Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iszmaona
I co to znaczy, ze Jezus wypełnił prawo? ze je zmienił, skoro wiele nakazów ze ST przestało obowiązywać? W ST poza zakazem spożywania krwi jest równiez zakaz jedzenia tłuszczu (cielców, owiec i kóz: KK 7:22-24).

Postaram się to wyjaśnić na podstawie przykładu:
Budowniczy wywiązuje się z umowy dotyczącej wzniesienia jakiegoś obiektu nie poprzez podarcie kontraktu, lecz przez postawienie budynku.
Gdy ku zadowoleniu klienta ukończy prace, umowa zostaje spełniona i na budowniczym nie ciążą już dalsze zobowiązania.
Podobnie Jezus nie zniweczył, nie podarł Prawa, ale je spełnił, doskonale się go trzymając. Kiedy „umowa” Prawa Mojżeszowego została wypełniona, przestała obowiązywać lud Boży.

Więc tak jak pisałam poprzednio, nie obowiązują nas również zakaz jedzenia tłuszczu.
A co do krwi to nakaz o powstrzymywaniu sie jest także w Nowym Testamencie.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
agusia20112
jbio w Waszej interpretacji i wierze podoba mi sie właśnie to,że odcinacie sie od wojny,bo to nie zgodne z przykazaniem"nie zabijaj"...i tu katolicy uznają "nie zabijaj"-stop aborcji ,a jak żołnierz idzie na wojnę,to juz nie jest grzechem?

Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób jest to traktowane...

Wy to widzicie jako walkę i zabijanie.
Ja bardziej widzę posiadanie wojska jako możliwość do obrony.
Czy mielibyśmy jak trusie siedzieć i byc zdani na łaskę wroga, nie bronić się?
Masz prawo do obrony siebie, swojej godności, rodziny i dalej państwa (w kontekście dzisiejszego dnia chociażby).

Odnośnik do komentarza

ITruth
jbio
agusia20112
jbio w Waszej interpretacji i wierze podoba mi sie właśnie to,że odcinacie sie od wojny,bo to nie zgodne z przykazaniem"nie zabijaj"...i tu katolicy uznają "nie zabijaj"-stop aborcji ,a jak żołnierz idzie na wojnę,to juz nie jest grzechem?

Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób jest to traktowane...

Wy to widzicie jako walkę i zabijanie.
Ja bardziej widzę posiadanie wojska jako możliwość do obrony.
Czy mielibyśmy jak trusie siedzieć i byc zdani na łaskę wroga, nie bronić się?
Masz prawo do obrony siebie, swojej godności, rodziny i dalej państwa (w kontekście dzisiejszego dnia chociażby).

a nisi żołnierze w
Afganistanie?a niemieccy żołnierze??-agresorzy-też byli katolikami,też księża ich błogosławili
nie chodzi mi tylko o nas jako polaków,ale o wszystkich chrześcijan

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
jbio
agusia20112
jbio w Waszej interpretacji i wierze podoba mi sie właśnie to,że odcinacie sie od wojny,bo to nie zgodne z przykazaniem"nie zabijaj"...i tu katolicy uznają "nie zabijaj"-stop aborcji ,a jak żołnierz idzie na wojnę,to juz nie jest grzechem?

Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób jest to traktowane...

Wy to widzicie jako walkę i zabijanie.
Ja bardziej widzę posiadanie wojska jako możliwość do obrony.
Czy mielibyśmy jak trusie siedzieć i byc zdani na łaskę wroga, nie bronić się?
Masz prawo do obrony siebie, swojej godności, rodziny i dalej państwa (w kontekście dzisiejszego dnia chociażby).

