Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie:) my wkacu wrocilysmy ze szpitala,dlugo nas trzymali i psychicznie jestem podlamana:( Jakbysmy mieli malo chorob to i moja Wiki jak sie okazalo ma zapalenie jelita grubego i odbytnicy,ma zagrzybienie ukladu pokarmowego,zakazenie bakteryjne,maloplytkowosc,anemie:( na oddziale nas przeleczyli,cztery dni byla w izolatce pozniej znowu na normalnej sali az w kacu wczoraj sie nad nami zlitowali:) na stale ma wlaczone leki na jelita( te same co Szymek bral w pierwszej kolejnosci jak u niego wyszlo nieswoiste zapalenie jelit),dieta itp.niestety krwawi dalej:( podczas retroskopi pobrali z chorych miejsc wyciniki i teraz dwa tygodnie trzeba czekac na wyniki ale akurat bede 20 lutego tam na oddziale z Szymkiem to odbiore osobiscie.
Podczas pobytu na oddziale wystapily ataki padaczki,i jak sie okazalo ma znowu za niski poziom leku we krwi,lekarze ze szczecina znaja nas i pani doktor skierowala nas na oddzial neurologii w szczecinie do "zdroi" wiec jedziemy tam 5 marca:(
Ten rok strasznie sie dla nas zaczol:( ciagle jestesmy w szpitalach masakra jakas:(

a Szymek narazie ok.nawet caly ten tydzien chodzil do szkoly:)

ASSSIIU kochana a jak u was? co powiedzieli w Poznaniu? wiez moze jak jest w szpitalu w "zdrojach"? jade tam pierwszy raz i nie wiem czego sie spodziewac.bylam tam z dziecmi ale w poradni pulmonologicznej i tylko na badaniach.

IWICZKA bardzo gratuluje synusia"):36_2_15:

Odnośnik do komentarza

hej

w poznaniu wizyta krotka rzeczowa gość od razu wiedział gdzie lezy problem jesienią czeka nas operacja a po niej ma nogę stawiać prosto koszt operacji 10 tys za tydzień dzwonie i podadza termin nam zabiegu

Aneczka w zdrojach płaciłam 30 zł za dobę i miałam swoje łózko i posiłki tak samo jak dziecko jest mała świetlica do zabawy ale TV ma tylko dwa programy jak masz możliwość weź laptopa jak Kacper leżał na badaniach na neurologi to mogliśmy sobie spacerować po terenie szpitala nie musieliśmy siedzieć cały czas na oddziale
na Neurologii sale są zazwyczaj pojedyncze dla matki z dzieckiem jest lodówka i kuchnia gdzie możesz robić sobie kawkę i trzymać jakieś jedzonko
Moze w końcu wam zmienia leki na jakieś inne a po nich wszytko się uspokoi
z Kacperkiem leżałam tam z 4 razy ogólnie jest nawet dobrze( jak można powiedzieć o szpitalu tak)na arkonśkiej maja gorsze warunki

lwiczka gratuluje synka

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,

Przepraszam , że tak długo się nie odzywałam. Ten tydzień byliśmy w górach w Krynicy - pełno śniegu wszędzie - dzieciaki miały ubaw. A tydzień przed urlopem miałam tak dużo pracy, że jak wracałam do domu to ledwo dałam radę Maję obrobić. U nas jako tako leci , w przyszłym tygodniu mamy wizytę u Neurologa. Tuż przed wyjazdem odebrałam wyniki krwi Mai i trochę się zmartwiłam, bo ma podniesione Leukocyty ( norma 6-12, a Maja ma 15,1). Oczywiście już czarne myśli mi po głowie chodzą. Tuż przed badaniem krwi ( 2 dni) skończyła brać antybiotyk - czy to możliwe, aby miało to wpływ lub infekcja na ten wynik ?

2-ga rzecz ma chyba niski poziom leku - norma 50-120, a Maja ma 60 - czyli w dolnej granicy - moze dlatego ostatnio ten napad wystapił?

