Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Pomocy! Będziemy dziadkami!"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do nowego konkursu

POMOCY! BĘDZIEMY DZIAKAMI!

Bycie babcią lub dziadkiem to nie tylko radość, ale i duża odpowiedzialność! Jak sobie poradzić z tym wyzwaniem? Jak wychowywać wnuka w dzisiejszym świecie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziecie w książce
Pomocy, będziemy dziadkami! Romana Leuthnera.
Wydawnictwa GWP

W naszym konkursie mamy do rozdania 3 takie książki!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/dziadkami.jpg

Wystarczy, że odpowiesz na pytanie:

Jakie korzyści a ja minusy mogą płynąć z wychowywania dziecka przez dziadków i jakie powinny być różnice w wychowywaniu dziecka przez rodziców a dziadków?

Odpowiedzi piszemy tu, w wątku konkursowym do dnia 12 lipca 2013r.
Wyniki ogłosimy we wtorek, 16 lipca 2013r.

Zapraszamy do konkursu!

Odnośnik do komentarza

Moja mama i tata wychowywali mnie stanowczo było określone co można czego nie ,a jak urodziła się moja córka to dziadkowie czyli moj rodzice odwrócili wszystko co ja znałam w domu o 180 stopni dla nich wnuczka morze zrobić wszystko , pozwalają na wiele więcej niż my rodzice ,twierdza ze wnuczki kocha się inaczej niż swoje dzieci wiec jak oni wychowali nas na dobrych ludzi to my wychowamy tak nasze dzieci nieważne ze oni pozwalają na wiele więcej niż nam jak byliśmy wieku malucha pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jakie korzyści a ja minusy mogą płynąć z wychowywania dziecka przez dziadków i jakie powinny być różnice w wychowywaniu dziecka przez rodziców a dziadków?

Kiedyś zasłyszałam takie stwierdzenie, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania i po części się z nim zgadzam.

Myślę, że plusem wychowywania dziecka przez dziadków jest to, że są oni bardziej doświadczeni od nas rodziców, ale znowu minusem jest to, że większość nie jest już tak za pan brat z postępem.

Dziadkowie również na więcej pozwalają, co nie zawsze jest dobre.

Jakie powinny być różnice w wychowywaniu dziecka przez rodziców i dziadków:
Według mnie, to przede wszystkim rodzice powinni wychowywać dzieci, a dziadkowie ewentualnie powinni ich wspierać i służyć dobrą radą.

Świat się zmienia i nie wszystko, co było x lat temu dobre, teraz również będzie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Dziadkowie w życiu dzieci pełnią niezmiernie ważna rolę.
Każdy człowiek w dzieciństwie potrzebuje ogromnej ilości ciepła i miłości, rodzice niestety ze względu na pracę czy inne obowiązki, nie do końca są w stanie sprostać tym wymaganiom, dlatego też dzieci biegną właśnie do dziadków po pociechę, w chwilach smutku, bólu, płaczu. Są oni dla wnuków najlepszymi powiernikami, dają im ciepło i zrozumienie. Dziadkowie nigdy nie krytykują, mają więcej cierpliwości dla wnuków niż rodzice, korzystają z bagażu doświadczeń uzbieranych podczas wychowywania własnych dzieci, nie popełniają już tyle błędów co młodzi, którzy dopiero uczą się być opiekunami. Czas spędzony z dziadkami wyzwala zazwyczaj przyjemne emocje, wpływa na utrwalenie się ciepłego, pełnego uroku wizerunku dziadków i kojarzenia z nimi poczucia szczęśliwego, bezpiecznego dzieciństwa. Minusem w wychowaniu wnuków przez dziadków według mnie może być zbytnie rozpieszczanie co prowadzi nie raz do konfliktu na linij rodzice dzieci, dziecko często nie rozumie dlaczego to co można u dziadków jest zakazane w domu.
Różnice w wychowaniu:
Rodzice stanowczo więcej wymagają od swoich dzieci, taka jest rola rodzica. dziadkowie natomiast kochają wnuki bezgranicznie po prostu za to że są, dla nich nawet najmniejszy sukces dziecka urasta do rangi wielkiego wyczynu, w przeciwieństwie do rodziców nie mówią mogłeś bardziej się postarać.

