Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

To ja dziś kluski leniwe z maselkiem i cukrem na obiad, później upieklam sobie tarte że szpinakiem i zjadłam dwa kawałki na podwieczorek, upieklam też piernik (zjadłam mały kawałek) i na kolacje zapiekanki z pieczarkami i serem, to jest dopiero dzień, ale cukry dobre, jedynie po zapiekankach 124 :) Jutro za to muszę przystopować, bo mimo dobrych cukrów, to wyrzuty sumienia są.. A co do lekarzy to ja też się boję, że trafię na taki egzemplarz, bo raz na IP taki okropny mi się już trafił..

Odnośnik do komentarza

Witam po dwoch dniach wkoncu sie wyspałam byłam u lekarza jesli chodzi o czop tak sie zdarza ze wczesniej schodzi ale po badaniu mnie uspokoił mowi ze szyjka jeszcze sie nie skraca a macica wysoko mam odpoczywac zeby chociaz ze dwa tygodnie jeszcze wytrzymac byłam wczoraj na ktg w szpitalu i skurcze sa na poziomie 20 a serduszko miedzy 140-160 a u was jakie bicie serduszka bo nie wiem jak to odczytac czy wszystko ok?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzisiaj w nocy to już myślałam, że szpital i poród mnie czeka. :) brzuch twardniał do tego ból podbrzusza...i tak pół nocy. Ale skurcze nie były regularne, pospacerowałam położyłam się i udało się zasnąć...rano też mnie skurcz obudził...teraz jest ok mały skacze sobie dalej :) Mąż siał panikę, że jedziemy do szpitala a ja usiadłam i zaczęłam jeść taka głodna byłam hehe aż się zdziwiłam, że na spokojnie podchodzę :P
Swistak dobrze, że u Was w porządku odpoczywaj teraz sobie :) aby maleństwo dalej rosło :) Jeśli chodzi o ktg to serduszko bardzo dobrze bije...mój mały np był ospały i prawie się nie ruszał ok 120 pokazywało. Kazali mi zjeść coś słodkiego i treściwego jak się rozbudził też było w granicach 140-160:)))
Sowka to miałaś pyszności :))) JA codzienni od jakiegoś czasu mówię "przystopować" ale nie umiem :(((
Agaa mam nadzieję, że jednak te Twoje przeziębienie się nie wykluję dalej;/
Nikusia co do chleba to ja jem 3 różne z biedronki i ten słonecznikowy akurat też :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
Ja nie mogłam coś dzisiaj spać, przed 5-tą się obudziłam i już nie mogłam zasnąć.
Sowka jest pod wrażeniem tego co wczoraj zjadłaś, ja po takich posiłkach cukier pewnie bym miała w granicach 160-180 :)
Swistak dobrze, że maleństwo jeszcze się nie wybiera na ten świat jakby nie było im dłużej dzieci pozostają w naszych brzuszkach tym lepiej :) a odnośnie bicia serduszka to nic Tobie nie powiem bo niestety pomimo tego, że miałam robione ktg dwa razy zawsze trafiam na mruka, który nic nie mówi co na nim jest... oprócz tego, że wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jaaa niby ostatni ale tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo :) a po drugie w ogóle tego nie czuje.
Właśnie przyszłam z miasta byłam na zakupach, byłam w 3 marketach żeby kupić produkty na ciasto bo oczywiscie w jednym wszystkiego nie może być. Szłam przez miasto jak wielbłąd z torbami ale jakoś dałam radę się przyczłapać do domu :)
Teraz chwila odpoczynku i zabieram się do gotowania i pieczenia :)

Odnośnik do komentarza

Jaaa też jestem ciekawa środy :) jedna wielka niewiadoma.
Co do placka to powiem, że pierwszy raz mi się zdarzyło, że zważyła mi się dwa razy śmietana! Zmarnowałam dużo drogich produktów i na końcu musiałam wymyślić inną wersje. Najpierw zwżyła mi się śmietana po ubiciu, dodaniu cukru, serka i żelatyny. Musiałam pójsć kupić jeszcze jedną i ta zważyła mi się sama, bez dodatków gdy ją ubijałam. Myślałam, że się wścieknę ale już trzeci raz nie chciało mi się iść do sklepu i wkorzystałam to co miałam w domu: galaretki i śnieżkę.
I w sumie tak sobie myślałam, że aż dziwne żeby dwa razy nie wyszło, może kobieta w ciąży nie powinna ubijać śmietany :)
Do kina też bym się wybrała ale już nie zdąże :) a po porodzie będzie ciężko się wybrać :(

