Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakiś czas nie pisałam bo nic się u mnie nie działo nowego- ale cały czas czytam Was.
Przede wszystkim gratuluję kolejnych tygodni ciąży, większość z Was jest już na finiszu.

Wczoraj byłam u diabetologa i niestety dostałam insulinę- na szczęście tylko na noc.
Mam do Was prośbę, mogłaby któraś z mam wysłać mi przykładowy jadłospis na cały dzień- ale taki z rozpiską dokładną ile czego? Byłabym bardzo wdzięczna, chciałabym porównać mniej więcej gdzie robię błędy. Powiedzcie mi czy wy trzymacie się sztywno tych tabelek np. na śniadanie 2-3 porcje węgli złożonych do tego 2 porcje tłuszczy i np. 2 porcje białkowo-tłuszczowych? czy po prostu robicie sobie śniadanko tylko pilnujecie żeby nie było za dużo i o zbyt wysokim ig? Ja co do tej insuliny, mam w planie jeszcze przez tydzień jej nie przyjmować tylko bardziej rygorystycznie podejść do diety- tzn pilnować tych proporcji i może uda się utrzymać cukier w normie i jednak nie brać tej insuliny.

Odnośnik do komentarza

darka15.85 który u Ciebie już tydzień? jaką insulinę dostałaś i w jakiej dawce?
ja od ponad miesiąca jestem na insulinie Humulin N, na ostatniej wizycie diabetolog zwiększyła do 8j, później jak zacznie cukier skakać i przez 3 dni będzie powyżej 90 to miałam zwiększyć do 10j i tak też zrobiłam. nie patrzę dokładnie na tabelki, że ma być tego tyle, tego tyle. ale może to już doświadczenie, bo np wiem, że na śniadanie mają być 2 kromki chleba plus dodatki, zjem 3 to już nawet spacer nie pomoże. tak samo do 18 jem posiłki węglowodanowe, później np parówki plus warzywa, a przed snem pomidor i jak na razie cukry na czczo pomału się normują.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Darka ja tez mam insuline na noc teraz jestem na 4 j. Ale pewnie i tak zwieksze bo skacze cukier rano. Chyba ze dostosuje odpowiedni posilek przed snem bo narazie mi ciezko raz jest tak raz tak .
W ciągu dnia cukry mam unormowane czasem zdazy mi sie przekroczyć ale nie więcej niz 130. Diete dostosowalam sobie sama i wcale nie jest to rygorystyczna dieta z lekkostrawnymi produktami. Rano wlasciwie zawsze jem jajka- omlety na słodko czy z miesem czy poprostu jajecznica. Chleba rano bron boże. Wogole ciezko mi znaleźć odpowiedni chleb. A na obiad najlepsze sa zupy ale ja jem zabielane smietana nieraz nawet 30% i jest ok.
Na podwieczorek czasem smaze sobie kielbase albo boczek i do tego pomidorek ogorek , budyn ostatnio zajadam, odkrylam ze moge zjesc tortille :)ser bialy z jogurtem nat. I owocami.

Odnośnik do komentarza

Darka oczywiście próbuj jeszcze coś zadziałać dietą, jednak widząc doświadczenia dziewczyn chyba najtrudniej jest ogarnąć właśnie cukier na czczo. Ja dzisiaj lekkie przekroczenia na rano 125 (jednak tu mi zawsze najtrudniej się wstrzelić z dobrym wynikiem) i na obiad 124 ale to może dlatego, że zamiast kurczaka zjadłam dzisiaj karkówkę.
Ivi jak tam u Ciebie z tą wysypką? Zrobiłaś badania?
Jejku mi się tak ciężko już oddycha, dzidziuś jest wysoko i chyba mi gdzieś uciska ale pewnie za kilka dni brzuszek zacznie się już obniżać i pewnie będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza

myślę, że długa droga przed Tobą, na pewno metodą prób i błędów znajdziesz to co możesz jeść. jednak pamiętaj, że im starsza ciąża tym gorzej będzie je unormować. ja potrzebowałam ok 4-6tyg, żeby wyłapać co na mnie źle działa. dzisiaj był cukier idealny, następnego dnia po tym samym skakał jak szalony. ale powtórzę to co ustaliłyśmy z dziewczynami na forum : tylko spokój i luz może nas uratować. także trzymamy kciuki i wierzę, że dasz radę.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

U mnie dzisiaj cukier naczczo super, za to caly dzien wysoki;/ aj dziewczyny, jeszcze chwila i nie bedziemy pod ciagla konrrola cukrow, juz nie moge sie doczekac:) zjem sobie schabowego w panierce z tluczonymi ziemniaczkami z maselkiem i nie bede przejmowac sie cukrem hehe ojjj juz marze o tym. Jutro na obiad kupilam kurczaka, zrobie w woreczku, do tego kasza i chlodnik z ogorkow i czosnkiem... ale na sniadanie to juz kanapki mi sie przejadaja

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!!! Dziś kolejny ciężki dzień, pogoda mi nie służy i z tego co czytałam, Wam też.... Teraz dopiero zrobiło się odrobinkę chłodniej. Na spacerze byłam raptem 20 min. i odczułam już zmęczenie.
Nikusia
ta wysypka mi schodzi i już nie swędzi na szczęście :) musiała to być zmiana alergiczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o cukry, to u mnie zaczynają się normować... może też tak będzie w Waszym przypadku dziewczyny. Dzisiejsze wartości: na czczo 76, po śniadaniu - 89, po obiedzie - 96. Zobaczę jak będzie po kolacji, bo pozwoliłam sobie na lekką rozpustę i zjadłam dwie kanapki z wędliną, tłustym serem i pomidorem a do tego jajko z majonezem :) kawa inka z mlekiem. Za 45 min się okaże.

Odnośnik do komentarza

Ivi ja biorę vitaminer prenatal dha. Jak dla mnie skład optymalny, nie za dużo, nie za mało, inne witaminy mi nie służyły.
Co do ciastek, orginalny przepis wygląda tak: 3/4 szkl płatków górskich, 1/2 jogurtu naturalnego, 1 jajko, łyżka miodu, 1/3 szkl malin. Wszystko wymieszać, przełożyć do foremek od muffinek i piec 25-30 min w 180 stop. Wychodzi około 5 sztuk, zależy od wielkości foremki. Takie zrobiłam pierwszy raz.
Wczoraj zmodyfikowałam przepis podwoiłam ilość składników 2 szkl płatków górskich, 2 jajka, cały jogurt naturalny, 2 łyżki miodu, borówki- tak na oko, 3/4 banana i 4 kostki pokruszonej gorzkiej czekolady. Wszystko wymieszać. Łyżką uformowałam ciastka i wyłożyłam je bezpośrednio na blache wyłożoną papierem do pieczenia (bez foremek) wyszło mi 10 sztuk, ponieważ były większe i grubsze piekłam 40 min w 180 stopniach. Te wczorajsze były o niebo lepsze :)
Następne będę robić z jabłkiem, bananem i dodam więcej czekolady :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...