Ale jakby z jednej strony nikt nie chciał ,,Bronić,, i z drugiej też nie, nie byłoby wojny.
Rozumiem prawo do obrony w razie zagrożenia życia, jak np ktoś ci przystawia nóż do gardła, Ty się bronisz i zabijasz.
Ale w wojnie broni sie najczęściej Ojczyzny, a ja mam ojczyznę gdzieś, wolę być neutralna.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iwaAkurat jestem w trakcie rekolekcji na ten temat w parafii w rumi jest ksiądz z archidiecezjalnego ośrodka ochrony przed sektami i wczoraj mówił o homeopatii.
Trzeba wiedzieć jaka jest zasada ich działania. Jeśli coś jest rozcieńczone w takim stopniu jak kropla morza z Bałtyku (i potrząsane w określony sposób) to racjonalnie nie ma prawa działać- a skoro działa to jaką mocą, jaką siłą? I w tym jest cały sens ale nikt Ci przecież nie zabrania bo tu jbio się wypowiadała że kościół coś zabrania- nic z tych rzeczy - tylko uczy , naprowadza a każdy ma wolna wolę i zrobi co chce..

Jak już jest temat wojska jbio jak się ustosunkujesz do sytuacji ŚJ w meksyku ? I popieranie przez ciało kierownicze dawania łapówek urzędnikom państwowym w celu uniknięcia wojska? Jest jakaś podwójna moralność że łapówka to nie zło a wojsko to zło? Mnie to zastanawia.
Dowód:
""Dawanie łapówek skorumpowanym urzędnikom praktykowane jest przez Świadków Jehowy w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Jeśli ludzie machiny wojennej chcą się dać przekupić, ryzyko należy do nich. Ostatecznie nie płacicie łapówki samej machinie wojennej, a tylko pułkownikowi czy też innemu oficerowi, który wkłada ją do własnej kieszeni. Jeśli sumienia braci pozwalają im robić "interes" z przekupnymi urzędnikami, nie będziemy się sprzeciwiać. Oczywiście, jeśli wpadną w kłopoty, nie powinni u nas szukać pomocy. Ponieważ każdy tam to robi, a inspektorzy nie robią problemu ze sfałszowanych dokumentów, to i wy - w Oddziale - możecie patrzeć na to w podobny sposób. Gdy wybuchnie wojna, będzie dosyć czasu na zamartwianie się o sprawę neutralności.

Wierni Wam i oddani w Służbie Królestwa.

więcej tutaj: bardzo ciekawa lektura
Raymond Franz "KRYZYS SUMIENIA: Dwojakie normy. " (Świadkowie Jehowy Pod Lupą)

Dziewczyny jak macie czas to sprawdźcie ten fragment w waszych pismach świętych :
Łk 23 bo u mnie jest: " Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju"

Bo z tego co wiem jest jedno pismo święte a skoro jbio mi zarzuca ze ja mam sfałszowane fragmenty. To wy napiszcie jak macie i będzie jasność.

Odnośnik do komentarza

Insana
iwaAkurat jestem w trakcie rekolekcji na ten temat w parafii w rumi jest ksiądz z archidiecezjalnego ośrodka ochrony przed sektami i wczoraj mówił o homeopatii.
Trzeba wiedzieć jaka jest zasada ich działania. Jeśli coś jest rozcieńczone w takim stopniu jak kropla morza z Bałtyku (i potrząsane w określony sposób) to racjonalnie nie ma prawa działać- a skoro działa to jaką mocą, jaką siłą? I w tym jest cały sens ale nikt Ci przecież nie zabrania bo tu jbio się wypowiadała że kościół coś zabrania- nic z tych rzeczy - tylko uczy , naprowadza a każdy ma wolna wolę i zrobi co chce..

