Skocz do zawartości
Forum

Podpaski wielorazowe-czyli jak można zadbać o swoje zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

odbiegajac troszke od podpsek
ale zostajac w temacie funkcji fizjologicznych w zgodzie z natura

jakis czas temu,jechalam metrem(nie w Polsce)
kobieta byla z malym dzieckiem(rok moze rok z czyms)
pani z dzieckiem siedli sobie na siedzeniu
miala ze soba wiaderko(takie zwykle plastykowe wiaderko,koloru czerwonego-pamietam jak dzis:lol:) i papier toa
wsadzila dzieciaka w wiaderko,dzieciak zrobil kupe,pani wytarla pupsko.......
metro sie cale szczescie zatrzymalo
i ja wysiadlam:lol:

Odnośnik do komentarza

Helena
odbiegajac troszke od podpsek
ale zostajac w temacie funkcji fizjologicznych w zgodzie z natura

jakis czas temu,jechalam metrem(nie w Polsce)
kobieta byla z malym dzieckiem(rok moze rok z czyms)
pani z dzieckiem siedli sobie na siedzeniu
miala ze soba wiaderko(takie zwykle plastykowe wiaderko,koloru czerwonego-pamietam jak dzis:lol:) i papier toa
wsadzila dzieciaka w wiaderko,dzieciak zrobil kupe,pani wytarla pupsko.......
metro sie cale szczescie zatrzymalo
i ja wysiadlam:lol:

Powiem tak, może jestem zacofana i daleko za Murzynami, ale nie dla mnie takie naturalistyczne sceny :hahaha:

Odnośnik do komentarza

jadzik
Małgorzata Jackowska

a wiesz, że są wielorazowe chusteczki dla dzieci? To akurat genialny wynalazek :) Oszczędność w tym wypadku jest naprawdę spora :) Takie chusteczki można zrobić samemu z bawełnianych szmatek.

Ja właśnie poszyłam sobie takie flanelowe myjki do pupki i w domu będę je stowować przy dzidzi ::): I tak pieluszki będę prałą, to wrzucać będę z nimi do pralki ::): Przy Oliwce jak była mała robiłam z ręcznika pamierowego chusteczki nawilżane, świetnie się sprawdzały i o wiele tańsze od kupnych...

Z kubeczkiem pewnie zalezy jak obfity ma się @, bo u jednej w 8-9 h nazbiera się niewiele, a u innej będzie przeciekało...

MJ- taki kibelek to jakiś kosmos... cenowy... :36_2_21: Ja bym chciała bidet, ale mi się niestety nie zmieści do łazienki ::(:

ja mam te materiałowe myjki i od roku używam przy mojej córce. Oszczędność niesamowita. Tak samo pieluchy wielo. Piorę razem, pieluchy, myjki i podpaski :)

A kubeczek - nawet jak się nie nazbiera w 8 godzin, to jednak warto już wymienić... :)

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

jak się robi takie wielorazowe chusteczki? czym się je nawilża?

pewno z materialu ekologicznie wyprodukowanego z ekologicznej bawelny;)

a nawilza sie pewno woda;)

ja do mycia dzidziusiowej pupy uzywalam papierowych jednorazowych chusteczek(wyprodukowanych do tego wlasnie celu) i wodzie je nawilzalam:)

Odnośnik do komentarza

Olinka
o

A ja bym się nie zdziwiła, gdyby wymyślili eko papier do prania! I na pewno znajdzie się spore grono osób, które go będą używać:) A to już - kolejne napędzanie rynku, bo eko jest modne ale nie jest też tanie... :36_2_24:

Papier toaletowy wielorazowego uĹźytku | ekologiczne-zycie | ekozycie

Papier toaletowy wielorazowego użytku - Wiadomości i informacje z kraju - wydarzenia, komentarze - Dziennik.pl

Odnośnik do komentarza

Helena
Olinka
o

A ja bym się nie zdziwiła, gdyby wymyślili eko papier do prania! I na pewno znajdzie się spore grono osób, które go będą używać:) A to już - kolejne napędzanie rynku, bo eko jest modne ale nie jest też tanie... :36_2_24:

Papier toaletowy wielorazowego uĹźytku | ekologiczne-zycie | ekozycie

Papier toaletowy wielorazowego użytku - Wiadomości i informacje z kraju - wydarzenia, komentarze - Dziennik.pl

No wiec jednak... :36_2_15:

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Nie no, dziecko pieluchuję w wielorazowych, mam myjki wielorazowe dla małej. Sama mam wielorazowe podpaski. Ale papier mnie przerósł!!! :D
Dziecięca kupa ok, na tych myjkach... Ale przypuśćmy pięciu domowników... I co, matka do pralki ten papier wrzuca po nastoletnim synu??? Wymiękłam :D

Lubię doradzać :) Zapraszam także na www.podpaski-wielorazowe.pl

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
próbowałam wszystkich alternatywnych środków higieny miesiączkowej i mogę powiedzieć, że dzięki nim mam mniej infekcji, wydaję mniej kasy no i mogę uprawiać seks w czasie krwawienia bez tworzenia w łóżku atmosfery horroru :)

Kubeczki menstruacyjne to genialny wynalazek - kupujesz jeden i wystarcza na kilka lat, wystarczy go raz na miesiąc wygotować. Znam dziewczyny, którym przeciekają, ale na ogół gdy nauczysz się dobrze zakładać możesz chodzić cały dzień. Opróżniania jest proste, ale oczywiście to wszystko zależy od Twojego stosunku do własnej krwi, wydzielin i narządów płciowych.

Polecam też eko gąbki - umieszcza się je głęboko w pochwie i nie przeszkadzają w seksie. Kto się obawia wielorazowości może kupić jednorazówki tzw. tampony bez sznureczka. Podobną rolę pełnią jednorazowe miseczki Instead, ale w Polsce ich nie ma, kupiłam kiedyś w Stanach.

Podpaski eko są dużo zdrowsze niż sztuczne pełne wybielaczy i kleju jednorazówki. Mnie nie chce bawić się w moczenie i pranie, ale jako wkładki sprawdzają się genialnie. Na pewno warto kupić kilka małych i używać jako wkładek higienicznych, pierzesz je po prostu szarym mydłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...