Skocz do zawartości
Forum

Nie tylko o aborcji... dyskusje


agusia20112

Rekomendowane odpowiedzi

jbio
HELENA można kupić w uk :)
Buy Mickey Mouse Clubhouse Mickey's World Playset at Argos.co.uk - Your Online Shop for Action figures and playsets, Pre-school.

lub taki
Buy Fisher-Price Mickey Mouse Clubhouse Minnie's Cafe at Argos.co.uk - Your Online Shop for Action figures and playsets, Pre-school.

znam myszko miniowy problem, bo Maja piszczy za nia. a to Maji nowy nabytek z soboty :)
Minnie Mouse Pet Fashion Tour Van - Smyths Toys

super:usmiech:
dzieki za linki:love:
mi sie najbardziej podoba pierwszy:wink:

musze pokazac m, i obgadac sprawe:wink:

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112
Helena

tez tak slyszalam;)

no tylko z tymi tamponami trzeba uwazac;)
chociaz nie wiem w jakiej odleglosci tampon jest od spirali, i jakie jest ryzyko, ze przesunie sie
no ale ja uzywam tampony prawie co @, a mam spirale ponadtrzy lata, i lezy jak lezala

kiedyś widziałam ulotkę i tam było ,że nowe kształty,ale nie znam szczegółów
nie było tam nic o tamponach

kawa na obudzenie:lup:
przy uzywaniu tamponow trzeba uwazac na "sznureczki";)
dla mnie to tez jakos nie do wyobrazenia- zeby tampon sie zaplatal - no ale pewno jakies takie przypadki byly

a jeszcze wlasnie przypomnialo mi sie,ze przy spirali trzeba pamietac o czestej wymianie tamponow - ale bez spirali tez,prawda? :wink:

też cięzko mi sobie taką sytuację wyobrazić

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny!

ja się z Wami nie bawię. próbuję nadrobić wszystko co napisałyście, ale ciągle coś dodrukowujecie. i już nie wyrabiam. jestem i tak do tyłu.

z tego co pamiętam. było coś o ograniczeniu curry naszej. hmm jakby to powiedzieć. jesteś zajebista babka, masz swoje zdanie, zawsze konkretnie je przedstawiasz. ja nie widzę w tym nic ograniczonego..

było coś o Bożym Narodzeniu dlaczego w grudniu. właśnie ze względu na to święto boga słońca, żeby ludzie mogli się łatwo przestawić. nie jesteśmy w stanie dokładnie przedstawić daty narodzin Jezusa, więc jest to świętowanie samego wydarzenia i radowania się z tego faktu.

i o Wielkanocy było. i faktycznie jest to największe i najważniejsze święto w Kościele. świętujemy całe Triduum i ja uwielbiam te uroczystości i obchody. ja tak na prawdę już od czwartku świętuję.
a wspominanie śmierci i zmartwychwstania to jest w każdej eucharystii. a każda niedziela jest na pamiątkę zmartwychwstania.

kurka i już więcej chyba nie ogarniam, ale proszę , nie róbcie mi tak, ze ja później nie wyrabiam z czytaniem i pisaniem;)
my wczoraj zdecydowaliśmy się na nowe mieszkanie i 1 grudnia się przeprowadzamy:D

Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

IWA

Po za tym podałam artykuł do przeczytania który moim zdaniem jest na kożyść spirali,ale ty wywleklaś cytat o jej ewentualnych wadach i podważasz,niestety spirala też ma wady,na ciebie ona ma dobry ma wpływ a na innę nie i to trzeba w informacjach ująć a ja mam wrażenie że ty chcesz ją przedstawić że jest super bez wad.

no ma wady,ma wady - no ja ich nie ukrywam

miedziana nie jest polecana kobietom, ktore bez spirali maja obfite @
bo moga sie powiekszyc
ja mialam ok krwawienia przed
teraz mam czasem wieksze(nie co miesiac) ale G mi dal tabletki(o tym tez pisalam)

i te stany zapalne - ale jak pisalam, u mnie akurat spirala nie zwiekszyla tego,gdyz i tak mialam/mam dosc czesto( za czesto) je - wiec akurat pod tym wzgledem mojemu organizmowi wszystko jedno -i tak jest goscinny dla stanow zapalncyh:wink:

