Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

aneczka widzialam sms ale nie moglam od razu odpisac a pozniej mi wylecialo z głowy male problemy z autem a tu trzeba go do trasy przygotowywac przepraszam Cie bardzo ze nie odpisałam nastepnym razem odpisze od razu by pozniej nie zapomniec
Mam nadzieje ze Wam w tej warszawie pomoga ze przepadaja dzieci i ze bedzieci mogli zyc juz normalnie ze odejdzie Wam tych chorob troche i ze nie bedziesz musiała tak sie zamartwiac o te Twoje skarby

Tak jade z mezem załatwił sobie z szefem wczesniejszy powrot wraca 2 luty a 13 wyjezdza znow i tym razem na dłuzej taki był warunek szefostwa
ale ciesze sie ze pojedzie ze mna zawsze to inaczej niz jechac ze znajomym

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

aneczka jak sie ciesze ze sie odezwałas bo roznemysli mi chodzily po glowie
moze nie znamy sie wszystkie odobiscie ale czuje do was taka przyjaz ze szok wiem ze wam moge sie wyzalic i wasa liczy
trzymamm kciuki aneczka zeby wam tam pomogli a wrecz wierz ze pomoga

a co do mdlosci ja swoje juz przeszlam mam za soba pierwszy raz mialam bo przy dziewuchach niewiedzialam co to dolegliwosci ciazowe

moja wiki byla ostatnio chora pierwszy raz od ostaniego ataku balam sie bo tem miala po wyzej 39 ale naszczescie ataki nie wystapily i po antybiotykach wiec coraz bardziej wierze w przypuszczenia mojej neurolog ze to epilepsja wieku dzieciecego

teraz jestem w trakcie zalatwiania szkoly w miescie bo w czerwcu powracam do domu rodzinnego

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

assiia82
aneczka widzialam sms ale nie moglam od razu odpisac a pozniej mi wylecialo z głowy male problemy z autem a tu trzeba go do trasy przygotowywac przepraszam Cie bardzo ze nie odpisałam nastepnym razem odpisze od razu by pozniej nie zapomniec
Mam nadzieje ze Wam w tej warszawie pomoga ze przepadaja dzieci i ze bedzieci mogli zyc juz normalnie ze odejdzie Wam tych chorob troche i ze nie bedziesz musiała tak sie zamartwiac o te Twoje skarby

Tak jade z mezem załatwił sobie z szefem wczesniejszy powrot wraca 2 luty a 13 wyjezdza znow i tym razem na dłuzej taki był warunek szefostwa
ale ciesze sie ze pojedzie ze mna zawsze to inaczej niz jechac ze znajomym
ASSIIA kochana przeciesz nic sie nie stalo ze nie odpisalas,przeciez wiem ze masz tez duzo spraw na glowie:) to dobrze ze maz z Toba jedzie i udalo sie zalatwic wolne:)
Z nami tez maz zawsze jezdzi jak jedziemy poza gorzow bo ja np do szczecina sama bym sie nie zdecydowala jechac choc trase znam na pamiec juz:)

Szkoda ze Kacper mial atak ale szczescie w nieszczesciu ze nie byl duzy.dzwonilas do lekarza czy czekasz?

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
kacper ładne imie trzeba zapropnowac mezowi .
mezulek zawsze mial wybierac dla synka imie a ja dla corek a ze mamy 2 to pierwsze ja wybrala a 2 on
a teraz jest przypuszczenie narazie przez lekarza ze chyba chlopak to on musi juz myslec

Dlatego jestesmy razem na forum na DOBRE I ZLE czasy...aby dzielic sie smutkami i radosciami...chwilami zwatpienia i sensu zycia a takze wtedy kiedy w naszym zyciu swieci slonce:)
jak jestem gdzies w szpitalu i nie mam dostepu do komputera to mysle o was i sie zastanawiam co robicie,co u was:)

Kochana masz dwie corki to teraz pora na dwoch synow zeby po rowno bylo z wyborem imion:):):)

