Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

iwonek

iszmaona, jesli chodzi o planowanie płci, to chyba chodzi o to że współżyje się w dniach kiedy bardziej prawdopodobne jest poczęcie dziewczynki, bądź w dniach kiedy bardziej możliwe jest poczecie chłopca, a powstrzymywanie się od współżycia w innych dniach, nie rozumiem co jest w tym niezgodnego z wiarą... Nie sądze, żeby ta kobieta rozpaczalaby, jakby się jej córka zamiast chlopca urodziła...chyba:Oczko:
Ja tez chciałabym mieć córcie, ale jakby mi się kolejny chłopiec urodził, to pokochałabym jak swoje:hahaha:

Nie chodzi o zwykłe wstrzeliwanie się, ale o opłacenie (koszt około 2 tysięcy z tego co się orientuję) specjalnych obliczeń, których dokonują jacyś tam ludzie. Niby wszystko zgodnie z naturą, ale jednak to odpłatna selekcja.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
odnośnie homoseksualistów,to księża o tej orientacji są wydalani z kapłaństwa chyba
ale wielu pełni swe posługi-będąc jednocześnie grzesznymi

a na ilu oko przymykają. Pisałam kiedyś, że bywa że homoseksualne praktyki mają miejsce już w seminariach:36_2_39:

Odnośnik do komentarza

iszmaona

uznasz mnie pewnie za czepialską ;) ale tak odnośnie wypowiedzi i mojego podkreslenia, czy to oznacza, że dla was to coś złego? Jeśli tak to z jakiego powodu?

Czy Boże narodzenie to dla nas coś złego?
Wszystko co nie jest zgodne z Pismem Świętym ma prawo być nazwane złym...

Skoro Biblia nie wskazuje dokładnie kiedy Jezus się urodził, podaje tylko, że pasterze byli w tę noc na polach-czyli okolice października musiały to być , to jak można 25 grudnia ustalić dniem urodzin?

Dlaczego Bożym- Jezus jest SYNEM BOGA...

itd, itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

jbio
Tak w sumie to im bardziej Insana mnie atakuje tym bardziej się przekonuje, że jestem w religii prawdziwej.
Jak to Jezus zapowiedział w Jana 15
(20) Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana.
Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.

Tak się właśnie czuję. Bo prześladowania to nie tylko bicie, czy kary cielesne , to również ataki słowne :)
Interpretacja własna.
:zwyrazami_milosci:

Mnie też atakuje :36_19_1: I jeszcze w dodatku nikt mnie nie broni :whasa: Ciesz się, że nie zostałaś nazwana ograniczoną, jak ja :D
:hahaha:

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona

uznasz mnie pewnie za czepialską ;) ale tak odnośnie wypowiedzi i mojego podkreslenia, czy to oznacza, że dla was to coś złego? Jeśli tak to z jakiego powodu?

Czy Boże narodzenie to dla nas coś złego?
Wszystko co nie jest zgodne z Pismem Świętym ma prawo być nazwane złym...

Skoro Biblia nie wskazuje dokładnie kiedy Jezus się urodził, podaje tylko, że pasterze byli w tę noc na polach-czyli okolice października musiały to być , to jak można 25 grudnia ustalić dniem urodzin?

Dlaczego Bożym- Jezus jest SYNEM BOGA...

itd, itd.

no ok, zatem gdyby BN obchodzone było w październiku byłoby mniejszym złem?
Pytam bo mam wrażenie, że czepiacie się takich maxymalnych pierdół. Bo przecież chodzi o symboliczny dzień.
Pozostałe NIE, dla BŻ kupuję, moze Wam nie odpowiadać. Ale żeby czepiać się daty?

Odnośnik do komentarza

curry
iszmaona
curry bo bezbożnica z Ciebie :36_1_1:

Dlatego nikt mnie nie broni? :36_2_39:
Czy dlatego zostałam nazwana ograniczoną? :36_19_1:

chyba wiesz ze był to żart z mojej strony?

No myślę, ze Twoje ograniczenie w oczach Insany wynika z czysto naukowego poedjścia do życia. Jesteś ograniczona umysłem :D

Odnośnik do komentarza

jbio
CURRY ale jak tu Cię obronić :) ja też się powinnam Cb czepiac , bo mi nie po drodze z ewolucją, ale szanuję Twoje nie wierzenia :) i nie podważam ...:)

No ładnie ;) Nie chodzi mi o obronę moich przekonań, tylko mnie :36_1_1: Bo można o mnie dużo powiedzieć złego i dobrego ale jeszcze nikt mi nie powiedział, że jestem ograniczona i irracjonalna. Wkurzyłam się :whasa:

Odnośnik do komentarza

iszmaona

no ok, zatem gdyby BN obchodzone było w październiku byłoby mniejszym złem?
Pytam bo mam wrażenie, że czepiacie się takich maxymalnych pierdół. Bo przecież chodzi o symboliczny dzień.
Pozostałe NIE, dla BŻ kupuję, moze Wam nie odpowiadać. Ale żeby czepiać się daty?

no czepiamy sie daty , bo ją ustalono na dzień kiedy oddawano cześci bogu słońca-ra, więc jaki tu szacunek dla Jezusa?