Jak już jest temat wojska jbio jak się ustosunkujesz do sytuacji ŚJ w meksyku ? I popieranie przez ciało kierownicze dawania łapówek urzędnikom państwowym w celu uniknięcia wojska? Jest jakaś podwójna moralność że łapówka to nie zło a wojsko to zło? Mnie to zastanawia.
Dowód:
""Dawanie łapówek skorumpowanym urzędnikom praktykowane jest przez Świadków Jehowy w innych krajach Ameryki Łacińskiej. Jeśli ludzie machiny wojennej chcą się dać przekupić, ryzyko należy do nich. Ostatecznie nie płacicie łapówki samej machinie wojennej, a tylko pułkownikowi czy też innemu oficerowi, który wkłada ją do własnej kieszeni. Jeśli sumienia braci pozwalają im robić "interes" z przekupnymi urzędnikami, nie będziemy się sprzeciwiać. Oczywiście, jeśli wpadną w kłopoty, nie powinni u nas szukać pomocy. Ponieważ każdy tam to robi, a inspektorzy nie robią problemu ze sfałszowanych dokumentów, to i wy - w Oddziale - możecie patrzeć na to w podobny sposób. Gdy wybuchnie wojna, będzie dosyć czasu na zamartwianie się o sprawę neutralności.

Wierni Wam i oddani w Służbie Królestwa.

więcej tutaj: bardzo ciekawa lektura
Raymond Franz "KRYZYS SUMIENIA: Dwojakie normy. " (Świadkowie Jehowy Pod Lupą)

Dziewczyny jak macie czas to sprawdźcie ten fragment w waszych pismach świętych :
Łk 23 bo u mnie jest: " Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju"

Bo z tego co wiem jest jedno pismo święte a skoro jbio mi zarzuca ze ja mam sfałszowane fragmenty. To wy napiszcie jak macie i będzie jasność.

Mnie nie ma w Meksyku, i nie patrzę nikomu na ręce. Cieszę sie , że osobiście jesteś w Ciele Kierowniczym i wiesz co gdzie robi. Brawo.
Po raz kolejny zadaję pytanie; czemu nie rozmawiasz tylko w oparciu o Biblię a przytaczasz jakieś bzdury?
Co z tymi Świadkami co ginęli za swoją wiarę w obozach koncentracyjnych, co z tymi co siedzieli w więzieniach i łagrach, bo nie wzięli broni do ręki?

Pisz z Biblii i o Biblii powtarzam , tak jak potrafią to robić inne dziewczyny, a nie przytaczaj nie wiadomo jakiego pochodzenia dziwne rzeczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

i to mie właśnie zastanawia,bo tu z jednej strony tabletki jeśli usuwają komórkę jajową to juz wczesna aborcja,zabójstwo,brak rozgrzeszenia a w czasie wojny zabijanie inaczej postrzegane

1. Branie tabletek anty nie pozbawia Cię możliwości spowiedzi i rozgrzeszenia.
2. Zabijanie w czasie wojny to obrona. I jest widziana inaczej - wiele zalezy od intencji działania.

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
I co to znaczy, ze Jezus wypełnił prawo? ze je zmienił, skoro wiele nakazów ze ST przestało obowiązywać? W ST poza zakazem spożywania krwi jest równiez zakaz jedzenia tłuszczu (cielców, owiec i kóz: KK 7:22-24).

Postaram się to wyjaśnić na podstawie przykładu:
Budowniczy wywiązuje się z umowy dotyczącej wzniesienia jakiegoś obiektu nie poprzez podarcie kontraktu, lecz przez postawienie budynku.
Gdy ku zadowoleniu klienta ukończy prace, umowa zostaje spełniona i na budowniczym nie ciążą już dalsze zobowiązania.
Podobnie Jezus nie zniweczył, nie podarł Prawa, ale je spełnił, doskonale się go trzymając. Kiedy „umowa” Prawa Mojżeszowego została wypełniona, przestała obowiązywać lud Boży.

Więc tak jak pisałam poprzednio, nie obowiązują nas również zakaz jedzenia tłuszczu.
A co do krwi to nakaz o powstrzymywaniu sie jest także w Nowym Testamencie.

Żeby umowa została spełniona, budowniczy zobowiązuje się do zrealizowania wszystkich podpunktów. Gdy realizuje tylko część z nich, wówczas nie wypełnił swojego obowiązku.

ach czekaj, chodzi o to, że Jezus wypełnił całe prawo mojżeszowe i wtedy już przestało ono obowiązywać? No a spuścizna po Jezusu to co? Jego prawo?