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
aneczka jak sie ciesze ze sie odezwałas bo roznemysli mi chodzily po glowie
moze nie znamy sie wszystkie odobiscie ale czuje do was taka przyjaz ze szok wiem ze wam moge sie wyzalic i wasa liczy
trzymamm kciuki aneczka zeby wam tam pomogli a wrecz wierz ze pomoga

a co do mdlosci ja swoje juz przeszlam mam za soba pierwszy raz mialam bo przy dziewuchach niewiedzialam co to dolegliwosci ciazowe

moja wiki byla ostatnio chora pierwszy raz od ostaniego ataku balam sie bo tem miala po wyzej 39 ale naszczescie ataki nie wystapily i po antybiotykach wiec coraz bardziej wierze w przypuszczenia mojej neurolog ze to epilepsja wieku dzieciecego

teraz jestem w trakcie zalatwiania szkoly w miescie bo w czerwcu powracam do domu rodzinnego
Zycze Ci kochana i nam wszystkich zeby byla to padaczka wieku dzieciecego-to stwierdzenie nawet lepiej brzmi:)

Zdecydowaliscie sie wprowadzic do twojej mamy:)

Odnośnik do komentarza

czy marzenia sie spelniaja...
Kiedys marzylam o kochajacym mezy-otrzymalam takiego tylko szkoda ze jest wiecznie zapracowany zeby zarobic na zycie....
Kiedys marzylam o bezpieczym domku-otrzymalam go tylko szkoda ze czesto jest w nim pusto i smutno....
Kiedys marzylam o podrozach z rodzina-i to sie spelnilo...podrozuje i to bardzo duzo tylko szkoda ze po roznych oddzialach szpitalnych...
Kiedys marzylam o zdrowych i szczesliwych dzieciach-otrzymalam je tylko szkoda ze cierpia,choruja, szkoda ze szpital to ich drugi dom...
Kiedys marzylam o dobrym zawodzie-spelnilo sie...w ciagu doby jestem pielegniarka,czasami lekarzem,szoferem,kucharzem,prawnikiem a nawet sedzia,artysta,mozna wymieniac wszystkie zawody...pracuje 24 godziny na dobe 7 dni w tygodniu 12 miesiecy w roku...
Stwierdzam ze nasze marzenia sprzed dziesieciu lat sie spelnily tylko szkoda i tak bardzo mi zal ze do spelnionych marzen los dal nam takze ta zla karte losu.....

Odnośnik do komentarza

Cześć! Jestem mamą małej Ninki ma 3 latka niedawno zaczela sie zawieszac mamy postawiona diagnoze padaczke typ napady nieswiadomosci. Jestem troche skolowana i nie bardzo wiem jak postepowac mala takze ma stareotypie ruchowe, poza tym widuje jakiegos ducha to chyba dziecko mowi ze ma czapke jej sweterek i jej rajstopki. jest rozchwiana emocjonalnie a leki sprawily ze to co bylo w ninie najlepsze ta radosc z zycia i bezposrednosc zaczely zanikac stala sie spiuaca i apatyczna leki bierzemy dopiero 2 tyg depakine chromosphere 100mg rano i 250mg wieczorem. dzis robilysmy badanie krwi jutro kontrola poza tym psycholog odnosnie zachowania dziecka.

Odnośnik do komentarza

elita82
Cześć! Jestem mamą małej Ninki ma 3 latka niedawno zaczela sie zawieszac mamy postawiona diagnoze padaczke typ napady nieswiadomosci. Jestem troche skolowana i nie bardzo wiem jak postepowac mala takze ma stareotypie ruchowe, poza tym widuje jakiegos ducha to chyba dziecko mowi ze ma czapke jej sweterek i jej rajstopki. jest rozchwiana emocjonalnie a leki sprawily ze to co bylo w ninie najlepsze ta radosc z zycia i bezposrednosc zaczely zanikac stala sie spiuaca i apatyczna leki bierzemy dopiero 2 tyg depakine chromosphere 100mg rano i 250mg wieczorem. dzis robilysmy badanie krwi jutro kontrola poza tym psycholog odnosnie zachowania dziecka.

