Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny,
Jak sie czujecie?
U mnie kopniecia sie wzmocnily. Poza tym szybko sie juz mecze, nie wiem ale chyba to normalne. Zakupy jakos mi nie ida bo moj chlopak nic sie nie angazuje i ciagle powtarza ze jeszcze jest czas.
Zastanawiam sie czy pojawily sie u Was juz rozstepy na brzuchu?
U mnie nic a nic a mam do nich sklonnosc ale chyba na brzuchu mam bardziej rozciagliwa skore.
Niedlugo zaczne chyba pakowac torbe do szpitala :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371pp5kfhpx.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was
Ja wózek kupiłam czarny wózek zobaczymy jak się sprawdzi :))
Łóżeczko też kupiłam.
Co do chusty i nosidełka to dla mnie zbędny wydatek bo to mi się nie sprawdziło przy żadnym dziecku :/.
Ja od kilku dni czuje się źle i boli mnie brzuch i mały bardzo rzadko się rusza :( Ale właśnie idę dziś do szpitala więc jestem trochę spokojniejsza.
Wiecie Co Ja nie wiem jakie kosmetyki i czy w ogóle oprócz pampersów coś brać ?? Jak mały będzie w inkubatorze Orientuje się któraś ???

http://fajnamama.pl/suwaczki/fnapmsy.png
[/img][/url]=http://blog.dzieciak.com]http://www.dzieciak.com/t/index.php/20100909/Mikolajek/3/ticker.png[/url]
http://www.dzieciak.com/t/index.php/20080612/Kacperek/1/ticker.png

Odnośnik do komentarza

He he powyżej pojawił mi się baner o wakacjach w Grecji... no już niektórzy planuję ale chyba nam to nie grozi :-)))))
Zakupy w pełni a ja myślę, że chyba skorzystam z mojej listy, którą zrobiłam przy poprzedniej ciąży. Głównie chodzi o rzeczy do szpitala, takie poporodowe.
Rozmawiałyście o przewijakach - na pewno się przydadzą, szczególnie w pierwszych miesiącach, a ta szafka z przewijakiem to już w ogóle rewelacja. Ja mam taki na łóżeczko, najprostszy, tylko trzeba taki ochraniacz na w razie zasiusiania (co chłopcom się zdarza nagminnie w czasie zmiany pieluszki :-)
Hm wózek mamy taki grafitowo-zielony firmy Jedo, dla mnie hit ale każdy ma swoje upodobania. Wiem, że nie kupiłabym czarnego bo przyciąga promienie słoneczne i wbrew pozorom będzie się bardziej brudził.
A poza tym, moim zdaniem, od początku powinno się otaczać dzieci kolorami (mimo, że pościel beżowa czy ecrue jest urocza ;-)
Laktator możecie np. pożyczyć albo kupić później, nastawiamy się przecież na karmienie naturalne ;-)
A do łóżeczka poduszka nie potrzebna...
Z resztą pewnie wszystko wyjdzie Wam "w praniu"...
Ale fajnie Wam, że możecie sobie tak powybierać i wszystko nowe...
No nic, miłego "zakupowania" i jak najmniej dolegliwości życzę
Miłego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nlwdyvtylw.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jilg58sco.png

Odnośnik do komentarza

Oto lista wyprawkowa :) Jeszcze nie zdecydowałam co wypadnie z listy, ale może którejś z Was się przyda :)

DO SPANIA:
- łóżeczko z materacykiem
- prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (2-3 szt.)
- pościel (2 szt.)
-może być np śpiworek do spania
- ochraniacz na łóżeczko (w kompletach pościeli jest)
- cienki i grubszy koc
- ceratka na łóżeczko
- rożek (bawelna, frotka)
- około 20szt. tetrowych pieluch
- 10szt flanelowych pieluch (do przemyślenia)

DO KĄPIELI I HIGIENY MALUSZKÓW: - myjka z frotki (2 szt)
- miseczka na wodę i odpady
- miękka szczotka (ponoć sztuczna na główkę lepsza)
- termometr do wanienki
- patyczki do uszu, zwykłe i z ograniczeniem
- płatki dzidziuś
- nożyczki do paznokci
- ręcznik - okrycie kąpielowe (2szt.)
- płyn do kąpania
- oliwka lub mleczko
- krem na mroźne dni - tłusty, lub na każda pogodę
- chusteczki nawilżające
- pampersy
- woreczki na zużyte pampersy
- proszek do prania dla niemowląt (jak ktoś chce to i płyn do plukania)

