Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Agaa86 ja o 21.30 mam wstrzyknąć insulinę i od razu cos zjeść żeby uniknąć spadku cukru w nocy. O 21.30 akurat miałam ustaloną drugą kolację więc mi to odpowiada. Insulina nocna jest długo działająca. Moja na ulotce ma napisane że zaczyna działać po godzinie, ale największe działanie ma po 3-4 godzinach. Nie dawaj jej później niż masz zalecone. Mi zalecono obserwować swój organizm po podaniu insuliny (czy drętwieje mi buzia, dłonie, czy mam koszmary nocne, czy mi słabo) są to oznaki za dużego spadku cukru. Wtedy trzeba zmierzyć poziom gleukometrem. Jeśli poziom jest niski trzeba mieć pod ręką coś słodkiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Nikusia trzymaj się dzielnie w tym szpitalu, powiedzonka i szybkiego wyjścia!!!!
Cukry może Ci skaczą przez stres????
U nas gorąco jak w piekle, kiedy będzie chłodniej. ...???
Chyba dzisiaj pozwolę sobie na 2 kostki gorzkiej czekolady...co za rozpusta hi hi i słabą kawkę też sobie wypiję, a co tam.... napiszę potem jaki miałam cukier :)
Trzymajcie się dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że jutro wyjdę. Muszą jeszcze sprawdzić co z łożyskiem. Czy przez ten upadek czasami się nie odkleja. Co do jedzenia szpitalnego. To staram się tego nie jeść. Niby jest dieta dla cukrzyków ale jak zobaczyłam ten chleb i kiełbase to pewnie po ich zjedzeniu cukier miałabym 300 :) poza tym są tylko 3 posiłki a ja mam rozpisane 6. Zjem jednak szpitalny obiad bo nie będę miała wyjscia więc jestem ciekawa jaki będzie po nim cukier :)

Odnośnik do komentarza

jak ja leżałam na wykrycie cukrzycy to jak robili dobowy profil to dostawałam dietę ogólna, a następnego dnia cukrzycową. ale i tak cukier skakał do 150. makaron rozgotowany, ziemniaki też w dużej ilości... plusem było, że cukrzyk dostawał dodatkowe przegryzki, zupa z makaronem, owoce itd.
Nikusia wracaj szybko do zdrowia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...