Skocz do zawartości
Forum

Ciąża 3 miesiące po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość solange63

hihi na tym bialym, to mu tylko leb widac. miesiac temu mowisz bylo robione zdjecie... czyli za miesiac moja corka tez tak bedzie, slicznie czytac ksiazki do gory nogami? :Oczko:

a z tym cycem to sie nie przejmuj. wszystkim nie dogodzisz; jak za krotko karmisz- zle, jak za dlugo, tez niedobrze. planujesz karmic dwa lata, ale moze sie okazac, ze np. po poltora roku, corcia bedzie wcinac obiadki i inne "dorosle" jedzenie i sama zrezygnuje z cyca. moze tez byc w druga strone; piers jest dla malej wazna z innych wzgledow i kiedy Ty uznasz, ze trzeba konczyc, ona nie bedzie podzielac Twojego zdania. mysle, ze to zalezy od charakteru dziecka, a nie od tego jak dlugo sie karmi.

ja bylam twarda sztuka :D mama karmila mnie dwa lata, wymyslala rozne historie, np. smarowala piersi musztarda, albo fioletem, ale ja bylam madra dziewczynka i szlam sobie po sciereczke i mylam cycka, albo jak mama wyjmowala jednego, to ja mowilam, ze nie chce tego, tylko drugiego :D do dzis w rodzinie kraza historie o naszych cyckowych przebojach ::):

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

ach, no i zapomnialam dodac, ze moje cyckowe karmienie skonczylo sie dopiero, kiedy moja ciocia uprowadzila mnie na miesiac. mama przyjezdzala codziennie na wizytacje, a jak tylko zaczynalam nadmieniac, cos o cycku, to ktos odwracal moja uwage, a mama znikala- heh twarda ze mnie sztuka byla :Oczko:

Odnośnik do komentarza

jadzik z odstawianiem od cyca mam dwie różne historie, bo wiadomo co dziecko to inaczej.
starsza córę , która karmiłam 2 lata odstawialiśmy, że tak powiem na siłę, to juz był taki etap, że z całą pewnością cyc nie był posiłkiem dla mojego dziecka, a w nocy było wstawanie po 4 razy, bo mała budziła się z przyzwyczajenia, pierść dawała jej poczucie bezpieczeństwa.
Odstawianie trwało 3 dni i 3 noce, oczywiscie noce były najgorsze, na szczęście mąż okazał się tu bardzo pomocny, gdy mała się budziła nosił ją na rękach uspokajał, ona płakała mu w ramię i wołała cyca i mamę, a ja płakałam w poduszkę, jaka to wyrodna matka ze mnie:/ w dzień było łatwiej, nosiłam zakryte bluzki, a jak mała zaczęła wołac cyca, to szybko starałam się odwrócić jej uwagę i zapomniała.

A młoda to juz inna historia tzn. tak jak sie urodziła załozyłam sobie, że będę ją karmiła rok czasu i nie dłużej, bo juz z doswiadczenia i z perspektywy czasu wiem, że 2 lata (bynajmniej w naszym przypadku to było za długo), a tu moje słodkie dziecię zrobiło mi niespodzinkę i jak skończyło 9 mcy odrzuciła pierś. Powiem szczerze że byłam w szoku, nie wiedziałam co sie dzieje, próbowałam ją jeszcze 2 tygodnie przystawiać , bo myślałam, że to chwilowe, ale niestety wszelkie próby kończyły się płaczem, wyginaniem, zamykaniem buzi itd. chociaz tyle, że dziecko było odżywione, bo ja od początku wprowadzałam domowe posiłki, a nie jakies tam słoiki, więc dietę miała zróżnicowaną i jadła dużo różnych rzeczy. Także w tym przypadku Lena sama się odstawiła, mimo że chciałam karmić i miałam pokarm.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dzoewczyny za Wasze historie cyckowe :D I tak jak piszecie, różnie to bywa... Ja bym w sumie chciała, zęby Oliwka w czasem sama odrzyciła cyca... Ale jak nie, to do 2 roku... Będę też patrzeć, czy cyc jest do jedzenia, czy do zaspokojenia emocjonalnego... Pożyjemy zobaczymy :D

A Ty dla wszystkich mamusiek... Trochę już późno, ale "dzień matki" trwa, a taką mufunką nie pogardzicie czyba, co? :Oczko:
http://3.bp.blogspot.com/_lQjrF4noaho/SZbUjAIyGUI/AAAAAAAAE0k/PVULahusA84/s400/,mufinki+czekoladowe.jpg

