Skocz do zawartości
Forum

Jak zorganizować idealny "roczek"?


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z mambach roczek organizujemy bardziej dla rodziny niż dla dziecka, bo ono raczej nic nie zapamięta. Z drugiem strony sam fakt, że twoje dziecko obchodzi swoje pierwsze w życiu urodziny sprawia, że chcemy je hucznie obchodzić. Ja na roczek zaprosiłam babcie dziadków i chrzestnych. Łącznie było 15 osób (nie mamy dużej rodziny - sami najbliżsi) za to mały się cieszył towarzystwem dzieci, to było dla niego najważniejsze. Miał swoje dwie ulubione kuzyneczki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

Odnośnik do komentarza

U nas impreza urodzinowa za 20 dni...a ja wciaz nie wiem jak wszystko zebrac w jedna calosc tj menu,goscie,wystroj I zabawy... Malutka konczy dopiero 1 roczek,a goscie to najblizsi znajomi I wujkowie (dziadkowie przychodza w dzien urodzin na obiad I ciasto),natomiast dzieci wahaja sie w wieku ok.1 do 8 lat :) Lacznie bedzie okolo 20 osob. Impreza w domku,zeby coreczka czula sie pewna siebie I chetniej bawila I wspoluczestniczyla w swoich urodzinkach :)
Dzieci sa w róznym wieku,wiec pewnie zabawy beda wymyslac sobie same..badz przy udziale doroslych. Na pewno beda dzieciece piosenki :) I duuuzo balonów !!!
Ostatnia sprawa to menu...przegladam I filtruje podpowiedzi z forum... sa juz salatki (z kurczaka/gyros/owocowa) , jajka na twardo, paluszki serowe-raczej wszystko na chlodno,zeby nie meczyc sie z podgrzewaniem I moc przygotowac wszystko dzien wczesniej. Tylko wciaz wydaje mi sie-malo ! Ale nie chce tez przesadzic. Myslalam jeszcze o hamburgerach (mini,z dekoracja w postaci buziek..ale nie wiem czy na zimno beda smakowac). Do tego chrupki kukurydziane, ciasteczka francuskie z budyniem I tort... I tak sobie mysle..ile z tego bedzie moglo zjesc roczne dziecko??? :) Chyba jeszcze gotowe sloiczki poustawiam zeby zapewnic wiekszy wybór mamom :) Moze podac wiecej owoców jak np.banany? Nie chcialabym zapychac gosci (przede wszystkim dzieci)slodyczami,które maja na codzien-ale wiadomo,musza byc. Czy ma ktos jeszcze jakies inne fajne pomysly apropos szybkich przekasek ,które moga jesc roczniaki ???

Odnośnik do komentarza

U nas roczek też się zbliża wielkimi krokami. U nas będzie przyjęcie dla najbliższej rodziny. Wśród gości będą dzieci w wieku od 1 do 11 lat i właśnie dla nich przygotuję zabawy, do których włączę również dorosłych (np. Ruchome piaski/ruchoma podłoga...dorośli leżą na podłodze, jeden obok drugiego, dziecko kładziemy na ich plecy, liczymy do trzech i na trzy dorośli równocześnie obracają się w lewo, tym samym dziecko też się przesuwa, ta zabawa podoba się dzieciom w każdym wieku). Wymyśliłam temat przewodni, myślę, że odpowiedni dla Jubilatki - Łąka (motyle, biedronki, ślimaki, żabki, pszczółki...). Dzieci będą wykonywały zadania, poszukując skarbów...
Będzie galeria zdjęć Jubilatki. Każdego miesiąca pstrykałam jej fotkę z karteczką w tle 'mam X miesięcy'...liczę na dobrą zabawę. Mam czas, więc planuję i wymyślam :)

Odnośnik do komentarza

nikawa
U nas roczek też się zbliża wielkimi krokami. U nas będzie przyjęcie dla najbliższej rodziny. Wśród gości będą dzieci w wieku od 1 do 11 lat i właśnie dla nich przygotuję zabawy, do których włączę również dorosłych (np. Ruchome piaski/ruchoma podłoga...dorośli leżą na podłodze, jeden obok drugiego, dziecko kładziemy na ich plecy, liczymy do trzech i na trzy dorośli równocześnie obracają się w lewo, tym samym dziecko też się przesuwa, ta zabawa podoba się dzieciom w każdym wieku). Wymyśliłam temat przewodni, myślę, że odpowiedni dla Jubilatki - Łąka (motyle, biedronki, ślimaki, żabki, pszczółki...). Dzieci będą wykonywały zadania, poszukując skarbów...
Będzie galeria zdjęć Jubilatki. Każdego miesiąca pstrykałam jej fotkę z karteczką w tle 'mam X miesięcy'...liczę na dobrą zabawę. Mam czas, więc planuję i wymyślam :)