Witam cie bardzo serdecznie choc szkoda ze macie to dziadostwo:( Moje dzieci tez biora depakine(od prawie dwoch lat) zaczeliscie odrazu od sporej dawki leku i jej zachowanie moze byc skutkiem jego brania z czasem organizm sie przyzwyczai i powinno byc lepiej:) czego z calego serca wam zycze:)
Wiez z kazdym tygodniem bedzie ci latwiej zyc z swiadomoscia choroby choc pewnie nigdy sie do niej nie przyzwyczaisz.padaczka to choroba podstepna,nigdy nie wiadomo kiedy i jak znowu zaatakuje choc znam dzieci ktore mialy dobrze dobrane leki i napady ustepowaly a z czasem nawet mialy odstawione leki i jest dobrze.a co u was mowia lekarze? moze macie padaczke dziecieca ktora przewaznie mija:)? z kad pochodzicie? corcia miala eeg glowy?
wiez znam dzieci ktore maja takiego " przyjaciela" wymyslonego i to jest niby normalne w pewnym wieku.bardzo dobrze ze idziecie do psychologa:)
A tak pozatym mozesz blizej mi wyjasnic co to jest to stareotypie ruchowe bo jakos nie spotkalam sie z taka nazwa?
Pozdrawiam i oczywiscie czekam na odp:)

Odnośnik do komentarza

hej

Ellita witaj super ze zdecydowałaś sie do nas dołączyć zawsze to inaczej sie pisze gdy inne matki dotyka ten sam problem ta sama choroba co do leków tez słyszałam ze na poczatku moze dziecko byc inne bardziej senne nas to ominęło może dlatego ze miał leki podawana od bardzo małej dawki i stopniowo zwiększane

Aneczka
krztusiec no to pięknie
czytała wiele razy Twojego posta tego na niebiesko i bardzo pięknie to ujęłaś lepiej bym tego nie zrobiła

a u nas czas leci szybko Kacper zrobił sie okropny nie chce ćwiczyć na rehabilitacji w domu jak jest sam złote dziecko a jak siostra w domu to czasami mam ochotę wyjść i wrócić po 2 dniach
Jutro Oliwia ma bal karnawałowy w szkole i w sumie zaczynamy ferie bo cos kaszle i juz w piątek jej nie puszczam do szkoły chce by do wyjazdu do poznania była zdrowa trochę odpoczniemy od tych obowiązków Kacperka rehabilitacji i będziemy mogli posiedzieć sobie bez patrzenia na zegarek w domku
Aneczka ja z moja neurolog jestem na telefonie gdy są napady wtedy ustalamy dawek leku a 13 luty mamy wizytę u niej

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
czy marzenia sie spelniaja...
Kiedys marzylam o kochajacym mezy-otrzymalam takiego tylko szkoda ze jest wiecznie zapracowany zeby zarobic na zycie....
Kiedys marzylam o bezpieczym domku-otrzymalam go tylko szkoda ze czesto jest w nim pusto i smutno....
Kiedys marzylam o podrozach z rodzina-i to sie spelnilo...podrozuje i to bardzo duzo tylko szkoda ze po roznych oddzialach szpitalnych...
Kiedys marzylam o zdrowych i szczesliwych dzieciach-otrzymalam je tylko szkoda ze cierpia,choruja, szkoda ze szpital to ich drugi dom...
Kiedys marzylam o dobrym zawodzie-spelnilo sie...w ciagu doby jestem pielegniarka,czasami lekarzem,szoferem,kucharzem,prawnikiem a nawet sedzia,artysta,mozna wymieniac wszystkie zawody...pracuje 24 godziny na dobe 7 dni w tygodniu 12 miesiecy w roku...
Stwierdzam ze nasze marzenia sprzed dziesieciu lat sie spelnily tylko szkoda i tak bardzo mi zal ze do spelnionych marzen los dal nam takze ta zla karte losu.....

Aneczko - to piekne co napisałaś - naprawdę wzrusza

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny ,
Przepraszam że tak długo milczałam - codziennie zaglądam na forum , bo mi tęskno za wami , ale co się biorę za pisanie, to ciągle coś.
U nas pomalutku , tzn. dzieciaki do soboty biorą antybiotyk, Matiemu gula na wężle się zmniejszyła, Maja też już lepiej ( choć zaczęła od wczoraj mieć chrypę - może to po tym Flixotide - ostatnio rzeczywiście ze 3 razy nie wypłukałam jest buzi po tym - oby tylko nie kolejna inna infekcja).

