Skocz do zawartości
Forum

Ciąża 3 miesiące po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłyście na mój temat i się rozpisałam i zaśmiecam wątek, no ale... :Oczko:

Chcę dodać jeszcze, że NHN nie polaga na tym, żeby robić wyścig, które dziecko zmoczyło mniej pieluszek, itd... Tu chodzi o kontakt z dzieckiem, o zaspokajanie jego podstawowych potrzeb. Jak Oliwka miała sówj piewszy okres buntu, to miałam doła, ze już straciłyśmy kontakt, że to nie dla nas i rezygnuję... Ale jak później już ładnie sygnalizowała, to mi przeszło :D A sugnalizuje różnie, zmienia się to zbiegiem czasu, jak miała te 3mc, to machała nóżkami i rączkami, później ziewała i była niespokojna (na na drugim filmiku z mojego pierwszego posta). Teraz jęczy i jest niespokojna, jak się bawi, to w tym momencie rzuca zabawki, marszczy brwi, patrzy na mnie i jęczy. Czasem jest też tak, że chce siku, ale wyrywa się z nocnika i dopiero po kilku łykach wody lub cycka robi, nie wiem po co, ale tak lubi zwłaszcza w nocy. W nocy sika ra lub dwa. A rano pelna toaleta jak napisała Iwa, codziennie rano kupka jest ::):

Odnośnik do komentarza

agmi
A co do wczesnego sadzania na nocniku, poczytajcie sobie tu na forum o naturalnej higienie niemowląt w dziale ekspertów. Początkowo nie chciało mi się nawet o tym czytać ale teraz mnie zaciekawiło ::):

Dokładnie, jak ja jeszcze w ciąży usłyszałam o NHN (przy ogarnianiu tematu pieluch wielo się natknęłam), uznałam to za jakieś wariactwo, serio... Łapałam się za głowę jak większość mam. Zainteresowałam się tematem przy infekcji Oliwki, a teraz już jest to dla mnie NATURALNE ::): Z działy, do którego odsyła Agmi, polecam szczególnie wątek: http://parenting.pl/doradca-ds-naturalnej-higieny-niemowlat/4453-naturalna-higiena-niemowlat-czyli-o-najwiekszej-przygodzie-mojego-macierzynstwa.html

Odnośnik do komentarza

A moja Hania zaliczyła dziś pierwszą wywrotkę,spadła z łóżka,na szczęście jak moje łóżko rozłożone to jest nisko i nic sobie nie zrobiła a i płakała chwilkę chyba bardziej ze strachu bo nie wiedziała co się stało.

Odnośnik do komentarza

Trochę się zbieram w sobie do wdrożenia NHN ::): Tylko właśnie najpierw muszę o tym trochę więcej poczytać, popatrzeć i znaleźć coś, co będzie nadawało się na nocnik :D Jadzik, dzięki za filmy :D Obejrzę później, bo mam laptopa na baterii.
Pierwszy raz usłyszałam o NHN jak urodziłam pierworodną ale to było na zasadzie takiej, że męża koleżanka z pracy, która ma dzieci ciut młodsze ode mnie mówiła, że szybko nauczyła się rozpoznawać sygnały dawane przez dziecko, gdy chce mu się kupę i podkładała ligninę czy coś tam, żeby potem wyrzucić i mieć mniej prania ::):
Wiecie co, wątek zrobił się wielowątkowy, dużo offtopikujemy :P Może należałoby wydzielić postyi i zrobić nowy temat, bo jak ktoś tu będzie szukał czegoś o ciąży 3 miesiące po porodzie, to się trochę nakopie ;)
IWA, mi się to kiedyś zdarzyło i przeżyłam bardziej, niż dziecko...

http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zegz24oxr1w7g.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnroeqduluvlv3.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribvup4dcbw.png

Odnośnik do komentarza

Jadzik dzięki za wszystkie info i filmiki. Powiem szczerze, że zainteresowała mnie ta metoda i postanowiłam spróbować :). Moja Emi zawsze rano po przebudzeniu robi kupkę, kiedyś miała z tym problemy i robiłam z nią tak, że kładłam ją w moim łóżku, nóżki łapałam jej tak, żeby dotykały lekko brzuszka( przeczytałam, że ta pozycja pomaga przy zaparciach) i zaczynałam stękać :D... Po kilku próbach Emi zaczynała też ze mną stękać i robiła kupkę. Spróbuję tą metodę ze stękaniem wykorzystać sadzając ją na wiaderko. W ogóle stwierdziłam ze skoro jestem z nią non stop to mam czas na obserwacje i wprowadzenie tej metody. To byłoby dobre zwłaszcza ze jak pojawi się drugi bobasek to zaoszczędzi się trochę na pieluszkach. A czy wprowadzając tą metodę mogę pozostać przy jednorazówkach?

Emiliai Lena dwa kradzieje a zarazem źródła energii :11_9_16:

Odnośnik do komentarza

agami ja aż tak bardzo tego nie przerzyłam to moje 3 dziecko a ten pierwszy raz musiał być ale męża opr bo miał ją pilnować a on sobie spał dalej.Ja jak nie miałam nocnika to wysadzałam małą do wanny.
Freedom wydaje mi się że lepiej jak by była na wielo bo wtedy czuje mokro i nauczy się na nie reagować,nie musisz kupować te z internetu możesz zwykłe tetry ze sklepu.
Ja na początku miałam same tetry i co chwile zmieniałam włącznie z rajstopami potem kupiłam jedną kieszonkę i potem dokupiłam kilka kolejnych ale np jedną kieszonkę używam jako otulacza i wkładam zwykłą tetrę.Uzywając tylko wilelo moja świetnie współpracowała a teraz używamy też trochę pampków bo ma dużo kupek na zęby i nie zawsze zrobi do nocnika a wielo nie ma zadużo i jak chłodno to nie zdąży wyschnąć a dokupować nie będę bo na jesień chcę ją całkowicie odpieluchować.