świetna sprawa, podpowiem siostrze
my zrobiliśmy mojej Juleczce roczek gdzie motywem przewodnim była świnka Peppa, dzieciaki (aż 2) malowały świnkę, robiliśmy maski świnki, i dekorowanie ciasteczek

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Hej, mogę polecić jedno bardzo przytulne miejsce, Hotel Włoski w Poznaniu, tzn restaurację, ktora się tam miesci Restaurację ITALIA, bardzo nam sie tam podobało. Całośc wyszła super!!! Mają tam świetny personel, obsługę no i jedzenie :) gorąco polecam :) goscie jak i my bylismy bardzo zadowoleni, wszystko wyszło lepiej niz sie spodziewalismy :) bardzo fajne miejsce, godne polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość MankaManka

Ja wyprawiałam w restauracji, nie dałabym rady w domu wyprawić urodzinek Tomusia dla 30 os :) przyjecie odbyło się w styczniu tego roku w restauracji Italia, podobało mi się to, że bardzo mi pomogli w zorganizowaniu całego przyjęcia, bo jako "świeża" mama nie miałam takiego doświadczenia jak i pomysłow jak to wszystko ogarnąć :) jedzenie było przepyszne a atmosfera bardzo rodzinna a o to przecież chodziło :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie, miesiac temu byłam na roczku synka mojej najlepszej przyjaciółki. Było bardzo miło, rodzinnie. Przyjecie odbyło w hotelu włoskim niedaleko starego rynku. Było super, personel bardzo uprzejmy i pomocny.... a jedzenie pyszne :) świetna restauracja - polecam! Za 4 miesiące moja Zuzia konczy roczek i tez tam mam zamiar wyprawic jej urodzinki...wszystko było tak fajnie tam zorganizowane.

Odnośnik do komentarza

My zorganizowaliśmy imprezkę urodzinowa w domu. Było 20 osób. Zrobiliśmy 4 sałatki, 1 ciasto upieklam, 2 kupiłam, jakieś przekąski, 4 rodzaje potraw z grilla i tort+ babeczki ( myszka miki) zamówiliśmy. Było super. Wszyscy zadowoleni. Jedzenia zostało ok.60, więc rozdawalismygościom.
Mieszkamy za granicą, więc nie było nikogo z naszej rodziny, ale byli nasi przyjaciele i znajomi :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Hej, wszystko zależy czy chcesz imprezy "z pompą" czy bardziej kameralnej. My z mezem zrobilismy obiad dla dziadkow i chrzestnych synka. Był pozniej tort i kawa. Goscie wyglądali na zadowolonych. Zadbalismy o dekoracje tortu, pokoju, ogolnie o wystroj domu i wszystkim sie to podobalo. Kupilismy duzo gadzetów na http://smart-deco.pl/sklep/dekoracje-urodzinowe-warszawa/dekoracje-na-pierwszy-roczek/ - ogolnie jak szukasz jakis ozdob to polecam. Gosci zaporosilismy tydzien wczesniej. Synek podczas imprezy spał jak suseł, a my sobie gadalismy, bylo ok

Odnośnik do komentarza

Na pewno trzeba zadbać o odpowiednie jedzenie dla maluchów. Zabawa zabawą ale głodek też może wreszcie się pojawić. Jeśli nie masz pomysłu na jedzonko dla maluchów to skorzystaj z porad o zdrowym odżywianiu, które pomogą Ci w przygotowaniu jedzenia dla maluchów na mrchef.pl/misja. Tam znajdziesz najlepsze przepisy dla dzieciaków, które zaspokoją ich głód oraz dostarczą potrzebnych składników odżywczych.

Odnośnik do komentarza

z racji też ,że u mnie w rodzinie siostry mają małe dzieci - 4-5 letnie , postanowiłam zorganizować roczek w takim miejscu gdzie i dorośli i dzieci będą zadowoleni ;) Wybrałam miejsce Sweet Home k/ Warszawy . Cukiernia słynie z przepysznych ciast i lodów ;)

Odnośnik do komentarza

Roczek organizowałam w domu, najbliższa rodzina składała się z 14 osób. Cała moja dekoracja to stów - jak na załączonym obrazku. Poza tym córka dostała namiot z kulkami, w którym bawiła się cały dzień z dwójką zaproszonych kuzynek. Co do jedzenia podałam 4 rodzaje przystawek, 6 ciepłych posiłków (w dwóch podaniach), zestaw surówek, 3 rodzaje ciast i tort. Co do alkoholu oczywiście wódka i różne soki do robienia drinków + słomki z parasolkami.

monthly_2017_08/jak-zorganizowac-idealny-roczek_60799.jpg

Odnośnik do komentarza

Sama chciałabym mieć tak zorganizowane urodziny :) Ja teraz organizuję roczek dla córeczki i w zasadzie wszystko juz gotowe łącznie z piękną sukienką dla solenizantki - od dawna miałam upatrzoną sukienkę w 5.10.15 i skorzystałam teraz z promocji :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...