Witaj Elitko - wiem, że to okropna diagnoza - padaczka - sama borykam się z tym od niedawna ( w kwietniu minie rok) i w zasadzie do końca jeszcze się z tym nie pogodziłam - staram się wierzyć, że to padaczka dziecięca, ale przy kolejnym ataku mam coraz mniej tej wiary/. Wiesz co najbardziej mi pomaga - kontakt z dziewczynami z tego forum - one naprawdę umieją pocieszyć , dać wsparcie i co najważniejsze rozumieją mój problem. Polecam i tobie zostać z nami - zobaczysz - będzie lepiej.
Ps. moja Maja tez bierze Depakine 100 rano i 250 wieczorem. Najpierw brała Tegretol, ale jej zmieniono. Na Tegretolu tez była innym dzieckiem, bez radości, zamkniętym w sobie itp, a jak tylko jej zmieniono odżyła - znów pojawił się uśmiech na jej malutkiej buzi. Wiesz wydaje mi się, że to nie tyle skutek danego leku, ale w ogóle leku i to minie zobaczysz. Po 2-3 miesiącach organizm przyzwyczai się do leku i znów córeczka będzie jak dawniej.

Aneczko - skąd ten cholerny krztusiec się wziął ? Szymek nie był szczepiony na to ? A propo - jak ze szpeionkami, bo u mnie od kiedy Maja zachorowała lekarze zabronili ją szczepić.
Cieszę się, że udało wam się dostać do CZD. Daj znać kiedy w nim będziecie - chętnie Cię odwiedze i poznam osobiście, z racji tego, ze ja mieszkam całkiem niedaleko ( jakieś 25km)- jestem mobilna - więc tylko sygnał i jestem. Zawsze moge wam coś przywieźć jak będzie potrzeba – w końcu to daleko od waszego domku. A z dwojgiem dzieciaczków jedziesz?

Lwiczko - fajnie , że zdecydowałaś się zamieszkać z mamą - odżyjesz kochana i odpoczniesz od tej wstrętnej baby - teściowej.

Przyszłe (po raz kolejny) mamusie napiszcie jak się czujecie ?

Aneczko, Lwiczko powiedzcie mi proszę skąd wiadomo kiedy to padaczka dziecięca a kiedy nie – czy myślicie , że mogę mieć nadzieję, że u Mai to dziecięca ?????????/

Odnośnik do komentarza

mmm wiesz co nie wiem czy to sam lek może powodować takie objawy jak senność myślę ze zależy to od dziecka my na tegretolu byliśmy prawie 2 lata i mały się zachowywał normalnie w sumie jakby nie brał leków
został zmieniony bo napady nie ustąpiły
teraz bierze Treileptal i zobaczymy senności ani innych objawów nie zauważyłam może moj mały tak toleruje te leki

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
elita82
Cześć! Jestem mamą małej Ninki ma 3 latka niedawno zaczela sie zawieszac mamy postawiona diagnoze padaczke typ napady nieswiadomosci. Jestem troche skolowana i nie bardzo wiem jak postepowac mala takze ma stareotypie ruchowe, poza tym widuje jakiegos ducha to chyba dziecko mowi ze ma czapke jej sweterek i jej rajstopki. jest rozchwiana emocjonalnie a leki sprawily ze to co bylo w ninie najlepsze ta radosc z zycia i bezposrednosc zaczely zanikac stala sie spiuaca i apatyczna leki bierzemy dopiero 2 tyg depakine chromosphere 100mg rano i 250mg wieczorem. dzis robilysmy badanie krwi jutro kontrola poza tym psycholog odnosnie zachowania dziecka.

