Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

asiula84
Hej.
U nas ostatnio jakaś masakra... Nie wiem przeciwko czemu Ulka tak się buntuje, ale siku w nocniku jest max. raz dziennie, a kupy to nie tylko w pieluchy, ale i na krzesło, na którym akurat stała i coś jadła i nie miała pieluchy, na podłogę (tuż obok nocnika...) , normalnie szok... :36_19_1:

Zgapiła od mojej Oliwki, moja potrafiła zrobić kupę na stojąco zaraz po wstaniu z nocnika... Dobrze, że przyszła do kuchni mnie o tym powiadomić...:36_2_39: Teraz już u nas lepiej, ale rzadko woła, woli zlać się w pieluszkę więc chodzi w pieluchach, bo mamy nową kanapę, jeszcze nie chrzczoną, hihi :Oczko: Ale dziś rano ja jeszcze przysypiałam, a ona się bawiła, w pewnym momencie przyszła do mnie z nocnikiem i powiedziała "mama kuka chcę", i miała suchutko po całej nocy:36_7_8: No i posadzona w odpowiednim momencie nie ucieka z nocnika.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Jak czytam o buntach waszych pociech to powiem że moje bunty Hani były łagodne bo co prawda były momenty że nie chciała na nocnik siusiać ale kupę zawsze robiła.

Twoja Hania bardzo ładnie się odpieluchowała i to już jak dawno::): Moja mimo, ze tydzień młodsza tylko, to nie ma zamiaru jeszcze rezygnować z pieluch... Widać, co dziecko to inne, bo zaczynałyśmy podobnie.

Odnośnik do komentarza

jadzik
IWA23
Jak czytam o buntach waszych pociech to powiem że moje bunty Hani były łagodne bo co prawda były momenty że nie chciała na nocnik siusiać ale kupę zawsze robiła.

Twoja Hania bardzo ładnie się odpieluchowała i to już jak dawno::): Moja mimo, ze tydzień młodsza tylko, to nie ma zamiaru jeszcze rezygnować z pieluch... Widać, co dziecko to inne, bo zaczynałyśmy podobnie.

I to dzięki tobie,to ty pokazałaś mi o nhn i należy ci się duży kawał ciasta :):Kiss of love::Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

IWA23
jadzik
IWA23
Jak czytam o buntach waszych pociech to powiem że moje bunty Hani były łagodne bo co prawda były momenty że nie chciała na nocnik siusiać ale kupę zawsze robiła.

Twoja Hania bardzo ładnie się odpieluchowała i to już jak dawno::): Moja mimo, ze tydzień młodsza tylko, to nie ma zamiaru jeszcze rezygnować z pieluch... Widać, co dziecko to inne, bo zaczynałyśmy podobnie.

I to dzięki tobie,to ty pokazałaś mi o nhn i należy ci się duży kawał ciasta :):Kiss of love::Kiss of love:

Gdyby nie ta odległość, to BARDZO chętnie bym na jakieś ciacho do Ciebie wstąpiła!!! :spey:

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko ma prawie 10 miesięcy, sadzam go na nocniku, chętnie siedzi, jak chce coś zrobić, jak nie ma ochoty ani na siku ani na kupę, po prostu z niego ucieka. Zakładam mu teraz zwykłe majteczki, żeby wiedział, że po siku jest mokro. Niestety, mokre majtki mu nie przeszkadzają :( Mam nadzieję, że po jakimś czasie jednak zacznie sygnalizować swoje potrzeby.
Mam koleżankę, która ma synka 1 rok i 8 miesięcy. Oswajała go z nocnikiem intuicyjnie, nic nie czytała, z nikim się nie radziła. Jej synek w nocy nie robi siku, zawsze (!!!)za każdym razem, jak chce siku, idzie do mamy i mówi pipi. I nawet potrafi trzymać aż mama go zaprowadzi do nocnika. Biegnie i cały czerwony trzyma się za siusiaka, ale do nocnika dobiega. Komicznie to wygląda. :) Z kupą jest ciekawiej, bo kupy na nocnik nie potrafi zrobić. Kupkuje tylko na dorosłym kiblu, albo na nasadce, albo mama go podtrzymuje. Byłam świadkiem. Kupę też sygnalizuje, z tym że nie potrafi kontrolować zwieracza odbytu jeszcze, i jak mama np. w supermarkecie nie może szybko zaprowadzić go do toalety, zdarza mu się zrobić w pieluchę. Ale w domu i u kogoś, zawsze załatwia się na kiblu.
Pytałam się, jak go przyzwyczaiła. Mówi, że normalnie. Latem zakładała mu same majtki i tylko majtki, dawała mu nocnik, stawiała go wszędzie, gdzie się bawił w tym czasie, pozwalała też bawic się nocnikiem (nie jak niektórzy mówią- że nocnik tylko do załatwiania się), dzięki temu nocnik kojarzył mu się pozytywnie, no a teraz ba! nawet na muszli klozetowej go widziałam, jak kupę robił, cały czerwony z wysiłku.
Wydaje mi się, ze każde dziecko można łatwo nauczyć, tylko nie ma metody uniwersalnej, a każde dziecko wymaga podejścia indywidualnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6jqu4bdls.png

Odnośnik do komentarza

Olinka
Ja - mimo, iż staram się być nowoczesną mamą - jakoś sobie nie wyobrażam sadzania na nocnik noworodka czy niemowlaczka...

