Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Małgosia

Kredyty hipoteczne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylv

A czy ktoś się orientuje czy warto kupować mieszkanie, które ktoś chce sprzedać z kredytem we frankach? Do spłaty zostało jakieś 40 %.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Sylv
A czy ktoś się orientuje czy warto kupować mieszkanie, które ktoś chce sprzedać z kredytem we frankach? Do spłaty zostało jakieś 40 %.

Wszystko zależy jaka chce cenę za mieszkanie. Tu jest konieczna zgoda banku, a banki raczej nie "przepisują" kredytu na nabywcę. Stary kredyt musi być spłacony np. z nowego kredytu lub środków nabywcy. Wtedy bank zwolni hipotekę. Technicznie wyglada to tak, że w akcie notarialnym podane są dwa konta: jedno kredytowe, na które wpłaca się odpowiednią kwotę, reszta idzie na konto sprzedającego. Powinna byc tez klauzula zobowiązująca sprzedającego do dostarczenia nabywcy dokumentów o całkowitej spłacie zwolnieniu hipoteki lub notarialne pełnomocnictwo dla nabywcy do obsługi kredytu (by mógł bezposrednio sam pobrać odpowiednie dokumenty z banku)
Absolutnie nie wolno zgadzać się na zakup bez informowania banku i przejęcie zobowiązania "na gębę" - póżniej może się okazać, że jest go więcej niż deklarował sprzedający, a w razie braku spłaty to wiadomo...

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pilirun
Teraz to raczej się nie opłaca brać niczego we Frankach.

Nieprawda, teraz to jak najbardziej opłaca się brać kredyty we frankach, bo frank jest drogi, mała szansa, że pójdzie jeszcze w górę, a duża, że potanieje za kilka lat. Dlatego banki nie udzielają na dzień dzisiejszy kredytów we frankach, bo im się to nie opłaca :)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też uważam że kredyt we Frankach się nie opłaca - my mamy w złotówkach i teraz po zmianach kredyt zmalał a znajoma ma we frankach i ciągle jej rośnie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to zależy kiedy się bierze. Jak ktoś wziął kredyt gdy CHF był po 2 zł, to łatwo policzyć ile wzrosła rata, o zadłużeniu nie wspominając. Dziś złotówka jest słaba, a frank drogi, więc opłacałoby się brać, ale żaden bank nie da :D Oni nie są tak głupi, by później do kredytu dopłacać :P

Z. 2011, J. 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilla10

No i dobrze, że podchodzisz z rezerwa. Ja raczej bym się tez w obecnej struacji nie zdecydowala na kredyt we frankach… za duze ryzyko.
Obecny mam wzięty rzecz jasna w zlotowacj, jeszcze będziemy spalcac przez 10 lat, ale raty nie sa jakies kosmiczne. Generalnie z mężem dzięki offerunt mamy ten kredyt. Wcześneijszy braliśmy przez expandera, ale offerunt o tyle lepsze, ze podpasowali pod nas idealnie oferty. Tam jest opcja zaznaczenia, ze chodzi o kredyt hipoteczny, potem kryteria kredytu zaznaczyliśmy no i w sumie tyle. Aaa jeszcze formularz do symulacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli myślimy o kredycie hipotecznym, to warto udać się wcześniej do specjalisty. i dzięki temu wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama jestem na etapie rozglądania się za kredytem hipotecznym i powiem szczerze, że co bank, to inne warunki, inne propozycje, rozwiązania. Trzeba naprawdę się wczytać, a najlepiej poradzić się jakiegoś analityka finansowego, żeby doradził. Często jest tak, że w jednym banku za coś nie zapłacimy, ale odbiją sobie na czymś innym niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mowa o kredytach hipotecznych, to uważam, że chcąc zaciągnąć tak dużą pożyczkę, należy skontaktować się z doradcą kredytowym. Sama, korzystałam z pomocy Kingi Jędrzejewskiej z Cofinance, która poza pomocą w formalnościach, wskazała ofertę dla mnie najkorzystniejszą. Gdyby nie ona - do dziś mieszkałabym w wynajętym pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również skorzystałam z pomocy doradcy kredytowego. Początkowo chcieliśmy z mężem sami sobie z wszystkich poradzić.Jednak okazało się,że nie jest to ogólnie takie proste jak sądziliśmy ( szczegolnie z dokumentacja, której było bardzo dużo.....).
W sieci jest również wiele przydatnych stron.

Można sobie wyliczyc wysokość rat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To racja, jest trochę roboty z tą dokumentacją. Jednak zamiast tracić czas na spotkania z doradcą, można znaleźć wszelkie informacje o kredycie hipotecznym w internecie, np. na https://finansowy360.pl/kredyty,ac244/kredyt-hipoteczny-jak-porownywac-jakie-parametry-sa-najwazniejsze,8576 Opisano tam np. warunki uzyskania takiego kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kredyty hipoteczne to ciężka przerwa przez trudne warunki. Niekiedy ciężko im sprostać. Najwięcej trudności sprawia także skompletowanie sumy potrzebnej na pokrycie wkładu własnego, który wynosi min 20%. To dużo pieniędzy więc nie każdy może sobie na to pozwolić. Niekiedy banki idą na ustępstwo i przyznają kredyt z nikim wkładem, ale z obowiązkiem wykupienia stosownego ubezpieczenia. W tym zakresie pojawia się wiele nieścisłości i zawiłości, które dobrze opisuje artykuł na tej stronie www. Warto do niego zajrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś z was stanął przed tego typu problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...