spirala nie jest 100% srodkiem anty- dlatego ryzyko zaciazenia jest
i w takich wypadkach wystepuje ryzyko poronienia
dlatego trzeba kontrolowac spirale -i o tym tez pisalam

inne anty tez maja wady - i tez o nich sie pisze
ja spirali nie pokazuje w rozowych kolorach - mi caly czas chodzi obalic mit - ktory sugeruje,ze jest to srodek wczesnoporonny, albo ze w kazdym(albo prawie kazdym) miesiacu dochodzi do zaplodnienia ale spirala przeciwdziala dalszemu rozwojowi temu
co tez jest bzdura

i tez kiedys pisalam, ze roznica miedzy npr a pozostalymi jest taka ze npr to naturalne:D
chociaz np mierzac temperature tez moze doisc do zapalenia - napewno minimalne ryzyko(bo napewno kazda kobieta stosujaca npr dba o jego czystosc),
ale znajac moj organizm ja napewno bym miala:P
mi wystarczy kapiel w pianie,i juz mi sie ph obniza- i jzu dobre warunki na infekcje:wink:

Odnośnik do komentarza

Yvone
cześć dziewczyny!

ja się z Wami nie bawię. próbuję nadrobić wszystko co napisałyście, ale ciągle coś dodrukowujecie. i już nie wyrabiam. jestem i tak do tyłu.

z tego co pamiętam. było coś o ograniczeniu curry naszej. hmm jakby to powiedzieć. jesteś zajebista babka, masz swoje zdanie, zawsze konkretnie je przedstawiasz. ja nie widzę w tym nic ograniczonego..

było coś o Bożym Narodzeniu dlaczego w grudniu. właśnie ze względu na to święto boga słońca, żeby ludzie mogli się łatwo przestawić. nie jesteśmy w stanie dokładnie przedstawić daty narodzin Jezusa, więc jest to świętowanie samego wydarzenia i radowania się z tego faktu.

i o Wielkanocy było. i faktycznie jest to największe i najważniejsze święto w Kościele. świętujemy całe Triduum i ja uwielbiam te uroczystości i obchody. ja tak na prawdę już od czwartku świętuję.
a wspominanie śmierci i zmartwychwstania to jest w każdej eucharystii. a każda niedziela jest na pamiątkę zmartwychwstania.

kurka i już więcej chyba nie ogarniam, ale proszę , nie róbcie mi tak, ze ja później nie wyrabiam z czytaniem i pisaniem;)
my wczoraj zdecydowaliśmy się na nowe mieszkanie i 1 grudnia się przeprowadzamy:D

Miłego dnia:)

i chyba wszystkie powinnyśmy się pod tym podpisać

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112

Po za tym podałam artykuł do przeczytania który moim zdaniem jest na kożyść spirali,ale ty wywleklaś cytat o jej ewentualnych wadach i podważasz,niestety spirala też ma wady,na ciebie ona ma dobry ma wpływ a na innę nie i to trzeba w informacjach ująć a ja mam wrażenie że ty chcesz ją przedstawić że jest super bez wad.

no ma wady,ma wady - no ja ich nie ukrywam

miedziana nie jest polecana kobietom, ktore bez spirali maja obfite @
bo moga sie powiekszyc
ja mialam ok krwawienia przed
teraz mam czasem wieksze(nie co miesiac) ale G mi dal tabletki(o tym tez pisalam)

i te stany zapalne - ale jak pisalam, u mnie akurat spirala nie zwiekszyla tego,gdyz i tak mialam/mam dosc czesto( za czesto) je - wiec akurat pod tym wzgledem mojemu organizmowi wszystko jedno -i tak jest goscinny dla stanow zapalncyh:wink:

spirala nie jest 100% srodkiem anty- dlatego ryzyko zaciazenia jest
i w takich wypadkach wystepuje ryzyko poronienia
dlatego trzeba kontrolowac spirale -i o tym tez pisalam

inne anty tez maja wady - i tez o nich sie pisze
ja spirali nie pokazuje w rozowych kolorach - mi caly czas chodzi obalic mit - ktory sugeruje,ze jest to srodek wczesnoporonny, albo ze w kazdym(albo prawie kazdym) miesiacu dochodzi do zaplodnienia ale spirala przeciwdziala dalszemu rozwojowi temu
co tez jest bzdura