DO UBRANIA:
- koszulki bawełniane 5 szt
- kaftaniki z dł rękawem trykotowe, bawełniane, frotte 4 szt
- body z kr i dł rękawem po 5 szt (lepiej body jak kaftaniki)
- śpiochy i pajacyki zapinane w kroku zakrywające stópki 4+4 szt
- czapeczki 2-3 cienkie 1 grubsza
- skarpetki 4-5 pary
- cieplejsze sweterki lub bluzeczki 2 szt
- ciepły kombinezon (dla dzieci urodzone zimą)
- sliniaczki 4 szt
- rękawiczki niedrapki 1-2pary

Z APTECZKI:
- sól fizjologiczna we fiolkach do przemywania oczu
- spirytus 70% do przemywania pępka (na rynku są dostępne także
gotowe, sterylne gaziki nasączone 70% alkoholem izopropylowym)
- woda utleniona
- gaziki jałowe
- patyczki
- Oliatum emulsja do kapieli (może byc zamiast smarowania oliwką)
- bepanthen lub linomag do pupci
- sudocrem jeśli już jest odpazona
- Sab Simplex na kolkę a w zastępstwie odpowiedniki dostepne w
Pl(Esputicon, Infacol, Espumisan)
- czopki glicerynowe na zatwardzenie( nam też sie moga przydac)
- rumianek
- aspirator frida lub gumowa gruszka (do czyszczenia nosa)
- termometr
- czopki p/gorączkowe dla niemowląt
- dla nas PureLan100 na sutki-pono rewelka

ZE SPRZĘTU: - wózek
- fotelik samochodowy
- komoda (kto nie ma czy potrzbuje)
- zestaw pojemników do przewijania (ikea) - przewijak
- prześcieradła na przewijak (2-3 szt)
- oświetlenie przy przewijaku
- karuzela do łóżeczka
- laktator
- poduszka do karmienia
- wanienka
- stelaż do wanienki - butelka do karmienia 125-250ml> - smoczki uspakajające
- pudełko i łańcuszek do smoczka

DODATKOWO:
- zioła laktacyjne
- herbatki (uspokajająca i na trawienie) - mleko modyfikowane - jeśli nie karmisz piersią> - podgrzewacz
- sterylizator
- nakładki sylikonowe na brodawki
- mata koedukacyjna
- lezaczek
- krzesełko do karmienia

DO SZPITALA:
- grupa krwi
- aktualna leg.ubezp.
- dowód osobisty
- karta ciąży
- badania ostatnie
- koszule do porodu, koszule do karmienia
- klapki p/prysznic, lacki do chodzenia
- majtki jednorazowe
- biustonosz laktacyjny
- skarpetki
- przyboty higieniczne (typowe) + ręczniki, papier, ręczniki papierowe, płyn do higieny intymnej, na brodawki PureLan100, pomadka ochronna
- wkładki laktacyjne
- kubek, sztućce
- coś do jedzenia: banany, biszkopty, jogurt, woda do picia, herbatka dla karmiącej
- aparat foto.
- kartka i długopis, czy notes
- ubranko dla maluszka (wg tego co preferuje szpital)
- pampersy, chusteczki nawilżające
- podkłady poporodowe
- ubranka do wyjścia (w dniu wyjścia)
- szlafrok
- wkładki laktacyjne, chusteczki higieniczne
- pieluchy tetrowe (czy flanelowe)
- maszynka do golenia, mydło, szampon

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

Cześć

ja ze szpitala wyszłam 9 ( dzien przed slubem) no,ale ma szczescie wszystko zdazylam zalatwic na ten wazny ten. Czuje sie juz w miare dobrze, ciagle biore magnez wapno żelazo + dufaston , ale twardniejacy brzuszek juz mi nie dokucza a nawet jesli to tylko czasami na chwilke co jest niegroźne :)

Asiek super lista - skorzystam :)

a Wy jak sie czujecie ? ja jutro mam glukoze i usg , obym dala rade ,bo ostatnio zwymiotowalam wiec jutro powtórka ;/

Odnośnik do komentarza

Malinowaaa w koncu się odezałaś! Cieszę się, że u Was ok, że doszło do ślubu i że nie masz skurczy, super, oby tak dalej :-) pisz częściej !