Witam cie bardzo serdecznie choc szkoda ze macie to dziadostwo:( Moje dzieci tez biora depakine(od prawie dwoch lat) zaczeliscie odrazu od sporej dawki leku i jej zachowanie moze byc skutkiem jego brania z czasem organizm sie przyzwyczai i powinno byc lepiej:) czego z calego serca wam zycze:)
Wiez z kazdym tygodniem bedzie ci latwiej zyc z swiadomoscia choroby choc pewnie nigdy sie do niej nie przyzwyczaisz.padaczka to choroba podstepna,nigdy nie wiadomo kiedy i jak znowu zaatakuje choc znam dzieci ktore mialy dobrze dobrane leki i napady ustepowaly a z czasem nawet mialy odstawione leki i jest dobrze.a co u was mowia lekarze? moze macie padaczke dziecieca ktora przewaznie mija:)? z kad pochodzicie? corcia miala eeg glowy?
wiez znam dzieci ktore maja takiego " przyjaciela" wymyslonego i to jest niby normalne w pewnym wieku.bardzo dobrze ze idziecie do psychologa:)
A tak pozatym mozesz blizej mi wyjasnic co to jest to stareotypie ruchowe bo jakos nie spotkalam sie z taka nazwa?
Pozdrawiam i oczywiscie czekam na odp:)

hej tak mialysmy eeg wynik nieprwidlowy patologia napadowa 1 marca mamy tk dzis kontrol u neurologa
jestesmy z dabrowy gorniczej:)
nina urodzila sie z infgekcja od zielonych wod i brala antybiotyki od razu poza tym byl maly problem z barkami i jakis czas pozniej wykryto krecz szyi i wzmozone napiecie miesniowe miala rok rehabilitacji poza tym to madra wesola dziewczynka:)

tak mamy dobre rokowanie leczenie planowane na 2-3 lata

zaczelysmy od depakine 100mg na noc 3 dni potemn 3 dni 100mg rano i na noc a potem dopiero 100mg rano i 250mg nma noc

Odnośnik do komentarza

assiia82
hej

Ellita witaj super ze zdecydowałaś sie do nas dołączyć zawsze to inaczej sie pisze gdy inne matki dotyka ten sam problem ta sama choroba co do leków tez słyszałam ze na poczatku moze dziecko byc inne bardziej senne nas to ominęło może dlatego ze miał leki podawana od bardzo małej dawki i stopniowo zwiększane

Aneczka
krztusiec no to pięknie
czytała wiele razy Twojego posta tego na niebiesko i bardzo pięknie to ujęłaś lepiej bym tego nie zrobiła

a u nas czas leci szybko Kacper zrobił sie okropny nie chce ćwiczyć na rehabilitacji w domu jak jest sam złote dziecko a jak siostra w domu to czasami mam ochotę wyjść i wrócić po 2 dniach
Jutro Oliwia ma bal karnawałowy w szkole i w sumie zaczynamy ferie bo cos kaszle i juz w piątek jej nie puszczam do szkoły chce by do wyjazdu do poznania była zdrowa trochę odpoczniemy od tych obowiązków Kacperka rehabilitacji i będziemy mogli posiedzieć sobie bez patrzenia na zegarek w domku
Aneczka ja z moja neurolog jestem na telefonie gdy są napady wtedy ustalamy dawek leku a 13 luty mamy wizytę u niej
Kochana znaszym doktorkiem nic sie nie da zalatwic przez telefon:( on jest taki monotonny- ja konsultuje sie z rodzinna a tamtemu to na wizycie poprostu mowie co bylo:(
U Szymka mamy potwierdzenie z badan krwi-makabra poprostu.... wiki ma te badania ujemne ale lekarze mowia ze u niej powtorzymy za tydzien bo moze za wczesnie u niej robili:(

U nas ferie wlasnie sie koncza:( szkoda bo Szymek chociaz nie tracil nic przez choroby i te szpitale ostatnio a teraz i tak do szkoly nie moze chodzic:(

Wiez nie dziwie sie ze maly nie chce cwiczyc...pamietam jak moja wiki plakala:)

Odnośnik do komentarza

elita82
Aneczka23
elita82
Cześć! Jestem mamą małej Ninki ma 3 latka niedawno zaczela sie zawieszac mamy postawiona diagnoze padaczke typ napady nieswiadomosci. Jestem troche skolowana i nie bardzo wiem jak postepowac mala takze ma stareotypie ruchowe, poza tym widuje jakiegos ducha to chyba dziecko mowi ze ma czapke jej sweterek i jej rajstopki. jest rozchwiana emocjonalnie a leki sprawily ze to co bylo w ninie najlepsze ta radosc z zycia i bezposrednosc zaczely zanikac stala sie spiuaca i apatyczna leki bierzemy dopiero 2 tyg depakine chromosphere 100mg rano i 250mg wieczorem. dzis robilysmy badanie krwi jutro kontrola poza tym psycholog odnosnie zachowania dziecka.

