Skocz do zawartości
Forum

Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Alus juz po zastrzyku, dzieki bogu przeszedl to w miare troszke bardziej moze plakal jak po szczepieniu, ale nie bylo jakos strasznie tak bardzo mi go szkoda jak placze. Jeszcze w czerwcu beda pewnie pobierac ponownie krew do sprawdzenia poziomu hormonow. Bardzo tego nie lubie ostatnio mial snika jak trzymala go pielgniarka zeby nie machal raczka, moj maly szkrab. ahhh szkoda mi go.

Odnośnik do komentarza

Natalia, wpadam na chwilke, bo mi wpadlo w oko ze jedziecie do PMI .... a nie mozecie pozyczyc wage dla niemowlakow z apteki na 3 tygodnie za kaucja zwrotna 160 euro? Na BD 14 Juillet w tej duzej aptece wydaja nowa wage elektroniczna i nie trzeba jezdzic do PMI, gdzie jest tak jakos blee :) Mysmy ani razu tam nie byli mimo sugestii ze szpitala bo A. sie "bal tamtejszych" klimatow ... ;) A wazylismy sobie spokojnie w domu. W tym PMI to ponoc takie "lumpenproletariat" klimaty :) osobiscie tego nie wiem, ale nasi znajomi z Troyes nam tak mowili, A. to wystarczylo, zeby tam swojej ksiezniczki nie wozic, no ale on to jest rzeczywiscie przewrazliwiony estetycznie :))) stad moj wpis.
A pupe smaruj gruba warstwa i zmieniaj jak najczesciej, a jak sie da to wentyluj ... tez tak mialam z Annabelle pare pierwszych tygodni, juz mi rece opadaly ...

I melduje, ze gastro dopadlo cala nasza trojke; Najwiekszemu wrogowi nie zycze, zoladek zginal mi sie jak scyzoryk i plakalam w strachu o malego, bo nim to chyba rzucalo o wszystkie organy. Dzis jest juz ok, wczoraj wieczorem kopal jak zwykle, wiec mysle, ze ma sie dobrze, a ja pije duzo wody, zeby sie nie odwodnic, no ale 2 kg mi spadlo... chociaz u mnie to nie dramat :)

Monia, Annabelle dostala 3 dawki rotatequ w wieku od 2 do 6 miesiaca zycia, wiec bylo wystarczajaco czasu na aklimatyzacje szczepionki w organizmie, bo az 2 lata. ze sie tak wyraze ... o kant dupy rozbic to szczepienie, jesli miala takie objawy.

Karinka, to normalne, ze czlowiekowi serce peka jak mu dzicko kluja i wiesz, ze je boli.... Ale to dla jego dobra, aniolka. Bedzoe dobrze , musi byc :) Nie ma innych opcji!

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Natalia, tak sobie teraz przypomnialam, ze jezeli chcesz miec od razu spolszczony akt urodzenia, to proponuje zebys francuski akt przeslala do swojej mamy, a ona moze to zrobic w pl sama i przywiezc Ci juz spolszczony. Tak robili moi znajomi z Anglii.
Dobrze, ze pupka juz ok, jak widac, najprostrze, stare metody najskutecziejsze.
A no i piekny prezent, bedziecie sie teraz z Lenka wozic na spacery.

Dziezwczyny, jak ten czas tu szybko leci, za tydzien bede juz w domu;-(

Odnośnik do komentarza

Marmi kochana a Ty skad wracasz?
Paulinka, jak ten czas szybko ucieka.
Patki kochana masz racje, ale Ja juz bym chciala byc po wszytskim a tu jeszcze dluga droga przed nami i konca nie widac :(