Olinka, mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, to NHN przy noworodku, to nie zwykłe sadzanie na nocnik, takie pratyki są wręcz niebezpieczne dla dzidzi ::): I nhn nie ma nic wspólnego z nowoczesnością, to raczej powrót do starych praktyk, kiedy malutkie dzieci były wcześnie wysadzane, tak robiły nasze babcie często.

Odnośnik do komentarza

Olinka
Ja - mimo, iż staram się być nowoczesną mamą - jakoś sobie nie wyobrażam sadzania na nocnik noworodka czy niemowlaczka...

na nocnik ja posadziłam dopiero, jak Ola umiała siedzieć samodzielnie, czyli jak miał 6-7 miesięcy, wcześniej widziałam zdjęcia jak się takie małe dzieci wysadza do innych nocniczków, ale tego nie praktykowałam, bo wydawało mi się, że to taka nienaturalna pozycja dla tak małego dziecka, ale teraz przy drugim dziecku nie wiem, czy tego czasem nie używać przy kupce, zobaczymy. i jak Jadzik uważam, że to nie jest nowoczena metoda, tylko raczej powrót do praktyk babcinych.

Odnośnik do komentarza

jadzik
Olinka
Ja - mimo, iż staram się być nowoczesną mamą - jakoś sobie nie wyobrażam sadzania na nocnik noworodka czy niemowlaczka...

Olinka, mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, to NHN przy noworodku, to nie zwykłe sadzanie na nocnik, takie pratyki są wręcz niebezpieczne dla dzidzi ::): I nhn nie ma nic wspólnego z nowoczesnością, to raczej powrót do starych praktyk, kiedy malutkie dzieci były wcześnie wysadzane, tak robiły nasze babcie często.

Jadzik
więc jak to wygląda u noworodka? Sorki, że nie dochodzę do tego po czytaniu całego wątku, ale troszkę dużo tego napisałyście:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Olinka
jadzik
Olinka
Ja - mimo, iż staram się być nowoczesną mamą - jakoś sobie nie wyobrażam sadzania na nocnik noworodka czy niemowlaczka...

Olinka, mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę, to NHN przy noworodku, to nie zwykłe sadzanie na nocnik, takie pratyki są wręcz niebezpieczne dla dzidzi ::): I nhn nie ma nic wspólnego z nowoczesnością, to raczej powrót do starych praktyk, kiedy malutkie dzieci były wcześnie wysadzane, tak robiły nasze babcie często.

Jadzik
więc jak to wygląda u noworodka? Sorki, że nie dochodzę do tego po czytaniu całego wątku, ale troszkę dużo tego napisałyście:)))

Bierzesz maluszka w pozycji jak do karmienia piersią i podkladasz pod pupkę miseczkę.

Odnośnik do komentarza

zaintrygowal mnnie temat :) przeczytalam dwie pierwsze strony..troszke naskrobalyscie ,ale mysle ze warto poswiecic troszke czasu na przeczytanie...chcaialabym sie dowiedziec na czym to dokladnie polega i jaak sie do tego zabrac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

Hej ::):

Uff, u nas lepiej. Bunt się kończy, i to dzięki tatusiowi :D Mąż był na zwolnieniu i stwierdził, że "musimy coś z tym zrobić" ::): Chyba bardziej niż ja pilnował wysadzania, ja trochę odpuściłam temat, skoro Ula tak się buntowała, a on na spokojnie pilnował czasu i oznak i zeszli do 2-3 pieluch dziennie :D Poza tym Ula jakoś przestała tak dużo sikać, dłużej wytrzymuje. Mam nadzieję, że utrzymamy ten stan i z czasem Ula zacznie mówić, że chce siusiu a nie łaskawie zgadzać się na skorzystanie z nocnika zamiast nasikania do pieluchy :P Najgorzej, że teraz, kiedy zimniej to niebardzo widzę puszczanie Ulinki bez pieluchy...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Coś strasznie daleko spadł nasz wątek w kolejce :36_7_6:

U nas raz lepiej raz gorzej a ja coraz tęskniej myślę o czasie, kiedy Ula będzie mogła pomykać bez pieluchy, ma taki śmieszny mały tyłeczek w spodenkach, gdy pod spodem nie ma pieluchy :hahaha: Ale puszczam ją tylko na trochę bez pielusi, po sikaniu na nocnik, lub przy zmianie pieluchy, bo rzadko kiedy powie, że chce "sisi". Czasem pokazuje na kibelek, albo nocnik mówiąc "sisi", ale to chyba tak tylko informacyjnie dla mamusi, żeby mamusia wiedziała, że Ula wie gdzie może sikać, bo gdy proponuję jej, że zdejmę pieluchę, żeby mogła usiąść to nie chce... A czasem nie chce nie chce, a jak tylko w końcu usiądzie to zaraz siku leci... :joga: Na szczęście kupy znów bez problemu do nocnika. Tylko ostatnio jak na wyjeździe byliśmy i prawie dwie śliwki zjadła to jej się rozluźniło, nie dała znać i kupa do pieluchy poszła... ble :leeee: :hahaha:

A jak u Was NHN-owe mamusie? :)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

U nas niestety nie jakoś najlepiej... Ale Oliwka widzę, że jest w pełni świadoma swojego wydalania, ale nie woła... Jednak dzisiaj na placu zabaw podczas pzrerwy na banana powiedziała, zę chce siku :D A ze było ciepło, to zrobiłą na trawkę ::):

Margeritka- w chwili jak dziecko mówi tylko "nie", to podobno lepiej zapytać nie czy ona chce na nocnik, ale czy brzuszek chce siku. U nas to dzieął, nieraz Oliwka tylko popuści, wiec na nocnik chce, ale siedzień i się skupić nie chce... A ajk powiem jej: "Choć Oliwciu sprawdzimy czy w brzuszku jest siusiu?" To z samej ciekawości siada i siusia :D Nie zawsze ten patent działa, ale działa ::): Przecztałąm o nim w poradzniku o pożeganiu z pieluchami bez przemocy K. Cherek.

Odnośnik do komentarza

jadzik
U nas niestety nie jakoś najlepiej... Ale Oliwka widzę, że jest w pełni świadoma swojego wydalania, ale nie woła... Jednak dzisiaj na placu zabaw podczas pzrerwy na banana powiedziała, zę chce siku :D A ze było ciepło, to zrobiłą na trawkę ::):

Margeritka- w chwili jak dziecko mówi tylko "nie", to podobno lepiej zapytać nie czy ona chce na nocnik, ale czy brzuszek chce siku. U nas to dzieął, nieraz Oliwka tylko popuści, wiec na nocnik chce, ale siedzień i się skupić nie chce... A ajk powiem jej: "Choć Oliwciu sprawdzimy czy w brzuszku jest siusiu?" To z samej ciekawości siada i siusia :D Nie zawsze ten patent działa, ale działa ::): Przecztałąm o nim w poradzniku o pożeganiu z pieluchami bez przemocy K. Cherek.

bardzo dobry sposób, muszę to koniecznie zastosować:D, dzięki!!!

Odnośnik do komentarza

Margeritka
jadzik
U nas niestety nie jakoś najlepiej... Ale Oliwka widzę, że jest w pełni świadoma swojego wydalania, ale nie woła... Jednak dzisiaj na placu zabaw podczas pzrerwy na banana powiedziała, zę chce siku :D A ze było ciepło, to zrobiłą na trawkę ::):

Margeritka- w chwili jak dziecko mówi tylko "nie", to podobno lepiej zapytać nie czy ona chce na nocnik, ale czy brzuszek chce siku. U nas to dzieął, nieraz Oliwka tylko popuści, wiec na nocnik chce, ale siedzień i się skupić nie chce... A ajk powiem jej: "Choć Oliwciu sprawdzimy czy w brzuszku jest siusiu?" To z samej ciekawości siada i siusia :D Nie zawsze ten patent działa, ale działa ::): Przecztałąm o nim w poradzniku o pożeganiu z pieluchami bez przemocy K. Cherek.

bardzo dobry sposób, muszę to koniecznie zastosować:D, dzięki!!!

zastosowałam i to pytania, ale też usłyszałam nie, więc juz teraz nie pytam, tylko przynosze nocnik i siadamy, szkoda tylko ze czasem ola krzyczy na niego i mówi nie nie nie i ucieka

Odnośnik do komentarza

Margeritka- a to szkoda, zę u Was nie pomogło ::(: U nas o tyle dobrze, że mała nie ucieka i jak siądzie (posadzę ją) w odpowiednim momencie, to wszystko ląduje tam gdzie trzeba i ona ma radochę. A woła po fakcie :Szok: Miałam nadzieję, ze jeszcze przed grudniem ją odpieluchuję,a le chyba nam się nie uda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...