Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety martwi mnie bardzo ta wysypka na stopach.... :( lekarz stwierdził że to zwykła alergia, na szczęście nie cholestaza (wyniki wyszły dobre). Dostałam maść i tabletki na tą alergię, jednak jak przeczytałam ulotki to mnie poraziło, te leki można stosować jeśli korzyść dla matki przeważa potencjalne ryzyko dla płodu. Ponadto w badaniach na zwierzętach wykazano, że lek może uszkodzić płód.....

Odnośnik do komentarza

Peonia o co chodzi z KTG? jak leżałam w szpitalu to widziałam, że dziewczyny przychodziły. i teraz zastanawiam się o co chodzi :) jeżeli planuję rodzić w szpitalu oddalonym o 40km to tam bym musiała jeździć?
Ivi czasami strach czytać ulotki. ja ostatnio jak poszłam do rodzinnego po paski to zobaczyła wysypkę na rękach i od razu leki chciała pisać. ja powiedziałam, że to bez sensu bo wiem, że to od mleka na które przed ciążą miałam uczulenie a ostatnio piłam litrami. po porodzie trzeba znowu robić krzywą?
Mała Mi ja wczoraj zrobiłam sałatkę (makaron pełnoziarnisty, filet z kurczaka pieczony, jajka i odrobina ogórka konserwowego z sosem majonezowo-chrzanowo-jogurtowym). w ciągu dnia cukier nie przekraczał 100 więc się cieszyłam, że będę mogła częściej robić. a na czczo cukier 97..

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Ivi z tymi ulotkami tak jest. Nawet w ulotce żelaza- tardyferon jest informacja, że bierze się go jeżeli korzyści są ważniejsze niż zagrożenie. A wiadomo, że dużo ciężarnych ma go przepisywanego- sama też go brałam. Tak samo ulotka nospy. Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności gdyby było coś nie tak więc stąd te zapisy.
Ivi najważniejsze, że nie jest to cholestaza bo już się martwiłam.
Ja dzisiaj na śniadanie zjadłam 1,5 kawałka chleba, ser smażony, papryka konserwowa- pierwszy raz bo zawsze były to świeże warzywa, no i kakao i wynik 165! Myślałam, że zawału dostanę. Już dawno nie miałam takiego wyniku więc zaraz biegiem na spacer. Po spacerze i dwóch godzinach po posiłku wynik 75.

Odnośnik do komentarza

Agaa
z KTG zalezy od stanowiska lekarza. U nas jest standard, ze zwłaszcza mamy z cukrzyca często wysyłają na KTG, bo łozysko ma większa tendencję do starzenia sie i niewydolności.
Możesz chodzic na KTG gdzie chcesz, każda IP połoznicza w szpitalu to ma, często tez przychodnie ginekologiczne. Nie musisz do szpitala, w którym zamierzasz rodzić.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Nikusia
pewnie masz rację z tymi ulotkami/lekami. Może zaczynam panikować.... Mimo wszystko zapisałam się prywatnie do dermatologa, jutro wizyta. Niech obejrzy specjalista.
A jeśli chodzi o Twój cukier, to faktycznie skacze bez uzasadnienia. Zastanawia mnie ten ser, który często jesz....może on stanowi problem?

Odnośnik do komentarza

Co do kabanosa to czytałam, że przy diecie cukrzycowej można zjeść 3 cm do chleba, więc to pewnie winowajcy wysokiego cukru... Ja za to dziś na czczo 95, więc też nie za dobrze. Tak pisałyście o przepisach, że sama dziś robie leczo.. Smacznych obiadków!

Odnośnik do komentarza

Ivi pewnie, że lepiej skonsultować jeszcze z jednym specjalistą, sama pewnie też bym tak zrobiła.
Odnośnie sera żółtego to jem go od 2 m-cy na śniadanie i kolacje. Wiem, że to niezdrowo ale po wędlinach cukier skakał jak szalony. Różnica dzisiaj była tylko taka, że zjadłam ser smażony i ta nieszczęsna papryka konserwowa.
Jutro zjem już świeże warzywa i jajko- po nim zawsze są dobre wyniki.
Ogólnie dzisiaj słabszy dzień. Nawet po obiedzie wynik 124.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś na czczo też 97. W ogóle rano mam ciągle wysoki cukier mimo tej kolacji o 22. Za to po śniadaniu 95 a po obiedzie 92. A na obiad zjadłam dokładnie to samo co wczoraj. Nie rozumiem tych wyników. Wczoraj było 153 a dziś 92. Jutro postaram się pójść do jakiegoś diabetologa na konsultacje co z tym fantem zrobić. Zostało mi jeszcze 6 tygodni ciąży.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Te wahania glukozy to nie na mój umysł, po prostu nie ogarniam tego, nie widze zadnej korelacji pomiedzy jedzeniem tych samych rzeczy a skokami o róznicy 70 czy wiecej. Ja dzic tylko na czczo miałam wysoki, po kazdym posiłku byłam na spacerze, ale tak mnie kregosłup boli ze chyba nie dam rady codziennie tyle spacerowac.
Ja kupuje chleb Probody, do tej pory mi służył, chociaz lekarz kazał mi jesc tylko żytni 100%, który w składzie ma tylko mąke, wode i sól, ale nigdzie nie moge takiego znalezc, sama tez nie mam checi do pieczenia własnego. Ale dzis po Waszych rekomendacjach kupiłam 7 ziaren zielony, spróbuje zjesc na ta późna kolacje, zobaczymy jaki jutro bedzie cukier.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie co mnie zastanowiło, wczoraj robiłam test paskowy z tej samej próbki moczu co oddawałam do laboratorium. I na pasku wyszło, ze mam niewielkie ilosci, a dzis odebrałam wynik z lab i tam nie mam. Ja tego nie rozkminiam. wydaje mi sie, ze paski sa mniej czułe niż badanie odczynnikami. A dzis na czczo znów 105, po sniadaniu 92... Byłam u diabetologa i nie dowiedziałam sie niczego konkretnego, bo hemoglobine glikowana mam 4,8, a wiec uznał ze jest wszytsko ok. To dlaczego te cukry na czczo tak skacza?

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Mała Mi ja wczoraj mówiłam właśnie mężowi, że tak mam ochotę na princepolo, wcześniej jadłam jedno dziennie :) i na tort czekoladowy - dzisiaj nawet mi się śnił :) I na wiele innych słodkości :) przykre jest jednak to, że po porodzie jak będę karmić to trzeba też zdrowo się odżywiać więc pewnie jeszcze sobie trochę poczekam na te słodkościowe szaleństwa w dużej ilości. Bo w małej po porodzie na pewno coś skubnę :)

Odnośnik do komentarza

Może i cukier mi się normuje, ale za to (żeby nie było za dobrze) cały czas zmagam się z wysypką na stopach. ... Drugi lekarz potwierdził, że to zmiany alergiczne i dostałam "lekką" maść do smarowania. Okazało się, że poprzedni lekarz przepisał mi maść, która stanowi zagrożenie dla płodu i lepiej ją odstawić. Dobrze że tylko raz jej użyłam. .....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...