Odnośnik do komentarza

U Nas od początku Dziadkowie,a już zwłaszcza Babcie towarzyszą swojej wnusi.Nie są to wizyty częste,bo mieszkamy dość daleko od siebie,ale jak już przyjeżdżają to na miesiąc,a nawet trochę dłużej.Ja osobiście chwalę Babcie za zaradność,cierpliwość i takie wychowanie jakie sama preferuję.Być może takie podejście mojej Mamy,a Babci Sandruni wynika z tego że była Ona przedszkolanką i ponad 30 lat pracowała z małymi dziećmi.Choć moja niunia ma dopiero 11 miesięcy uważam że zarówno jedna jak i druga Babcia radzą sobie wzorowo,dla Nas to duża pomoc,mamy troszkę czasu na odpoczynek i dla siebie,ale nie jest też tak że wszystko robi przy malutkiej Babcia.My się zajmujemy ile tylko możemy naszą kruszynką,ale Babcia to jest nieoceniona pomoc.Jestem jednej jak i drugiej Babci bardzo wdzięczna za serce i wspaniałe podejście do mojego dziecka!!!

Odnośnik do komentarza

Wychowanie dzieci przez dziadków jest nieocenione. Dziadkowie na ogół mają więcej czasu i cierpliwości do dzieci niż rodzice. Mają też dużą wiedzę i mądrość życiową, którą mogą przekazać wnukom. Korzyścią jest także fakt, że odciążają rodziców w trudzie wychowywania dzieci – dadzą obiad, przypilnują, odbiorą z przedszkola czy szkoły, wytłumaczą, poczytają bajki, pojeżdżą na rowerach itp. Mogą też doradzić w kwestii wychowywania dzieci i innych też, bo przeszli już przez wychowywanie swoich dzieci.
Jeżeli relacje między rodzicami, a dziadkami są normalne to uważam, że nie ma minusów w wychowywaniu (pomocy w wychowywaniu) dzieci przez dziadków. Da się wtedy ustalić granice, co wolno np dać dziecku a co nie – na przykład rodzice nie dają dziecku słodyczy i dziadkowie to rozumieją i respektują. Jeżeli natomiast relacje rodzice-dziadkowie nie są poprawne, to może dojść np do nadmiernego rozpieszczania dzieci przez dziadków czy też „przejmowania” dzieci przez dziadków. Mogą też podważać autorytet rodziców. Na pewno minusem nie powinno być nienadążanie dziadków za nowinkami technicznymi, bo mogą spędzać czas inaczej niż grając z dzieckiem w play stadion czy oglądając telewizję, a dzieci mają kolegów, rodziców, starsze rodzeństwo, które na pewno pomoże im tej dziedzinie.
Tak naprawdę od wychowywania dzieci są rodzice. Dziadkowie, jeżeli jest taka możliwość, powinni tylko (albo aż) wspierać rodziców w wychowywaniu. Obie strony nie powinny podważać swoich autorytetów i w zasadzie uzupełniać się w wychowywaniu.
Sama miałam to szczęście mieć blisko dziadków jak byłam mała. Po szkole biegliśmy z bratem na obiad do babci, słuchaliśmy opowiadań dziadka z czasów jego młodości, wojny czy późniejszych okresów. To były cudowne czasy. Moja córka ma już tylko babcie i to tylko w weekendy, dlatego tym bardziej widzę jaką pomocą mogą być dziadkowie w codziennym wychowaniu dziecka i nie ukrywam, że brakuje mi tego typu wsparcia.

Odnośnik do komentarza

Gdy przeczytałam temat konkursu, to od razu przyszło mi na myśl stare powiedzenie - "dzieci powinny byc wychowywane przez rodziców, a rozpieszczane przez dziadków" :)

Ja osobiście uważam, iż dzieci powinny byc wychowywane przede wszystkim przez rodziców, a dziadkowie powinni w tym wychowaniu jedynie pomagac, uczestniczyc.

