Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

marzen@
Ale pięciolatki to już raczej rzadkość, chyba, że mają jakieś problemy z pęcherzem.

Dla mnie fantastyczne w nhn jest to, że ma się świetny kontakt z dzieckiem, bo nie ignorujemy żadnych jego potrzeb. Tu nie chodzi o jakąś naukę nocnika, tylko o odpowiadanie na potrzeby dziecka. Moje ma wybór po prostu, a inne dzieci nie, bo muszą sikać w pieluchy. I moje dziecko korzysta z tego wyboru, bo stara sie sygnalizowac, że czegoś chce i trzyma, żeby do pieluchy nie zrobić. Chyba, że ma bunt, albo coś jej się odwidzi to wtedy nie dopatrzę się sygnałów, nawet gdybym wpatrywała sie w młodą cały dzien :D

A tak przy okazji, to kiedy Zu cos zrobi do nocnika to bijemy brawo i ona bardzo sie cieszy. Kilka dni temu Zu siedziała na nocniku i zobaczyła, że kotek robi do kuwety. Kiedy kicia skończyła Zu zaczęła bić brawo kotu :D I zaraz sama zrobiła :D

super Marzena, my też bijemy brawo, jak coś się znajdzie w nocniku i Ola się cieszy (nasz nocnik miał melodyjkę, teraz wyczerpała się bateria, ale jak Ola słyszała tę melodyjkę, to tez się bardzo cieszyła)

Odnośnik do komentarza

U nas z tymi pochwałami jest dziwinie, bo jak Oliwka rzuca piłką i ją pochwalimy, to cieszy się strasznie, podstakuje uśmeicha się itd, a jak zrobi siuku czy kupkę, to jakby nie zauważa moich braw, totalnie je ignoruje... Dziwne to jakieś!

Dzisiaj po spacerku ładnie zrobiła siku na nocnik, więc puściłam ją bez pieluszki w dresiku, poszłam do kuchni, a ona rysowała, coś tak krzyczała, ale nie mogłam podjeść zaraz, jak przyszłam, to zdziwiło mnie, ze spodnie jej wiszą, włoąyłam tak rękę i znalazłam tak klocka drewnianego, całego w .... kupie.... Dobrze że nie złapałam się za tego drugiego klocka :Oczko:

Odnośnik do komentarza

jadzik mala aparatka z tej twojej corci :)

A ja nie bije brawo, owszem zawsze pochwale ze super ze nasikał albo kupke zrobił! Zreszta czesu by nie było bo Mikołaj siadze, zrobi co ma zrobic i leci dalej....
u nas ostatnie dni to dni dobrej wspołpracy. Mokrych pieluszek mamy ok 5 dziennie i chyba nie przesadze jak powiem, ze ok 10 sikow trafia do nocnika. W sumie to nigdy dokladnie nie liczylam. W nocy tez zazwyczaj sucha pielucha. Ale tak ok 4 wstaje Mikolaja wysikac a pozniej nakarmic.
Mi tez sie wlasnie w NHN to podoba ze dziecko ma wybor! Albo nocnik albo pielucha i powiem wam, ze młody jak spi podczas dziennej drzemki to potrafi obudzic sie - wysikac i spac dalej! A co do dzieci to tez ma wrazenie, ze im pozniej tym gorzej.... tak jak Kinga Cherek pisała ze najpierw uczymy dziecko wyprozniac sie do pieluchy, a po 2-3 latach mowimy ze pielucha jest beee i ze sikac trzeba do nocnika. wtedy dzieci pewnie sobie mysla ze im wode z mozgu robimy ;/
marzen@ pisalas juz o tym chlopcu. Pamietam, ze jak to czytalam to az uwierzyc nie moglam.....

http://www.suwaczek.pl/cache/9350c56d70.png

Odnośnik do komentarza

_Asiek_

marzen@ pisalas juz o tym chlopcu. Pamietam, ze jak to czytalam to az uwierzyc nie moglam.....

Tak mi się właśnie wydawało. Ale to prawda bo widziałam na własne oczy. I nie może mi wyjść z głowy.

Jadzik niezłe z tym klockiem :) Oj dobrze, że złapałaś za właściwego :Śmiech:

Dziś byłyśmy na saneczkach i i Zu ładnie wytrzymała,a po powrocie mega sik do nocnika :D

Odnośnik do komentarza

Widocznie wielu rodziców zdecydowała się na wielo i rząd to odczuł, więc zdecydowali się na taki ruch, zęby sobie jakoś to zrekompensować... :Szok:

Ulla, Marzena
- co śmieszne ona byłą z siebie zadowolona, że zaoszczędziła pampersa :Szok: Wczorajsza podpaska, niezłe, hihi...

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam artykół o podniesienia Vatu na wielo i zdanie:

Taka sytuacja to efekt braku konsultacji społecznych przy przygotowywaniu nowych przepisów
jest dla mnie podsumowaniem wielu podobnych sytuacji, urzędnicy często nie mając pojęcia o jakimś temacie zgrywają głupa i udają, ze są wszechwiedzący... A nie muszą, bo to nie jest możliwe... Wystrczy, że zwrócą się do tych, których to dotyczy i po zapoznaniu się z sytuacją, niech podejmują decyzje, które niejednokrotnie mogą zaważyć na życiu, lub na jego jakości...

Odnośnik do komentarza

jadzik
Widocznie wielu rodziców zdecydowała się na wielo i rząd to odczuł, więc zdecydowali się na taki ruch, zęby sobie jakoś to zrekompensować... :Szok:

Masz rację, w tym szaleństwie jest metoda :D Jeśli rodzice będą teraz kupować jednorazówki to zarobi producent, zwiększony popyt spowoduje wzrost zatrudnienia w sektorze produkującym pieluchy jednorazowe, co za tym idzie, będzie więcej osób chętnych wydawać pieniądze i gospodarka sama się nakręca :D Proponuję też zakazać używania butelek zwrotnych, zamknąć ciucholandy, zlikwidować wszystkie przedsiębiorstwa trudniące się recyklingiem. Niech rządzi produkcja i konsumpcja :Oczko:


Ulla, Marzena- co śmieszne ona byłą z siebie zadowolona, że zaoszczędziła pampersa :Szok: Wczorajsza podpaska, niezłe, hihi...

Twoja ciotka nie wpisuje się w mój model rozkręcenia gospodarki, eh... :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...