i tez kiedys pisalam, ze roznica miedzy npr a pozostalymi jest taka ze npr to naturalne:D
chociaz np mierzac temperature tez moze doisc do zapalenia - napewno minimalne ryzyko(bo napewno kazda kobieta stosujaca npr dba o jego czystosc),
ale znajac moj organizm ja napewno bym miala:P
mi wystarczy kapiel w pianie,i juz mi sie ph obniza- i jzu dobre warunki na infekcje:wink:

chyba żle skopiowałaś ,bo to nie moje słowa na początku,to Iwa pisała

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja kiedys słyszałam że nie wolno uprawiać seksu w pozycji od tyłu na "pieska:,bo sie może męski klejnot zahaczyć o spiralę:smile_jump::smile_jump::smile_jump:

czasem to wiadomości powalają

:hahaha:

ja kiedys m pytalam czy on czuje spirale
bo wlasnie wyczytalam ze jakis facet czul klucia przy wspolzyciu

no ale m nie odczul nigdy dodatkowych bodzcow:wink:

Odnośnik do komentarza

Helena
agusia20112
ja kiedys słyszałam że nie wolno uprawiać seksu w pozycji od tyłu na "pieska:,bo sie może męski klejnot zahaczyć o spiralę:smile_jump::smile_jump::smile_jump:

czasem to wiadomości powalają

:hahaha:

ja kiedys m pytalam czy on czuje spirale
bo wlasnie wyczytalam ze jakis facet czul klucia przy wspolzyciu

no ale m nie odczul nigdy dodatkowych bodzcow:wink:

Sa mężczyźni co odczuwają ale w tedy trzeba zgłosić u gina i on te nitki przytnie bo mogą być przydługie.

Odnośnik do komentarza

Helena
IWA

Po za tym podałam artykuł do przeczytania który moim zdaniem jest na kożyść spirali,ale ty wywleklaś cytat o jej ewentualnych wadach i podważasz,niestety spirala też ma wady,na ciebie ona ma dobry ma wpływ a na innę nie i to trzeba w informacjach ująć a ja mam wrażenie że ty chcesz ją przedstawić że jest super bez wad.

no ma wady,ma wady - no ja ich nie ukrywam

miedziana nie jest polecana kobietom, ktore bez spirali maja obfite @
bo moga sie powiekszyc
ja mialam ok krwawienia przed
teraz mam czasem wieksze(nie co miesiac) ale G mi dal tabletki(o tym tez pisalam)

i te stany zapalne - ale jak pisalam, u mnie akurat spirala nie zwiekszyla tego,gdyz i tak mialam/mam dosc czesto( za czesto) je - wiec akurat pod tym wzgledem mojemu organizmowi wszystko jedno -i tak jest goscinny dla stanow zapalncyh:wink:

spirala nie jest 100% srodkiem anty- dlatego ryzyko zaciazenia jest
i w takich wypadkach wystepuje ryzyko poronienia
dlatego trzeba kontrolowac spirale -i o tym tez pisalam

inne anty tez maja wady - i tez o nich sie pisze
ja spirali nie pokazuje w rozowych kolorach - mi caly czas chodzi obalic mit - ktory sugeruje,ze jest to srodek wczesnoporonny, albo ze w kazdym(albo prawie kazdym) miesiacu dochodzi do zaplodnienia ale spirala przeciwdziala dalszemu rozwojowi temu
co tez jest bzdura

i tez kiedys pisalam, ze roznica miedzy npr a pozostalymi jest taka ze npr to naturalne:D
chociaz np mierzac temperature tez moze doisc do zapalenia - napewno minimalne ryzyko(bo napewno kazda kobieta stosujaca npr dba o jego czystosc),
ale znajac moj organizm ja napewno bym miala:P
mi wystarczy kapiel w pianie,i juz mi sie ph obniza- i jzu dobre warunki na infekcje:wink:

Dla tego dałam ten artykuł tam ten mit jest obalony::):
Agusia ja się zorientowałam że to do mnie odp.