Odnośnik do komentarza

widzę, że u Was dziewczyny weekend pełen wrażeń :)
ja wczoraj prawie cały dzień przespałam, a na wieczór pojechaliśmy odwiedzić znajomych i żartowaliśmy, że jak przez całą ciążę praktycznie nie było czasu się spotkać to od jakiegoś miesiąca spotykamy się tydzień w tydzień tylko żeby zdążyć przed porodem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Jaaa jeszcze kilka dni temtu nie było reguły. Był dzień, że szalała w dzień i w nocy a następnego dnia tylko lekkie falowanie. Natomiast od 2-3 dni jest o wiele spokojniej do tego stopnia, że jak długo się nie rusza staram się ją jakoś pobudzić. Wystarczy żeby lekko się poruszyła i jestem spokojna, nie oczekuje wariacji i kopniaków bo wiem, że ma w brzuchu mało miejsca. Jednak strasznie się martwie jak przez dłuży czas się nie rusza.
Ja niestety chyba mam na tym punkcie trochę obsesje bo mojej znajomej 6 dni przed terminem porodu dzidzia zmarła w brzuszku i cały czas z tyły głowy siedzi mi ta historia.
Aga korzystaj ile się da bo prawda jest taka, że po porodzie będzie znacznie trudniej się zorganizować.

Odnośnik do komentarza

Agaa dokładnie korzystaj :) później człowiek wykończony nie myśli o spotkaniu ze znajomymi :P a czas woli wykorzystać na sen :P

Nikusia Odczuwam już mniejszą ilość ruchów. Robię to samo jak dłużej go nie czuję staram się jakoś pobudzić i zaraz myślę czy aby wszystko w porządku, czarne myśli w głowie ;/
Niestety też słyszałam takie historie.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Jak tam dziewczyny minęła niedziela?
Mnie coś głowa boli, dokładnie oczy i w górę czoło, taki ból trochę zatokowy...
Byłam dzisiaj w gościach i zjadłam dwa mini serniczki i kawałek ciasta hiszpańskiego, cukru nie mierzyłam.... Bo to było czyste szaleństwo- taka ilość... Ale nie mogłam się powtrzymać.
Jutro ktg... Ciekawe co mnie czeka?? :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
u mnie też leniwa niedziela...:)
Było wielkie zastanawianie się nad imieniem dla synka :) i w końcu stanęło na ...niczym...:) Powiedziałam żeby mąż wybrał ja mam taki mętlik w głowie :)

Nikusia czekam na relacje z ktg:) i oby było spokojnie;/;/
Ja jutro gin. :))))
Agaa Ty kiedy masz wizytę?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Jejku od kilku dni śnią mi się tylko rzeczy związane z porodem :) tak jestem ciekawa środy.... :)
Jaaa poczekajcie do narodzin małego, może jak go zobaczycie to odrazu będziecie wiedzieć jak dać mu na imię :)
Odnosnie ktg to dam znać jak będę po :)
Kurczę codziennie myslę o MałejMi ciekawe jak im jest we troje? :) no i Ivi też już dawno się nie odzywała.
Ehhh dziewczyny jak nas czytacie i znajdziecie chwilę czasu to napiszcie co u Was słychać? :)

Odnośnik do komentarza

Z imieniem to dość spontaniczne, ja od zawsze wiedziałam jak dam na imię synkowi, jakby był córeczka to miałabym dużo większy problem i też na pewno bym się do końca nie mogła zdecydować :) Tak jestem ciekawa jak to u Was wszystko pójdzie, będę cały czas trzymała kciuki. Ja ostatni tydzień jadłam jak szalona, codziennie jakieś smakołyki, ale trzeba wrócić do diety, bo boję się, że maluszek będzie ważył pięć kg :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam dziś u położnej i obok była dziewczyna z dużym brzuszkiem i zjadła biała bułkę z dodatkami (taka z piekarni), duża drożdżowke i jeszcze popiła to Kubusiem, no i tak pomyślałam, że mój mały kawałeczek ciasta, czy domowa pizza, to marne szaleństwo i niektórzy w ciąży to mają raj na ziemi ;) ale już coraz bliżej do końca i trzeba dać radę..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja po ktg. Dzisiaj mnie trochę przeciągnęli. O dziwo pani doktor bardzo miła i kompetentna :) nie podobał jej się zapis bo tętno uciekało- pewnie mała się ruszała. Zaniepokoiło ją to i poprosiła żeby mnie jeszcze raz podłączyli- drugi zapis w normie. Jednak na jutro kontrolne ktg a już myślałam, że ostatnie dzisiaj. Mówi się trudno, dla dzidzi wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...