Odnośnik do komentarza

Solange-moja Oliwka szaleje na widok Goofiego :D Jak tylko go widzi, to piszczy ze szczęścia, nawet jeśli przed chwilą ryczała i nawet cyc nie pomagał:Niespodzianka: Ale on od niej ucieka, bo już nie raz poszarpała go za uszy...:Padnięty:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Moj Rudy jeszcze nie ucieka, w zasadzie to zawsze krazy przy malej. nie wiem jak dlugo to potrwa, bo jak ostatnio lezeli obok siebie, to mloda wyrwala mu solidna garsc futra :Szok: ale jakos tak jest, ze ma dla niej zdecydowanie wiecej cierpliwosci, niz dla nas. Dzien zaczyna sie od tego, ze mala gada w lozeczku, a pies wskakuje dwiema lapami, zeby sprawdzic co u niej slychac. Jak Emi lezy blisko szczebelek, to przy okazji dostaje mokrego calusa na dzien dobry.

Odnośnik do komentarza

Solange - Oj, to Twój pies ma cierpliwość do Noemi :D Mój miał już wcześcniej kontakt z małymi dziećmi i wie czym to pachnie :Oczko: Ale jak już te dzieci zaczęły chodzić, to ładnie się z nimi bawi ::): Mimo wszystko za Oliwką bardzo jest, bo jak wracamy do domu, a to wita calą trójkę, zagląda do wózka lub fotelika, "buziaki" od niego Oliwka też dostaje :Oczko: I pamiętam, ze wzruszyłam się do łez jak Goofy przyniósł Oliwce swoją zabawkę, położył obok i zaszekał do zabawy:Podziw: Młoda miała wtedy niecały miesiąc...

Jak spędziłyście dzisiaj dzień w to nasze święto??? Ja zrobiłam trzy prania (jak wieszałam drugie, to to piewrwe zdążyło juz wyschnąć, tak było gorąco u nas dzisiaj), byłam na prawie 3godzinnym spacerze, a później pojechaliżmy w odwiedziny do naszych mamusiek :D O i w międzyczasie zrobiłam obiad i upiekłam ciasto:Zakręcony: Totalnie nie mam pojęcia, jak udało mi się z tym wszystkim wyrobić... A nawet nie miałam dzisiaj niańki do Oliwki... Może dlatego, że kompa nie włączyłam:Psoty: Ale teraz jestem już zmęczona:Śpiący:

Odnośnik do komentarza

Zapomnialam napisac, ze fajne macie pieski:) Ja tez mam dwie rozrabiary - bokserke i staffika. Bardzo lubia nasze dzieciatko, szczegolnie bokserka gdyby mogla to by Jaska calego wylizala, no i sprawdza wechem czy jest kupa w pieluszce :) Na samym poczatku to obie byly bardzo zainteresowane nowym czlonkiem rodziny i po kolei zagladaly do kolyski i sprawdzaly czy wszystko w porzadku ;)
Wprawdzie moja boksia jest ruda, ale na cos takiego sie zapowiada
YouTube - ‪Baby checking out boxers paw‬‏

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a9ne9y47c.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5v8xzdv8cv8e4l9.png

Odnośnik do komentarza

Racja wasze psiaki są świetne. Ja też mam w domu kundelka, tzn. moja siostra ma na górze. Niestety nie darzy zaufaniem dzieci bo jak był szczeniaczkiem (był jeszcze u innego właściciela) to dzieci mu dokuczały, dlatego trafił do nas. Dlatego trzeba uważać jeśli jakieś dziecko jest u nas, stale pilnować. Po prostu woli towarzystwo dorosłych. Mój dzień matki też minął w expresowym tempie, też byliśmy po południu u teściowej a wcześniej codzienne obowiązki, zakupy. Ciasta nie udało mi się upiec, zabieram się do upieczenia mufinek od jakiegoś czasu, mam wielką ochotę :D
Macie racje net pożera cenny czas, ale jest kopalnią wiedzy i info więc bez niego byłaby nuda czasami. Miłego dzionka:)

