Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Monika.nl - chciałabym tak wyglądać po tej ciąży, ale obawiam się, że nie ma szans :( Ważę już 90 kg!!! o zgrozo, a nie jadłam żadnych fast-fudów i coli nie piłam. Kg są z leżenia. Zobaczymy.

Jamelka synuś śliczny.

Ja też tak patrzę na swój brzuch i sobie myślę, jak to dziecko się tam mieści (a brzuch mam duży)? Dziecko, które za tydzień będę miała w ramionach, będę ubierała i które waży pewnie ok. 3,500 kg. Normalnie ciąża i macierzyństwo to niesamowity cud, ogólnie natura jest niesamowita.

Ja w nocy mało spałam, ze względu na kręgosłup. Córa bawi się z mężem, ogarniamy dom i weekend zapowiada się bez fajerwerków. Miłego dnia Wam życzę, pomimo tej pogody paskudnej za oknem.

Odnośnik do komentarza

Ehh,widzę,że prawie każda z Nas miała fatalną noc.Ja w sumie z 5 razy wstawałam do Wc, a jak usnęłam ok.4 to o 6 wiatr i deszcz mnie obudził i tak w sumie do 9 wałkowałam się w łóżku,bo zdalam sobie sprawę,że nie podjęłam jeszcze dec.odnośnie urlopu macierzyńskiego.W jakim czasie dokładnie trzeba wysłać podanie o urlop Np.roczny do pracodawcy.Bo różne opinie są w necie na ten temat,że Np.14 dni przed planowaną datą porodu itp.a przecież to różnie bywa...Bo jeśli tak jest,to będę musiała zbajerować moją firmę,że termin mam za Np.1.5 tyg.a nie za 3 dni...Ale jestem zakręcona i z lekka niemyśląca ostatnio.... Głowa w dodatku mnie boli,zakrecili Nam wodę w bloku i nawet paszczy nie mogę umyć....wrrrr

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Julaa co do urlopu macierzyńskiego to najłatwiej jak zadzwonisz do swojej kadrowej i się zapytasz. Ja napisałam maila do firmy i obiecali, że wyślą mi gotowy wniosek jak tylko urodzę (mam dać znać). Wtedy tylko wpiszę tam datę porodu i się podpiszę i odeślę. Ja idę na roczny urlop czyli macierzyński + rodzicielski.

Jamelka - Kajtuś piękny. Noworodki są takie słodziutkie :)

Mąż wyjechał, a mi się brzuch coraz bardziej napina. Wzięłam nospę, żeby nic się z tego nie rozkręciło. Wypiłam kawę i jakoś żyję, ale pogoda raczej składnia do leżenia pod kołdrą niż do jakiejś aktywności.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli mogę doradzić, a mam to sprawdzone, to wniosek składa się do 14 dni, ale po porodzie. To prawda, że w internecie krąży zakłamana informacja o 14 dniach przed porodem, ale to jest nieprawda. Sprawdziłam.

Macie tu ode mnie wzór wniosku:

imię,nazwisko
adres
pesel: ……………………………………
(miejscowość, data)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

W n i o s e k

W związku z urodzeniem dziecka w dniu ….......................... uprzejmie proszę o udzielenie mi bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze tj. 6 tygodni od dnia ......................... do …........................, a następnie urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze tj.26 tygodni (od.................... do...............................).
Oświadczam, że drugi rodzic dziecka nie zamierza korzystać z urlopu rodzicielskiego, na dowód czego załączam stosowne oświadczenie drugiego rodzica dziecka.

……………………………………
(podpis pracownika)

Ja niżej podpisany (imię i nazwisko męża) Pesel: .................. oświadczam, iż nie zamierzam korzystać z urlopu rodzicielskiego w okresie wskazanym we wniosku o urlop rodzicielski złożonym przez żonę (imię i nazwisko żony, tj. od dnia …................... do ….................................

