Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;))
Ja po pierwszej ciąży obowiązek rozstępy wokół pempka mimo że smarowalam się różnymi wynalazkami.teraz nawet nie liczę ze nie pojawia się nowe; ))teraz tez się smaruje bioOil.a skórę mimo to mam bardzo suchą wiec chyba kupie ten olejek migdałowy.gdzie go dostane? W aptece?
Dziś znowu mi się brzuch stawia:((oby nie szyjka:((chyba już podświadomie się denerwuje wtorkowym usg.dzięki za kciuki dziewczyny.
24tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-). Ja mniej więcej od połowy ciąży miałam strasznie suchą skórę, skóra strasznie swędziała mnie na brzuchu. Smarowałam się Pharmaceris mama, skóra przestała swędzieć i nie mam żadnego rozstępu ;-). Wtedy niestety nie słyszałam o olejku migdałowym.

Jak u Was z pogoda..u nas na północnym wschodzie znacznie się ochlodzilo..dziś nawet musieliśmy ubrać długi rękaw :-(, a wczoraj jeszcze był upał, że chłopcy wierzgali sobie gołymi nóżkami.

Dziewczyny trzymam za Was kciuki, żeby z mieszkańcami Waszych brzuszków było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Mnie się na razie upały podobają jeśli są w weekendy i mogę poleżeć w ogródku i nie muszę pracować, jak się powiększę to pewnie przestanę tak mowić. (17t2d) Trochę się niestety poparzyłam na słońcu na kolanach i ramionach.

Ja się smaruję oliwką Mustela 9 miesięcy bo była super promocja w aptece gemini. Jak się skończy- a kupiłam 3 - to kupię migdałowy, bo kiedyś miałam, ale wyrzuciłam chyba bo nie mogę znaleźć.

3mam kciuki za wszystkie wizyty !

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
Ja kupuje olej migdalowy w sklepie kuchnie swiata. To jest taki olej do smazenia, gotowania, moze tez byc do masazu a nie olejek migdalowy do aromatyzowania ciast ;)
Pewnie do kupienia w sklepach eko, duzych delikatesach. W aptekach to nie wiem.
Dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza

A ja jestem po usg. Wrócił mój lekarz. Ordynator w wielkim szoku że tydzień leżę a usg mi nie zrobili to tlumaczyli że czasu nie mieli;) Dzieciaczki wyglądają na zdrowe. Są głowkami w dół. Córcia już bardzo nisko. No ale Natalka też już była bardzo nisko przed 30tc wiec może jeszcze troszkę posiedza. Ważą po około 1650g ;) Jest malutka różnica między nimi. Wody, lozyska wszystko ok. Szyjka na usg powiedział że bardzo ładna 32 mm kanał zamknięty. Ale dodał że to nie miarodajne badanie na tym etapie. A mi się wydawało że lepiej usg niż na fotelu. No ale co ja tam wiem. Póki co mam leżeć bo przy tych skurczach które mam za dwa dni bym była w szpitalu. Więc leżę póki co i odpoczywam. Żeby dzidzie chociaż już po 2 kg ważyły. Ale i tak już jest nieźle:)
31tc0d

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanko zaczynam powoli 21 tydz. Od wczoraj moje maluchy sa baaardzo aktywne. Chłopiec juz od paru tyg lubił sobie sie wypinać w rożnych miejscach brzucha robił to dosc mocno ale zawsze gdy przykładałam rękę lub polaskotalam wybrzuszenie zaraz uciekał. Dzis w nocy kręcił sie cały czas, nie spałam. Było to dosc intensywne. Brzuch cały czas wypchany z prawej strony. Córeczka mniej ruchliwa ale od wczoraj tez zaczęła sie intensywniej kręcić. Czy powinnam sie martwić tym wzmożonym poruszeniem czy poprostu sie cieszyć ?? Nie chce panikować.