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza

jadzik expres kobieta z Ciebie, kurcze ja tez mam takie dni, że aż mi sie robota w rekach pali, najczęsciej na weekendzie, albo kiedy mam wolne w pracy, a tak to tyle co muszę, bo siły i ochoty brak ;)

gosia net to naprawde złodziej czasu, ja w domu praktycznie z kompa nie korzystam i nie chce mi się i nie mam czasu, najwięcej pisze w pracy, bo akurat pracuje przy komputerze.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Będę miała okazję przekonać się jak to jest opiekować się dziećmi z mała różnicą wieku, bo moja siostra niedługo otwiera zakład krawiecki i jej 18mc córę nie przyjeli do żłobka i ja będę się nią opiekować... Nie wiem czy dam radę... :Niespodzianka::Histeria: Ale dla Oliwki będzie dobrze, że będzie miała takie towarzystwo ::): A i Zosia nieco nauczy się od Oliwki, bo moja córcia już od prawie 3mc nie zrobiła kupki do pieluszki i sika też na nocnika, a Zosia jeszcze nie. I Zośka pije picie przez smoczek z butelki, a ja daję już Oliwce z kubeczka... Moja siostra zapewne się ucieszy jak jej córę odpieluszkuję, bo ona nie ma do tego cierpliwości (sama tak mówi):D Ale mimo wszystko się obawiam jak to będzie, jak ja pójdę z nimi obiema na spacer i z psem na dodatek [???]:Histeria:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jadzik jak Ty to robisz? Ja chcialam zaczac sadzac Emi na nocnik jak zacznie sama siedziec (no mysle, ze kolo pol roku), a wszyscy mowia, ze to za wczesnie, ze i tak mi sie nie uda. No, ale od 3 miesiaca zycia to juz jakas perwersja :Oczko:
Przydaloby sie, bo moja corcia ma super moce i jak dzis mi sie orabala to wszystkie ciuchy byly brudne, lacznie z rekawem bluzki (nie pytajcie jak to mozliwe bo sama nie wiem).
Uzywasz pieluch wielorazowych? masz jakies godne polecenia? Ja zaczelam sie rozgladac ostatnio i takie cos wpadlo mi w oko Pieluszki wielorazowe BabyLand bambus jeans+gratis (1637147623) - Aukcje internetowe Allegro
A kubeczek mam zamowiony i juz do mnie jedzie :D

Odnośnik do komentarza

jadzik
Agmi, dlaczego nie chcesz już psa?

Głównie dlatego, że okazało się, że mam uczulenie na psią sierść ale też dlatego, że aktualnie mam już za dużo na głowie, żeby zajmować się psem. Może kiedyś moje dziewczyny będą mnie męczyć o psa ale mąż też nie chce więc raczej się nie zgodzimy.

A co do wczesnego sadzania na nocniku, poczytajcie sobie tu na forum o naturalnej higienie niemowląt w dziale ekspertów. Początkowo nie chciało mi się nawet o tym czytać ale teraz mnie zaciekawiło ::):

http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zegz24oxr1w7g.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnroeqduluvlv3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribvup4dcbw.png

Odnośnik do komentarza

Co do NHN - u nas poczatkowo szlo ciezko, ale teraz mala ma 10 mis - od 2 mies nie robi kupy w pieluche [pomijajac ostatnia biegunke - ale to 6kup dziennie szlo i tylko 2 wpadki jak bylysmy poza domem]
minus jest taki ze od razu domagala sie przewiniecia a jako noworodek na kupe nie reagowala - ja krpzewinelam to przewinelam a jak nie to nie [oczywiscie przewijalam jak tylko zauwazylam, ale nie sygnalizowala potrzeby przewiniecia :P
ale i tak nie wrocilabym do jednorazowek i czekania az dziecko samo zechce korzystac z nocnika/wc... ostatnio trafilam na pieluchy dla dzieci do 25kg [rozmiar 5 czy 5+] - znajoma jak to zobaczyla stwierdzila ze jak tak dalej pojdzie to nastolatek robiacy w pieluche nie bedzie budzil zdziwienia :P

a co do pieluch to polecam close parent - otulacz jest swietny i nie zdarzylo mi sie zeby cos z niego wycieklo - co zdarzalo sie nawet w jednorazowkach

http://magdalenap.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/08d4h5u.png

Odnośnik do komentarza

Ja też używam wielorazówek i sadzam małą na nocnik jak tylko miała 4 m-ce Jadzik mnie tym zaraziła;-) chociaż teraz mamy kryzys najpierw był remont,teraz zęby i mała nie zawsze chce korzystać z nocnika ale poranna toaleta zawsze jest pełna :-)

Odnośnik do komentarza

NHN budzi często zdziwienie i ciekawość :D Na początek odsyłam na stronę bezpieluch.pl - Pożegnanie z pieluszkami - Witamy i do do książki chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Pożegnanie z pieluszkami. Ja bazowałam jednynie na informacjach znalezionych w necie, na różnych forach, bo ksiażki nie kipilam, nie miałam wtedy kasy na nią, a teraz już jej nie potrzebuję :D Ale jeśli ktoś chce się wgłębić w temat bez tracenia czasu na szperanie w necie, to polecam książkę, bo tam jest to wszystko skondensowane. Na linkowanej stronie jest spis treści do książki.