Aniatst dzięki za listę, mi też się przydała, bo dopakowałam papier i sztućce :D
Żeby zaoszczędzić miejsca w torbie pakuję np.jedne laczki, takie plastikowe, które nadają się pod prysznic i do chodzenia po oddziale. Proponuję spakować jeszcze wodę mineralną, owszem można ją kupić w szpitalu ale jeśli traficie do szpitala w nocy to już trochę problem się robi.
Spakowałam wszystko w 2 torby- moja jest większa a dla dziecka mniejsza, taka sportowa co mój M. skądś ją kiedyś dostał a w niej ciuszki (5 x body z długim i krótkim rękawem, pajacyki, śpioszki i kaftaniki, 2 czapeczki, niedrapki i skarpetki), ręcznik, rożek, pieluchy tetrowe (pampersy muszę dopakować), chusteczki pampers, smoczek z klipsem i pojemnikiem już wyparzone, w razie co butelka tommee tippee. Tak w 90% jestem już gotowa :-)

Malek a Ty jak się czujesz bo nic nie wspomniałaś o sobie ani o tym, czy z mężem już lepiej się dogadujecie ?
Mnie mój synuś ciągle osikiwał w szpitalu przy zmianie pieluszki :D było zabawnie dopóki nie zabrakło mi czystych koszul

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Malinowaaaa - gratulacje z okazji slubu!
Mnie wypuścili ze szpitala dziś - jak widać 13tka może być szczesliwa.
Niestety krwawienia ze względu na dodatkowy plat lozyska
( tzw naczynia błądzące ) mogą się powtarzac. Mam lęki za każdym razem jak idę do toalety.
Musze leżec :( ale w domu to już zupełnie inaczej. Fakt, ze przy 5 latku nie da się nic nie robic i lezec calymi dniami ale ciesze się ze jest zdrow i może chodzic do przedszkola

http://www.suwaczki.com/tickers/relgrl68xycg179d.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moja lista jest podobna, właśnie, każda może pod siebie pewne elementy zmodyfikować :)
Ja jeszcze torby nie pakuję, termin mam na 26.03, tak sobie planuję na początku lutego poprać i poprasować ubranka i wtedy spakować torbę. Chyba, że się wcześniej inaczej sprawy potoczą, zobaczymy po usg w sobotę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
Jestem tu nowa ale od razu spodobał mi się ten portal. Termin mam na koniec marca albo 1 kwietnia więc nie wiedziałam pod który termin się wbić ale wybrałam marzec :) I dobrze bo zobaczyłam tu listę która bardzo mi się przyda... Niby mam swoją ale zawsze czegoś zapomne :) Jak przebiega Wam ciąża? Mi jedynie doskwierają bóle pleców i wyszła mi anemia.

Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgp07w0d0o24hd.png

Odnośnik do komentarza

Asiek dzięki, że pytasz... U mnie ok, myślę, że to po 5 latach jest taki kryzys w małżeństwie... Raz lepiej, raz gorzej, ale cały czas razem... Teraz jest lepiej.
Może i ja dam listę, co prawda zrobiona 4 lata temu ale po aktualizacji się przyda...
Dodatkowo pomocna "legenda" nazw ubranek - dla tatusiów :-)

• Wózek głęboki (gondola) lub wózek wielofunkcyjny. Fyn 4ds classic 1220 zl
• Fotelik samochodowy. Maxi Cosi Peeble ok. 650 zl
• Opcjonalnie adapter do fotelika. Ok. 650 zl

SPANIE I PIELĘGNACJA
• Łóżeczko ze szczebelkami i materac ok. 450 zl
• Leżaczek.
• Prześcieradło - 3szt.
• Wypełnienie (kołdra + poduszka).
• Kocyk cieniutki.
• Kocyk grubszy
• Pościel do wózka (nie używałam)
• Pościel (z ochraniaczem lub bez) - 2szt.
• Podkład z ceraty - 2szt. Ok. 9 zl za 2 szt
• Rożek z wkładem kokosowym. Ok. 28 zl
• Przewijak( pokrowiec)
• Śpiworek na ramiączkach (nie używałam)
KĄPIEL
• Wanienka. Ok. 20 zl
• Wkładka do wanienki lub podkładka pod plecki. Ok. 10 zl
• Ręczniki. 27 zl z myjką
• Termometr (polecam taki na podczerwień bo jest i do ciała i do płynów)