Witam cie bardzo serdecznie choc szkoda ze macie to dziadostwo:( Moje dzieci tez biora depakine(od prawie dwoch lat) zaczeliscie odrazu od sporej dawki leku i jej zachowanie moze byc skutkiem jego brania z czasem organizm sie przyzwyczai i powinno byc lepiej:) czego z calego serca wam zycze:)
Wiez z kazdym tygodniem bedzie ci latwiej zyc z swiadomoscia choroby choc pewnie nigdy sie do niej nie przyzwyczaisz.padaczka to choroba podstepna,nigdy nie wiadomo kiedy i jak znowu zaatakuje choc znam dzieci ktore mialy dobrze dobrane leki i napady ustepowaly a z czasem nawet mialy odstawione leki i jest dobrze.a co u was mowia lekarze? moze macie padaczke dziecieca ktora przewaznie mija:)? z kad pochodzicie? corcia miala eeg glowy?
wiez znam dzieci ktore maja takiego " przyjaciela" wymyslonego i to jest niby normalne w pewnym wieku.bardzo dobrze ze idziecie do psychologa:)
A tak pozatym mozesz blizej mi wyjasnic co to jest to stareotypie ruchowe bo jakos nie spotkalam sie z taka nazwa?
Pozdrawiam i oczywiscie czekam na odp:)

hej tak mialysmy eeg wynik nieprwidlowy patologia napadowa 1 marca mamy tk dzis kontrol u neurologa
jestesmy z dabrowy gorniczej:)
nina urodzila sie z infgekcja od zielonych wod i brala antybiotyki od razu poza tym byl maly problem z barkami i jakis czas pozniej wykryto krecz szyi i wzmozone napiecie miesniowe miala rok rehabilitacji poza tym to madra wesola dziewczynka:)

tak mamy dobre rokowanie leczenie planowane na 2-3 lata

zaczelysmy od depakine 100mg na noc 3 dni potemn 3 dni 100mg rano i na noc a potem dopiero 100mg rano i 250mg nma noc
wiec dawki mieliscie stopniowane-ale u np u nas zaczynali od 50mg i co kilka dni zwiekszali.
Jak Wam odrazu powiedzieli ze macie leczenie planowe na 2-3 lata wiec kochana zycze z calego serca zeby tak bylo:):) Wiez moze sie myle ale padaczka u was raczej nie jest wynikiem powiklan poporodowych-ale to dobrze wrozy:) Widze ze u was tez od samego poczatku cos sie dzialo-A niunia jest jedynaczka? A jak maz to wszystko znosi?

Odnośnik do komentarza

mmm1406
Cześć Dziewczyny ,
Przepraszam że tak długo milczałam - codziennie zaglądam na forum , bo mi tęskno za wami , ale co się biorę za pisanie, to ciągle coś.
U nas pomalutku , tzn. dzieciaki do soboty biorą antybiotyk, Matiemu gula na wężle się zmniejszyła, Maja też już lepiej ( choć zaczęła od wczoraj mieć chrypę - może to po tym Flixotide - ostatnio rzeczywiście ze 3 razy nie wypłukałam jest buzi po tym - oby tylko nie kolejna inna infekcja).