Odnośnik do komentarza

Helena
Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

przed zalozeniem spirali rozmawialam z polozna uprawniona do zakladania spirali
a pozniej z moim ginekologiem i

stany zapalne - na moim przykladzie- nie ulegly wiekszemu nasileniu:P
napewno kazdy organizm inny,wiec u kazdego jest inaczej

obfitsze moga byc @- ale moj g dal mi tabletki(ja sporadycznie stosuje)

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

ryzyko ciaz pozamacicznych jest takie samo jak uu kobiet ktore nie stosuja spirali

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

A Helena wyrwałaś ten cytat z artykuły i zaczęłaś podważać ale nie napisałaś ani nie zacytowałaś że to chodzi o kobiety które jeszcze nie mają dzieci.

To jest w pełni cytat czy nie lepiej się prezentuje
Nie dla wszystkich
Ta metoda antykoncepcji jest bardzo dobra dla kobiet, które mają już dzieci, nie planują w najbliższym czasie kolejnej ciąży, a nie chcą lub nie mogą stosować antykoncepcji doustnej.
Natomiast kobiety, które jeszcze nie rodziły, nie powinny stosować wkładek domacicznych. Między innymi ze względu na możliwość uszkodzenia kanału szyjki macicy w czasie zakładania spirali. Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

A tu cytat że spirala nie ma działania wczesnoporonnego

Kiedyś uważano je np. za środek wczesnoporonny. Sądzono, że antykoncepcyjne działanie wkładek domacicznych polega na tym, że uniemożliwiają one zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka w macicy albo je niszczą. Wiele kobiet właśnie z tego powodu nie decydowało się na stosowanie tej metody zapobiegania ciąży. Okazało się jednak, że opinia ta była całkowicie błędna. Najnowsze badania naukowe niezbicie dowodzą, że u kobiet, które stosują wkładki domaciczne, w ogóle nie dochodzi do zapłodnienia.

Trochę faktów
Dzisiejsze wkładki domaciczne swoim kształtem przypominają najczęściej literę T. Mogą mieć różne rozmiary, co daje możliwość dobrania najbardziej odpowiedniej wkładki dla każdej kobiety. Wykonane są albo z samego plastiku, albo z różnymi dodatkami, które zwiększają ich skuteczność. Może to być srebro, platyna. Ale najczęściej jest to miedź, która poza antykoncepcyjnymi ma również właściwości przeciwbakteryjne. Niektóre spirale są zaopatrzone w pojemniczek zawierający hormon (syntetyczną odmianę progestagenu). W polskich aptekach dostępne są trzy rodzaje wkładek domacicznych: jedna z progestagenem oraz dwie z miedzią.

Plemniki w potrzasku
Spirale należą do tzw. mechanicznych metod zapobiegania ciąży. Na czym polega ich działanie? Naukowcy stwierdzili, że przyspieszają one wędrówkę komórki jajowej przez jajowód. Jest ona przesuwana do macicy, zanim zostanie zapłodniona w jajowodzie. Ale wkładki domaciczne przede wszystkim utrudniają zadanie plemnikom.
Wkładki z dodatkiem miedzi zmniejszają radykalnie ruchliwość plemników. W rezultacie nie mają one szansy dotrzeć do jajowodu i zapłodnić komórki jajowej.
Spirale wyposażone w pojemniczek z hormonem również ograniczają aktywność plemników w jajowodach oraz w macicy. Ale nie tylko. Uwalniający się z nich (stopniowo i w niewielkich ilościach) hormon zagęszcza śluz szyjki macicy, co jeszcze bardziej utrudnia plemnikom poruszanie się i dotarcie do komórki jajowej.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Helena
Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

przed zalozeniem spirali rozmawialam z polozna uprawniona do zakladania spirali
a pozniej z moim ginekologiem i

stany zapalne - na moim przykladzie- nie ulegly wiekszemu nasileniu:P
napewno kazdy organizm inny,wiec u kazdego jest inaczej

obfitsze moga byc @- ale moj g dal mi tabletki(ja sporadycznie stosuje)

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

ryzyko ciaz pozamacicznych jest takie samo jak uu kobiet ktore nie stosuja spirali

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

A Helena wyrwałaś ten cytat z artykuły i zaczęłaś podważać ale nie napisałaś ani nie zacytowałaś że to chodzi o kobiety które jeszcze nie mają dzieci.