Ja Oliwkę zaczęłam wysadzać jak miała ok 3mc, bo miała bakterie kałowe w moczu i chciałam w przyszłości tego uniknąć. Początkowo było trudno i jak złapałam jedno siku w ciągu dnia do nocnika, to byłam szczęśliwa, teraz bywa i tak, że cały dzień mamy sucha pieluchę, a zazwyczaj moczy tylko na spacerze (w nocy też ją wysadzam-wiem wariatka ze mnie:Histeria:), a kupki trafiają zawsze do nocika, nawet przy biegunce potrafiła wyczekać :Szok: Ogólnie dzieci można wysadzać od urodzenia.

My zaczełyśmy od tzw TIMINGU, czyli wysadzania przed i po spaniu, przed i po spacerze i po jedzeniu i do tego delikatne proponowanie nocnika w innych porach... Na początku niemal zawsze zaraz po spaniu miała już mokrą pieluszkę, ale mimo wszystko ja wysadzałam mówiąc, żeby następny raz poczekała ::): I jeśli w innych chwilach jeśli miała juz mokre lub kupkę to też jej tak mówiłam i z dnia na dzień było lepiej ::): Bunt nocnikowy też nas nie omija, jak mała ćwiczy nowe umiejętności, to zapomina o sygnalizowaniu i daje znać dopiero jak ma mokrą pieluszkę. Albo na nocniku nie chce zrobić, choć wiem że jej się chce, a robi później do pieluszki... Ale teraz jest cudownie, od kilku dni jest tak, że moczy jedną pieluszkę lub żadnej, wyczekuje caly spacer i sika w domu :D

Ważna jest pozycja w jakiej wysadzamy dziecko, jeśli jeszcze samo nie siedzi, to musi mieć wsparty kręgosłup. Więc nie sadzamy na standardowy nocnik. Zamiast tego może być miseczka z wywiniętymi brzegami lub nawet wiaderko do piesku :Oczko: Ja mam to szczęście, zę moja mama trzyma różne dziwne rzeczy i miała jeszce po nas nocnik z czasów kiedu wysadzało się małe dzieci, który nam super podpasował (pokażę zdjęcie jak znajdę ::):). Maluszka wysadzamy w takiej pozycji jak do karmienia piersią:
YouTube - ‪Elimination Communication w/ 5 Day Old‬‏, albo wspieramy kręgosłup o nasz brzuch.YouTube - ‪Odpieluchowanie wg NHN‬‏

Odnośnik do komentarza

Solange-używam wielorazówek, podobnych jak zalinkowałaś, tych minkee z Allegro i Noughty Baby, ale wszystkie to to samo w zasadzie ::): Mam jedną CloseParent, co linkowała któraś, ale nam nie podpasowała, ich budowa nam nie odpowiada jakoś... Ale fakt, na wkład bambusowy, który pochłonie wiele... Wcześniej jak Oliwka sikała po troszkę, to nie uważałam tego za istotne, ale teraz już ma większą pojemność pęcherza i doceniam wiekszą chłonność :D Natomiast w większości lecimy na tetrze+otulacz(zwykłej sklepowej i bambusowej Kikko, która zdecydowanie więcej chłonie, o te:Pieluchy Bambusowe Kolorowe KIKKO-3szt zestaw, Kikko - ekoMaluch, ale cena ich odpowiednio większa, mam też kilka tetrówek Tetro, też dużo chłoną: chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Pieluszka Tetrowa Kwadratowa 80x80 cm Tetro). A Wy w Danii nie macie jakiś wielorazówek fajnych? Bo linkowałaś polską stronę.

Pieluszki kupowałam jeszcze zanim myślałam o wysadzaniu, ale gdybym teraz miała kupować, to wybrałabym formowanki Tetro, bo wygodne do NHN i ich otulacz wełniany chusta.pl - chusty nosidełka dla dzieci i niemowląt - Ekologiczne Pieluszki i ogólnie otulacze wełniane, bo przepuszczają powietrze, pupa się nie poci, a w otulachu PUL i kieszoknach z PULem zauważyłam ostatnio, ze ma spoconą pupkę ::(: Teraz nie mogę sobie na takie wydatki pozwolić.

MamaMonika
-podobno dziecko przyzwyczaja się, że u jendych opiekunów będzie sygnalizowało-u tych co regują na ich sygnały, a innych będzoe zlewało i robiło w pieluszkę, tak przeczytałam... Czytałam też, że NHN można stosować tylko w określonych chwilach, kiedy mamy na to czas, czyli po pracy, w weekendy ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...