Skocz do zawartości
Forum

Planowanie płci dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Niespełna tydzień temu rozmawiałam z panią ginekolog i powiedziała tak :plemniczki dziewczynki są są wytrzymalsze i jeśli dostaną się do środka tuż przed owulacją to chłopcy którzy są szybsi, ale mało wytrzymali nie doczekają się na jajeczko i będzie dziewczynka, jeśli zaś wszystkie plemniczki trafia do środka w dniu owulacji to szybsi chłopcy dobiegną do celu pierwsi i jest dzidzia chłopczyk. Żeby to dokładnie wyliczyć i "wstrzelić się" w płeć trzeba mieć regularne cykle wykluczyć stres i inne niepożądane czynniki (choroby, imprezy itp)i wiedzieć, że jajo jest zdolne do zapłodnienia około 48 godzin tyle też żyją plemniczki. Moja szwagierka twierdzi, że zaplanowała płeć i czas urodzenia się synka (znak zodiaku). Ja nie planowałam, ale teraz chciałabym zaplanować tylko czas a pleć jest mi obojętna mam śliczną córeczkę i jak bym miała jeszcze jedną taką mieć też bym była bardzo szczęśliwa.

Odnośnik do komentarza

asia78
justyna@
Według tego czego mnie uczono to za płać odpowiedzialny:Oczko: jest facet my mamy geny XX czyli na dziewczynkę a faceci YY YX i w zależności który dopłynie taka mam płeć

My may XX a faceci tylko XY

a to chybo coś zle zapamietałam :36_2_9::36_2_46:
doczytałam i juz wiem o co mi chodziło że faceci maja chromosomy albo X albo Y a my tylko X
przepraszam za całe zamieszanie

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

SA kobiety (niestety) które uważają, że dziewczynki się gorzej chowa i wolą mieć samych chłopców, ja mam tylko dziewczynkę więc nie mam porównania. Chcę tylko powiedzieć, że nie zależy mi tak bardzo, by mieć teraz chłopczyka - mam bardzo mieszane uczucia. Raz poroniłam i teraz chcę mieć dzidziusia zdrowego. Niestety nie popieram fanatyzmu w kwestii planowania płci: śledzenia faz księżyca, stosowania diet, uprawiania seksu w określonej pozycji itp. Dzieci kocha się po prostu. Notabene chciałam mieć 10 dzieci raczej już nie zdążę...mąż się nie zgodzi:36_11_23:

Odnośnik do komentarza

Witam, mi też jak najbardziej obojętne. Z reguł to tatusiowie chcą mieć "Syna" tylko, czemu potem tak wariują na punkciue swoich córeczek. Podobno jest metoda planowania ciąży według chińskiego horoskopu- bierze się pod uwagę datę urodzenia mamy ( wg.,chińskiego horoskopu) i się określa kiedy trzeba próbować aby wyszedł chłopiec a kiedy dziewczynka.Ostatnio próbowała moja przyjaciółka- urodziła się 7.06.1984 i wyszło jej, że aby był chłopiec musiałby się począć w tym roku : wrzesień, albo przyszły rok bez kwietnia, czerwca i września. Pozostałe miesiąc to dziewczynka. Na razie nic nie wiem aele zobaczymy- dam znać czy się sprawdziło!!!

:bocian:martusiamamusi

Odnośnik do komentarza

renata23
hej kochane podajcie mi recepte na dziewczynke bo 2 chlopcow juz mam:36_13_4:

Mój mąż mówi, że jest medtoda taka" Do konca i w prawko" hihi:36_15_29:
Ale tak serio to nie mam pojęcia. Słyszałam kiedyś, że dziewczynkę mają zazwyczaj Ci którzy starają się o dzidziusia codziennie a chłoców Ci, którzy współrzyją w dzień płodny. Ale czy to prawda nie wiem:36_2_49:

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny! Jest bardzo fajna książka Karola Wójcika "Chłopiec czy dziewczynka" czyli jak zaplanować płeć dziecka. Jest tu dużo ciekawych informacji na ten temat. Ja też mam dwóch chłopców i ciągle marzę o dziewczynce. Oczywistym jest że jeżeli zdecyduje się na trzecie dziecko i będzie chłopiec to będę go kochać równie mocno jak pozostałych dwóch łobuzów. Ale marzyć chyba wolno każdemu. Podobno chiński kalendarz się sprawdza ale jest tu też kilka innych sposobów i myślałam że może by je połączyć to prawdopodobieństwo wzrośnie. Faktem jest że kobiety mają tylko chromosomy XX a mężczyźni XY. Męskie są szybsze ale mniej wytrzymałe, żeńskie wolniejsze ale dłużej wytrzymują. Jeżeli chcemy dziewczynkę to najlepiej spróbować ok. dwa dni przed owulacją i przez tydzień powstrzymać się od współżycia. Poza tym ważna jest też odpowiednia dieta. Powodzenia mamuśki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46308.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-46307.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...