Witaj Elitko - wiem, że to okropna diagnoza - padaczka - sama borykam się z tym od niedawna ( w kwietniu minie rok) i w zasadzie do końca jeszcze się z tym nie pogodziłam - staram się wierzyć, że to padaczka dziecięca, ale przy kolejnym ataku mam coraz mniej tej wiary/. Wiesz co najbardziej mi pomaga - kontakt z dziewczynami z tego forum - one naprawdę umieją pocieszyć , dać wsparcie i co najważniejsze rozumieją mój problem. Polecam i tobie zostać z nami - zobaczysz - będzie lepiej.
Ps. moja Maja tez bierze Depakine 100 rano i 250 wieczorem. Najpierw brała Tegretol, ale jej zmieniono. Na Tegretolu tez była innym dzieckiem, bez radości, zamkniętym w sobie itp, a jak tylko jej zmieniono odżyła - znów pojawił się uśmiech na jej malutkiej buzi. Wiesz wydaje mi się, że to nie tyle skutek danego leku, ale w ogóle leku i to minie zobaczysz. Po 2-3 miesiącach organizm przyzwyczai się do leku i znów córeczka będzie jak dawniej.

Aneczko - skąd ten cholerny krztusiec się wziął ? Szymek nie był szczepiony na to ? A propo - jak ze szpeionkami, bo u mnie od kiedy Maja zachorowała lekarze zabronili ją szczepić.
Cieszę się, że udało wam się dostać do CZD. Daj znać kiedy w nim będziecie - chętnie Cię odwiedze i poznam osobiście, z racji tego, ze ja mieszkam całkiem niedaleko ( jakieś 25km)- jestem mobilna - więc tylko sygnał i jestem. Zawsze moge wam coś przywieźć jak będzie potrzeba – w końcu to daleko od waszego domku. A z dwojgiem dzieciaczków jedziesz?

Lwiczko - fajnie , że zdecydowałaś się zamieszkać z mamą - odżyjesz kochana i odpoczniesz od tej wstrętnej baby - teściowej.

Przyszłe (po raz kolejny) mamusie napiszcie jak się czujecie ?

Aneczko, Lwiczko powiedzcie mi proszę skąd wiadomo kiedy to padaczka dziecięca a kiedy nie – czy myślicie , że mogę mieć nadzieję, że u Mai to dziecięca ?????????/
Wlasnie ostatnio myslalam o tobie ze jakos cicho i glucho u ciebie:(
Jade odrazu z dwojgiem 24 kwietnia tylko wlasnie nie wiem czy na jeden dzien czy nas zostawia...o to bede dzwonic do centrum ale przed samym wyjazdem bo ja lubie byc zawsze przygotowana:)

Wiez szymek byl na to dziadostwo szczepiony i pomimo to zachorowal...nam mowia ze on ma uszkodzona odpornosc i ona nie dziala wiec i szczepionki nie beda dobrze dzialac:( Maly zalecane szczepionki przyjmowal z opoznieniem ale zdazyl przed diagnoza jesli chodzi o padaczke a moja Wiki ma tylko dwie szczepionki( ta po urodzeniu pozniej jej wstrzymali ,jak miala niecaly rok zaszczepili ja na druga zalecana ale nagle wszystko sie pogorszylo i mamy odwolane wszystkie)

Kochana z tego co wiem to przewaznie lekarze mowia o padaczce dzieciecej jak po 2-3 latach leczenia nie ma napadow i wtedy odstawiaja leki i mowia ze byla dziecieca. ale nadzieje i wiare trzeba miec zawsze nie wazne co sie stanie i co bedzie trzeba wierzyc ze wkacu bedzie lepiej i wszystko minie:)

Fajnie byloby sie spotkac:) przez te nasze pobyty w roznych szpitalach to moze uda mi poznac ze wszystkimi:):)

Odnośnik do komentarza

witam koleżnaki
wczoraj i i przedwczoraj pisalam ale cos nie moglam wyslac
teraz tak witam nowa koleżnake
moja coreczka w wieku 3,5 roku mial ostatni atak a teraz ma 5,5i wtedy mial stwierdzona padaczke uogolniajaca sie u mnie moja pani neurolog powiedzila to samo ze po 2-3 latach jesli nie wystapia ataki to bedzie proba odstawienia lekow 19 lutego mam wizyte i neurologa zobaczymu co powie czy teraz odstawiamy czy za rok
moja wiki bierze convulex w syropie 2 razy dziennie
pocztaki brania lekow jest ciezkie pamietam jak dzis ranna dawke moje corci gdy ja dostala to jiuz nie chcial spac
a moje nie przespane noce kazdej nocy kazdy ruch nawet łóżko przestawilismy tak abym mogla mala widziec ale to minie bedzie lepiej !!!!