HIGIENA
• płyn do kąpieli (miałam Oilatum)
• Oliwka.
• Krem do pupy.
• Krem do buzi.
• Chusteczki nawilżane
• Gaziki jałowe.
• Spirytus. (używałam Octenisept, polecany w szpitalach – wydajny i praktyczny)
• Sól fizjologiczna (do oczek)
• Proszek do prania
• Nożyczki
• Szczoteczka do włosów.
• Patyczki bezpieczne.
• frida (rewelacyjna nawet u starszego malucha)
• Waciki.
• Pieluchy tetrowe - 15szt. (w szpitalu jak chciałam położyć dziecko to właśnie na pieluszce, po za tym pomocne przy karmieniu i tryskaniu mleka  )
• Pieluchy flanelowe - 5szt.
• Pieluchy jednorazowe.
KARMIENIE
• Wkładki laktacyjne. Ok. 16 zl za 60 szt.
• Laktator - odciągacz pokarmu. Baby ono
• Butelka i smoczek.
• Szczotka do mycia butelek Ok. 7 zl
• Smoczek. (użyłam raz na 2 min)
• Termo-opakowanie. (dlatego butelki Aventu do niego pasują)
• Podgrzewacz. (pożyczyłam ale nie było potrzeby)
UBRANKA
• Bawełniane body - 5-6szt.
• Skarpetki - 5szt.
• Półspiochy - 5szt.
• Kombinezony - 2szt.
• Śpioszki - 5szt.
• Łapki niedrapki - 2szt.
• Kaftaniki albo koszulki z długim rękawem - 5szt.
• Pajacyki - 6szt.
• Cieplejsza bluza lub sweterek - 2-3szt.
• Czapeczki bawełniane - 2szt., cieplejsza - 1szt.
• Śliniaczki - 2-3szt.

Legenda ubranek:
Kaftaniki niemowlęce
Są to jakby koszulki, zapinane na napy lub wiązane sznureczkami. Im starsze dziecko, tym ciężej nie dopuścić do podwijania się ich. Zaletą jest łatwe zakładanie ich dziecku.
Śpioszki
Są to takie jakby spodenki ze stópkami zapinane na ramionach. Lepiej wybierać te zapinane na napy niż na guziki, gdyż łatwiej i szybciej można je rozpiąć i zapiąć.
Niektóre śpioszki, są rozpinane w kroku i na całej długości nogawek, co bardzo ułatwia przewijanie malucha. Warto również zwrócić uwagę na to, żeby miały one szerokie nogawki oraz dużo miejsca w kroku, żeby dziecku było wygodnie, i aby mogło swobodnie poruszać nóżkami.
Półśpiochy
Spodenki ze stópkami, w pasie z gumką. Niektóre mamy bardzo je lubią, ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania dziecku.
Przy wyborze, tak jak w przypadku śpioszków, należy zwrócić uwagą na to, aby miały szerokie nogawki, dużo miejsca w kroku, a także dodatkowo, aby gumka w pasie nie uciskała brzucha dziecka. Najlepiej sprawdza się luźna szeroka gumka.
Pajace
Bardzo praktyczne. Jest to jakby połączenie bluzki i spodenek ze stópkami, taki pewnego typu "kombinezon". Najwygodniejsze są te, które można rozpiąć na całej długości.
Rampersy
Takie jak pajace, tylko bez stópek.
Skarpetki
Skarpetki u takiego malucha, służą jedynie do ochrony przed zimnem. Mogą być sporo większe. Najważniejsze, aby nie uciskały stópek ani nóżek. Najlepiej, kup takie całkowicie bez gumki u góry lub z bardzo luźnym ściągaczem.
Antydrapki
Typowo niemowlęca część ubioru. Są to takie malutkie rękawiczki, zakładane na całą dłoń maluszka. Mają na celu, niedopuszczenie do tego, aby dziecko się zadrapało. Dzieci rodzą się z dość długimi paznokciami, a ich obcinanie w szpitalu jest nie wskazane, ze względu na możliwość zakażenia, w momencie uszkodzenia skóry. Zresztą, będąc już w domu, przekonasz się, iż dziecko potrafi podrapać się, nawet naprawdę krótkimi paznokciami.
Do szpitala:
dla mamy: 2 koszule, ręcznik, kosmetyki, duze podpaski, ja kupilam na wszelki wypadek podklady na lozko ale to chyba dają, wkladki laktacyjne, biustonosz do karmienia, szlafrok, tantum rosa (do przemywania rany po nacięciu krocza), krem na popękane brodawki, jasiek do karmienia, kapcie, klapki pod prysznic,skarpetki, dokumenty, ubezpieczenie, badania, woda do picia, jakies biszkopty (slabo karmią) no i chyba tyle. przynajmniej tyle ja spakowalam, tak mi poradzily kolezanki.
dla dziecka: ubranka podobno dają ale jesli dziecko ma uczulenie to trzeba miec swoje. Ja biore swoje, nowe i swiezutkie, pampersy (dają tylko 1 dnia), krem do pupy, chusteczki do pupy, ze dwie pieluchy tetrowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nlwdyvtylw.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jilg58sco.png