Odnośnik do komentarza

Karolinathetwins - super! bardzo się cieszę! :) też słyszałam o dr Piekarskim same dobre rzeczy. Kociam to jest lekarz, którzy przyjmuje na Żoliborzu: http://www.drpiekarski.com/porady
Karolinathetwins - powiedz mi czy miałaś już wizytę kwalifikującą do CC czy przez to, że prowadzisz ciążę w Przychodni św. Zofii nie musisz? Czy któraś z Was jeszcze będzie rodzić w Św. Zofii w Warszawie?
Idę w piątek na taką wizytę i zastanawiam się czego się spodziewać :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie jeszcze raz. Wiec tak jeśli chodzi o doktora Piekarskiego to zgadza sie- to ten lekarz z linku wklejonego powyżej. Umówiłam sie do niego wcześniej kiedy jeszcze nie było żadnych niepokojących parametrów. Termin wizyty wypadł nam akurat tak, ze mogłam skonsultować także ostanie wyniki. Powiem Wam tak, widać ogromne doświadczenie w prowadzeniu ciąż bliźniaczych, wnioskuje to ze sposobu prowadzenia rozmowy, wywiadu, uwag przytaczanych podczas samego badania. Moja lekarka czasem zbyt zdawkowo tłumaczy rożne rzeczy, on odpowiedział na każde pytanie, na każda wątpliwość, bardzo dokładnie i spokojnie tłumaczył poszczególne parametry oraz to co one oznaczają. Jest to człowiek bardzo miły w obyciu i nie buduje bariery miedzy sobą a pacjentem, co tez jest ważne. Nie zachęca do dodatkowych drogich badań, które mógłby spokojnie wykonać. Wręcz je odradzał... Wyszliśmy uspokojeni choć wiadomo, ze nikt nie da nigdy 100 proc gwarancji, ale odpowiadając na pytania można wiele pomoc. Wiec jeśli macie jakiś problem, chcecie dodatkowej konsultacji to polecam naprawdę bo swietnie sie nami zajął. Koszt wizyty z usg to 250 zł.
Co do ciecia w Zofii- nie byłam jeszcze na takiej wizycie i u mnie nie ma potrzeby bo jestem pod opieka ich przychodni i lekarza, który pracuje na oddziale. Termin ciecia tez mam jeszcze nie ustalony, ale wiem, ze jak lekarka wyznaczy to jest obowiązkowe spotkanie z anestezjologiem przed zeby zrobic dokładny wywiad. Potem modlić sie zeby wcześniej nie zacząć rodzic :/ moja lekarka akurat lipiec/sierpień jest na urlopie. Mam nadzieje, ze zdarzy wrócić. Dziewczyny, które chcą rodzic w Zofii- na szkole rodzenia tam mówiono nam, ze zdarza sie, ze nie przyjmują do ciecia jak ktoś nie jest ich pacjentem jeśli nie ma terminu to odsyłają do innych placówek. Nie wiem czy to reguła, ale tak nam mówiła położna.
Uff sie rozpisałam, jak szalona. My dziś 28tc DKDO

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl
Dziewczyny mam pytanko zaczynam powoli 21 tydz. Od wczoraj moje maluchy sa baaardzo aktywne. Chłopiec juz od paru tyg lubił sobie sie wypinać w rożnych miejscach brzucha robił to dosc mocno ale zawsze gdy przykładałam rękę lub polaskotalam wybrzuszenie zaraz uciekał. Dzis w nocy kręcił sie cały czas, nie spałam. Było to dosc intensywne. Brzuch cały czas wypchany z prawej strony. Córeczka mniej ruchliwa ale od wczoraj tez zaczęła sie intensywniej kręcić. Czy powinnam sie martwić tym wzmożonym poruszeniem czy poprostu sie cieszyć ?? Nie chce panikować.
Podbijam. Bardzo prosze mamy i przyszłe mamy o rade. Czy

Odnośnik do komentarza

Witam! U nas chłodniej dzisiaj, można trochę odsapnąć od ostatnich upałów. Młody od moczenia w basenie chrypki dostał i głosik ma jakby mutacje przechodził:) czytam wasze posty i cieszę się, że u was w porządku. Co do kwestii rozstępów to się pochwalę, że po dwóch ciążach nie mam ani kreseczki na brzuchu: ) ja smarowałam się perfecta mama, bielendą i ziają. Co do ruchów to moje maluchy też raz fikały bardziej raz mniej, czasem jedno bardziej. Jeszcze mam gdzieś zdjęcia w telefonie z brzuchem jakby tylko z jednej strony:) kto tam tak szalał tego nie wiem ale wiem jedno warto postawić na swój instynkt i czasem sprawdzić swoje wątpliwości, żeby spać spokojnie. Ją nie jestem panikarą ale w kwestii dzieci wolę chuchać na zimne. Nie wiem jak jest z waszymi lekarzami, ja mogłam zadzwonić i zapytać, co prawda chodziłam prywatnie ale raz miałam taką sytuację, że myślałam, że coś jest nie tak. Lekarz przyjął mnie na drugi dzień po moim telefonie, zbadał i uspokoił. I za tą wizytę nie wziął ani grosza a ja przynajmniej przestałam się martwić. No to tyle, myślami jestem z wami dziewczynki. Dobrej nocki!