To jest w pełni cytat czy nie lepiej się prezentuje
Nie dla wszystkich
Ta metoda antykoncepcji jest bardzo dobra dla kobiet, które mają już dzieci, nie planują w najbliższym czasie kolejnej ciąży, a nie chcą lub nie mogą stosować antykoncepcji doustnej.
Natomiast kobiety, które jeszcze nie rodziły, nie powinny stosować wkładek domacicznych. Między innymi ze względu na możliwość uszkodzenia kanału szyjki macicy w czasie zakładania spirali. Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

ja miałam założoną przed ciażą
i gin wiedziała,że nie rodziłam nigdy:36_2_13:

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
Helena

przed zalozeniem spirali rozmawialam z polozna uprawniona do zakladania spirali
a pozniej z moim ginekologiem i

stany zapalne - na moim przykladzie- nie ulegly wiekszemu nasileniu:P
napewno kazdy organizm inny,wiec u kazdego jest inaczej

obfitsze moga byc @- ale moj g dal mi tabletki(ja sporadycznie stosuje)

G powiedzial mi,ze najczesciej nie mazadnych problemow z zajsciem w ciazy(jakwyzej-wszytsko zalezy od organizmu) i nie trzeba nic odczekiwac

ryzyko ciaz pozamacicznych jest takie samo jak uu kobiet ktore nie stosuja spirali

z poronieniami jest tak-ze jak sie zajdzie w te ciaz majac spirale,to jest ryzyko-niestety
ale wieksze jest wtedy gdy sie ja usunie gdy kobieta jest w ciazy

i tu jeszcze dodam,bo kiedys wyczytalam-spirala nie wbija sie w zarodek

A Helena wyrwałaś ten cytat z artykuły i zaczęłaś podważać ale nie napisałaś ani nie zacytowałaś że to chodzi o kobiety które jeszcze nie mają dzieci.

To jest w pełni cytat czy nie lepiej się prezentuje
Nie dla wszystkich
Ta metoda antykoncepcji jest bardzo dobra dla kobiet, które mają już dzieci, nie planują w najbliższym czasie kolejnej ciąży, a nie chcą lub nie mogą stosować antykoncepcji doustnej.
Natomiast kobiety, które jeszcze nie rodziły, nie powinny stosować wkładek domacicznych. Między innymi ze względu na możliwość uszkodzenia kanału szyjki macicy w czasie zakładania spirali. Także dlatego, że każda wkładka, niezależnie od tego, z czego jest zrobiona, powoduje lekki stan zapalny w macicy. Może to być przyczyną trudności z zajściem w ciążę lub mieć wpływ na jej przebieg. Stwierdzono, że u kobiet, które stosowały spirale, częściej dochodzi do poronień, więcej jest również ciąż pozamacicznych. Z tego też powodu, jeśli kobieta, która ma założoną spiralę, postanowi zajść w ciążę, po usunięciu wkładki musi odczekać 3 miesiące.

ja miałam założoną przed ciażą
i gin wiedziała,że nie rodziłam nigdy:36_2_13:

Bo myślę że jak gin ma doświadczenie w zakładaniu spirali zwłaszcza u kobiet co nie rodziły to tej szyjki nie uszkodzi,a co do stanów zapalnych to jest organizm i organizm u jedej będzie miało to wpływ a innej nie :)

Odnośnik do komentarza

tu reklama nowych tabletek

Do naszych aptek trafia właśnie nowoczesna pigułka o nazwie Yasmin. Jest to preparat hormonalny. Tak jak inne dwuskładnikowe środki antykoncepcyjne, zawiera estradiol i gestagen – syntetyczne odmiany żeńskich hormonów płciowych: estrogenu i progesteronu. Hamują one jajeczkowanie i zagęszczają śluz w szyjce macicy. Śluz staje się wtedy nieprzepuszczalny dla plemników, dzięki czemu nie mogą się one przedostać do jajowodu i połączyć z komórką jajową, gdyby ta jakimś cudem została jednak wytworzona.

wynika z tego,że komórka nie zapładnia się,bo nawet jesli dojdzie do jajeczkowania ,śluz nie przepuszcza plemników

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
ja kiedys słyszałam że nie wolno uprawiać seksu w pozycji od tyłu na "pieska:,bo sie może męski klejnot zahaczyć o spiralę:smile_jump::smile_jump::smile_jump:

czasem to wiadomości powalają
:sofunny:

Yvone


my wczoraj zdecydowaliśmy się na nowe mieszkanie i 1 grudnia się przeprowadzamy:D

Miłego dnia:)
o super, gratulacje!!!!

