Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

hihi takie mdłości to będzie przyjemność... :)
tych dwóch kreseczek to się doczekać nie mogę :)
miałam dziś kupić testy owulacyjne sprawdzić bo według internetowych kalkulatorów wypada na dziś.
a tak wogóle ostatnio z kuzyneczkami gadałam ostatnio na temat kalendarza chińskiego ciąży i według niego każdej z nich się płeć dziecka sprawdziła. Ja mam mieszane uczucia, bo niby sprawdzalność jest bardzo duża, ale może to przypadek. Raczej bym wierzyła teoriom naukowców jeśli chodzi o planowanie płci dziecka, to moment współżycia i zapłodnienia. Że na dziewczynkę kilka dni przed owulacją a na chłopca podczas owulacji. Oglądałam wypowiedź ginekologa w TV i tez potwierdzał tą tezę.
Wiadomo marzymy o określonej płci, ale ważne by dzidzia była zdrowa bo zarówno dziewczynki jak i chłopcy są ogromnymi słodziakami :)
A wy co o nich sądzicie i czy u was lub u waszych koleżanek się sprawdziło? Macie jakieś szczególne życzenia co do płci?

Odnośnik do komentarza

Mhm no ja przez kilka miesięcy sledziłam ten chiński kalendarz jak sprawdziłam koleżankom to się sprawdzało i nie :) . Tutaj właśnie odgrywają dni :) bo w płodne jest mniejsza kwasowatość śluzu i plemniki z chromosomem Y szybko dociera do celu a te z chromosomem X najlepiej żyją w kwasowatości i dłużej także u mnie cięzko stwierdzić zobacze na USG dopiero :D ale cały czas staralismy sie z myślą o dziewczynkę ,a mój mówi że innego wyjscia jak dziewczynka nie ma !. Takie jesgo zdanie , ja tez bym chciała wiadomo ale jak będzie chłopczyk tez będe się cieszyć bardzo . Dla mnie najważniejsze jest aby dzieciątko było zdrowe . Wałśnie równo za tydzień mamy wizyte u ginekologa i USG genetyczne ,które ja w tak młodym wieku musze obowiązkowo wykonac ;/ martwimnie to troszkę .

Uwierz ja już mam mdłości dosyć i czekam na te magiczne dni jak się to skończy hehehe, a dzisiaj jaky ktos mi przyłożył czymś w głowę i zawroty głowy i mdliło ale jadłam zawzięcie i leżałam. Własnie zakończyłam popołudniowo wieczorną drzemkę tak mnie spanie bierze :) a spalam prawie 5 godzin szok :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

tak myślę, że ta teoria z kwasowością pochwy i chromosomem coś w sobie ma.... ale ten chiński kalendarz też jakieś potwierdzenia ma....
ja też marzę o dziewczynce najpierw, a jak już córcia będzie to będziemy starać się o synka....
tak sobie myślę, że to dziś dzień owulacji i ciekawi mnie czy jakieś prace trwają nad powstaniem nowego życia w moim brzusiu... bardzo bym tego chciała.... i tak myślę, że moje harce hulanki swawole były właśnie przed owulacją.... więc na córeczkę mam szansę....
kalendarz chiński też wskazuje na córeczkę...
tak bardzo bym tego chciała :)

Odnośnik do komentarza

jak tylko będę mieć dobre wieści to się na pewno nimi podzielę..
ja taka dzielna wyluzowana nie wkręcałam sobie nic nie miałam mega ciśnienia.... ale dziś zauważyłam, że cały czas o tym myślę, zastanawiam się i wierzę w to że tym razem się uda.... oby nie było powtórki z zeszłego miesiąca... nie chce łez i rozczarowania.... chciałabym czas popchnąć do przodu by nastąpiła ta magiczna chwila, gdy dowiem się że ktoś zamieszkał w moim brzusiu.... ajjjj az mi się smutno zrobiło i taki lęk poczułam...

Odnośnik do komentarza

chyba dopadła mnie faza gorszych nastrojów... ajjj....
miałam się zająć sprawami zawodowymi bo tu miało iść wszystko jak z płatka.... a jest droga pod górkę...
zastanawiam czym się zająć i wyszukuje sobie zajęcia... wielce dokładna szefowa się robię... masakra... to już pod pedantyzm podchodzi...
zaczęłam się zastanawiać czy to już to czy jeszcze nie....
miałam dziś dziwna akcję... przez 15 minut mega bolało mnie w podbrzuszu.... taki ból konkretny.....ściskanie... ciekawe co to było...
staram o dziecku nie myśleć nie wkręcać sobie bo wiem, że to mi nie pomoże..... ja po prostu wierzę to tak bardzo.....