.............................................
(podpis małżonka)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) umnie bez zmian, oprocz napinania sie brzucha i wychodzenia co godzine do toalety w nocy to nic mi nie dolega...u nas pogoda ladna wiec poszlam na spacer z mama...ale teraz za to odczuwam znowu w kroku takie rwanie, chyba za dlugo lazilysmy...ja sie juz chyba nie nadaje....byle do poniedzialku...:) dzisiaj tez zrobilam ostatni zakup dla maluszka tzn do pokoju a mianowicie mala lampeczke taka do kontaktu, ktora sie w nocy zapala :) calkiem o niej zapomnialam, mama mi przypomniala dzisiaj...

jamelka maly jest przeslodki, wyglada jak laleczka :)
Leosiowa masz racje, do 14 dni po porodzie bo pamietam jak siostra dzwonila do kadrowej swojej i ta jej mowila, ze na spokojnie jak wroci ze szpitala i sie ogarnie to ma podjechac do firmy.

Odnośnik do komentarza

Monika.nl- ja już też jestem przybita i mega zmęczona dzisiaj.Turlam się po mieszkaniu i miejsca nie mogę sobie znaleźć.Z tej bezsilności płakać mi się chce.Dosłownie wszystko mnie boli,a szczególnie brzuch,jest mega wielgachny i napięty.Już chciałabym tulić mojego synka.W jakim mieście w NL mieszkasz? Ja kilka lat temu mieszkałam w Schoorl,niedaleko Alkmaar,a w kolejnych latach w Almere.Bardzo milo wspominam te kilka lat spędzonych w Holandii.Może kiedyś mojemu synkowi pokaże piękne kwiaty w Keuknehof i plażę w Bergen.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Jamelka zazdroszczę grzecznego Dzidziusia. Moja córeczka dawała nam ostro popalić. Spała tylko kilka godzin w nocy, a tak miała ciągle oczy jak 5 zł i spać nie zamierzała. Mam nadzieję, że synek, który się niebawem urodzi będzie większym śpiochem.

U mnie dziś lepsze samopoczucie. Spałam lepiej, brzuch mi nie twardniał (wzięłam przed snem nospę), no i za oknem już nie wieje, chociaż w nocy jeszcze padało.
A jak u Was?

Odnośnik do komentarza

A ja spałam, jak dziecko. Problem mam, jak wstaję ... muszę się tak rozturlać, a i kręgosłup nie pozwala na normalne chodzenie. Przez to czuję się, tak ciężko, niedołężnie i staro.
Ale to już końcówka. Wstałam rano i zrobiłam się na "bóstwo" - spore bóstwo, no i mam zamiar spędzić miło niedzielę ;) Idziemy na cały dzień do rodziców, a tam jak zwykle pełny dom ludzi, moje rodzeństwo z narzeczonymi, nie będzie mi się przynajmniej nudzić.
Jeszcze 6 dni!!!

Odnośnik do komentarza

Pogoda do bani ,nie chce się ruszyć tyłka z wyra.tak się zastanawiam ost czasy ciągle młoda kopie tylko i wył po bokach brzuszka i to tak mocno,raz lew ,raz z prawej cos mi wystaje i się zastanawiam czy czasem nie jest to ułożenie boczne/poprzeczne dziecka:( wiz mam dopiero w pt ;/ a wcześniej była ułożona główką ku dołowi.Jak jest mamuski u was?wczesniej głównie pod żebrami mi dokazywała.
Pozatym mąż mi powiedział że chyba na jakąś wojne się szykuje;p bo codziennie cos robie jedzenia i mroże hehe:D wczoraj skręcałam dewolaje z masłem i koperkiem,ost roladki z serkiem topionym^^
chyba faktycznie trochę przesadzam,w końcu macie juz po 2 dziecku i widzę ze jestescie obrotne ,to chyba i ja z