Prawdziwa data narodzin Jezusa jest z historycznego punktu widzenia ukryta za zasłoną niepewności, zarówno jeśli chodzi o rzymską historię i spis ludności cesarstwa z tamtego okresu, jak i badania prowadzone w kolejnych wiekach. (...)
Data 25 grudnia została, jak wiadomo, wybrana przez Kościół rzymski w IV stuleciu po Chr. W pogańskim Rzymie dzień ten był poświęcony bogu słońca (...).
Chociaż w Rzymie chrześcijaństwo zostało już uznane edyktem Konstantyna, ciągle jeszcze rozpowszechniony był — zwłaszcza wśród rzymskich żołnierzy — (...) kult boga słońca. Wspomniane święta, których najważniejszym dniem był 25 grudnia, głęboko zakorzeniły się w ludowych tradycjach. ”

Nie umiem Ci powiedzieć czy data w październiku byłaby mniejszym złem.
Skoro więc nie wiadomo kiedy się urodził, i sam swoich urodzin nie obchodził po co my mamy to robić?

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

curry
jbio
CURRY ale jak tu Cię obronić :) ja też się powinnam Cb czepiac , bo mi nie po drodze z ewolucją, ale szanuję Twoje nie wierzenia :) i nie podważam ...:)

No ładnie ;) Nie chodzi mi o obronę moich przekonań, tylko mnie :36_1_1: Bo można o mnie dużo powiedzieć złego i dobrego ale jeszcze nikt mi nie powiedział, że jestem ograniczona i irracjonalna. Wkurzyłam się :whasa:

BRONIĘ CURRY- odczepta się od tej fajnej babki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

iszmaona
curry
iszmaona
curry bo bezbożnica z Ciebie :36_1_1:

Dlatego nikt mnie nie broni? :36_2_39:
Czy dlatego zostałam nazwana ograniczoną? :36_19_1:

chyba wiesz ze był to żart z mojej strony?

No myślę, ze Twoje ograniczenie w oczach Insany wynika z czysto naukowego poedjścia do życia. Jesteś ograniczona umysłem :D

Wiem, wiem że żart :36_1_1:
Ależ ja sobie umiem wyobrazić to wszystko o czym piszecie ale w żaden sposób to do mnie nie przemiawia. I to jest powód żeby mnie od irracjonalnych...?
Ja i irracjonalizm...ciekawe połączenie :) Ja nawet za dzieciaka tłumaczyłam innym, że nie mówi się robale tylko owady bo mnie to wkurzało :lol:

Odnośnik do komentarza

jbio
curry
jbio
curry ale jak tu cię obronić :) ja też się powinnam cb czepiac , bo mi nie po drodze z ewolucją, ale szanuję twoje nie wierzenia :) i nie podważam ...:)

no ładnie ;) nie chodzi mi o obronę moich przekonań, tylko mnie :36_1_1: Bo można o mnie dużo powiedzieć złego i dobrego ale jeszcze nikt mi nie powiedział, że jestem ograniczona i irracjonalna. Wkurzyłam się :whasa:

bronię curry- odczepta się od tej fajnej babki :)

:36_1_22:

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona
żeby się radować z Jego przyjścia.

Rozumiem, radujecie się z jego przyjścia, a czemu nie obchodzicie jedynego święta jakie on kazał obchodzić, mianowicie pamiątki jego śmierci?

a tego to nie wiem. Niech się wypowiedzą mądrzejsze ode mnie, bo nawet nie wiem o czym mówisz.

a o piątku mówisz. Hmmm słuszna uwaga.
A w którym miejscy PŚ nakaz ten widnieje?

Odnośnik do komentarza

jbio
iszmaona

a tego to nie wiem. Niech się wypowiedzą mądrzejsze ode mnie, bo nawet nie wiem o czym mówisz.

Jezus wraz z apostołami w noc swej śmierci, zjada tzw wieczerzę pańską...
Później daje chleb i wino- i mówi wiele, min...
Czyńcie to na moją pamiątkę :)

czyńcie to na moja pamiątkę: czynimy. Podczas niedzielnej mszy. Nie jest napisane, żeby czynić to w piątek.

Odnośnik do komentarza

Jbio jak to nie obchodzimy pamiątki śmierci? o co chodzi? o to, że nie mamy święta pamiątki śmierci Jezusa?

Ależ wspominamy ją w sposób szczególny w całym okresie Wielkiego Postu. Następnie w Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii oraz modlitwę Jezusa w Ogrójcu. W Wielki Piatek Kościół skupia swoją uwagę na pamiątce śmierci Jezusa, a w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstanie, czyli zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.

A każdy piatek roku jest równiez pamiątką śmierci Jezusa.

Odnośnik do komentarza

ITruth
Jbio jak to nie obchodzimy pamiątki śmierci? o co chodzi? o to, że nie mamy święta pamiątki śmierci Jezusa?

Ależ wspominamy ją w sposób szczególny w całym okresie Wielkiego Postu. Następnie w Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie kapłaństwa i Eucharystii oraz modlitwę Jezusa w Ogrójcu. W Wielki Piatek Kościół skupia swoją uwagę na pamiątce śmierci Jezusa, a w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstanie, czyli zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.

A każdy piatek roku jest równiez pamiątką śmierci Jezusa.

a tego to nie wiedziałam, dziękuję za sprostowanie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...