Zapisałam się też do poradni genetycznej ( dostałam skierowanie od neurologa) - termin 8.09 - fajnie nie .Przez chwilę zastawiałam się się jaki teraz mamy miesiąc, bo data wydawała mi się nieprawdopodobna.

Aneczko - cały czas jestem z tobą , strasznie mi przykro, że twoje skarby ciągle coś takiego spotyka . Wierzę, że w CZD coś wkońcu wam zaradzą na te choróbska.

Lwiczko - gratuluje - wkońcu mąż będzie miał sprzymierzeńca - a nie tylko same baby w domu :)

Odnośnik do komentarza

assiia82
hej

w poznaniu wizyta krotka rzeczowa gość od razu wiedział gdzie lezy problem jesienią czeka nas operacja a po niej ma nogę stawiać prosto koszt operacji 10 tys za tydzień dzwonie i podadza termin nam zabiegu

Aneczka w zdrojach płaciłam 30 zł za dobę i miałam swoje łózko i posiłki tak samo jak dziecko jest mała świetlica do zabawy ale TV ma tylko dwa programy jak masz możliwość weź laptopa jak Kacper leżał na badaniach na neurologi to mogliśmy sobie spacerować po terenie szpitala nie musieliśmy siedzieć cały czas na oddziale
na Neurologii sale są zazwyczaj pojedyncze dla matki z dzieckiem jest lodówka i kuchnia gdzie możesz robić sobie kawkę i trzymać jakieś jedzonko
Moze w końcu wam zmienia leki na jakieś inne a po nich wszytko się uspokoi
z Kacperkiem leżałam tam z 4 razy ogólnie jest nawet dobrze( jak można powiedzieć o szpitalu tak)na arkonśkiej maja gorsze warunki

lwiczka gratuluje synka
Oj kochana to nawet super ze lekarz zna sie na rzeczy a pieniazki sami musicie uzbierac? bo wiez ze mozesz pisac do NFZ lub PEFRONU zeby Wam pomogli.
Z tego co piszesz to nie jest tak zle na oddziale,na unii lekarka mowila mi juz ze bede musiala placic za pobyt ale mowila o 40 zl za dobe. z posilkami u mnie lipa bo jakos nigdy nie jadam szpitalnych posilkow nawet jak jestem glodna a moi nie zjadaja to zostawiamy,taka psychiczna blokade mam:)

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
assiia82
hej

w poznaniu wizyta krotka rzeczowa gość od razu wiedział gdzie lezy problem jesienią czeka nas operacja a po niej ma nogę stawiać prosto koszt operacji 10 tys za tydzień dzwonie i podadza termin nam zabiegu

Aneczka w zdrojach płaciłam 30 zł za dobę i miałam swoje łózko i posiłki tak samo jak dziecko jest mała świetlica do zabawy ale TV ma tylko dwa programy jak masz możliwość weź laptopa jak Kacper leżał na badaniach na neurologi to mogliśmy sobie spacerować po terenie szpitala nie musieliśmy siedzieć cały czas na oddziale
na Neurologii sale są zazwyczaj pojedyncze dla matki z dzieckiem jest lodówka i kuchnia gdzie możesz robić sobie kawkę i trzymać jakieś jedzonko
Moze w końcu wam zmienia leki na jakieś inne a po nich wszytko się uspokoi
z Kacperkiem leżałam tam z 4 razy ogólnie jest nawet dobrze( jak można powiedzieć o szpitalu tak)na arkonśkiej maja gorsze warunki

lwiczka gratuluje synka
Oj kochana to nawet super ze lekarz zna sie na rzeczy a pieniazki sami musicie uzbierac? bo wiez ze mozesz pisac do NFZ lub PEFRONU zeby Wam pomogli.
Z tego co piszesz to nie jest tak zle na oddziale,na unii lekarka mowila mi juz ze bede musiala placic za pobyt ale mowila o 40 zl za dobe. z posilkami u mnie lipa bo jakos nigdy nie jadam szpitalnych posilkow nawet jak jestem glodna a moi nie zjadaja to zostawiamy,taka psychiczna blokade mam:)