Wychowywanie to rola, która należy do rodziców i nikt nie powinien ich zastępowac. To oni muszą przekazac dziecku wzorce, zasady - i według nich wychowywac.

W moim domu, to ja i mój mąż ustaliliśmy według jakich zasad będziemy wychowywac syna.
Dziadkowie nie podzieleją wszystkich z nich, ale je szanują.

Mieszkamy razem z moją teściową i myślę, że jest ona cudownym przykładem "prawdziwej babci".
Szanuje nasze reguły, nie próbuje narzucac swoich. Ona nie wychowuje a jedynie pomaga w wychowaniu i stwarza naszemu synkowi bajkowe dzieciństwo. Ta babcia ciągle przytula i całuje swojego wnusia. Dużo razem rozmawiają, bawią się, chodzą na spacerki. Babcia pichci Małemu jego ulubione smakołyki, czyta bajki. Potrafi otrzec łezki, gdy ten sie buntuje i płacze, bo rodzice mu akurat na coś nie pozwolili... Tutaj uwaga! - ona ociera łzy i tłumaczy nasze zakazy - nigdy ich nie krytykuje.

Myślę, że dziadkowie powinni jak najbardziej aktywnie uczestniczyc w wychowywaniu swoich wnuków. Dzieci potrzebują ich w postaci wzorców. Dzieci mogą się wiele od nich nauczyc, dowiedziec (ja po dzień dzisiejszy pamiętam fascynujące historie z czasów przed i po-wojennych, które opowiadała mi moja babcia). Ale przy tym powininna byc zachowana pewna harmonia - która uwzględnia w procesie wychowania przede wszystkim rodziców.
Myślę, że relacje utrzymywane w mojej rodzinie na gruncie dziadkowie- rodzice-wnuczek są jak najbardziej poprawne i tak powinny wyglądac:)

Przychodzi mi na myśl jeszcze jeden ważny aspekt bycia dziadkami, o którym rodzice często zapominają. Dziadkowie powinni zawsze pozostawac jedynie dziadkami!!! - dlatego nie powinni oni spędzac z naszymi dziecmi całych dni i nocy..A opieka nad naszymi maluchami spoczywac głównie na ich barkach.. - A tak się niestety dzieje.. I z tego co obserwuję - wiele koleżanek mojej teściowej wręcz trzęsie się ze strachu na myśl o byciu babcią, bo boją się, że zostaną - tutaj cytuję - "przywiązane do niemowlaka".

Pomoc dziadków przy dziecku jest ogromnym wsparciem dla rodziców, ale nie powinna byc nadużywana. To przede wszystkim dziadkowie powinni chciec tej pomocy udzielac i to z własnej woli - nie powinna byc ona w żaden sposób na nich wymuszana.

Z drugiej strony, dziadkowie powinni też umiec zachowac umiar w dobrych radach i nadmiernej pomocy - nie wszyscy rodzice sobie tego życzą.

W procesie wychowywania potrzebny jest zarówno kompromis, jak i umiar - tak po stronie rodziców, jak i dziadków ;) A celem strategicznym tych stron powinno byc jedynie dobro dziecka :D

Pozdrowienia dla wszystkich dziadków :)

monthly_2013_07/konkurs-pomocy-bedziemy-dziadkami_2652.jpg

monthly_2013_07/konkurs-pomocy-bedziemy-dziadkami_2653.jpg

http://s9.suwaczek.com/201111091762.png

http://s6.suwaczek.com/20100828650114.png

http://s9.suwaczek.com/200103164438.png

Odnośnik do komentarza
Gość Artecha

Hi. The last and the start of the competition in which I take part begins and I ask you to restore the page to which I will provide the link. Each separate entry gives me 10 points so I will be able to win with you.Thank you help
https://www.komputronik.pl/lp/polecaj-komputronik-wygraj-w-konkursie/?rigl=czesc potrzebuje was do wygrania konkursu jedyne co trzeba zrobic tl wejsc w link i tyle i podac dalej znajomym dzieki za wsparcke
https://www.komputronik.pl/lp/polecaj-komputronik-wygraj-w-konkursie/?rigl=24f2P-l

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...