Dzisiaj bylam u fizjoterapeutki. Wczesniej dalam troche mleka Alkowi, bo juz minelo 4h i zaczal lekko charczec on tak ma czasem po mleku bo je szybko. Ale w ciagu dnia odkaszle sam i przechodzi samo. A ta fizjoter. od razu ze ma zalegania i mowie ze cos mi pokarze wcisnela 2ampulki soli fizjologicznej do jednej i drugiej dziurki w nosie przyszla inna fizjo i zaczela naciskac mu na plocka wiecie jak przy aspirowaniu nieprzytomnego i wcisenla swoj ogromniasty place na jego gardelko zeby wyksztusil i jeszcze mi gada ze nie chce wyksztusic. Tylko co On mial wyksztusic jak nic tam nie bylo. Alek caly siny zaplakany czerwony pod szyja. A one ze mam jeszcze do lekarza dzwonic, no zes.... normalnie nikt tak dawno juz mnie z rownowagi nie wyprowadzil. Pierwszy raz w zyciu mialam ochote udusic kogos. Ale wsciekla wyszlam z tego gabinetu, kurcze specjalistki sie znalazly. Alek jest badany przed kazdym szcepienim i nie ma zadnych zalegan. Gdybym wiedziala ze cos takiego beda robic to bym sie nie zgodzila.
Musialam sie wyzalic, no to sie wyzalilam.

Odnośnik do komentarza

Karinka :D Kine respi mu zrobily :p Ja swojemu dziecku nigdy nie zrobie, ani nie dam zrobic :) W tym roku wyszedl artykul, o tym, ze kine respi wcale nie jest super skuteczne i powiem Wam szczerze, ze robimy duzo mniej kine respi z dzieciaczkami. Ale sa lekarze, ktorzy nagminnie przepisuja nawet w nieuzasadnionych przypadkach. To troche takie spychanie odpowiedzialnosci na innych ;)) Ja zawsze wszystkim powtarzam, ze w Polsce kine respi nie robimy i wszyscy maja sie dobrze ;) A swoja droga to po co go dotykaly bez preskrypcji??

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Natalka dzieki, za odpowiedz, cholera normalnie strasznie to wygladalo. Bo charczal troiche i ta moja fizj. do ktorej chodze mowila ze wcisnie tylko 2 ampluki aby przeczyscic nos tak zrozumialam a tu zaraz weszla druga i wziela sie za swoje. Boze mowie wam, jescze teraz mna telepie moje biedne dziecko. No wlasnie nie wiem po co przeciez nie mam zadnego zalecenia Alek jest zdrowy i badany moze myslaly, ze spodoba mi sie to czy co i bdede tak torturowac moje dziecko i wroce na to kine respi. A nic mu nie grozi po tym ? normalnie przestraszylam sie powiem wam bo mialam wrazenie, ze nie moze oddychac w pewnym momencie. Juz mialam ochote odwolac wizty i powiedziec ze juz nie przyjde do niej na te moje cwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Kochana nie martw sie, to nie boli chociaz wyglada troche drastycznie. W szpitalu to robimy po dwa razy dziennie jednemu dziecku, a tych dzieci to nieraz ze dwadziescia... I wszystkie maja sie dobrze ;) W niektorych przypadkach jest to skuteczne nie powiem, ale czasami to zupelne nieporozumienie. A naciskala na zebra, zeby zdrenowac troche oskrzela i zeby wydzielina podeszla do gory i pozniej przy kaszlu wyszlo wszystko. Naciska sie tez na szyji nad wciecie mostka, zeby wywolac kaszel... Ale powiem Ci ze dziecko samo powino kaszlec, a te dzieci, ktore co chwile maja przepisywane kine respi w wieku 5 lat nie potrafia kaszlec... Moja tygodniowa coreczka kaszle, jak ja cos w gardle drazni ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Natalka, Alek wlasnie sam kaszle i to pary razy dziennie, czasem po mleku jak je za szybko czasem wlozy raczke i jakis paproch sie przyczepi. A odpowiadajac na wczesnijsze pytanie, to zadnego skierowania nie mialam. Po prostu ta fizjo. zadecydowala za mnie uznala ze harcze do bah zrobimy mu kine respi. Tylko ze mogla mnie wczesniej zapytac i uprzedzic jak to wyglada a nie bawic sie w lekarza i decycowac za innych. Brdzo nie fair sie zachowala, odwolalam spotkania powiedzialm, H niech z nia rozmawia jak sie spyta czemu. Nie mam ochoty tam wracac. :P A pediatrze nie omieszkam o tym powiedziec.