Ja tam lubię szpitalne żarcie ale tylko z mojego szpitala,bo jak bylam w klinikach we Wrocławiu to blee jak zlewki dla świń.:):)

Odnośnik do komentarza

mmm1406
Cześć Dziewczyny,

Przepraszam , że tak długo się nie odzywałam. Ten tydzień byliśmy w górach w Krynicy - pełno śniegu wszędzie - dzieciaki miały ubaw. A tydzień przed urlopem miałam tak dużo pracy, że jak wracałam do domu to ledwo dałam radę Maję obrobić. U nas jako tako leci , w przyszłym tygodniu mamy wizytę u Neurologa. Tuż przed wyjazdem odebrałam wyniki krwi Mai i trochę się zmartwiłam, bo ma podniesione Leukocyty ( norma 6-12, a Maja ma 15,1). Oczywiście już czarne myśli mi po głowie chodzą. Tuż przed badaniem krwi ( 2 dni) skończyła brać antybiotyk - czy to możliwe, aby miało to wpływ lub infekcja na ten wynik ?

2-ga rzecz ma chyba niski poziom leku - norma 50-120, a Maja ma 60 - czyli w dolnej granicy - moze dlatego ostatnio ten napad wystapił?

Zapisałam się też do poradni genetycznej ( dostałam skierowanie od neurologa) - termin 8.09 - fajnie nie .Przez chwilę zastawiałam się się jaki teraz mamy miesiąc, bo data wydawała mi się nieprawdopodobna.

Aneczko - cały czas jestem z tobą , strasznie mi przykro, że twoje skarby ciągle coś takiego spotyka . Wierzę, że w CZD coś wkońcu wam zaradzą na te choróbska.

Lwiczko - gratuluje - wkońcu mąż będzie miał sprzymierzeńca - a nie tylko same baby w domu :)
To super ze wypoczeliscie:) az Ci zazdroszcze:)
Co do wynikow to ja bym sie nie przejmowala,leukocyty moga byc podwyzszone jeszcze od infekcji, dla swojego spokoju mozesz powtorzyc badanie np za tydzien i bedziesz miala porownanie. Kwas tez moze byc,na dolnej granicy ale jeszcze sie miesci w normie,a atak mogl byc czyms wywolany.Ale lekarzem nie jestem wiec to moje przypuszczenia
A ten termin to niestety nasza piekna rzeczywistosc:(

Dziekuje za wsparcie:)

Odnośnik do komentarza

IWA23
Aneczka23
assiia82
hej

w poznaniu wizyta krotka rzeczowa gość od razu wiedział gdzie lezy problem jesienią czeka nas operacja a po niej ma nogę stawiać prosto koszt operacji 10 tys za tydzień dzwonie i podadza termin nam zabiegu

Aneczka w zdrojach płaciłam 30 zł za dobę i miałam swoje łózko i posiłki tak samo jak dziecko jest mała świetlica do zabawy ale TV ma tylko dwa programy jak masz możliwość weź laptopa jak Kacper leżał na badaniach na neurologi to mogliśmy sobie spacerować po terenie szpitala nie musieliśmy siedzieć cały czas na oddziale
na Neurologii sale są zazwyczaj pojedyncze dla matki z dzieckiem jest lodówka i kuchnia gdzie możesz robić sobie kawkę i trzymać jakieś jedzonko
Moze w końcu wam zmienia leki na jakieś inne a po nich wszytko się uspokoi
z Kacperkiem leżałam tam z 4 razy ogólnie jest nawet dobrze( jak można powiedzieć o szpitalu tak)na arkonśkiej maja gorsze warunki

lwiczka gratuluje synka
Oj kochana to nawet super ze lekarz zna sie na rzeczy a pieniazki sami musicie uzbierac? bo wiez ze mozesz pisac do NFZ lub PEFRONU zeby Wam pomogli.
Z tego co piszesz to nie jest tak zle na oddziale,na unii lekarka mowila mi juz ze bede musiala placic za pobyt ale mowila o 40 zl za dobe. z posilkami u mnie lipa bo jakos nigdy nie jadam szpitalnych posilkow nawet jak jestem glodna a moi nie zjadaja to zostawiamy,taka psychiczna blokade mam:)

