Skocz do zawartości
Forum

nadużywanie "psiepraszam"


monika4

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Agnieszko,

Kuba już doszedł praktycznie do perfekcji w wykorzystywaniu swojej pozycji dziecka, jak tylko coś nabroi a robi to bez przerwy to zaraz jest: psiepraszam, już tak nie będę, będę grzeczny!! i chcę się przytulić albo na rączki i pocałować, początkowo to na mnie działało ale zauważyłam, że robi to z premedytacją bo wie, że mu się zaraz odpuszcza
bo jak zareagować na to słodkie psiepraszam? zignorować - to przestanie w ogóle tak mówić, trudno z kolei odpuszczać i "się nie gniewać" - też nie tędy droga bo zaczyna zwyczajnie nadużywać przeprosin
nie mam pomysłu, na razie są gadki umoralniające, krótkie wyjaśnienia, że coś jest złe bo... i że dlatego nie powinien tak robić oraz ciągłe przypominanie, że przecież obiecał, że będzie grzeczny ale to wszystko tylko na chwilę

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Kochana Mamo Kubusia!
Słowo przepraszam, powinno znaczyć, że kolejny raz nie popełnimy tego samego błędu czyli jest tym samym obietnicą poprawy. Uważam, że na słodkie przepraszam, równie słodko powinna Pani odpowiedzieć "przepraszam Kubusiu, ale wiesz, że tak nie wolno robić, dostałeś juz upomnienie (np.: czarna kropke) i dlatego, nie dostaniesz deseru za to co zrobiłeś..."
Kubus wchodzi zdecydowanym krokiem w etap trzylatka, gdzie będzie wypróbowywał swoje możliwości (również manipulacji) na najbliższym otoczeniu.
Zachęcam do poczytania wątku o buncie trzylatka. W Pani sytuacji, myśle, że to trochę na wyrost, ale część uwag innych Mam może się przydać :)
Szczególnie fragmenty dotyczące systemu nagradzania i karania. Im wcześniej sie go wprowadzi, tym lepiej! Najczęściej zaczynamy stosować, gdy pojawiają sie trudności wychowawcze i niezbędne są kary, a przecież najlepiej zaradzać niż leczyć :)

Wszystkiego Najlepszego dla Was i samych Radosnych chwil!

Pozdrawiam Serdecznie!
A.Żurakowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...