Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Uli ząbki wychodzą i od dłuższego czasu praktycznie całkiem straciłyśmy kontakt w sprawie sikania, nawet nie chce mi się próbować, bo to na nic, postanowiłam przeczekać. Ba, ostatnio nawet kupy do pieluch idą, dziennie conajmniej trzy razy po prostu się napina i robi do pieluchy po trochu, nawet jeśli rano do nocnika porządną zrobi :P Ale przy pierwszych ząbkach też tak samo było, tylko wtedy kupy rzadsze były więc i więcej kłopotu z nimi było.

Może też w złym, ząbkowym, momencie zaczęłam ją na kaczkę sadzać, ale już naprawdę ciężko było mi ją trzymać na naszą miseczką. Tylko, że mam wrażenie, że jak ją trzymałam to lepiej wiedziała o co mi chodzi, no i ja wiedziałam, że już coś zrobiła, a na tej kaczce to często ciężko stwierdzić, że już jest po...

Marzen@, super, że tak dobrze się rozumiesz z Zuzią, no i gratulacje dla tatusia :D

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Moja Hania też nie ma ostatnio czasu aby siku zrobić bo ma nowe zabawki i jest zajęta i co ją wezmę to albo pielucha mokra a jak sucha to chwilkę posiedzi i nic nie zrobi a za chwilę pielucha mokra, ale na szczęście kupy do nocnika lądują,jak chce kupkę to wymusza pierdziochy i na mnie się patrzy taka skupiona a jak dam na nocnik rozsiądzie się i tak potrafi z 15 min jak nie dłużej robić a jak ona stwierdzi że już do końca się oczyściła to schodzi i mamy z kupką spokój na 2,3 dni.
I zauwazyłam że jak Hania siedzi na nocniku to nikt nie może do niej mówić bo ją to rozprasza i nic nie robi,osoby mogą być ale nie mogą się nią interesować.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Moja Hania też nie ma ostatnio czasu aby siku zrobić bo ma nowe zabawki i jest zajęta i co ją wezmę to albo pielucha mokra a jak sucha to chwilkę posiedzi i nic nie zrobi a za chwilę pielucha mokra, ale na szczęście kupy do nocnika lądują,jak chce kupkę to wymusza pierdziochy i na mnie się patrzy taka skupiona a jak dam na nocnik rozsiądzie się i tak potrafi z 15 min jak nie dłużej robić a jak ona stwierdzi że już do końca się oczyściła to schodzi i mamy z kupką spokój na 2,3 dni.
I zauwazyłam że jak Hania siedzi na nocniku to nikt nie może do niej mówić bo ją to rozprasza i nic nie robi,osoby mogą być ale nie mogą się nią interesować.

Hehe, taki szkrab, a już ma swoje rytuały "kibelkowe" ;P Dobrze, że ma mamę, która ją rozumie i pomaga :)

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

U nas nocnikowanie w kąt poszło, teraz na "tapecie" jest siadanie. Tu się przytrzyma, tam podciągnie i juz siedzi. A jak widzę, ze jej się chce siku i wysadzam, to przeczeka i zesika się za chwile do pieluchy :D A mokre pieluchy nie przeszkadzaja kiedy siedzi, ale kiedy leży to "gryzą" dupcię i trzeba natychmiast przebierać :D
Trudno, przeczekam, skoro takie ma zyczenie, zeby sikac w pieluchy to niech tak będzie. W końcu w nhn nie chodzi o sucha pieluche tylko o komunikację ::):
Ponarzekałam se, od razu mi lepiej :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Marzen@- a jak teraz Zuzia komunikuje?

U nas tez coraz lepiej ::): Już od dawna noce mamy wszysztkie suche, w dzień Oliwka moczy ze dwie pieluszki przez moje niedopatrzenie... Ale nie przychodzi jeszcze do mnie komunikować potrzebę, tylko jak jestem obok, to widzę że jej się chce. A że teraz biega po całym domu, to są chwile kiedy jej nie dopatrzę ::): No ale tez dużo rzadziej sika, bo rano dwa razy, potem ma drzenkę i po drzemce może cztery razy.

Odnośnik do komentarza

Jadzik wierci sie w taki charakterystyczny sposób, kiedyś jeszcze często do tego stękała, więc było słychać, a teraz to muszę wypatrywać :D No i wierci się trochę inaczej niz miesiąc temu. Do tego dawniej jak chcaiła kupke wołała "oba, opa" itp. a teraz komunikacja "paszczowa" zanikła :D Być może sama nie zauważa przez to, że intensywnie teraz się ruchowo rozwija.
I gratki dla Oliwki, u nas suche nocki poszły na razie w zapomnienie ::(: Ale na wszystko przyjdzie czas :D

Margeritka
Marzena gratulacje powrotu do nocnikowania:):) u nas po tym, jak Oli pojawiły sie dwa ząbki, jest mniej kupek i o zupłnie innych porach.....mam nadzieję, że za kilka dni wszystko wróci do domu

Margeritka niedługo zorientijesz sie w "nowym rozkładzie dnia" i bedzie lepiej. Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...