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Pogoda do bani ,nie chce się ruszyć tyłka z wyra.tak się zastanawiam ost czasy ciągle młoda kopie tylko i wył po bokach brzuszka i to tak mocno,raz lew ,raz z prawej cos mi wystaje i się zastanawiam czy czasem nie jest to ułożenie boczne/poprzeczne dziecka:( wiz mam dopiero w pt ;/ a wcześniej była ułożona główką ku dołowi.Jak jest mamuski u was?wczesniej głównie pod żebrami mi dokazywała.
Pozatym mąż mi powiedział że chyba na jakąś wojne się szykuje;p bo codziennie cos robie jedzenia i mroże hehe:D wczoraj skręcałam dewolaje z masłem i koperkiem,ost roladki z serkiem topionym^^
chyba faktycznie trochę przesadzam,w końcu macie juz po 2 dziecku i widzę ze jestescie obrotne ,to chyba i ja z jednym sobie dam rade;p
Tyle że to silniejsze ode mnie;]

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Krugerka1989 raczej niemożliwe, żeby teraz Mała się obróciła, nie ma już miejsca. Ja też czuję kopniaki z boku, bo z prawej strony jest ułożona i albo mi łokciem w bok uderza, albo nogami z drugiej strony.
Co do gotowania to ja mam to szczęście, że mieszkamy w jednym domu z rodzicami, więc moja mama gotuje obiady. Ja piorę, prasuję, rano przygotowuję śniadanka, zmywam. Jakbym była sama to pewnie też bym teraz robiła zapasy na czas po porodzie.

monthly_2014_03/marcowe-cudenka-2014_9103.jpg

Odnośnik do komentarza

Julaaa jak kiedys bedziesz miala ochote to zapraszam do mnie!!! bedziemy miec dzieci w ty samym wieku wiec znajda wspolny jezyk :D. To prawda w Utrechcie mieszkamy i jestem bardzo zadowolona. Do Amsterdamu raptem 30 km ale wiadomo ze czas nie zawsze pozwala na wyjazdy za miasto. Miasto nie jest duze ale jest urocze. Mamy tu sztuczna plaze i ladna Katedre z pieknym widokiem na miasto.

Krugerka1989 ja mialam te same odczucie ze dziecko jakos dziwnie lezy bo wiecznie po prawej stronie wystawia pupe i kopie strasznie..:D strasznie nie lubi jak spie na prawym boku i mi to pokazuje...a mi tak wygodnie na prawym boku sie spi..
Zdjecie dokladnie obrazuje moje malenstwo tak wlasnie je czuje:D http://fajnamama.pl/suwaczki/rfvwfwp.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mnie też się bardzo długo wydawało, że Mała leży w poprzek, bo głównie kopała ( i kopie nadal) bokami. Teraz wiem, że to nóżki i łokcie :)

A z dwójką dzieci to przeważnie chyba tak jest, że jak jedno grzeczne (w sensie spania) to drugie daje rodzicom popalić...przynajmniej często tak słyszę od znajomych ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Dzisiaj taka typowa leniwa niedziela u Nas.Trochę kręcenia się po mieszkaniu i zaległam na kanapie.
Nad ranem zauważyłam u siebie śluz z odrobiną mętnej krwi i miałam bóle miesiączkowe.W książce wyczytałam,że to normalne,więc się trochę uspokoilam.Teraz na szczeście jest ok,ale mam takie przeczucie,że na dniach złapią mnie skurcze i do końca przyszłego tygodnia synek będzie już z Nami.
Mój maluszek jest ułożony tak jak na zdjęciu,które Magda wkleiła . Ja nie robię zapasów,bo zwyczajnie teraz nie mam na to siły,a później mam nadzieję,że będę w stanie ogarnąć to wszystko.Mój M.bierze 2 tyg.urlopu po porodzie,wiec trochę na początku mi pomoże...a później to już kobito radź sobie sama...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) ja pierwsza noc od dawna w koncu przespalam normalnie...tylko 3 razy w toalecie bylam...toc to szok :) pogoda u nas piekna, wiec zaraz krotki spacerek a potem jakis obiadek, dzisiaj gulasz mam...mmmm...trzeba sie najezc bo od jutra niewiadomo jak bede jadac... i tak dzionek minie...a jutro punkt 9 do szpitala :) a po poludniu lub wieczore, bede miala, mam nadzieje, Ksawerego juz przy sobie :) troche zaczynam sie bac ale z drugiej strony juz nie moge sie doczekac :)
Pozdrawiam i zycze milego dzionka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...