Ja tam lubię szpitalne żarcie ale tylko z mojego szpitala,bo jak bylam w klinikach we Wrocławiu to blee jak zlewki dla świń.:):)
Ja wlasnie zrazilam sie do szpitalnego jedzenia w Rabce jak 4 lata temu lezalam z szymkiem i w zupie byl papierek od kostki rosolowej a nastepnego dnia w drugim daniu byly wlosy.pamietam jak ludzie zrobili afere:) podobno przez ta kucharke czesto takie niespodzianki:( i od tamtej pory nie jem na oddzialach:(

Odnośnik do komentarza

Aneczka jeśli biorą pod uwagę dochody na osobę to nawet nie mam z czym do nich iść bo my zawsze wszędzie przekraczamy :(
To masz na terenie szpitala bufet ale powiem ci ze tam cudów nie ma z wyborem jedzenia jedzenie hmmm jadałam gorsze w szpitalach
Moze kwota jest wyższa my tam ostatnio leżeliśmy ponad rok temu wiec mogły się zmienić

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
IWA23
Aneczka23

Oj kochana to nawet super ze lekarz zna sie na rzeczy a pieniazki sami musicie uzbierac? bo wiez ze mozesz pisac do NFZ lub PEFRONU zeby Wam pomogli.
Z tego co piszesz to nie jest tak zle na oddziale,na unii lekarka mowila mi juz ze bede musiala placic za pobyt ale mowila o 40 zl za dobe. z posilkami u mnie lipa bo jakos nigdy nie jadam szpitalnych posilkow nawet jak jestem glodna a moi nie zjadaja to zostawiamy,taka psychiczna blokade mam:)

Ja tam lubię szpitalne żarcie ale tylko z mojego szpitala,bo jak bylam w klinikach we Wrocławiu to blee jak zlewki dla świń.:):)
Ja wlasnie zrazilam sie do szpitalnego jedzenia w Rabce jak 4 lata temu lezalam z szymkiem i w zupie byl papierek od kostki rosolowej a nastepnego dnia w drugim daniu byly wlosy.pamietam jak ludzie zrobili afere:) podobno przez ta kucharke czesto takie niespodzianki:( i od tamtej pory nie jem na oddzialach:(

Ja jak byłam z Szymkiem w sanatorium w Istebnej to tam też żarcie robili z żarcia wcześniejszego,a jednego weekendu dali stare masło,ale rabanu narobiłam.

Odnośnik do komentarza

assiia82
Aneczka jeśli biorą pod uwagę dochody na osobę to nawet nie mam z czym do nich iść bo my zawsze wszędzie przekraczamy :(
To masz na terenie szpitala bufet ale powiem ci ze tam cudów nie ma z wyborem jedzenia jedzenie hmmm jadałam gorsze w szpitalach
Moze kwota jest wyższa my tam ostatnio leżeliśmy ponad rok temu wiec mogły się zmienić

Kochana w Pefronie liczy sie orzeczenie. a nalezycie do jakies fundacji?

Odnośnik do komentarza

IWA23
Aneczka23
IWA23

Ja tam lubię szpitalne żarcie ale tylko z mojego szpitala,bo jak bylam w klinikach we Wrocławiu to blee jak zlewki dla świń.:):)
Ja wlasnie zrazilam sie do szpitalnego jedzenia w Rabce jak 4 lata temu lezalam z szymkiem i w zupie byl papierek od kostki rosolowej a nastepnego dnia w drugim daniu byly wlosy.pamietam jak ludzie zrobili afere:) podobno przez ta kucharke czesto takie niespodzianki:( i od tamtej pory nie jem na oddzialach:(