Odnośnik do komentarza

Karina, ja Cie popieram, chyba by mnie krew zalala, kto tej babie dal upowaznienie do ruszania 3 miesiecznego niemowlecia bez wyraznego polecenia lekarza opiekujacaego sie Alkiem ???? No i co z tego, ze to jej zawod, ze wie co robi, ze intencje byly dobre skoro kazda jej czynnosc powinna sie opierac na wyraznym wskazaniu lekarza??? Niech sie cieszy, ze oficjanej skargi nie zlozylas ... to twoje dziecko a nie manekin do cwiczen....

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

Odnośnik do komentarza

Mnie krew zalala juz wczoraj :P Jestem rozczarowana jej postawa. kine respi byloby uzasadnione gdyby Alek byl przebadany przez lekarza stetoskopem i rzczywiscie stwierdzone, ze cos mu zalega. A On ewidentnie nie ma zadnych zalegan i jest zdrowy bo jak mowie takie harczanie jest u niego na pozadku dziennym Odkaszle ponosze go troche i przechodzi A ta na koniec mi powiedziala ze trzeba go wyleczyc przed kolejnym szczepieniem :lup: Jej nadgorliwosc mnie wyporwadzila z rownowagi, niech innych uszczesliwia na sile a ode mnie sie odczepi. Nie wazne nie chce sie denerwowac, moja noga juz tam nie postanie!

Odnośnik do komentarza

Natalia pisalas, ze dostalas z okazji urodzin Leny samochod. Mi bardzo podobaly sie fordy fiesta swego czasu. I dalej sie podobaja, jak szukalismy samochodu to bralismy pod uwage te marke. Nie maly nie za duzy nawet ma dobre recenzje.Uwazam, ze kazda kobieta powinna byc zmotoryzowana i jak naj bardziej uwazam, ze zasluzylas sobie na samochod, tym bardziej ze bedziesz niedlugo wracac do pracy raz ciach podjedziesz do szpitala czy po Lenke. super fajny mial gest Twoj maz. Mi sie bardzo podObaja wszelakie odmiany jeepow :P Ford kuga, WV tiguan i etc ale uwazam, ze na duze miasto jak Lyon nie ma sensu. Ale jakbysmy mieszkali na wsi to jak najbardziej moze udaloby mi sie przekonac mojego H.

Odnośnik do komentarza

My juz jeden duzy samochod mamy, a ja wlasnie chcialam cos malego dla mnie :) bo ja tylko po miescie jezdze, a jak jedziemy w dluzsza trase to moj maz jest kierowca :p I zawsze sie wkurzalam, jak musialam parkowac a to autko male, duzo miejsca nie zajmuje i zawsze sie gdzies wcisne :p Ja tez lubie terenowe np Juke :p ale tak jak mowisz, trzeba mieszkac w odpowiednim miejscu ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69pcplinbj.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dawno sie nie pojawialam, wiec sie przedstawie raz jeszcze - widze, ze przewaga nowych posaci :) Jestem Ula, mieszkam z dziecmi juz 3 rok w Oise, Picardie. Mam 2ke dzieci, synkow, rozrabiakow i jestem tu samiutka jak palec. Ucze sie wciaz jezyka, ale jest lepiej i lepiej. Mam nadzieje, ze uda mi sie pojawiac systematycznie, gdyz przyznaje, ze stesknilam sie na forumowymi plotkami, i wymiana informacji a przeze wszystkim za pogadaniem z kims jak ja.. Pozdrawiam was serdecznie i zimno!! U nas dzisiaj mniej niz zero
:kawa-woman:

BUziaki Moniq :)

http://www.suwaczek.pl/cache/9dcb3fae61.png
http://www.suwaczek.pl/cache/8e9604386d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/98bda9a4a3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...