Odnośnik do komentarza

agusia20112
czyli matka poddająca się aborcji,bo dziecko ciężko upośledzone.....jest gorszą grzesznicą od uczestnika krucjaty,zabijającego w imię nawracania
dla mnie to trochę fałszywe

Nie nam osądzać kto jest większym grzesznikiem. Nie możemy postrzegać tego tylko zewnętrzenie. Trzeba patrzeć na intencję, na powód, który kieruje człowiekiem. Strach jest ograniczeniem, jakby "zmniejszał wagę" grzechu. Jeśli podajesz tylko takie przykłady to nie bierzesz pod uwagę okoliczności, czasów, powodów.

Odnośnik do komentarza

Na zrozumienie wypowiedzi z Łukasza 23:43 ma wpływ interpunkcja zastosowana przez tłumacza.
W pierwotnych manuskryptach biblijnych w języku greckim w ogóle nie ma znaków interpunkcyjnych. Jak pisze duchowny katolicki Czesław Jakubiec, „ze względu na oszczędność materiału piśmienniczego, tak w tekście hebrajskim, jak i greckim nie oddzielano poszczególnych wyrazów. To tak zwane ‚pismo ciągłe’ (scripto continua) spotykamy w rękopisach greckich jeszcze w w. IV po Chr., a nawet i później” (Wstęp ogólny do Pisma Świętego, Poznań 1955, s. 105).
Znaków interpunkcyjnych, czyli przestankowych, nie używano aż do IX wieku n.e. Czy w takim razie Łukasza 23:43 należy czytać: „Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju” (Bw),
czy też: ‛Zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju’?
Decydują o tym nauki Chrystusa oraz reszta Biblii, a nie miejsce umieszczenia w tekście przecinka setki lat po wypowiedzeniu tych słów przez Jezusa.

Przekład Josepha B. Rotherhama The Emphasised Bible jest pod względem interpunkcji zgodny z Przekładem Nowego Świata.
W przypisie do Łukasza 23:43 niemiecki tłumacz Biblii Ludwig Reinhardt mówi: „Przestankowanie stosowane obecnie [przez większość tłumaczy] w tym wersecie jest niewątpliwie błędne i sprzeczne z tokiem myśli Chrystusa oraz złoczyńcy. (...) [Chrystus] z pewnością nie uważał raju za część krainy umarłych, ale raczej miał na myśli raj przywrócony na ziemi”.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
agusia20112

i to mie właśnie zastanawia,bo tu z jednej strony tabletki jeśli usuwają komórkę jajową to juz wczesna aborcja,zabójstwo,brak rozgrzeszenia a w czasie wojny zabijanie inaczej postrzegane

1. Branie tabletek anty nie pozbawia Cię możliwości spowiedzi i rozgrzeszenia.
2. Zabijanie w czasie wojny to obrona. I jest widziana inaczej - wiele zalezy od intencji działania.

ale biorąc je nadal grzeszą,a zabijając cywilów tylko dlatego,że wojna -już nie grzeszę?

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
jbio
iszmaona
I co to znaczy, ze Jezus wypełnił prawo? ze je zmienił, skoro wiele nakazów ze ST przestało obowiązywać? W ST poza zakazem spożywania krwi jest równiez zakaz jedzenia tłuszczu (cielców, owiec i kóz: KK 7:22-24).

Postaram się to wyjaśnić na podstawie przykładu:
Budowniczy wywiązuje się z umowy dotyczącej wzniesienia jakiegoś obiektu nie poprzez podarcie kontraktu, lecz przez postawienie budynku.
Gdy ku zadowoleniu klienta ukończy prace, umowa zostaje spełniona i na budowniczym nie ciążą już dalsze zobowiązania.
Podobnie Jezus nie zniweczył, nie podarł Prawa, ale je spełnił, doskonale się go trzymając. Kiedy „umowa” Prawa Mojżeszowego została wypełniona, przestała obowiązywać lud Boży.