Odnośnik do komentarza

Jeszcze troszkę wytrzymasz :) Pomimo,że wiedziałam i test formalnością był , to wierzyć nie chciałam, że sie udało i w ogóle tak dziwnie by było z tą myślą bo rozpacz i łzy szczęścia. Teraz troszkę tak brakuje mi kobiecości bo brzuszek spory i nie wiem jak się ubrac kiedy trzeba połowe garderoby wymienić ;/ i zawsze płaski brzuch a tu o bębęnek wystaje sobie:) . Jutro mamy badanko genetyczne ,którego się obawiam ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Testować nie należy przed spodziewaną @, bo wynik może być fałszywie negatywny. Ja w 1 ciąży testowałam dopiero 2 tyg po terminie spodziewanej @ i 2 kreska była bardzo bladziutka (owulacja mi się mocno przesunęła), i nie miałam żadnych objawów. W tej ciąży nie wytrzymałam do terminu @ i testowałam 2 dni wcześniej (ale wiedziałam, że tym razem owulka była wcześniej) i były już widać ładne 2 kreski. A objawy pojawiły się kilka dni po owulacji a mianowicie bardzo silny ból piersi.
Poczekaj spokojnie to terminu @ i dopiero się testuj. Każda ciąża jest inna.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witam was moje drogie .
od jakiegos tygodnia albo i dłużej okropnie bolą mnie piersi ... Okresu nie mam juz bardzo długo ponieważ mam niedoczynność tarczycy... I potrafi mi płatać figle. raz nie miałam 3 miesiące... Mówię Wam masakra jakaś. Ale teraz mam przeczucie jak bym była w ciąży. Z chłopakiem stosujemy tzw stosunek przerywany. Nigdy nie konczy we mnie ale różnie to bywa.... No a oprócz tych bolących piersi czasami mam zawroty głowy tzn jak za szybko sie podniose to ciemno przed oczami... , brzuszek boli jak na @ ale @ brak . No i od czasu do czasu dziwne kłócia. Niewiem czy juz sobie wmawiam czy to może być ciąża??? prosze o szybka odpowiedź... błagam...bo zwariuje...

Odnośnik do komentarza

inka.02 Objawy o których piszesz mogą występować na wczesnej ciąży ale nie są one wyznacznikiem.
Zrób test ciążowy bo tu na forum nikt ci nie odpowie czy jesteś w ciąży bo i skąd to mamy wiedzieć.
A jeżeli chodzi o zawroty głowy to są one spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia, a wiec rada prosta podnoś się delikatnie, a nie gwałtownie to ich unikniesz.
Pozdrawiam

KariKari trzymamy kciuki aby test okazał się pozytywny.

Odnośnik do komentarza

inka.02 a może nie zadręczaj się i nic nie wkręcaj tylko zrób beta hcg - ja jak byłam prawie pewna, że jestem w ciąży miałam wiele objawów przemawiających za tym to zrobiłam właśnie badanie krwi i miałam odpowiedź która rozwiała moje wątpliwości...
my kobitki mamy taka naturę, że sobie wkręcamy....
seks przerywany nie daje pewności, że ciąży nie będzie... musimy mieć tego świadomość...
nie stresuj się niepotrzebnie bo to do niczego dobrego nie doprowadzi... zrób badanie i koniecznie daj znać jaki wynik :) powodzenia
trzymaj się :)

Odnośnik do komentarza

dzieki kochane za wspracie:)... powiem wam ze dzisiaj strasznie sie czuje.. nie wiem czy przez pogode czy co... głowa boli , krzyż boli...a o piersiach nie wspomne juz wgll -,- totalna masakra... chodze jakas ospała... czytam różne fora o ciazy i objawach...... i sie zastanawiam... te kłucia mnie najbardziej nie pokoją... i bole brzucha jak na okres.... no ciekawe co z tego wyniknie...

Odnośnik do komentarza

ja w zeszłym miesiącu miałam przez 3 tygodnie kłucie w podbrzuszu jak na okres plus zawroty głowy i czasami niedobrze było mi na zapach ulubionych perfum.... ale u mnie to nie było ciąża... dziś tłumaczę sobie, że po prostu bardzo chciałam w niej być i w psychice pojawiły się takie objawy.... dwa razy nawet skręcało mnie z bólu

trzymaj się :) i nie daj zwariować :) hihi ciąża to nie choroba a piękny czas, na który zapewne każda kobieta czeka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...