Helena

i tez kiedys pisalam, ze roznica miedzy npr a pozostalymi jest taka ze npr to naturalne:D
chociaz np mierzac temperature tez moze doisc do zapalenia - napewno minimalne ryzyko(bo napewno kazda kobieta stosujaca npr dba o jego czystosc),
ale znajac moj organizm ja napewno bym miala:P
mi wystarczy kapiel w pianie,i juz mi sie ph obniza- i jzu dobre warunki na infekcje:wink:
no wiesz zalezy gdzie sie mierzy:Oczko: te nowoczesne lady compy, baby compy to w ustach raczej :D
ja też podatna na inf jestem.... dlatego b. rzadko biore kąpiel....

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Witam z rana :36_2_53:

iszmaona
Curry czyli jesteś teraz wiejską babą pełna gębą?

iwonek
curry, przeprowadziłas się w dobre miejsce - od razu net jest :36_1_21:

ITruth
curry gratki przeprowadzki? na wioseczkę gdzieś, tak? zazdroszczę...

iszmaona
iwonek
curry, na tej wsi:D

no teraz to Twój nick curry nabiera innego znaczenia :D :8_5_13: (indor ale też drób ;) )

Aaaaa dziękuję kochane :big_whoo: Teraz jestem pełną gębą na wiosce, a sprzątania mam tyle, że nie wiem za co się wziąć. Kurek jeszcze nie mam ale chyba nie jestem gotowa na hodowlę :hahaha:

jadzik
Zagubiłam się już nieźle w waszej dyskusji :Szok: Więc tylko pozdrawiam :Oczko: Ja powoli szykuję się do porodu, tzn jeszcze nie teraz, ale juz sie nastawiam, bo łożysko juz podobno gotowe ("starawe" jak to powiedział lekarz :D), a ja faktycznie jakaś zakręcona i nie skupiona chodzę... No masakra:aku:

Jadziu, ja już kciuki zaciskam za poród. A jak samopoczucie przed?

Agusia, Yvonne, bardzo dziękuję za wsparcie, miłe słowa i poratowanie :I love you1:

Yvonne, gratuluję!!!! Bardzo fajnie :) To piszesz o tym mieszkanku z gazem?

Odnośnik do komentarza

A co do przeprowadzek, to my dziecinny do sypialni przenosmy, żeby więcej miejsca na zabawę miały, meble przeniesione, farba kupiona, pomalowałam teraz troche i chyba mi się nie podoba... nie wiem jak to J powiedzieć, obawiam sie o swoje życie :white_flag:

curry, ja tam kur nie cierpie, moja babcia ma, jajka chętnie zjem i kurę też (przepraszam wegetarian) no ale stworzenia inteligencja nie grzeszą) i jesli mieszkasz blisko lasu jakiegoś, to moga Ci drapiezniki wchodzić i kury dusic.... Moja babcia z dziadkiem "pasą" kury, bo co chwila lis się nimi żywi:Padnięty:

No dobra, tyle odskocyzłam od tematu:Oczko: bo od spirali do kur to jest dopiero przegięcie:lup:

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
A co do przeprowadzek, to my dziecinny do sypialni przenosmy, żeby więcej miejsca na zabawę miały, meble przeniesione, farba kupiona, pomalowałam teraz troche i chyba mi się nie podoba... nie wiem jak to J powiedzieć, obawiam sie o swoje życie :white_flag:

curry, ja tam kur nie cierpie, moja babcia ma, jajka chętnie zjem i kurę też (przepraszam wegetarian) no ale stworzenia inteligencja nie grzeszą) i jesli mieszkasz blisko lasu jakiegoś, to moga Ci drapiezniki wchodzić i kury dusic.... Moja babcia z dziadkiem "pasą" kury, bo co chwila lis się nimi żywi:Padnięty:

No dobra, tyle odskocyzłam od tematu:Oczko: bo od spirali do kur to jest dopiero przegięcie:lup:

Nie nie, żadnych kur :) Nawet nie mam pojęcia jak się nimi zajmować i nie mam na to czasu ;)) Poza tym hałas od tego gdakania i piania ;))

A co Ty tam zmalowałaś w tym pokoju? :hahaha:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...