u nas tez sie koncza juz ferie teraz jestesmy u mojej mamy do konca tygodnia i do domku

jetem w kropce moja mam chciala by zeby przeprowadzila sie do niej i mieszkala od poniedzialku do [piatku a w sobote zebym jedzila do kusowa moze wiki blizej do szkoly ale tak zyc na walizkach
moj mezulek zanalz blisko nas duza kawalerke kolo domu w ktorym mieszkamy ale sama nie wiem co mam wybrac jestem rozdarta najlepiej chciala bym w miescie a tu to mnie narazie niestac na wynajem

6 lutego ide do gon. i chyba wtedy bedzie wiadomo czy chlopak czy dziewucha
troszke sie boja o mojego maluszka nie wiedzac ze jestem w ciazy bralam tyle lekow nawet popalilam sobie troszke ale mam nadzieje ze bedzie wszytsko ok

pozdrawim was serdecznie

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

moja corka miala 3 ataki
po 3 ataku zawiezli nas wrescie na oddzial neurologiczny i tam po badaniach postanowili zaczac leczenie mial w tedy ok 3,5 roku nie mialam p[owiklan po porodowych .
pani naurologo powiedzila ze duzo jest przypadkow padaczki dziececej ze z niej sie wyrasta u nas byly spoczatku obawy bo wiki mial uraz glowy w ieku 6 miesiecy i wlasnie z tej strony ma zmiany ale miala duzo badan i powiedzieli ze to nie mialo nic wspolnego .

powiedzieli mi jeszcze ze gorzej by bylo i ta padaczka jest nie uleczalna gdy dostaje sie ja w wieku dojrzewania lub po urazowa

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

hej nie mam meza sama wychowuje nine jest ciezko czasem ale mam wsparcie w rodzinie. ojeciec malej sie nie sprawdzil ale to inna historia miedzy innymi dlatego jest taka rozchwiana i ptrzebowalam psychologa rzadko widuje ojca i bardzo za nim teskni niestety rzadko ja odwiedza. widze juz teraz u niny ze jest duzo lepeij byla tez u pediatry jest lekko przeziebiona moze stad ta apatia. psycholog fajna babka pochwalila mnie ze widac ze sie z dzieckiem siedzi bo rozwojowo jest na 4 a nie na 3 latka. cieszy mnie to a poza tym skarcila za to ze nina dominuje i sie rzadzi miala racje jest rozpieszczona
mamy wlasciwie zakaz telewizji powiedzcie jak to jest u was nina uwielbia spangboba w domu jest 2 innych dzieci (to siostry dzieci) i czesto ogladaja telewizje jest to dla mnie trudne do upilnowania jej aby nie przebywala w pokojach z telewizja chwila nieuwagi a ona juz przed tv wyslalam siostre do pediatry niny ta z nia rozmawiala jak wazjne jest by tv nie gral na jeden dzien pomogla dzis znow nikelodion wlaczony brakuje mi pomyslow jak organizowac jej czas a pokoj tez niewielki uff naprawde nie mam swietnych warunkow...

tak u nas od poczatku byly problemy tez neurolog tez powiedzial ze to nie wina infekcji i porodu

narazie nie mam stalego dostepu do netu ale jak tylko bede miala chwile to bede nadrabiac jak sie uwas zaczelo z forum. ciagle tylko dom praca przedszkole i tak w kolko:(

stereotypie wlasciwie nikt w polsce nie umieszcza takich filmow swoich dzieci ja niemam jak wam pokazac stereotypii niny ale sa bardzom podobne do pewnej dziewczynki nie mam jak wam pokazac linka ale wpiszczie w yszukiwarke -complex motor stereotypies non autystic- na you tube tylko nogi ma proste i poruszaja sie wachadlowo a palce u jednej reki skladaja sie w szczegolny sposob poza tym mimika twarzy i parskania itp.
sa to powiklania po wmozonym napieciu miesniowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...