Skocz do zawartości
Forum

Jakie miałyście pierwsze objawy ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

A u nas nie tak kolorowo jakby się mogło wydawać... Niestety.

Zrobiliśmy beta HCG w sobotę, beta wzrosła do 1850, czyli o jakieś 66 % czyli przyrost prawidłowy, ale pani doktor powiedziała, że przyrost niestety nie jest jednoznaczny i mamy przyjechać na następny dzień do niej, to zbada mnie jeszcze raz.

Leżałam na tej kozetce i już nie wiedziałam czego mam się spodziewać.
I nagle slysze: ciąża pozamaciczna. Ciąża heterotopowa.
Czyli blizniacza, dwujajowa, jedna rozwija się w macicy, druga po za macica koło jajnika. Więc szpital i zabieg usunięcia albo tylko tej pozamacicznej, albo obu jeżeli ta w macicy okaże się pustym pęcherzykiem.

Głowę miałam pełna. Próbowałam się trzymać i nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić.
K. wsadził mnie w auto i zawiozl do domu rodzinnego, od razu pojechaliśmy na konsultacje do drugiego lekarza.
A ten zalecił spokój i cierpliwie poczekać. On tej pozamacicznej nie widzi. Widzi pęcherzyk usytuowany prawidłowo, który może mieć zaledwie trzy tygodnie.
Mam powtórzyć betę za kilka dni i wybrać się na usg żeby sprawdzić co się dzieje, bo może się okazać, że zostałam niepotrzebnie nastraszona, albo, że po prostu będzie trzeba wszystko usunąć i zacząć od nowa.

Na razie jestem trochę w rozsypce, ale nie chce tracić nadziei. Chcę myśleć że będzie dobrze, że jednak się uda... :(

Odnośnik do komentarza

groooooszek dobrze, ze masz faceta, ktory ma glowe na karku i zawiozl Cie do innego lekarza. Niestety lekarze sa omylni i tak wlasnie moglo byc w Twoim przypadku. Trzymam kciuki aby wszystko dobrze sie skonczylo o wyjasnilo :)

sisi888 jak u Ciebie starania? Juz cos dzialacie? Moj maz bardzo wzial sobie do serca chec posiadania dzidziusia i teraz przytula mnie codziennie :D Jak wczesniej olewczo do siebie podchodzilismy, tak teraz na wypadajace dni plodne bardzo mocno sie tulimy hehehe. Zobaczymy co z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza

Kat la 91 to trzymam kciuki :* ja niestety jeszcze nie mam dni płodnych ale też się przytulam kupię test owulacyjny żeby wiedzieć kiedy mam owulacje i działamy z mężem :) podchodzę do tego narazie spokojnie ale wczoraj będąc u koleżanki która ma dziecko mąż powiedział ze też chce zostać już ojcem w sumie tylko między nami o tym graliśmy więc zdziwiło mnie ze na forum to powiedział ale było to miłe :) wic nastawiamy sie pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza

sisi888 ja jade na tabletkach duphaston caly czas na regulacje miesiaczki, wiec teraz raczej mam regularne. To taki plus minus 2/3 dni sie zdarzaja, dlatego troszke przeciagne ewentualne dni plodne, zeby zobaczyc czy cos to da :)
Licze, ze za te kilka tygodni poinformujesz nas, ze jest u Ciebie w brzuszku juz fasolka :*

Groooszek tak cos czulam, ze wczesniejszy gin cos zle zobaczyla. Koniecznie po wizycie powiedz co i jak :)

Odnośnik do komentarza

sisi888 Na regulacje miesiaczki... bralam przez ponad rok, potem przeszlam na luteine ale ona mnie meczyla i znow wrocilam do duphastonu... jak raz przez jeden cykl nie wzielam to nie mialam miesiaczki ponad 60 dni :/ Nie moge przerywac bo inaczej brak @ :/

Kurcze, nie wiem co robic... piecze mnie pecherz (a bardzo czesto na niego choruje) i mysle czy moge wziac furaginum (to na recepte, bo mam w domu), ale jak boli pecherz to nie moge sie kochac... i znow cykl do dupy pewnie...bo niby musze liczyc owulacje mniej wiecej dzisiaj, jutro i pojutrze....taka jestem zla :(

Odnośnik do komentarza

No ja mam nadzieję, że ta co mnie badala w piątek i nastraszyla w niedzielę to za szybko wyciągnęła wnioski...
Po za tym z tego co już zdążyłam się naczytac, to beta HCG przy ciąży pozamacicznej rośnie całkowicie inaczej. Wzrosty są bardzo małe i dziewczyny nie dobijaja nawet do 2000.

W każdym razie stres niemilosierny... I głowa od rozmyślań pełna. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...