Więc tak jak pisałam poprzednio, nie obowiązują nas również zakaz jedzenia tłuszczu.
A co do krwi to nakaz o powstrzymywaniu sie jest także w Nowym Testamencie.

Żeby umowa została spełniona, budowniczy zobowiązuje się do zrealizowania wszystkich podpunktów. Gdy realizuje tylko część z nich, wówczas nie wypełnił swojego obowiązku.

ach czekaj, chodzi o to, że Jezus wypełnił całe prawo mojżeszowe i wtedy już przestało ono obowiązywać? No a spuścizna po Jezusu to co? Jego prawo?

CEL PRAWA

Ujawniało występki; wykazywało, że Izraelici potrzebują za nie przebaczenia oraz ofiary, która mogłaby stanowić rzeczywiste przebłaganie za ich grzechy (Gal 3:19)
Jako „wychowawca” chroniło i karciło Izraelitów, przygotowując ich na przyjście Mesjasza, który miał być ich nauczycielem (Gal 3:24)
Różne aspekty prawa stanowiły „cień” mających nadejść dóbr; pomagały szczerym Izraelitom rozpoznać Mesjasza, ponieważ mogli zobaczyć, jak spełniają się na nim prorocze pierwowzory (Kol 2:17; Heb 10:1)

Więc dokładnie masz rację, Jezus wypełnił całe Prawo i przestało ono zobowiązywać.

A o jaką spuściznę Ci chodzi?
Jego nauki, 2 największe przykazania jakie dał, to jest nowe Prawo...

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
IWA23
A ja mam inne pytanie/temat,już była taka rozmowa na moim watku i wiem że Insana i Jadzik jest na nie i moje pytanie czy uważacie że stosowanie leków homeopatycznych jest wbrew wierze?

:36_2_13: a co ma wiara do tych leków???

Tu masz na szybko artykuł co znalazłam co ma wiara katolicka do leków i wiara Jadzik chyba ma tez ten sam pogląd jak pamiętam i jestem ciekawa czy iwonek i inne wierzące dziewczy ny się do tego stosują
Rodzina katolicka - Głos Kościoła w sprawie homeopatii

poczytam pozniej-bo teraz jestem z doskoku:wink:

ja raz "lykalam" tabletki homeopatyczne-ale mi nie pomogly
poprostu w moim wypadku zostaly za pozno podane-pomogl mi antybiotyk
podejrzewam,ze to moze byc na zasadzie srodkow krwiozastepczych-czyli jak jest "powazniejszy" przypadek-to takie srodki nie dzialaja tak szybko i skutecznie:usmiech:

a jestem strasznie ciekawa co kk o homeopatii pisze...no ale niestety musi ciekawosc poczekac:wink:

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ITruth
agusia20112

i to mie właśnie zastanawia,bo tu z jednej strony tabletki jeśli usuwają komórkę jajową to juz wczesna aborcja,zabójstwo,brak rozgrzeszenia a w czasie wojny zabijanie inaczej postrzegane

1. Branie tabletek anty nie pozbawia Cię możliwości spowiedzi i rozgrzeszenia.
2. Zabijanie w czasie wojny to obrona. I jest widziana inaczej - wiele zalezy od intencji działania.

ale biorąc je nadal grzeszą,a zabijając cywilów tylko dlatego,że wojna -już nie grzeszę?

Alkoholik pijąc codziennie i upijając się też grzeszy. A i tak sięga po alkohol kazdego następnego dnia, żeby się upić, bo tez jest grzechem.

Jeśli przestaję się modlić codziennie - tez popełniam grzech.

Sięgając po tabletki kobieta popełnia grzech biorąc pod uwagę naukę Kościoła, ale ciągle ma możliwość nawrócenia.

Już jedna dziewczyna wklejała info o wojnie.
Gdyby wszyscy byli tacy nieskazitelni, nie zabijali, to bez względu na wyznanie by tego nie robili. Wszędzie ludzie popełniają błędy - w każdym wyznaniu.