Ja jak byłam z Szymkiem w sanatorium w Istebnej to tam też żarcie robili z żarcia wcześniejszego,a jednego weekendu dali stare masło,ale rabanu narobiłam.
jak sie jedzie do sanatorium "prywatnie" to i warunki sa inne a tak...to szkoda gadac....choc w karpaczu bylo naprawde dobrze:)

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
witam
no już za tydzien jade do neurologa z wiki jestem ciekawa pewnie dostane skierownia na badania i zobaczymy co zadecyduje lekarka moze juz bedzie mozna ostawiac leki !!
dostalam sie na jutro do okulisty mam nadzieje ze mam tylko zmeczone oczy !! a nie jakas wade
a co tam u was

Kochana az milo czytac takie slowa o odstawianiu leku u was:):):) jest to i jakas nadzieja na przyszlosc dla nas wszystkich:):) oczywiscie trzymam bardzo mocno kciuki zeby sie Wam udało:):):):)
napisz po wizycie u okulisty:)

U nas akurat bez zmian:( wiki dalej sie meczy z jelitami az zal na nia patrzec jak ja lapie atak bolu brzuszka:( A Szymek jak narazie ok i nawet chodzi do szkoly i jest zadowolony i my rowniez:)
Buziaki:)

Odnośnik do komentarza

vicky1
Zapalenie poprzednie było wyleczone - na RTG było już ok no i osłuchowo było dobrze całkiem. Tak więc teraz niestety nowa infekcja. No nic, daję antybiotyk, inhaluję, oklepuję, do tego Ketotifen, Immunoglukan i oby było lepiej. Pocieszające, że zmiany zmniejszają się, Milenka zdrowieje

Zawsze po zapaleniu pluc macie robione kontrolne przeswietlenie? to super ze jest lepiej i oby tak dalej:):)

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
Co tam u wasi dzieciaczkow
weronika byla zakatzarzona ale nic na szczescie sie nie rozwinelo
wiki zdrowa
\a ja dzis ma dusznosci masakra jakas

Oj to nie dobrze z tymi dusznosciami:( oby ci szybko przeszlo kochana... albo to dzidzia juz naciska na przepone i moze dlatego?

U nas dalej nie ciekawie z wikusia:( dalej straszne bole brzuszka,wczoraj wieczorem miala goraczke a dzisiaj po mocnych bolach znowu kupka z duza iloscia krwi:(:( przeraza mnie to ale dopiero w srode dowiem sie o wyniku "wycinka" i co dalej:(
A szymek daje rade,pokasluje,pokicha ale jest ok.

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
lwiczka123
Co tam u wasi dzieciaczkow
weronika byla zakatzarzona ale nic na szczescie sie nie rozwinelo
wiki zdrowa
\a ja dzis ma dusznosci masakra jakas

Oj to nie dobrze z tymi dusznosciami:( oby ci szybko przeszlo kochana... albo to dzidzia juz naciska na przepone i moze dlatego?

U nas dalej nie ciekawie z wikusia:( dalej straszne bole brzuszka,wczoraj wieczorem miala goraczke a dzisiaj po mocnych bolach znowu kupka z duza iloscia krwi:(:( przeraza mnie to ale dopiero w srode dowiem sie o wyniku "wycinka" i co dalej:(
A szymek daje rade,pokasluje,pokicha ale jest ok.


A wogule co taka cisza u dziewczyn?

Odnośnik do komentarza

Żeby było weselej to mimo, że był to nasz trzeci pobyt w szpitalu to dopiero pierwszy raz miała rentgena robionego. Tak więc na pewno wychodząc ze szpitala była czysta jak chodzi o płuca i oskrzela
Na szczęśćie juz jest lepiej trochę. Prawa strona czysta, w drugiej małe zmiany. Ale humor, apetyt i chęć do zabawy świetne. Za to prawie na pewno jest alergia na mleko. No i teraz myślę - czy jest możliwość, że Milena zalergizowała się na mleko po chorobie/antybiotykoterapii??? Przedtem piła mleko modyfikowane, wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...