Odnośnik do komentarza

Freedom-tak jak Iwa pisze, łatwiej jest obserwować dziecko jak używa się wielo... Ale jak teraz zaopatrzysz się w pieluszki wielo OneSize, to będziesz miała dla kolejnej dzidzi :D I nie bój się, ze będziesz miała przy nich kupę roboty. Ja nastawiam je razem z ubrankami, dodaję do prania proszek antybakteryjny i dzięki niemu można prać w 40st, jedynie ma się wiecej roboty z wieszaniem. O i jeszcze kupkę trzeba spłukać, już tak dawno tego nie robiłam, że zapomniałam, ale jak są już stałe bardziej to podkłąda się papierek specjalny, który tą kupkę zbiera i wyrzuca się razem z nim do toalety.

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika- Bio Nappy D, można go kupić na allegro i w sklepach pieluszkowych. Jest go tylko 500g i kosztuje z przesyłką ponad 20zł, ale dodaje się go tylko łyżeczkę na pranie i ja mam nadal pierwsze opakowanie w ruchu (od urodzenia Oliwki).

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Ja też jestem wielorazowo-NHNową mamą :D i polecam wszystkim, Tobie Freedom też jak najbardziej :D A Ulę wysadzałam od 8. dnia życia, przeżyłyśmy, tak jak Ty Jadzik jeden kryzys (spowodowany kłopotami z brzuszkiem) przy którym zastanawiałam się czy nie skończyć z tym, ale potem Ulcia znów zaczęła powoli współpracować i głupie myśli z głowy wyleciały ;) Teraz problemem staje się ciężar Uli (25.05 było 5520), bo jeszcze nie siedzi a trzymanie jej nad miseczką trwa kilka minut i rączki zaczynają mamę boleć ;P Chyba muszę zmienić sposób trzymania.
U nas Nappy fresh na trochę ponad dwa miesiące nam wystarczył... No może dlatego, że nadal sporo pieluszek u nas idzie i piorę co 2,5 - 3 dnia... Nad orzechami i kulami piorącymi też się zastanawiałam, ale czytałam że do pieluszek wielo nie do końca są dobre, więc się wstrzymałam narazie.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Mama Monika orzechy wychodza taniej niz proszek. Kilogram kosztuje okolo 20 zl i piorac codziennie starcza na okolo pol roku. Piorac w temperaturze do 60st. mozna uzyc tych samych orzechow 4 razy. jesli gotujemy- raz. tu masz podstawowe wiadomosci Orzechy piorące ? recenzje | ekologiczne rodzicielstwo a jesli chcesz zglebic temat to wystarczy wpisac w google i wyskoczy duuuuuzo stron ::):

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Hihi, bo tak sie utarlo, ze to co EKO musi byc drozsze, a wcale tak nie jest. Ja wlasnie przegladam strony z pieluchami wielorazowymi i juz dostaje oczoplasu :Szok: za komuny bylo lepiej, maly wybor i czlowiek spokojniej zyl :Oczko: Sama nie wiem co wybrac, tyle tego...

Odnośnik do komentarza

Ja też zastanawiałam się ostatnio nad orzechami i może się przerzucę :D Ale mam pytanie Solange, czy orzechy mają działanie odkażające jak ten dodatek do proszku? MOżna w nich prać pieluszki bez jego dodawania?

Asiula-ja też piorę co 2-3dni, bo tak piorę ciuszki i pieluszki razem... Moze ja za mało go dodaję:Zakręcony: Ja daję łyżeczkę od herbaty.

Odnośnik do komentarza

Solage-jak przerabiałam temat pieluszek, to też już mi się wszysko mieszało, co wybrać, co nam podpasuje, bo z tym jest bardzo różnie... Co u jednych sprawdza się świetnie, nie musi u drugich :Histeria: A eko, to nawet niekiedy oszczędność, ale zależy jak kto podchodzi do tego tematu... Prawda? Orzechy, są tanie, ale już jakieś specjalne proszki eko nie... To samo ze środkami czystości, te gotowe eko są drogie, ale można świetnie poradzić sobie z domowymi sposobami używają sody i octu ::):

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jadzik ponoc nie powinno sie prac wielorazowek w orzechach bo staja sie mniej chlonne (ale nie wiem, bo ja narazie pampersiara jestem :Oczko:)
A co do octu i sody, to moja mama smieje sie ze mnie, ze ja jak babcia jestem. Tyle srodkow dostepnych na rynku, a ja szaleje z octem :D no, ale ocet ma same zalety; tani, skuteczny, ogolnodostepny. moze zapach niezbyt kusi, ale mozna go latwo ukryc olejkiem eterycznym.

A stwierdzam, ze wcale nie zasmiecamy watku, bo przeciez, to wszystko o czym piszemy jest po to, by ulatwic przyszlej mamusi zycie i zredukowac wydawanie pieniedzy do minimum :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...