Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

Insana
helena pisała o katolach pieniakach i inne sformułowania bo co chwile jakieś zarzuty są kierowane do Kościoła katolickiego ( czyli do nas , do mnie?)

Dziewczyny ktore naleza do KK tez pisaly krytycznie o niektorych swoich "wspolwyznawcach":D

i nie przesadzaj, za duzo epitetow nei uzylam
po za tym ja pisze to co mi sie wKK nie podoba,i co sprawilo ze odchodze od tego wyznania

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Itruth masz soro racji w tym co piszesz, ale......
Dociekliwy będzie powiedzmy co 50 wierny, trochę mało. to w rękach duchownych jest nauczenie, zainteresowanie. Zwłaszcza gdy widzą braki z wiedzy liturgicznej. Ty zawsze byłas blisko związana z Bogiem więc lekcje religii stanowiły ważną część Twojego życia. Nie jest sztuką prowadzić lekcje religii wsród osób zainteresowanych, sztuką jest zainteresować młodzież znudzoną, lekceważącą, rozbudzić w niej chęć poznania, doświadczenia.

taką, jak to nazwałaś "sztukę" uprawiam obecnie w placówkach, do których mnie skierowano do pracy.

Odnośnik do komentarza

Hej, hej ::): Ja jeszcze nie rodzę, ale już czekam z niecierpliwością kiedy zobaczę tą moją niespodziakę :36_3_1:

Tak z ciekawości, bo już dawno w KK nie byłam, jak odmawia się modlitwę "ojcze nasz", dalej się mówi, "nie wódź mnie na pokuszenie", czy zmieniono tą część? Bo pamiętam, że coś było mówione, że zmienią, bo jak Bóg może wodzić na pokuszenie, z resztą w liście Jakuba jest o tym, że tego nie robi. I jestem ciekawa. U nas mówi się inaczej ("i nie popuść, abyśmy ulegli pokusie").

Pisałyście o wstawaniu i siadaniu w kk, też to pamiętam, że nieraz ktoś się zamyślił i nie wiedział co i jak :Oczko: ITruth, to miałaś konkretnych katechetów, bo ja nie pamiętam, żeby nas uczyli części mszy, a raczej bym pamiętała. Zawsze mieliśmy jakiś różne rozmowy raczej, takie bardzo ogólne...

Odnośnik do komentarza

ITruth
iszmaona
Itruth masz soro racji w tym co piszesz, ale......
Dociekliwy będzie powiedzmy co 50 wierny, trochę mało. to w rękach duchownych jest nauczenie, zainteresowanie. Zwłaszcza gdy widzą braki z wiedzy liturgicznej. Ty zawsze byłas blisko związana z Bogiem więc lekcje religii stanowiły ważną część Twojego życia. Nie jest sztuką prowadzić lekcje religii wsród osób zainteresowanych, sztuką jest zainteresować młodzież znudzoną, lekceważącą, rozbudzić w niej chęć poznania, doświadczenia.

taką, jak to nazwałaś "sztukę" uprawiam obecnie w placówkach, do których mnie skierowano do pracy.

no to dobrze. Odniosłam się do tego co napisałaś na temat słabej wiedzy wśród wiernych wynikającej z małego zainteresowania sprawami wiary, a nie oceniałam sposobu w jaki nauczasz, bo skąd mam wiedzieć jaki jest.

Odnośnik do komentarza

curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.

Odnośnik do komentarza

curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

mam identyczne zdanie Religia-jako szeroko rozumiana wiedzę o wszystkich religiach

sa przecież szkoły i katolickie i tam może byc i religia na maturze tylko z KK

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.

Tak, masz rację. Ja po prostu w sferze swoich marzeń się obracam ;)
Co do matury z religii takiej jaka jest dziś to dla mnie dość niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jakie macie zdanie na temat religii na maturze?

Nie wiem czyj to pomysł i w jakim celu ktoś planuje wprowadzić go w życie. Czy chodzi o nieusuwalność etatów? O dodatkowe pieniądze z matury? No bo przecież nie o krzewienie wiary.

Nie słyszałam jeszcze o tym pomyśle :whistle:
Dziwne, dziwne... czy to ma być matura z wiedzy o piśmie świętym itp. czy ocena tego czy ktoś jest dobrym katolikiem? :wink:

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.
To to jest bez sensu,dlaczego osoba innej wiary bądź nie wierząca ma pisać maturę z religii chyba że to ma być jako przedmiot dodatkowy to w tedy ok bo osoby co chcą iść na teologie na pewno by było mile widziane na świadectwie maturalnym że zdawał z religii.

Odnośnik do komentarza

curry
iszmaona
curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.

Tak, masz rację. Ja po prostu w sferze swoich marzeń się obracam ;)
Co do matury z religii takiej jaka jest dziś to dla mnie dość niezrozumiałe.

Ale że to ma być obowiązkowe?? :36_11_23:

Odnośnik do komentarza

IWA23
iszmaona
curry
No ja bym przyjęła to jako super pomysł pod warunkiem, że religia oznaczałaby naukę o WSZYSTKICH religiach, wyznaniach, światopoglądach itp. Takie kompendium wiedzy na temat. Bez dyskryminowania żadnej strony.

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.
To to jest bez sensu,dlaczego osoba innej wiary bądź nie wierząca ma pisać maturę z religii chyba że to ma być jako przedmiot dodatkowy to w tedy ok bo osoby co chcą iść na teologie na pewno by było mile widziane na świadectwie maturalnym że zdawał z religii.

Myślę, że to nie byłby obowiązkowy przedmiot na maturze tylko wybór własny (przynajmniej mam taką nadzieję).

Odnośnik do komentarza

curry
IWA23
iszmaona

religioznawstwo tak tak, ale w projekcie chodzi raczej o KK - chyba.
To to jest bez sensu,dlaczego osoba innej wiary bądź nie wierząca ma pisać maturę z religii chyba że to ma być jako przedmiot dodatkowy to w tedy ok bo osoby co chcą iść na teologie na pewno by było mile widziane na świadectwie maturalnym że zdawał z religii.

Myślę, że to nie byłby obowiązkowy przedmiot na maturze tylko wybór własny (przynajmniej mam taką nadzieję).

No to właśnie napisałam że jako dodatkowy to ok,ale obowiązkowy to już bez sensu :36_2_53:

Odnośnik do komentarza

IWA23
curry
IWA23

To to jest bez sensu,dlaczego osoba innej wiary bądź nie wierząca ma pisać maturę z religii chyba że to ma być jako przedmiot dodatkowy to w tedy ok bo osoby co chcą iść na teologie na pewno by było mile widziane na świadectwie maturalnym że zdawał z religii.

Myślę, że to nie byłby obowiązkowy przedmiot na maturze tylko wybór własny (przynajmniej mam taką nadzieję).

No to właśnie napisałam że jako dodatkowy to ok,ale obowiązkowy to już bez sensu :36_2_53:

Bo ja się pogubiłam się w tym co napisałaś wcześniej, dlatego... :36_15_29:

Odnośnik do komentarza

curry
IWA23
curry

Myślę, że to nie byłby obowiązkowy przedmiot na maturze tylko wybór własny (przynajmniej mam taką nadzieję).

No to właśnie napisałam że jako dodatkowy to ok,ale obowiązkowy to już bez sensu :36_2_53:

Bo ja się pogubiłam się w tym co napisałaś wcześniej, dlatego... :36_15_29:

Bo moje styki w muzgu rano się nie złączyły i moja stylistyka dziś kuleje :noooo:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...