Odnośnik do komentarza

ITruth
jbio
agusia20112
jbio w Waszej interpretacji i wierze podoba mi sie właśnie to,że odcinacie sie od wojny,bo to nie zgodne z przykazaniem"nie zabijaj"...i tu katolicy uznają "nie zabijaj"-stop aborcji ,a jak żołnierz idzie na wojnę,to juz nie jest grzechem?

Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób jest to traktowane...

Wy to widzicie jako walkę i zabijanie.
Ja bardziej widzę posiadanie wojska jako możliwość do obrony.
Czy mielibyśmy jak trusie siedzieć i byc zdani na łaskę wroga, nie bronić się?
Masz prawo do obrony siebie, swojej godności, rodziny i dalej państwa (w kontekście dzisiejszego dnia chociażby).

A co powiesz o ty, że uczniowie Jezusa zachowywali ścisłą neutralność w konfliktach zbrojnych i politycznych.
Przykład-
W 66 roku n.e. Żydzi w Judei zbuntowali się przeciw cesarzowi. Wojska rzymskie szybko obległy Jerozolimę.
Jak postąpili tamtejsi chrześcijanie? Pamiętali radę Jezusa, by opuścić miasto.
Kiedy Rzymianie na krótko się wycofali, chrześcijanie uciekli za Jordan w górzyste okolice Pelli (Łukasza 21:20-24).
Ich neutralność stała się wzorem dla późniejszych wiernych chrześcijan.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Więc dokładnie masz rację, Jezus wypełnił całe Prawo i przestało ono zobowiązywać.

A o jaką spuściznę Ci chodzi?
Jego nauki, 2 największe przykazania jakie dał, to jest nowe Prawo...

W okresie około jezusowym żyło wielu innych samozwańczych mesjaszy, skąd pewnosć że i Jezus nim nie był?

Odnośnik do komentarza

ITruth
agusia20112
czyli matka poddająca się aborcji,bo dziecko ciężko upośledzone.....jest gorszą grzesznicą od uczestnika krucjaty,zabijającego w imię nawracania
dla mnie to trochę fałszywe

Nie nam osądzać kto jest większym grzesznikiem. Nie możemy postrzegać tego tylko zewnętrzenie. Trzeba patrzeć na intencję, na powód, który kieruje człowiekiem. Strach jest ograniczeniem, jakby "zmniejszał wagę" grzechu. Jeśli podajesz tylko takie przykłady to nie bierzesz pod uwagę okoliczności, czasów, powodów.

trudno mi rozpisywać się o różnicach sytuacji
ale ksiądz co modlił sie z hitlerowcami przed ich wyjazdem na wojnę,chyba wiedział po co oni jadą

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
agusia20112
ITruth

1. Branie tabletek anty nie pozbawia Cię możliwości spowiedzi i rozgrzeszenia.
2. Zabijanie w czasie wojny to obrona. I jest widziana inaczej - wiele zalezy od intencji działania.

ale biorąc je nadal grzeszą,a zabijając cywilów tylko dlatego,że wojna -już nie grzeszę?

Alkoholik pijąc codziennie i upijając się też grzeszy. A i tak sięga po alkohol kazdego następnego dnia, żeby się upić, bo tez jest grzechem.

Jeśli przestaję się modlić codziennie - tez popełniam grzech.

Sięgając po tabletki kobieta popełnia grzech biorąc pod uwagę naukę Kościoła, ale ciągle ma możliwość nawrócenia.

Już jedna dziewczyna wklejała info o wojnie.
Gdyby wszyscy byli tacy nieskazitelni, nie zabijali, to bez względu na wyznanie by tego nie robili. Wszędzie ludzie popełniają błędy - w każdym wyznaniu.

czyli świadomie zabezpieczanie przed niechciana ciążą jest na równi z alkoholikiem co pije na umór
i to mnie własnie od koscioła odsuwa
ingeruje w intymność w to ile mam miec dzieci i kiedy iść do łozka

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...