Odnośnik do komentarza

Blizniaki.pl moje chłopaki czasami tak się wypinali, że aż bolało. Na usg spytałam lekarza czemu jednego czuje bardziej, a drugiego mniej..uspokoił mnie i powiedział, że jeden jest od strony brzucha i tego mogę czuć bardziej, drugi leży od strony łożyska i jak kopie to w łożysko wiec mniej go czuję. I jak on widzi na usg to synuś po lewej był bardziej ruchliwy niż mi się wydawało. Co do Twoich obaw..też raczej nie należę do osób panikujacych..ale jeżeli coś wzbudza twoje obawy to lepiej chuchac na zimne i to skonsultować.

Dziewczyny cieszę się, że z małymi lokatorami Waszych brzuszków jest wszystko ok.. Trzymajcie się w trzypaku jak najdłużej.

U mnie po długim weekendzie urwanie głowy..chłopcy płaczą strasznie..mam nadzieję, że dziś będzie lepiej.

Pozdrawiam i życzę spokojnego dnia :-)

Odnośnik do komentarza

Witam.dziewczyny rzadko sie odzywam ale czytam was regularnie za wszystkie mocno trzymam kciuki, a wszystkie rady mam bliźniaków mocno chowam w pamieci☺
Julia83 trzymam bardzo mocno kciuki..mnie usg w kierunku ttts czeka za tydzien we wtorek ostatnio moj gin powiedzial ze ma takie podejrzenie bo maluchy maja po 245g i 192g czyli jakies50g roznicy wiec wyszlo mu ze jeden jest tydzien mlodszy...mam nadzieje ze to tylko podejrzenia i roznica sie nie pogłębi i wyklucza to swinstwo jak u mnie tak i u Ciebie.JK DO 18tc

Odnośnik do komentarza

Julia trzymam także mocno kciuki :) daj znać po, co mówił lekarz.
Bliźniaki- co do ruchów dzieci, u mnie jest tak w zasadzie od początku, ze "Lewy" jest mega aktywny, wali mnie bez litości wszędzie i skacze po pęcherzu. Teraz od dłuższego czasu ma głowę na dole i kopie po żebrach. Za to "Prawy" jest zwinięty w chińskie osiem pod zebrami i wciska głowę w wątrobę. Jego prawie nie czuje a na wczorajszym usg było widać jak wierzga ;) także myśle, ze nie masz sie czym martwić nie mniej powiedz o tym na wizycie jak będziesz mogła podejrzeć na usg to sie uspokoisz, ze fika jak to aktywne bliźnie- u mnie tak jest.
Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Gosiolek ja mam zamiar rodzic w sw. Zofii, jeszcze nie byłam na takiej wizycie. Lekarka do której trafiłam na IP kazała mi sie do siebie zapisać miedzy 30-31 tygodniem tylko właśnie od kilku dni dzwonię do Zofii i niestety nie ma do niej miejsca a pózniej jest na urlopie :/ nie wiem czy nie zapisze sie do innego lekarza. Bo rozumiem, ze najpierw muszę iść do lekarza on mi da skierowanie i dopiero na kwalifikacje?
A ty u kogo jesteś w Zofii?

Odnośnik do komentarza

Kociam - mnie nie prowadzi lekarz z Zofii. Od swojej lekarki dostałam tylko skierowanie na CC, takie na druku "skierowanie do szpitala" - myślę, że Twój lekarz też może Ci coś takiego wypisać. Potem zadzwoniłam do przychodni przy Zofii - powiedzieli mi, że konieczna jest wizyta kwalifikacyjna do CC i się umówiłam na nią. Jeśli lekarz będzie na tak, żeby mieć CC to wtedy jeszcze wizyta u anestezjolog zostaje. Wizyta kwalifikująca jest na NFZ.
Chyba bym nie czekała do 31-32 tygodnia - może zapisz się do kogoś innego po prostu?

Odnośnik do komentarza

No więc jestem po usg.nie wiem dziewczyny, doła mam.niby TTTS wykluczony.ale waga dziewczynek im się nie podoba.mają na 460większa 600gr.to wychodzi około 24%.dużo.wiec podejrzewają że mają na anemie.to się w kolei nazywa TAPS.i chcą pobrać jej przez pempowine krew i sprawdzić hemoglobine, jak będzie kiepska to jej przetocza krew.boje się tego wklucia w brzuch.
Zostałam w szpitalu; (((((
Boje się bardzo; (((((
Wszyscy mówią będzie dobrze..ja opadam w sił..ciągle coś; ((((

Odnośnik do komentarza
Gość twinsmama

Ja juz w szpitalu.. Mialam podana pierwsza dawke na pluca :) usg mi zrobili i Marcela wazy ok 2 kg a Lili. 1850 :) oczywiscie dostalam kroplowke na wzmocnienie,ale.niestety wrecz przeciwnie czuje sie bardzo obolala. mam bol w pachwinie lekarz twierdzi,ze nic sie nie dzieje czy ktoras z mam odczuwala badz odczuwa takie bole ? Niepokoi mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...