Odnośnik do komentarza

witaj Jamelka, u nas sporo dziewczyn na lekach, kilka co jakiś czas w szpitalach ale jakoś idzie i dzięki Bogu nie ma u nas jeszcze żadnego wcześniaczka. Oby tak dalej. To Twoja 1 ciąża?? Jaka płeć?

dziewczyny czego będziecie używać do pupci przy zmianie pieluchy? Ja, tak jak z pierwszym dzieckiem, zdecydowanie polecam SUDOCREM. Mój mały nigdy nie miał odparzonej pupci, używałam go od samego początku. Dziś właśnie go dopakowałam, bo jakoś wyleciało mi z głowy.

odnośnie tego linka wyłasnego przez milson myślę, że nie warto nam kupować śpiworka do nosidełka, może jakby kosztował max 30 zł z przesyłką to bym się skusiła ale za 80 zł... szkoda kasy, w marcu już na pewno nie będzie tak zimno a przegrzewać dziecka nie mam zamiaru.

mariposa wiem coś o leżeniu w domu i to jeszcze z dzieckiem, moj ma 4 lata i wszędzie go pełno i było naprawdę ciężko leżeć. Mąż może Ci trochę pomóc? O co chodzi z naczyniami błądzącymi i skąd to się wzięło ?

która z Was miała już ktg ?

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Znalazłam jeszcze takie rzeczy... Nie wiem tylko czy nadal takie badania ale pozostała część bardzo mi się przydała...

Dokumenty:
• dowód osobisty,
• karta ciąży,
• aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM,
• wyniki badań:
o grupa krwi i czynnik Rh,
o przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh,
o zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej,
o odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
o wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
o ostatnia morfologia i badanie moczu,
• skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane.
Artykuły spożywcze:
• woda niegazowana,
• soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków oraz napojów uczulających dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych),
• ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa,
• biszkopty.
Artykuły higieniczne i kosmetyczne:
• kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu lub „szare mydło”, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki),
• szczotka do włosów, grzebień, suszarka, opaska, spinki lub gumka,
• ręczniki (co najmniej 2-3, w tym 1 mały – najlepiej ciemne),
• ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania krocza),
• podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar lub podkłady dla osób nie trzymających moczu -mają wkład chłonący zapach) – około 20 sztuk,
• wkładki laktacyjne,
• papier toaletowy,
• jednorazowa maszynka do golenia. Możliwe jest też wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagodnego kremu depilującego,
• jednorazowy zestaw do lewatywy,
• chusteczki higieniczne,
• gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust.
Bielizna:
• majtki jednorazowe z siateczki – z fizeliny (kilka sztuk),
• staniki laktacyjne (2 sztuki),
• kapcie,
• klapki pod prysznic,
• szlafrok,
• koszule nocne, rozpinane (2 sztuki, conajmniej),
• luźne koszulki bawełniane typu t-shirt, do porodu (1 lub 2 sztuki),
• skarpetki,
• bluza zapinana na zamek,
• czysta odzież na wyjście, obszerna.
Inne (mniej lub bardziej przydatne rzeczy):
• odciągacz pokarmu (najtańszy, tłokowy),
• telefon komórkowy,
• aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie,
• notes z telefonami,
• książka, krzyżówki, czasopismo, zeszyt, długopis,
• talerz, kubek, sztućce,
• leki, które przyjmujesz,
• drobne pieniądze,
• poduszeczka,
• odtwarzacz muzyki (mp3), walkman ze słuchawkami – najlepiej z muzyką relaksującą.
Co potrzebne będzie tacie?
• napoje (najlepiej energetyczne),
• jedzenie,
• szczotka do zębów,
• wygodne ubranie, kapcie, wygodne buty.
Co potrzebne będzie dziecku (na trzydniowy pobyt w szpitalu)?
Wszystkie ubranka dla dziecka powinny być wyprane i przeprasowane.
• zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć (odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala – dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem). Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
• bawełniane koszulki i kaftaniki (4 sztuki),
• 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów,
• 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza,
• sweterek,
• 15 – 20 sztuk pieluszek tetrowych (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów) lub jednorazowych, z ceratkami,
• skarpetki (także do założenia na dłonie dziecka),
• kocyk,
• chusteczki do pupy (nawilżone),
• delikatny krem do pupy (Linomag, Sudocrem),
• nie perfumowane mydełko dla niemowląt,
• ręczniczek kąpielowy z kapturem,
• zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki),
• oliwka dla niemowląt,
• krem ochronny,
• miękka szczoteczka do włosów,
• wata bawełniana,
• zasypka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nlwdyvtylw.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jilg58sco.png

