Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo :-) Nadzieja rośnie, dzisiaj zrobiłam kolejny test i jest druga kreska, taka ledwo ledwo ale jest. A migrenę mam taką, że ledwo żyję.. Za kilka dni się wybieram do lekarza to się dowiem. Trzymam bardzo mocno kciuki za wszystkie kobiety które czekają na te dwie kreseczki :-) Dziewczyny Damy Radę!!!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Gość zaklopotana

Cześć! Ostatnia miesiaczke miałam 15.12. Wczoraj zrobiłam dwa testy i wyszły w obu dwie kreski. Miałam dziś wizytę u ginekologa jednak Pani powiedziała że nie jest w stanie jeszcze stwierdzić ciąży, bo może być to ciaza biochemiczne. Po badaniu ustaliła ze macicy nie mam jeszcze powiększonej. w czwartek mam zrobić bete. Za tydzień w czwartek usg a za dwa tygodnie kontrola. Czy to właściwe działanie? Czy jednak Pani doktor tak od niechcenia się tym zajęła bo takie niestety miałam odczucie. Według kalendarza to połowa 5 tygodnia. Co o tym myślicie? To pierwsza taka moja sytuacja i nie wiem co mam myśleć.

Odnośnik do komentarza

Zakłopotana, wiem że to ciężkie, ale musisz dać czas na rozwój sytuacji. Odkąd zobaczy się dwie kreski to wszystko chce juz się wiedziec. Niestety tak nie jest. Na pewno zacznij łykac kwas foliowy i zdrowo się odżywiać. Lekarze są różni, pewnie nie chcą na początku nastawiac pacjentki, no bo bywa różnie... Bądź dobrej myśli, bo jednak coś tam się tli :) Życzę Ci by wszystko udało się po Twojej myśli! Bycie mama zmieni Twój świat !

Odnośnik do komentarza

Witam, padam z nerwów, okres powinnam dostać w najbliższą sobotę, ale lekarz kazał mi dziś zrobić test... jak ja wytrzymam do rana? objawy niby są, niby nie.. sama już nie wiem czy sobie wmawiam, czy to stres, czy faktycznie "fasolka"... Mdli mnie niemiłosiernie, żołądek szaleje... jajniki bolą mnie na zmianę z podbrzuszem, takie jakby "wbijanie szpili", humor szaleje, od śmiechu do "bez kija nie podchodź"... Mam duszności, zatyka mnie, nos zatkany, ale piersi mnie nie bolą, żyłki są widoczne, ale ja zawsze tak miałam... Byłam dziś u lekarza rodzinnego, dal mi tabletki na uspokojenie żołądka i kazał kupić test ciążowy... Niestety w UK ciężko się doprosić o jakiekolwiek badania.... Powiedzcie, czy mam się spodziewać 2 kresek?

Odnośnik do komentarza

Atag, też mieszkam w UK. Po pierwsze to jeśli jest szansa że jesteś w ciąży to nie łykaj żadnych leków. Ja w tym miesiącu zrobiłam kilka testów. Niestety wszystkie z jedną kreska.... jestem niecierpliwa. Testy kupiłam w b&m hurtem ;P Przeszłam jedna ciążę w UK więc wiem jak tu jest... do 12 tyg nie interesują się ciaza wcale. Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie żebyś miała taki wynik jak chcesz!

Odnośnik do komentarza

Gocha1988
Gratuluję! To wspaniale! To teraz życzę Wam długich i nudnych 9 miesięcy:) i żeby bardzo Ci mdłości nie dokuczaly.... albo niech dokuczaja, bo to oznaka że hormony dbające o dzidzie działają! :D

Co niby ma działać i w jaki sposób? Moja koleżanka powtarzała mądrości wyczytane , że mdłości to bardzo dobry znak itp itd. No coś chyba się nie sprawdziło bo urodziła dziecko z kilkoma wadami, a niby całą ciążę na usg wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. W ciagu ostatnich dni bardzo powiększyły mi sie piersi. Zazwyczaj sa większe przed okresem ale nie aż tak. Teraz sa ogromne! Cieszy mnie to bo zawsze miałam brak :D ale troche mi to daje do myślenia czy czasami fasolka nie rośnie :) okres mam miec za 3 dni jednak nie mam objawów tych co zawsze przed miesiączka. Jedynie te piersi sa duze ładnie zaokrąglone ale mnie nie bolą. Jeszcze zauważyłam ze mam zwiększony apetyt ( zwłaszcza słodycze) a raczej unikam cukru czy kawę czy herbatę nie słodzę w ogóle. Zrobiłam jeden test jakies 2tyg temu wyszedł negatywny.

Odnośnik do komentarza

Anka123, ja też robiłam dwa testy przed spodziewaną @ i oba negatywne, dzień przed zrobiłam kolejny i była maleńka i ledwo różowiutka kreseczka, takie nic a jednak :-) teraz z każdym kolejnym dniem robi się coraz ciemniejsza, dzisiaj już taka ładna jest ciemniutka. We wtorek idę do ginekologa to się sprawdzi co i jak. A co do objawów to w sumie mnie przez półtora tygodnia bolały okropnie jajniki i podbrzusze, piersi bolesne bardzo, brzuch wzdęty, troszkę nudności ale też nie bardzo. Teraz jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym tyg.po zapłodnieniu odczuwałam dokuczliwy ból jajnika jak przy owulacji a z dnia na dzień powiększał się ból podbrzusza i takie kłucie co jakiś czas w brzuchu, ale najgorszy to był ból głowy-migrena! Wzięłam jedną tabletkę Ibuprom :( !!! W drugim tyg.pojawił się ból piersi, zgaga, bekanie i cały czas nasilający się ból głowy i wtedy już byłam przygotowana bo miałam Apap ;) . Pierwszy test zrobiłam 12 dni po zapłodnieniu i wyszła słabiutka druga kreska, następny zrobiłam 14 dni po zapłodnieniu i tym razem nic nie wyszło (kupiłam inny test ciążowy), kolejny test był na drugi dzień i wyszła słaba druga kreska. Miesiączka się nie pojawiła więc już byłam pewna :) . Kolejny test zrobiłam 19 dni po zapłodnieniu i wyszły dwie kreski :D tego samego dnia miałam już umówioną wizytę u ginki, która potwierdziła rozpulchnienie macicy :)) !!!!!!!
Pierwsze USG będę mieć w piątym tyg.po zapłodnieniu i nie mogę się już doczekać ;))))) !!!!!!!!!!!! To niesamowite uczucie ;) ...
Jedynie co mnie martwi to to, że nie brałam od samego początku kwasu foliowego-zaczęłam brać w 3 tyg. ;( !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Gocha1988
Josa jest taki hormon gonadotropina kosmówkowa, który m.in. chroni wczesny płód i powoduje cholerne mdłości,ja takie miałam i to bardzo... niestety nie gwarantuje on zdrowego dziecka tylko dba o wczesne stadium ciąży.

Dzięki za wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza

U mnie w dniu spodziewanej @ były silne bóle brzucha, mdłości, zgaga i co mnie najbardziej zdziwiło ogromną chęć na papierosa miałam a rzuciłam rok temu tak więc czułam, że jest coś na rzeczy. Teraz jestem w 8 tc i towarzysza mi czasem mdłości ale bez wymiotów, ból piersi i ogromny apetyt, ciągle mnie ssie po żołądku;) generalnie czuję się dobrze a co najważniejsze jestem ogromnie szczęśliwa :) gdy zobaczyłam 2 kreseczki poplakalam się, a gdy uslyszalam serduszko mojej kruszynki ehh nie da się tego opisać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...