyle czasu.są momenty że mam dosyć..i już mi się nie chce; ((((
JK DO

Odnośnik do komentarza

Julia83- zobacz ile juz przetrwalas... 28 tygodni- wiec juz niedaleko- jeszcze pewnie max 7-8 tygodni... Tak sobie tlumacze bo tez mam dosc: ciezko strasznie. Najgorzej sie czuje po spaniu: mam wrazenie ze zmiany pozycji podczas snu nie dzialaja dobrze na Brzuch...
Dziewczyny czy Wy tez tak jestescie roztargnione? Ja to nie wiem gdzie mam glowe. W srode wizyta i zastanawiam sie jak na nia dojade - to 30 km, maz bedzie w pracy. Normalnie wsiadlabym w samochod i pojechala ale musze przyznac ze troche sie boje... Jezdzicie jeszcze samochodem?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Jak żyjecie w ten upał? Ja mam stopy jak serdle! Mam wrażenie, ze skóra mi pęknie za chwilkę, nie wspominając o dłoniach :/ ech szkoda gadać tak mi cieżko.
Gosioolek ja mam podobnie przekręcenie sie z boku na bok w nocy to masakra, tez mam wrażenie ze nie wpływa to dobrze na brzuch ale z drugiej strony jak za długo śpię na jednym boku to drętwieje.
Ja jeszcze jeżdzę samochodem ale myśle ze to kwestia indywidualna.
Pozdrawiam
31t dk do

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
W nocy mam to samo, jakos ciezej wstac czy sie przekrecic. Ja nie jezdze samochodem od maja chyba, bo robilo mi sie bardzo slabo w pozycji siedzacej. W szpitalu klima dziala a i tak na sali 28 stopni. Oby do srody.
A! mam nowy termin. Prawdopodobnie 14 lipca.
Od dzisiaj nie biore progesteronu wiec kto wie czy dotrzymam, ale czuje sie na razie w miare ok. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...