Odnośnik do komentarza

Asiek ja też używałam sudocremu ale itak Kamilowi się odparzała pupka, myślę, że u niego to była kwestia składu kupy... (he he zaczyna się rozmowa o kupach:-)
A my to w sumie w kwietniu pewnie wyjdziemy na spacery więc ja też nie kupię żadnego śpiworka... No właśnie grunt to nie przegrzać.
Asiek mój Kamil ma prawie 3,5 roku więc u mnie też jest "mamo pobaw się ze mną" jak wróci z przedszkola :-)
No miłego dnia, muszę coś się poruszać bo zgnuśniej...
Pozdrawiam gorąco :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nlwdyvtylw.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jilg58sco.png

Odnośnik do komentarza

Ja miałam robione raz ktg, na ostatniej wizycie, był to koniec 29 tygodnia,serduszko fajnie biło, a skurczów/skurczy (?) na szczęście brak :)

Też nie zamierzam kupować śpiworka, na początek nawet jak będzie chłodno to myślę, że na spacer ten kombinezon, który kupiłam i kocyk w zupełności wystarczy.
I też zamówiłam sudocrem :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Przez ostatnie 2 tygodnie miałam codziennie robione KTG, mimo, iż na ogol wykonuje się je od 30 tygodnia.
Ja 30 tydzień zaczelam wczoraj.
KTG zapisuje ewentualne skurcze, puls dziecka, bicie serducha dziecka.

dodatkowy plat lozyska - naczynia bladzace - unaczynione mogą powodować krwawienia i tak jest. Czuje się jak bomba zegarowa :(. To anomalia łożyska.

Maz mi bardzo pomaga. I mama i teść - w opiece nad Michalem ( przedszkole ) . Musimy wymalować, wygospodarować kacik dla Łucji. Jak już to będzie gotowe, to będę mogła spać spokojnie i kompletować sobie inne rzeczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgrl68xycg179d.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Mariposa dobrze, że masz pomoc w mężu i rodzinie. To bardzo ważne.

Dziewczyny ja też przy pierwszym dziecku ożywałam Sudocremu i sprawdził mi się w 100 %. Tylko na początku w szpitalu używałam czegoś innego bo nie pozwalano. Podobno powinno się go używać jak coś się dzieje ze skórą. Ale ja wolałam zapobiegać niż leczyć i sprawdził mi się najlepiej.

Małek fajne te listy zakupów. Powiem Ci, że ja tez jestem 5 lat po ślubie i tez różnie bywa. Raz jest lepiej raz gorzej ale ważne, że razem.

A dziewczyny powiedzcie mi co kupujecie maluszkom do ubrania na zewnątrz? Kombinezon taki zimowy, czy coś lżejszego? Bo z tym to mam największy dylemat. Jeżeli macie to dajcie jakieś linki.

http://www.suwaczek.pl/cache/e710095463.png

Odnośnik do komentarza

dziękuje bardzo wszystkim ! :)

Mariposa ja równiez przez caly pobyt w szpitalu mialam robione codziennie ktg ,ale dwa razy dziennie ze wzgledu na skurcze ,ktore co jakis czas sie pojawialy
Przyznam,ze piekne uczucie slyszec serduszko synka ,ale za kazdym razem byl taki strach,ze cos bedzie nie tak....

no i bylam dzis na glukozie- znowu zwymiotowalam i dzis ide do lekarza a badania nie mam wykonanego, Macie jakies rady co do badania? nie wiem,, ja bardzo lubie slodkie,ale przy takiej ilosci na pusty zoladek to masakra jakas ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...